Şimdi Ara

Volvo V40: Ve O Sensin (430. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.801
Cevap
113
Favori
649.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 428429430431432
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir soru da benden gelsin; 2012-2016 arası V40 alsak, farlarını yeni modellerdeki thor'un çekici görünümündeki farlarla değiştirme şansımız olur mu?
  • 2015 D2 CC aracım başından beri Volcar Altunizade'de işlem görüyor. Bugüne kadar aldığım hizmetten memnundum ama bir sürtüşme senaryosu olmadığından ve reklam gibi algılanabilir düşüncesiyle bahsetmeye de gerek duymuyordum. Lakin son deneyimim üzerine bahsetmek istiyorum: Ağır bakım için aracı bırakıyorken, pandemi döneminde aracı sağa sola da götürmek istemediğimden detaylı iç temizlik ve dış bakımını da orada yaptırmak istedim. Aracın dışı kötü durumdaydı ve hatta kaputu boyatmak da istedim. "Değeri düşmesin, bir uğraşalım memnun kalmazsanız boyarız" diyerek korumacı davrandılar. Bir kaza sonrası yapılan işlemlerden deneyimimle temiz çalıştıklarını biliyordum ama yine de yapılan işlemi görünce şaşırdım. İçi yanilenmiş, krem tekstilden çıkar mı dediğim kirler yok olmuş, dışıyla çok uğraşmışlar ve sonuç almışlar. Yani bu tür hizmetler için servis düşünülmez, önerilmez diye biliyorum ama ben çok memnun kaldım ve yazmak istedim.

Şunu da eklemek istiyorum: Aracım 2016 çıkışlı ve ~39 bin km'de. Fren balataları ve akünün artık zamanı gelmiş denilerek değiştirilebilirdi ama fren balatalarım için çok iyi durumda bir 8K daha gider dendi, akünün konusu bile geçmedi. Ya, bu benim için çok önemli bir gösterge ve bundan bahsetmeliydim.

Bu arada lastik konusu gündeme gelmişken kendi deneyimimi ekleyeyim: 205/60R16 92H ContiPremiumContact 5 ile aşk yaşıyorum desem yeridir. Sadece biraz daha sessiz olmasını isteyebilirdim, hepsi o.

Eklemiş olayım: Geri görüş kamerasının güncel fiyatı ~4100TL. Niyetliydim ama indirim alamadım.

• Merhaba arkadaşlar

malum sitede aracımı satışa koydum, ilgilenenlere temiz araçtır, forum indirimi de illaki olur :)
    ilan no: 843025037
  • Merhaba, 2015 aracımın ön tekerindeki 3 adet bijon kapağı yok. serviste takımına 1000 li rakamlardan bahsetmişlerdi geçen senede. hiç de sormadım açıkcası, bunlar ne işe yarıyor ? sadece görüntü amaçlı mı ? yoksa gerekli mi ? almak istesek yan sanayi olarak alan var mıdır ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar,
    Otomobil ile birlikte gelen, 40 bin km yaptığım ve çok gürültü yapan Michelin Primacy 3 lastiklerini Michelin Pilot Sport 4 ile değiştirdim.
    Herkese tavsiye ederim.
  • Merhabalar ,

Aracın 2.yıl bakımını yaptırdıktan sonra yazılım güncellemesi geldiğini fark ettim. Özellikle ışık ayarları çok iyi olmuş.

Bu ayarı fark edip kullanan varsa bilgi alabilir miyiz ? Örneğin ben iç aydınlatma ile ilgili bir ayarda rengi yeşil yaptım ama akşam deneyeceğim. Bizim araçlarda bu renkler kullanılabilir durumda mıdır ki ?

İyi forumlar

Volvo V40: Ve O Sensin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• muzikalp kullanıcısına yanıt
    Işık ayarı önceden de vardı yeni olmaması lazım
    üst aydınlatma panelinin ortasında küçük bir led var o ışığın rengini değiştiriyor
    gece araç içini aydınlatıyor. ambiyans aydınlatması
    ancak ışığın bir işe yaraması için ışık ayarını yükseltmek gerekiyor o zamanda gösterge paneli çok göz alıyor
    yani çok anlamlı değil
    bir kaç yerde fazladan led olsa daha güzel olurdu
    makyajla birlikte led sayısı arttıysa bilemeyeceğim tabi
  • Teşekkürler , en kısa zamanda deneyeceğim.
  • Öncelikle herkese merhabalar,

Yıllardır uzaktan uzaktan görüp çok beğendiğim, fakat parasal vb nedenlerle yanına yaklaşamadığım bir araçtı v40.

Şimdi ilk defa almaya bu kadar yaklaştım. Tam istediğim paket olan r-design.

Fakat aklımda kocaman bir soru işareti var ki sizinle paylaşmak istiyorum.

Alacağım araç T4 motor. Genel olarak aracı çok sık kullanan, yılda onbinlerce km yapan biri değilim. Senede yaklaşık 10 km'yi bulmuyor kullanımım.

Fakat bu motor durumu yine de kafamı kurcalıyor.

Şu anda halihazırda kullandığım araç dizel ve 5.3 karma tüketimle kullanıyorum.

Şimdi birden T4'e geçip yakıt tüketimi sebebiyle araçtan soğumaktan korkuyorum açıkçası.

Evet 180 beygir, evet performanslı ama ağız tadıyla kullanamadıktan sonra ne fayda.

Bu arada genel olarak sakin bi kullanıcıyım, eco modu beni bozmaz yani, efendi efendi yolumda giderim ama bazen de gaza gelip bastığımda araç gitsin isterim tabi hoşuma gider :)

Durum böyle arkadaşlar. T4 motorla ilgili belki rahatlatmanıza ihtiyacım var sanırım...

Bir de bu motora talep ne durumda? Yarın öbürgün tüketiminden yorulup ilana koyduğumda satılır mı?

Ne dersiniz?

• Bakım fiyatı alanlar var mı?

• Emekli_1942 E kullanıcısına yanıt
    Firmaya göre T4 şehir içi tüketim değeri 7,9lt/100km. Ama biliyoruz ki bu değerler hep kağıt üstünde. Sizin yerinizde olsam karma tüketimi 11lt/100km üzerinden hesaplar, sizi araçtan soğutmayacağını varsaydığınız değerle yıllık tüketim farkına bakardım. Şimdi düşünün, o fark gaza dokunduğunuzda alacağınız hazza değer mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pillout -- 11 Ağustos 2020; 18:52:57 >
  • karagozgilh K kullanıcısına yanıt
    Kaça satabildiniz?

• evil2302 E kullanıcısına yanıt
    araçta sunroof olmadığı için istediğim fiyata satamadım, rağbet görmedi, 220'ye gitti
    Ins. pakette sunroof var diye biliyordum. Çok indirim yapmışsınız, hayırlısı olsun.
    Bendekinde yoktu valla alıcı çıkmadı zor gitti genelde 200-210 teklif geldi. Teşekkürler
    ins. paket “cam tavan” demek diye biliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Rağbet görmemiş hali 220 mi :) ? Bizdeki premium s60 t3 ler kaç oldu acaba .. hey gidi zamanında (2018) ₺140K ya almıştık.

Ne kadara mal oldu Hocam? 16 mı 17 mi lastikler?

• siyahkedi14 S kullanıcısına yanıt
    Önümüzdeki 2 senede izlenmesi gereken tabiki TOGG var geldiği gibi benim s60 ın yeri ilan siteleridir

• NevNiyaz N kullanıcısına yanıt
    Ölçüleri 225/45/17, Bayramdan önce tanesini kampanyadan 575 TLden aldım. MPS4 mükemmel lastikmiş, hem konforlu hem çok güvenliymiş. Aracımın fren mesafesi inanılmaz kısaldı ve önceki lastiklerimden gelen gürültüler gitti.

• 
Sayfa: önceki 428429430431432
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.