Şimdi Ara

VOLVO S90 motor arızası (AYIPLI MAL) (Güncelleme: MAHKEME ARAÇ DEĞİŞİM KARARI VERDİ))) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
416
Cevap
36
Favori
76.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
175 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • siz direk VOLVO ile muhattap olmuyorsunuz ki! volvo nun distribütörü ile muhattap olmaktasınız.. onlar da mal alıp satan aciz adamlar.. bir de utanmadan ayıplı malı alıp tamir edip sataracaklar 2. elde kar edecekler. sonra size 50bin tl farklı mal satacaklar ne dünür küsücek ne gelin gidecek uyanıklar sonuna kadar davanızın peşine gidin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: canguler917

yorumun beni haklı çıkarmış. orjinal sıfır motor takılılıyor ama işe bak ki değer kaybı değer kaybı oluyor, Allah Allah.
    Burası Türkiye kardeşim Almanya'lardan bu mesajı atman normal

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qqyyxx

İki takoz, egzost ve şanzman bağlantısından başka ne zorluğu veya olumsuzluğu varmış.
    Adamlar daha yağ değiştirmeyi bilmiyorlar filtreye yağ doldurmadan kuru kuru takıyorlar, bu adamlar mi motor değiştirecek hele zibilyon tane kablosu bulunan modern bir motoru?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elsa -- 23 Eylül 2018; 13:10:1 >
  • küçük araç sahibi değilim ama 2014 volvo fh16 460 çekici sahibiyim. volvo nun böyle davranmış olmasına açıkçası şaşırmadım değil.benim şöyle bir şey başıma gelmişti tamam kullanıcı hatası olarak kimden akıl aldıysa abim adblue sini iptal ettirmiş aracın. güya ona demişlerki bi işe yaramıyor yakıt düşer iptal edersen falan oda birilerini aklına uyup iptal ettirmiş. gerçi iptal edecek olan vatandaş da ( usta demiyorum kabloları o halde görünce yapanı boğazlayasım geldi ) hem şase yaptırmış hemde bilgisayara bağlamadan güya tamam iptal oldu demiş. sonuç olarak adblue bitince araç sistem arızaya giriyor.tekrar adblue koyuluyor ama bu sefer araç özellikle rampalarda 2 vites düşüyor ki zaten 3 ağır 3 seri 6 vites. tabi yakıtında anasını ağlatıyor % 45 lere çıkmıştı yakıt kullanımı 30-32 arasından. neyse servise götürdük norveç te şansımıza plaka yı görünce hemen merak edip gelen mühendis olmasa ayvayı yemiştik. garantiden herşeyi yaptırdık orada ama aynı hatayı bir daha yapmayın diye de uyardılar tabi. sonuç olarak şunu belirtmek isterim sanırsam sen volvo türkiye de ki umursamaz birilerine denk gelmişsin. ha ben servise tr de gitsem bende aynımı olurdum bilemem ama yurt dışında en az 15000 euro masraftan kurtardı servis beni.

• 1.40.000 de Motor degisimi hangi firma olursa olsun normal denecek bir olay degildir.Benim bilgim yok "Ayıplı Mal" vb ama bir arac 40.000 de Motor istiyorsa bu asla normal bir durum kabul edilemez.
    2.Alıcı da uzlasma istemis.İkame aracı verin kapansın demis.Uste 50.000 istemisler.Tamam deselerdi buraya konu kapansın yazılacaktı.
    3.Yeni Motor Degisimi yapalım da sorunu cozmek icin bir adımdır.Ama fiyatını bilmemekle birlikte 300.000 belki de ustu bir arac icin Motorun 40.000 de arıza yapıp degismesi kabul edilecek bir durum degildir.Sıfır Fiorino da alsanız 40.000 de Motor istese her alıcı sikayet eder.Sıfır arac ister.

Sonuc olarak Volvo ikame aracı fark istemeden verseydi zaten olay cozulmustu.TR de distribitorler hep sıkıntı ...

Ayrıca konudan ayrı Nette Video İzledim Mesut Abi nin bilen bilir.Arac Satıs Adetleri diye Cin 30milyon, ABD 17m , Almanya 4m,İng-Fransa 3m, İtalya 2.5m gibi rakamlar idi.Turkiye de 1m idi.(980.000) Avrupa yı goz onune alınca TR nin asla kucumsenecek bir pazar oldugunu dusunmuyorum.Bazıları asırı yeriyor ulkemizi ama 1m rakam asla onemsenmeyecek bir rakam degil diye dusunuyorum.Ki biraz da alım gucumuz olsa Almanya yı bile sollarız.

• 2013 yılında 2012 model uzatılmış garantili s60 t4 advance arqcımın aküsünde problem oldu ne garanti ne extra garanti karşılamadı. Şikayet varda yazdım ama akü için dava açmadım açıkçası. Mez serviste değiştirdim aküyü parası ile çünkü aküyü dışardan alırsam garanti devre dışı kalır dediler :))) iki katı paraya aküyü değiştirdim malesef . Ağzımı açamadım uğraşmaya zamanımda yok. Araba güzel memnundum ama bir daha volvo almam dedim. Volvo satış yapamayor insanların kalşte algısı farklı bu ülkede. Birde bu şekilde arızaların arkasında durmamaları satış konusunda ki başarısızlığı arttırıcaktır. Ama babamın passat cc motor arızası oldığunda bizede sandık motor getirdiler ye araba vermemişerdi ama bizim araba 80 küsürlerdeydi. 40000 hemde dizel araba için düşük sınıf bir marka için bile utanç verici bir kö değeri o şekil bir arıza için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu takip edeceğim lütfen gelişmeleri ilk mesaj içinde paylaşın. Onunla geçmiş olsun. Kolay gelsin.

• Motor değişecek ne olacak diyenlere bir ek bilgi daha vereyim. Araç şehirdışında arıza yaptı, otokoç servisinde şuan, dolayısıyla motoru otokoç firması değiştirecek. Fabrikadan daha iyi montaj yapacağını düşünüyor musunuz? Diyelim ki müthiş bir montaj yaptı, arabayı teslim aldığımda piyasa fiyatının 10-20 bin altına vereceğim araca talip olan varsa volvo’nun teklifini kabul edeyim. Bir an arabayı kendiniz alacakmıssınız gibi düşünün, 400 bin tl vereceksiniz ve araba 40 bin’de motor değiştirmiş kesinlikle fiyata bakmadan kaçarsınız, diğer alternatiflere bakarsınız. bu arabayı sadece galerici alır, motor değişikliği sorgulamacak birine satar. Bir de arıza dışında başka unsurlar var, misal benim kaç ay öncesinden planladığım tatilim iptal oldu, çoluk cocuk saatlerce yollarda kaldık, şahsi eşyalarım aracın içinde ve araç iki aydır bin km uzağımda bir serviste. bana bunları yaşatan bir firma hiç mi bedel ödemeyecek? Motoru değiştirince gel arabayı al diyecek gene işi bırakıp masraf yapıp arabayı teslim almaya gidecem ama gene Volvo bedel ödemeyecek yok öyle bir dünya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parezer -- 23 Eylül 2018; 15:2:21 >

• kardesım gecmıs olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Bu adamı banlamanız için illa bizim annemize falan mı küfür etmesi lazım ?

BAN Mueson
    Ben zamanında bu trolün banlanması için otomobil forumuna konu açmıştım imza toplayacaktım fakat ne hikmetse bütün otomobil forumu üstüme gelip moueson adamdır sevecen bi trolldür diyip yere göğe sığdıramadı ? Aralarında sizde vardınız. Dedinizki hatta trollük yapması konuları baltalaması banlanacağı anlamına gelmez dediniz

• quote:

Orijinalden alıntı: MeGaDave06

Ben zamanında bu trolün banlanması için otomobil forumuna konu açmıştım imza toplayacaktım fakat ne hikmetse bütün otomobil forumu üstüme gelip moueson adamdır sevecen bi trolldür diyip yere göğe sığdıramadı ? Aralarında sizde vardınız. Dedinizki hatta trollük yapması konuları baltalaması banlanacağı anlamına gelmez dediniz

Alıntıları Göster
    Burada yaptığı trollük değil ki birine hiç tanımadan iftira atmak. İkisini aynı kefeye koyamayız ayrıca son zamanlarda iyice abarttı yüz bulunca.

Eğer o zaman öyle demişsem yanlış demişim hatalıyım keşke o konuda destek olsaymışım

• quote:

Burada yaptığı trollük değil ki birine hiç tanımadan iftira atmak. İkisini aynı kefeye koyamayız ayrıca son zamanlarda iyice abarttı yüz bulunca.

Eğer o zaman öyle demişsem yanlış demişim hatalıyım keşke o konuda destek olsaymışım

Alıntıları Göster
    Aynen öyle çünkü bende reno dışında bi karşılaştırma konusu açıldığında altına inatla reno önermesine forumda az kesim isyan ediyordu ve konu sahipleri isyan ediyodu genelde bende bu kesimin içindeydim. Sonra işi iyice abarttığını gördüm bende bu sefer başkalarının sesinin çıkmasını bekledim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MeGaDave06

Aynen öyle çünkü bende reno dışında bi karşılaştırma konusu açıldığında altına inatla reno önermesine forumda az kesim isyan ediyordu ve konu sahipleri isyan ediyodu genelde bende bu kesimin içindeydim. Sonra işi iyice abarttığını gördüm bende bu sefer başkalarının sesinin çıkmasını bekledim.

Alıntıları Göster
    Valla ben artik ugrasmiyorum cok abarti olmadigi surece sikayet bile etmiyorum. Fake uyelikle yine geliyorlae gerci ceza bile almiyorlar

İste bu kadar agir itham olmasa dedigim gibi ugrasmazdim bile. Bu adam 4-5 aydir bu bolumde daha ceza almiyor niye ugrasayim yildim yani

• quote:

Valla ben artik ugrasmiyorum cok abarti olmadigi surece sikayet bile etmiyorum. Fake uyelikle yine geliyorlae gerci ceza bile almiyorlar

İste bu kadar agir itham olmasa dedigim gibi ugrasmazdim bile. Bu adam 4-5 aydir bu bolumde daha ceza almiyor niye ugrasayim yildim yani

Alıntıları Göster
    dhdeyiz. Hangi admin işini düzgün yapmış ki

• Geçmiş olsun
  • 1 milyon km'de motoru olan accent taksiler var sıfır sıkıntı çıkarmış , bu abinin yarım milyon para verdiği araç 40binde motor yicek sonra hakkını aramayacak . Bizim millet eğitilmezdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: osamanos

Bu kadar kmde bakımlı bir araç motorunun arızası çıkaramaması lazım. Eger çıkarıyorsa fabrikasyon bir hata vardır. Bu nedenle ayıplı mal kategorisine girer. Bir de bunu tüketici disardan bakmayla falan anlayamayacak bu durumda da gizli ayıba girer.

Her arıza ayıplı mal mıdır? "Arıza olduğuna göre fabrikasyon bir hata vardır" akıl yürütmesi ne kadar sağlıklı? Başka bir etken sebep olmuş olamaz mı?

Motor bu km'ye kadar sorunsuz çalışmış. Pek kullanılmayan bir aksam olsa, kullanıcı problemi sonradan farketse falan "gizli ayıp" demek daha kolay olur. Ama şu durumda profesyonel inceleme olmadan ayıplı mal demek doğru değil.
  • Doğru Yoldasınız tabi ki hakkınızı arayacaksınız. Sizin yerinizde burada kim olsa ortalığı yakmıştı çoktan. Bu kadar ücret ödenilmiş olması evet önemli ama ödenilmese de örneğin 80 bintl lik bir otomobil olsa da sonuçta size verilmesi gereken bir hizmet var ve motor değişimi yapılmış bir araba bundan sonra sizi hem maddi hem manevi olarak tedirgin eder. Hiç mi yapılmıyor diyenler olacaktır. Tabi ki yapılıyor ama bu stresi yaşamamak için insanlar bu kadar veriyor sıfır araç alıyor yoksa 140 bin tlye de düşük modeli alınır.

İnşallah davayı kazanır istediğinizi elde edersiniz. Süreçten haberdar ederseniz merakımızı giderirsiniz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozak07 -- 24 Eylül 2018; 0:38:31 >
  • Volvo'dan aradılar, ilk mesajı da güncelledim. 352 Bin TL olan fatura bedelini iade etmeye hazır olduklarını teklif ettiler. Doğal olarak reddettim, dava sürecini başlatmak için prosedürün neticelenmesini bekliyorum. Ayıpsız misliyle değişim talebinin yanı sıra tatilimin mahvolması(rezervasyonlarımı iptal etmek zorunda kaldım), çoluk çocukla yollarda perişan olmamız sebebiyle ayrıca manevi tazminat davası da açacağım.
  • Elsa kullanıcısına yanıt
    O milyon tane kablo dediklerin soketlerden ibarettir uğraşsalarda yanlış takamazlar, yağ değişimini bile bilmiyorlar kısmına katılırım ama emin ol komple motor değişimi yağ değişiminden teorik olarak daha kolaydır.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.