Şimdi Ara

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' (959. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
19.611
Cevap
155
Favori
1.402.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 957958959960961
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar, bugün yetkili serviste T3 araç için 4 balata için iskontolu 1800₺ fiyat verdiler. Cep telefonu ışığı ile daha tekeri bile sökmeden kontrol edip 5000 km daha gider dedi teknisyen. Kabul etmedik. Daha ses bile yok balatada ve fiyat çok yüksek geldi arkadaşlar. Polen filtresi hariç, yağ, hava ve yakıt filtresi ile 4 buji dahil verdikleri bakım fiyatı da 2700₺.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: toprako

Merhaba
    Ben de yeni değiştirdim fren balatalarini, orijinal ve uygun modelli ürünler,

ATE 607238 (EU 1306) ve 602736 (EU1307A)

Bir tanesini bulabildim linki aşağıda, saygilar

https://m.n11.com/ate-land-rover-volvo-on-fren-balatasi-130460-72282-lr027309-P387500148?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQjw3ZX4BRDmARIsAFYh7ZLGjcKt12kzB34s6YAN5PapIh3Nh20DIps6F552520sLamwDQPzMcEaAinhEALw_wcB
    Kıymetli bir bilgi, serviste ATE olup olmadığını öğrenemediğim 4 balata için 1800₺ istediler. İşçilik ayrı. Galfer dedi forumdan bir arkadaş, sanırım Volvo markasını basıp servislere satıyorlar bu üreticiler.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Evet yetkili servis Galfer marka balata takıyor. Balata için çok yüksek rakam. Benim de ikinci yıl bakımında (28.000 km) arka balata tamamen bitmiş demişlerdi. Bu kadar erken bitmesine şaşırmıştım açıkçası ama o an kontrol etme fırsatım olmadığı için değiştirin demiştim. Şu an aracım 35 bin km’de. İlk takılan ön balatayla devam ediyorum.Yaklaşık 5 bin km daha gider. Arka balatanın bu kadar çabuk bitmesi ilginç.
  • Tekrar merhaba, dün Arkas yetkili serviste T3 araç için genel bakım için çıkardıkları faturada 1 litre cam suyuna 57₺, ayrıca cam yıkama sabunu adı altında 11₺ ücret çıkarmışlar. Yetmemiş, motor koruma ücreti almışlar 150₺ olarak herhangi bir motor yıkama/koruma işlemi yapmadıkları halde. E-fatura proformasını sonradan kontrol edince detayı gördüm. Halen hayretler içindeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 22 Nisan 2021; 20:1:37 >
  • S60 D2 motor için Ankara veya İstanbul yetkili serviste yakın zamanda 120.000 Km. ağır bakımı yaptıran var mı ? Mayıs ayında 120 bin km. bakımını yaptırmayı düşünüyorum ama bu bakımda çıkaracakları fiyat konusunda tereddütlerim var.

Yakın zamanda yaptıran yada fiyat alan varsa; 120 bin bakımının masrafı nedir onu merak ediyorum, bir de triger setinin değişiminde hangi marka ürünü takıyor yetkili servis ??

Bilgi verecek Volvocu arkadaşıma şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcum -- 23 Nisan 2021; 15:46:22 >
  • volvo S40D kullanıcısına yanıt

Sizin mesajınız sonrası 90Bin km bskımını yaptırdım burada. Ustaları (Orhan Ustaydı sanırım) bilgili ve alakalıydı, orijinal Volvo parçalarına da erişimleri mevcut stokları var. Verdikleri 2500TL fiyatı yüksek bulsamda ön disk ve ön balata değişimini de yaptırdım.

Genel bakımda bunları maalesef yapıyorlar, benim cam suyu doluya yakındı yine de faturaya eklemişler, cam yıkama sabunu da ön camda yer alan city safety kamerasının görüş alanını temizlemek için kullanılan özel bir sabunmuş ama bunu gerçekten uyguladıklarından emin olamamıştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam siz hiç kullanmamışsınız 4 yılda 30 bin çok iyi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • tamerbilisim kullanıcısına yanıt
    Üzerinde gelen Michelin primacy 3 leri ben hiç sevemedim. Onlardan her halde daha iyidir bence.

• Elky kullanıcısına yanıt
    Ben onlara 10 yıldır gidiyorum ve memnunum, genelde sarf malzemelerini kendim alırım! 185 150 km'de orjinal fren balatalarını değiştirmiştim ve bana inanmamışlrdı - aslında yetkili servis de inanmıyor da, neyse....

Açıkcası orijinal Volvo ürünü yerine ATE disk ve balata kullansaydım 1000TL kadar kara geçerdim ama Volvo'nun kendi parçası olsun istedim biraz. Belki ATE nin bir tık daha iyi bile olabilir.

Örneğin şu ürünler ile Galfer üretimi Volvo logolu parça arasında ne kadar fark olabilir?

https://www.otosupermarket.com/urun/volvo-s60-on-fren-balatasi-16-sistem-300-mm-disk-icin-2010-sonrasi-ate

https://www.otosupermarket.com/urun/volvo-s60-performansli-on-fren-diski-2-0-dizel-300-mm-2010-sonrasi-ate-power-disc

• quote:

Orijinalden alıntı: NevNiyaz

Hocam siz hiç kullanmamışsınız 4 yılda 30 bin çok iyi.
    Hocam şehirlerarası pek uzun yol yapamayınca ve son 1 senedir pandemi nedeniyle ortalama km epey düştü dediğiniz gibi :)

Yalnız Volvo servisleri epey vasatlaşmış. Sanki Fiat, Renault servisleri bile daha iyi kalır güncel durumda. Markanın ağırlığını kesinlikle taşıyamıyorlar.

• Elky kullanıcısına yanıt
    Genelde ben aracımı sakin kullandığımdan, performans ürünlerine hiç ilgim olmadı! İlk balata değişiminde ATE kullandım ve halen de ATE diskler ile TRW balata kullanıyorum ve memnunum.....

Hocam ben performanslı kullanıyorum :) Özellikle uzun yol yaptığımda yol müsaitse limitlerine kadar zorluyorum aracı.

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar'
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Aynen hocam, bende bujinin zamana bağlı yıpranması olup olmadığına takıldım ama Volvo'ların bujileri bildiğim kadarıyla yüksek kaliteli İridyum buji olduğu için uzun km ve yıllar boyu gidiyor diye biliyorum ama emin değilim.

Alıntıları Göster

Onur Hocam merhaba,

Benim aracım 2016 model ve şu anda 24 bin kmde. Hep yetkili servise götürdüm ve bugüne kadar buji değişimi önermediler hiç. Geçen yılki bakımda fren hidroliğini söylediler sadece, ancak km az olduğu için değiştirmeye gerek yok dediler kendileri. Yani 5 yıldır rutin bakım harici değişen hiçbir şey olmadı. Fren balatası konusu da geçmedi hiç.

Cam suyu veya silecek süpürgesi gibi parçaları da değiştirelim mi veya ekleyelim mi diye hep bana sordular. Onayım olmadan ekleme veya değişim yapmadılar bugüne kadar. Sizin servis fırsatçılık yapıyor bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elky

Hocam ben performanslı kullanıyorum :) Özellikle uzun yol yaptığımda yol müsaitse limitlerine kadar zorluyorum aracı.

Hocam maşallah yalnız dikkatli olun çok yüksek süratler bunlar.

Sizin araç d4 herhalde. Çünkü t3 aracımla, sizinki gibi hafif yokuş yukarı yollarda 200-210 civarlarına çıkabiliyorum. Daha fazla gitmiyor.

• haacar kullanıcısına yanıt
    Hangi servis bu? Ben ikinci bakıma 28 bin km de girdim. Bujiyi sormadan değiştirdiler. Cam suyunu falan zaten sormuyorlar.
  • Herkese selamlar yakin zamanda V60 arayisina girdim. Dikkat et uzak dur veya kronigi var dediginiz konsulari paylasirsaniz cok memnun olurum. Geartronic sanzimanin yagi konusunda sorularim vardi biraz arastirdim iyice kafam karisti yabanci forumlarda epey tartisilmis ama sonuca varilamamis. Bu arada farlar bi-xenon olmasina ragmen uzunlarin sari olmasi pek hosuma gitmesede Volvo olunca vardir bildikleri diyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: T.Y.

Hangi servis bu? Ben ikinci bakıma 28 bin km de girdim. Bujiyi sormadan değiştirdiler. Cam suyunu falan zaten sormuyorlar.

Ankara grup otomotiv hocam.

• haacar kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Ankara dışında yaşıyorum ama yine de aklımızda olsun diye düşündüm. Bakım zamanı yolum düşerse mutlaka değerlendireceğim.
  • 
Sayfa: önceki 957958959960961
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.