Şimdi Ara

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' (900. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
19.611
Cevap
155
Favori
1.402.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 898899900901902
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

S60 t3’e lpg montaji yapmislar. Daha once tecrube eden oldu mu?

https://youtu.be/yy_ASbL8v4U

Saygilarimla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mtoker06 kullanıcısına yanıt
    Paylaşım için teşekkürler

Silindir tüp bagajı iyice daraltmış. sanki bagaj tabanı da tam yerine oturmamış gibi pek belli olmuyor görüntüden.

Sistemi anlatan adam benzin tüketimi yok denecek kadar az diyor. acaba bu sistemde gaz ve benzin karıştırılarak mı yakılıyor tam anlamadım. bir de motora zararı yok ve performans kaybı yok diyor. gerçekten mümkün mü acaba bu.

Aracın sahibinin benzin yakıt tüketimi gerçekten çok iyi. neden lpg taktırma ihtiyacı hissetmiş anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haacar -- 25 Nisan 2019; 11:41:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: filtiarn

Arkadaslar iyi aksamlar
    bu siralar yeni nesil t3 motorlu bi arac alma arefesindeyim. bildiginiz herhangi bir kronik sorunu varmidir? yag eksiltme vs. 90bin km olan bir arac sizce gonul rahatligiyla alinirmi?
    bir arkadasimin fan arizasi yasamasi nedicesinde araci hararet gordu bu tarz sorun yasayan oldumu? turbo genel olarak sorunsuzmudur? turbonun ayrica su sogutmasi t3 motorda varmidir.?
    Syn filitarn su soğutma turbo t3 de yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: haacar

Paylaşım için teşekkürler

Silindir tüp bagajı iyice daraltmış. sanki bagaj tabanı da tam yerine oturmamış gibi pek belli olmuyor görüntüden.

Sistemi anlatan adam benzin tüketimi yok denecek kadar az diyor. acaba bu sistemde gaz ve benzin karıştırılarak mı yakılıyor tam anlamadım. bir de motora zararı yok ve performans kaybı yok diyor. gerçekten mümkün mü acaba bu.

Aracın sahibinin benzin yakıt tüketimi gerçekten çok iyi. neden lpg taktırma ihtiyacı hissetmiş anlamadım.
    Güzel ustalarım her araca montaj yapıyorlar. Prins’e geçen ay mail gönderdim, henüz çalışmalarınım devam ettiğini ilettiler. Takılam kit 1,5 yıllık felan bir kit. Düz yolda sabit hızda giderken elbette benzinden bir fark olmayacaktır. Öyle sanıyorum Euro6 standartlarında t3 motor bu sebeple subap sorunu çıkarma ihtimali yüksek. Yılda ortalama 60.000km yol yapıyorum 7,5-8lt ortalama ile geziyorum. Şehir içi aşırı performanslı kullandığımda 14lt leride gördüm. Standart kullanımda 7-8 lt için lpg montajı yaptırmak bana göre gereksiz geliyor. Performans hiç düşmüyor deniliyor ancak daha önce 6 ay kadar lpg li c serisi mercedes kullandım. Araç boşken bir sıkıntı yok, 4 kişi bindirip bir araç sollarken yada yokuş tırmanırken lpg benzin farkı ortaya çıkıyor. Aynı aracı benzinle kullanırken yokuş yukarı 1/2 gaza basıyorsam lpg ile 3/4 civarında oluyordu.

Elbette bu lpg kötü demek değil. Tasarruf en nihayetinde. T3 için akıllıca bir tasarruf olmadığını düşünmekteyim.

10-12 lt yakıyor olsaydı, yaptığım km yi göz önünde bulundurarak düşünmeden taktırır tasarruf eder oluşabilcek sorunları göze alırdım.

Tüm bunlara ek olarak benim aracım premium seviye ve farlarında dolayı biraz sıkıntı çekiyordum. Philips laser serisi ampul aldım net 2 kat daha fazla görüş elde ettim. Halogen ampul kullanan arkadaşlara tavsiye ederim.

Ancak ben Türkiyede ki servislerin olmaz mümkün değil dediği xenon farlarla retrofit uygulaması yapacağım. Far açıp içine mercek koyarak değil. Seviye sensörü far yıkama ile birlikte.

İsveçten harness demetleri sıfır olarak geri kalan tüm ekipmanlar used olarak geliyor.
    Türkiyeden çıkma tampon alındı.
    Yazılım desteği ve ince detaylar rusyadan bir arkadaştan gelecek.

Umarım başarılı oluruz.:)

• quote:

Orijinalden alıntı: mtoker06

Güzel ustalarım her araca montaj yapıyorlar. Prins’e geçen ay mail gönderdim, henüz çalışmalarınım devam ettiğini ilettiler. Takılam kit 1,5 yıllık felan bir kit. Düz yolda sabit hızda giderken elbette benzinden bir fark olmayacaktır. Öyle sanıyorum Euro6 standartlarında t3 motor bu sebeple subap sorunu çıkarma ihtimali yüksek. Yılda ortalama 60.000km yol yapıyorum 7,5-8lt ortalama ile geziyorum. Şehir içi aşırı performanslı kullandığımda 14lt leride gördüm. Standart kullanımda 7-8 lt için lpg montajı yaptırmak bana göre gereksiz geliyor. Performans hiç düşmüyor deniliyor ancak daha önce 6 ay kadar lpg li c serisi mercedes kullandım. Araç boşken bir sıkıntı yok, 4 kişi bindirip bir araç sollarken yada yokuş tırmanırken lpg benzin farkı ortaya çıkıyor. Aynı aracı benzinle kullanırken yokuş yukarı 1/2 gaza basıyorsam lpg ile 3/4 civarında oluyordu.

Elbette bu lpg kötü demek değil. Tasarruf en nihayetinde. T3 için akıllıca bir tasarruf olmadığını düşünmekteyim.

10-12 lt yakıyor olsaydı, yaptığım km yi göz önünde bulundurarak düşünmeden taktırır tasarruf eder oluşabilcek sorunları göze alırdım.

Tüm bunlara ek olarak benim aracım premium seviye ve farlarında dolayı biraz sıkıntı çekiyordum. Philips laser serisi ampul aldım net 2 kat daha fazla görüş elde ettim. Halogen ampul kullanan arkadaşlara tavsiye ederim.

Ancak ben Türkiyede ki servislerin olmaz mümkün değil dediği xenon farlarla retrofit uygulaması yapacağım. Far açıp içine mercek koyarak değil. Seviye sensörü far yıkama ile birlikte.

İsveçten harness demetleri sıfır olarak geri kalan tüm ekipmanlar used olarak geliyor.
    Türkiyeden çıkma tampon alındı.
    Yazılım desteği ve ince detaylar rusyadan bir arkadaştan gelecek.

Umarım başarılı oluruz.:)

Alıntıları Göster
    Bir T3 kullanıcısı olarak kesinlikle dediklerinize katılıyorum.

Ben de senede 25.000 km yapıyorum. Bir ara çok araştırdım taktırmak için,fakat hem bagajdan feragat etmek istemediğim için, hem de ilk yatırım maliyetinin
    yüksek (8000 tl) olduğu için vazgeçtim. Sorun çıkartmama garantisi de yok.

O yüzden ben de vazgeçtim. Orjinalliğini de bozmak istemiyorum.

İlk yatırım maliyeti düşük olsa, yani 3000 tl civarında olsa, bu riskler göze alınabilir.

• Arkadaşlar merhaba,

Start-stop devredeyken T3 aracım çalışana kadar yokuşlarda azda olsa geri ileri kaçırıyor sizde de oluyor mu normal mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba.

Bugün s60 t3 2.bakım için fiyat aldım.

Yetkili servis tüm filtreler ve yağ değişimi için kampanya kapsamında 1000 tl fiyat verdi.

Volan özel servis yağ ve yağ filtresi için 750 tl, yiğit özel servis ise 600 tl fiyat verdi.

Araç 13 bin kmde. siz olsanız nerede bakım yaptırırsınız ? cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. bu arada etiketleyemediğim arkadaşlar kusura bakmasınlar forum bu kadarına izin veriyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haacar -- 29 Nisan 2019; 12:20:19 >
  • quote:

Arkadaşlar merhaba.

Yetkili servis tüm filtreler ve yağ değişimi için kampanya kapsamında 1000 tl fiyat verdi.

Volan özel servis yağ ve yağ filtresi için 750 tl, yiğit özel servis ise 600 tl fiyat verdi.

Araç 13 bin kmde. siz olsanız nerede bakım yaptırırsınız ? cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. bu arada etiketleyemediğim arkadaşlar kusura bakmasınlar forum bu kadarına izin veriyor :)
    Hocam fark 2 kattan az. Ben bu durumda eğer ilişkilerimde iyiyse yetkiliye giderdim. 2 yıl resmi veya 3 yıllık üretici garantisi içinde kalıyorsa aracınız bence bu sefer yetkiliye gidin. Biz polen filtresi hariç 1600'e yaptırdık Şubat ayında. 2. Bakımdı. Çok iyi fiyat vermişler size. Hem bu sayede Allah muhafaza yüksek masraflı plansız bir arıza oluşursa iyi niyet garantisi veya indiriminden faydalanma imkanınız oluyor Volvo özelinde.

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 29 Nisan 2019; 13:3:32 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Arkadaşlar merhaba.

1000 TL servis bakımı için günümüz koşullarında uygun fiyat, herhangi bir yerli marka B-C segment araçta bile bu fiyatların üzerine çıkıyor artık bakım fiyatları. bu nedenle servise gitmenizi öneririm, kredi kartına taksit yaptırabilrisiniz, aracınız iç-dış yıkanmış olur :)
  • quote:

Arkadaşlar merhaba.

Bu fiyata kesinlikle yetkisi servisi tercih ederdim.

• haacar kullanıcısına yanıt
    1000 tl ye yetkili servise giderdim. Fiyat çok iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmedsaid

Arkadaşlar sahibi olduğum 2.0T powershift şanzıman sıkıntı çıkarmaya başladı. devir dalgalanması başladı ama kalkışlarda silkeleme yok, vites geçişleri büyük oranda iyi ve rahat, sadece yokuş çıkarken dalgalanma oluyor fakat öyle büyük bir dalgalanma değil, mesela yokuşta 2500-3000 devir arası düz yolda 2400-2500 devir arası dalgalanıyor. Bugün özel volvo servisine götürdüm, balata setinin değişmesi gerektiğini söyledi fiyat 5.000 TL, bende sıkıntı henüz büyümeden sadece yağını değiştirip adaptasyon yapsak olmazmı dedim olma ihtimali var ama sorunu çözmezse verdiğin para boşuna gider dedi, yağ değişimi ve adaptasyon 1.000 TL fiyat verdi. Adaptasyonu pc ile yapıyormuş, bazıları yola çıkıp yolda yapıyorlarmış, tavsiyesi olan varmı bu konuyla ilgili, cok memnun olurum...
    Arkadaşlar şanzımanda yaşadığım devir dalgalanma sorununu çözmek için ilk önce özel servise gittim ve ilk cümle baskı setinin değişmesi gerektiğini 5.000 TL masrafının olduğunu söyledi, bende kalkışlarda silkeleme yok, vuruntu çok az sadece yokuşlarda dalgalanma bariz görülüyor, yağını değiştirip adaptasyon yapsak olmazmı dedim, usta degistiririz tamam ama ya sorun gitmezse yağ değişimi ile 1000 TL çöpe gider garanti olsun dedi, ordan çıkıp şaşmaz arkas volvoya gittim, ve şanzıman yağı (6lt) filtre ve adaptasyon için 895 TL fiyat verdiler, baya bi cazip geldi aracı hemen bıraktım yağı boşaltan usta yağın su gibi olduğunu özelliğini kaybettiğini söyledi, adaptasyon o gun6 yetişmediği halde sadece yağ değişiminden sonra araba yağ gibi oldu, ne bi dalgalanma ne vuruntu hiç bir sorun kalmadı, ertesi gün adaptasyonu da yaptırınca çiçek gibi oldu 😊
    Volvo car prime ile indirim yaptılar bana baya cazip geldi, aracında buna benzer sorunu olan varsa bu çözümü denemeden baskı setini değiştirmesin!!
    Burdan fikir veren arkadaşlara da ayrıca teşekkürler 🙏

• Merhaba,

Görselde işaretlenen yerde bazı volvolarda sarı led yandığını görüyorum. Bu orjinalinde olan birşey midir?

Evet benim 2011 model aracımda orijinal hali ile sarı LED yanıyor. Bu arada şimdi piyasada bir modifiye Amerikan park furyası almış yürümüş, onu da anlamak mümkün değil... İnsanlar nelere özeniyor?..

K.

• Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. ben de bu durumda yetkili serviste yaptırmanın mantıklı olacağını düşünmüştüm. siz değerli forumdaşların da görüşlerini almak istedim
    Merhaba;

Benim aracımda mevcut ve orjinal olarak var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S@lih -- 2 Mayıs 2019; 9:13:5 >
  • Bugün arka balatalar bitmek üzere olduğu için değiştirildi.
    Volcar, car prime indirimli 570 tl.

Advance donanım osmium grey ile yan yana geldim. Fotoğrafını çektim.
    Soldaki advance, Sağdaki R-Design Plus

• Vesileyle iki donanım seviyesini de test etme şansım oldu. (Advance v R-Design)
    Advance'de 17" jantın ve normal süspansiyonun konfora katkısı bariz şekilde hissediliyor dahası 18" ve geniş yanak runflat lastik olmadığı için yol sesi de çok gelmiyor. Çevreyolundan ataşehire dönerken keskin bir viraj var; o viraja biraz sert girip aracın yol tutuş dinamiklerini denemek istedim normalde R-design aracımla sorun olmayacak hızda burada lastiklerden ses gelince hafiften yusufladım.
    Sakin sürücü için kesinlikle advance donanım daha mantıklı ancak advance donanımla gelen default açık renk deri koltukları beğenmiyorum. Hem çabuk kirleniyor (11000 kmdeki aracta leke doluydu) hem de yazın teni aşırı ısıtır. Volvo bunu yeni araçlarda çözmüş; geri dönüşümlü kumaşımsı madde, nubuk-deri karışık ve delikli nappa deri sunuyorlar; deri koltuk yerine bu varyasyonlar çok daha mantıklı.
  • S60 t3 60 bin km/2 yıl bakımını kampanya kapsamında 892 liraya yetkili serviste yaptırdım. 2016 model öncesi aracı olanlar bu fırsatı kaçırmasın derim.

• quote:

S60 t3 60 bin km/2 yıl bakımını kampanya kapsamında 892 liraya yetkili serviste yaptırdım. 2016 model öncesi aracı olanlar bu fırsatı kaçırmasın derim.

Sadece iskontonun 1.5 katına kadar bakım ücreti ödeyen var hocam. Bizim gibi. :)
    Çok iyi fiyat. Peugeot 208 yetkili servis bakımından da ucuz. Şaşırtıcı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 3 Mayıs 2019; 21:58:40 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 898899900901902
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.