Şimdi Ara

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' (866. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
19.611
Cevap
155
Favori
1.402.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 864865866867868
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Biliyorum forumda lpg sevilmiyor. Ancak ben taktıran var mı merak ediyorum. Özellikle T3 lerde tecrübesi olan var mı?
    Şimdi Volvo ya biniyorsun lpg yi mi düşünüyorsun demeyin :) sadece bir araştırma benimkisi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bal974 B kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam, konudan bağımsız bir sorum var, S80 T6'yı araç olarak değil de motor-şanzıman olarak önerir misiniz? Bir de yakıt tüketiminiz nasıldı?
    Şanzımanlarının GM 4 ileri olduğunu ve sorun çıkarmaya meyilli olduğunu biliyorum. Motor hakkında ise pek bir bilgim yok, özellikle çift turbo hakkında.

Bir de sizce en mantıklı S80 modeli hangisidir diye sorsam? 2.0T, D5, T6? Yakıt tüketimi absürt olmadıkça çok mühim değil, çünkü ağırlıklı olarak otobanda kullanılacak.
  • Arkadaşlar merhaba. Henüz resim veya video çekmedim ama yazayım istedim. Bagaj kapağının kapandığı an arka tampon ile el sıkıştığı, tampon üzerindeki kilitlenme dilinin üzerindeki siyah hareketli plastik yaylı kapağı kendi kendine kırılmış. Acaba gözden kaçan kronik bir sorun mu. Siz yaşadınız mı acaba. Çok teşekkürler. Selamlar.

Edit: V50 için resim buldum ve birebir aynı sorun S60 ile. Başka modellerde de oluyor demek ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 24 Kasım 2018; 19:0:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aknasmub

Arkadaşlar merhaba. Biliyorum forumda lpg sevilmiyor. Ancak ben taktıran var mı merak ediyorum. Özellikle T3 lerde tecrübesi olan var mı?
    Şimdi Volvo ya biniyorsun lpg yi mi düşünüyorsun demeyin :) sadece bir araştırma benimkisi.
    2 sene önce sıvı sistem lpg taktırmayı düşündüm 2200 euroyu dıyunca vazgeçtim. Karışık sistemi önermiyorum kesinlikle sıkıntılı bir sistem. Diğeride çok pahalı. Benzine devam :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fsnn F kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam bilgi için.
    Birkaç yere sordum. Prins VSI 2 DI karma sistem T3 lere uygunmuş. Fiyatı da 7700 tl.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Arkadaşlar merhaba. Henüz resim veya video çekmedim ama yazayım istedim. Bagaj kapağının kapandığı an arka tampon ile el sıkıştığı, tampon üzerindeki kilitlenme dilinin üzerindeki siyah hareketli plastik yaylı kapağı kendi kendine kırılmış. Acaba gözden kaçan kronik bir sorun mu. Siz yaşadınız mı acaba. Çok teşekkürler. Selamlar.

Edit: V50 için resim buldum ve birebir aynı sorun S60 ile. Başka modellerde de oluyor demek ki.

Evet, benimki de kırıldı. Fırsat olunca söküp destekleyerek çift karışım epoksi ile yapıştıracağım...

K.

Not: Amerikan parça sitesinde 11$ fiyatı olan bir parça, serviste uygun fiyata bulunur sanırım. Parça no 31305446

https://www.volvopartswebstore.com/products/Volvo/2011/S60-25l-5-cylinder-Turbo/Cover-plate/9949856/31305446.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korayesque -- 24 Kasım 2018; 23:06:20 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar.

2015 S60 D2 premium modelinden 117000km civarında bir araç için alım aşamasındayım. Ancak çok bilgim olmadığından sizlerin yardımına ihtiyacım var. Bakımlarının pahalı olması durumunu bildiğim için

120000km'de ne gibi bakımlar beni bekleyecek (otomatik şanzımanın bakımı, triger bakımı vb. gibi) en azından pazarlık olarak bilmemde faydası olur. Şimdiden çok teşekkürler..

Not: Şu anki aracım 2012 Civic Fb7 otomatik. Kıyaslama için gerekli olabilir..
  • haacar kullanıcısına yanıt
    Hocam 2013 model makyajlı kasa s60 premium paket araç sahibiyim,5 inc ekranı 7 ince yükseltmek istedim,7 inc ekran ve ekran çerçevesi aldım ama servis bir türlü programı kuramadı. Birisi hatayı 7 inc ekranda dedi,başka biri aracımda 7 inc alt yapı olmadığından yüklenmiyor dedi başka biri volvo bu Programı kaldırdı dedi. Sizin bilginiz varmı?

Hocam 2013 model makyajlı kasa s60 premium paket araç sahibiyim,5 inc ekranı 7 ince yükseltmek istedim,7 inc ekran ve ekran çerçevesi aldım ama servis bir türlü programı kuramadı. Birisi hatayı 7 inc ekranda dedi,başka biri aracımda 7 inc alt yapı olmadığından yüklenmiyor dedi başka biri volvo bu Programı kaldırdı dedi. Sizin bilginiz varmı?

• aknasmub kullanıcısına yanıt
    Yazılı motor garantisş isteyin. Vermiyorlarsa kesinlikle yaptırmayın

Hocam krom parçayı bende bulamadım,galiba sadece serviste yada çıkma bulabilirmişiz. Siz bulabildinizmi?

• quote:

Arkadaşlar merhaba. Henüz resim veya video çekmedim ama yazayım istedim. Bagaj kapağının kapandığı an arka tampon ile el sıkıştığı, tampon üzerindeki kilitlenme dilinin üzerindeki siyah hareketli plastik yaylı kapağı kendi kendine kırılmış. Acaba gözden kaçan kronik bir sorun mu. Siz yaşadınız mı acaba. Çok teşekkürler. Selamlar.

Benimki de kırıldı. Öyle kullanıyorum. Bir ara tamir ederim diye bir yere kaldırmıştım, bulamıyorum şimdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: korayesque

quote:

Evet, benimki de kırıldı. Fırsat olunca söküp destekleyerek çift karışım epoksi ile yapıştıracağım...

K.

Not: Amerikan parça sitesinde 11$ fiyatı olan bir parça, serviste uygun fiyata bulunur sanırım. Parça no 31305446

https://www.volvopartswebstore.com/products/Volvo/2011/S60-25l-5-cylinder-Turbo/Cover-plate/9949856/31305446.html

Alıntıları Göster
    Hocam merhaba ve yanıtınız için çok teşekkür ederim. Sizi forumdaki teknik sıkıntıdan dolayı etiketleyemedim ama ilgi göstermişsiniz. Sağolun. Verdiğiniz parça no doğru varsayarak şöyle bir Rus sitesinde açıklayıcı bir montaj sayfası buldum.

https://www.drive2.ru/l/3484918/

Lakin parçanın menteşe noktaları çok narin ve zayıf bir plastikten imal edilmiş bence. Orada çok ince bir metal yay teli de var ve o da baya narin ve dandik geldi bana. Volvo'ya yakışmadı. Aşağıda göstereyim.

Sizce garantiye sokarlar mı? Bagajı sert kapatmışsınız falan derler mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 25 Kasım 2018; 22:2:4 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Hocam merhaba ve yanıtınız için çok teşekkür ederim. Sizi forumdaki teknik sıkıntıdan dolayı etiketleyemedim ama ilgi göstermişsiniz. Sağolun. Verdiğiniz parça no doğru varsayarak şöyle bir Rus sitesinde açıklayıcı bir montaj sayfası buldum.

https://www.drive2.ru/l/3484918/

Lakin parçanın menteşe noktaları çok narin ve zayıf bir plastikten imal edilmiş bence. Orada çok ince bir metal yay teli de var ve o da baya narin ve dandik geldi bana. Volvo'ya yakışmadı. Aşağıda göstereyim.

Sizce garantiye sokalar mı? Bagajı sert kapatmışsınız falan derler mi.

Merhaba, garantiniz devam ediyorsa mutlaka götürün, kullanımla kırılacak bir parça değil, bariz zayıf tasarlanmış. Gönderdiğiniz Rus linki iyi oldu, sökerken plastik trimin bağlantı klipsleri de kırılabilir dikkat etmek lazım. Oradaki resimde kırık olanın daha önce tamir edildiği ama işe yaramadığı görülüyor. En iyisi önce arayıp varsa gidip servisten almak.

Teşekkürler.

K.

• quote:

Orijinalden alıntı: Slymnok

Merhaba arkadaşlar.

2015 S60 D2 premium modelinden 117000km civarında bir araç için alım aşamasındayım. Ancak çok bilgim olmadığından sizlerin yardımına ihtiyacım var. Bakımlarının pahalı olması durumunu bildiğim için

120000km'de ne gibi bakımlar beni bekleyecek (otomatik şanzımanın bakımı, triger bakımı vb. gibi) en azından pazarlık olarak bilmemde faydası olur. Şimdiden çok teşekkürler..

Not: Şu anki aracım 2012 Civic Fb7 otomatik. Kıyaslama için gerekli olabilir..

Merhaba,

Benim aracım S60 2011 düz vites. Bu yaz 120000'de özel serviste triger seti, devridaim, arka balatalar ve normal yağ ve tüm filtre seti değişimi yapıldı. 1500₺ kadar bir masrafı oldu. Serviste iki katını bulurdu dendi. Otomatik şanzıman konusunda buradaki diğer arkadaşlar daha iyi fikir verirler. Satın alırken biraz dikkatli olmanız iyi olur. Öneriler olacaktır. Hayırlı olsun.

K.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Onur hocam bizimkinde sorun yok.
  • Slymnok S kullanıcısına yanıt
    Düşündüğünüz araca ne kadar istiyorlar bilmiyorum ama bence çok km yapmıyorsanız t3 motorlu olanlara bakın. fb7 bende de vardı temmuzda sattım. tam otomatik konforuna alışanlar, çift kavrama ile biraz zorlanabilirler.
  • Marcuss M kullanıcısına yanıt
    Öncelikle şunu sormak istiyorum; ekranı ve çerçevesini nereden ve ne kadara temin ettiniz ?

Geçen seneye kadar yetkili servislerde 5 inç ekran 7 inç ekrana sorunsuz şekilde yükseltiliyordu. bizzat yükseltilen araç gördüm. ancak geçen sene ne olduysa yapmama kararı almışlar. nedenini sorduğumda öyle tatmin edici bir cevap alamadım. volvo Türkiye artık yapmıyor dediler.

Krom parçayı bulamadım. aslında çıkmacılarda ve hurdacılarda bulunur ama vaktim olmadı bakamadım. serviste ise çok yüksek fiyat istiyorlar. tam fiyatını söylemediler ama bana o iki parçayı alacağına geri görüş kamerası taktır daha iyi dediler.
    Ekranı 2. El 850 tlye aldım,ekran çerçevesini servisten 383 tlye aldım hocam. Bende servisin cvplarından tatmin olamadım ondan sormak istedim. Bugün başka birkaç servisi aradım,Ankaradaki Volvo grup yetkili servisi tlf da bilgi veremeyiz araç ve ruhsat sahibiyle gelin bi çayımızı için konuşalım dedi,ankaradaki diğer servis olan arkas volvo ekran ve çerveyi bizden alırsanız 5650 tl fiyat çıkar,sadece program atmak isterseniz aracı görüp bakmamız gerek dedi. Ben diyarbakırda ikamet ediyorum,be yapacağım bilemedim hocam

• Marcuss M kullanıcısına yanıt
    Bunların ne yaptığı belli değil. ben mayıs ayında arkas samsun yoluna sordum. orada serap hanım diye biri vardı. bana kesinlikle takamayız dediler. şimdi size 5650 lira diye fiyat vermişler bir de.

Sizin şu anda yapabileceğiniz iki şey var. ya 7 inç ekrandan vazgeçip 5 inç ile devam edeceksiniz. ya da eğer arkas takarız fiyatı da bu dediğine göre bu işi yapabilirler gibi görünüyor. aracı ankaraya getirip baktırmanız lazım. bunda da şöyle bir durum var. size, biz bunu yapmayı denedik ama olmuyor hata verdi filan diyip ellerindeki sıfır ürünü araca takmaya çalışıp 5650 lirayı cebe indirebilirler.

Bir de volvo Türkiye ile görüşün bence bakalım onlar ne diyecek.

Edit: şurada xc60 için montaj talimatı var. sonunda yazılım no var. belki işinize yarar.
    https://accessories.volvocars.com/InstallationInstruction/Document/VCC-467829-3/tr-tr/XC60(-17)/2015

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haacar -- 26 Kasım 2018; 14:48:14 >

• 
Sayfa: önceki 864865866867868
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.