Şimdi Ara

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' (864. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
19.612
Cevap
155
Favori
1.401.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 862863864865866
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sn.fsnn cevap için teşekkür ederim. kontrol ederim.
  • first_soldier F kullanıcısına yanıt
    Gittiğim yıkamacıda normalde sprey filan kullanmıyorlar ama dediğiniz gibi bir şey de olabilir.

Sizin sorunuza gelince, s60ın ön koltuk başlıkları çıkmıyor. siz hangi ürüne bakmıştınız ? ben şu üründen kullanıyorum. başlık kısmına gelen yer cırt cırtlı olduğu için kolay takılıyor. kafalığı çıkarmaya gerek kalmıyor.

https://www.e-bebek.com/babyjem-oto-koltuk-arkasi-koruyucu-p-bje-414/
  • haacar kullanıcısına yanıt
    https://urun.n11.com/koltuk-kilifi/koltuk-arkasi-duzenleyici-organizer-bod-P232726830

Bende bunu düşündüm. Hem işlevsel hemde koruyucu olarak. Fiyatıda 44 tl idi. Şimdi artmış. Ama işte koltuk başlığının demirine geçiyormuş. Yorumları da çook iyi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Bu arada s60 volvonun ön koltuk başları çıkıyormuş. YouTube’tq videoları var. Çıkartabilirdim. Koltuğun arkasından klipslere bastırıp çıkıyor

Bilgilendirme için teşekkürler

Yüksekliği bile ayarlanamadığı için çıkmıyor diye biliyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamerbilisim

Arkadaşlar volvo car prime uygulamasında 2015 ve öncesi araçlar için ücretsiz yağ değişim kampanyası gözüküyor, detayı çok belli değil gibi geldi bana. Örneğin sadece yağ değişim işçiliği mi alınmayacak, diğer bakım işçilikleri alınacak mı ya da yağın bedeli de mi alınmayacak (ki böyle birşeyin mümkün olacağına ihtimal vermiyorum)

Yakında bakım yaptıracak arkadaşlar bilgi alıp paylaşabilirse memnun oluruz.

Az önce mail geldi ücretsiz motor yağı değişiminin detayı belli oldu arkadaşlar;
    "Motor Yağı hediyesi 450 TL değerindedir" şeklinde arkas bilgilendirme maili göndermiş, 30 Kasım'a kadar geçerliymiş bilginiz olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: tamerbilisim

Az önce mail geldi ücretsiz motor yağı değişiminin detayı belli oldu arkadaşlar;
    "Motor Yağı hediyesi 450 TL değerindedir" şeklinde arkas bilgilendirme maili göndermiş, 30 Kasım'a kadar geçerliymiş bilginiz olsun.

Alıntıları Göster
    Syn tamer bilişim servisin söylediğine göre aracın km sine göre bakım yaptırıldığında motor yağı hediye. Yani sadece yağ değiştireyim hediye edin şeklinde değilmiş. Bakım yapılacak toplam tutardan 450 düşülecek şeklinde aöylendi bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 3 yaşındaki araçlara da indirim yapılıyormuş bilginiz olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birde yakıt filtresi her bakımda değişmeli mi ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fsnn

Syn tamer bilişim servisin söylediğine göre aracın km sine göre bakım yaptırıldığında motor yağı hediye. Yani sadece yağ değiştireyim hediye edin şeklinde değilmiş. Bakım yapılacak toplam tutardan 450 düşülecek şeklinde aöylendi bana.

Alıntıları Göster
    Evet komple bakım hizmeti alındığında 450 TL indirim + %20 Car prime indirimi olacaktır, zaten yakın zamanda kur artışı sebebiyle 400-500 TL gibi bakım fiyatlarında bir artış olmuştu indirim ancak bunu telafi edecektir diye düşünüyorum.
  • Diyarbakır Volvo servisini aradım, yağın litre fiyatı 114 lira+kdv castrol 0-20 6 litre yağın ücretsiz olduğunu, yağ filtresi hava filtresi ve işçiliğin 870 tl olduğunu söylediler. Araç 2011 S60 2.0T benzin...

Bana baya uygun geldi gibi ama gidince başka kalem malzemeyi yazıp faturayı kabartırlarmı acaba?

• üzerinde mavi etiket olan parça nedir? Bugün sabah periyodik bakıma gittim, daha sonra da aracın tüvtürk muayenesini yaptırırken emisyon ölçümü yapan arkadaş mavi etiketli parçanın arkasında boşta bir kablo olduğu söyledi. Mazot yakıt filtresinin bir bileişeni olabilir mi?
  • Arabanız dizelse yakıt filtresi gibi duruyor,

• quote:

Orijinalden alıntı: toprako

Arabanız dizelse yakıt filtresi gibi duruyor,
    araç dizel, tam arkasında boşta duran bir kablo var, biraz araştırdım fakat kablonun nereden çıkmış olduğu ile ilgili bilgiye ulaşamadım
  • Dizel yakıt filtresine giren bir konnektör var o yahut konnektorden kurtulan bir kablo olabilir bakımı yaptırdığınız yere göstermenizde fayda var iyi günler

• Acaba buradaki 3 delik ne işe yarıyor bilen varmı?

?

Otomatik klimalarda iç hava sıcaklığını ölçen sensör olur orada. Tüm araçlarda klima bölümünde öyle boşluklar vardır.

Tşkler

• Merhabalar volvo s60 alma planlarim var sizlere sormak istediğim sorular var yanitlarsaniz sevinirim

1- 2015 d2 veya 2016 t3 düşünüyorum ancak t3 un sehir ici ve şehir disi yakit değerlerini merak ediyorum nasildir ?

2- volvolarin bakimlarinin pahali olduğu hep söylenir bu abartıldigi kadar pahali midir ?

3- bu modelde arac tercih edeceğimde nerelere dikkat etmeliyim kronik sorunlari var midir ?

Teşekkür ederim...

• quote:

Orijinalden alıntı: hknaydin

Merhabalar volvo s60 alma planlarim var sizlere sormak istediğim sorular var yanitlarsaniz sevinirim

1- 2015 d2 veya 2016 t3 düşünüyorum ancak t3 un sehir ici ve şehir disi yakit değerlerini merak ediyorum nasildir ?

2- volvolarin bakimlarinin pahali olduğu hep söylenir bu abartıldigi kadar pahali midir ?

3- bu modelde arac tercih edeceğimde nerelere dikkat etmeliyim kronik sorunlari var midir ?

Teşekkür ederim...
    Merhaba, 2014 D2 motor için tecrübelerimi paylaşıyorum;
    1- Şehirlerarası 110-115 km ile 4.8 - 5 lt. aralığında geziyor, Bursa şehiriçi trafiğinde 7-8 aralığında.

2- D2 motorlar her 10bin yada yılda 1 bakıma gider ortalama yetkili servis ücreti en son 1500 TL dolayındaydı ama kur bazlı artış geldi diye biliyorum, Volvo Car prime ile ortalama %20-25 indirim sağlanıyor ama şu an her türlü 1500TL ödersiniz diye düşünüyorum. Eğer yılda 20bin km'den fazla yapacaksanız bakım masrafları açısından benzinli daha avantajlı 30 bin km bakım aralığı.

3- D2 motorda powershift şanzıman biraz problemli ama işiniz şansa kalmış, be sorun yaşadım ama çok uzun yıllar sorun yaşamayan çok arkadaş var, t3 motorların şanzımanında herhangi bir şikayet duymadım.

4- Eğer bulabilirseniz Advance donanım seviyesinde araç almaya çalışın, selamlar.

• 
Sayfa: önceki 862863864865866
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.