Şimdi Ara

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' (818. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
19.611
Cevap
155
Favori
1.402.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 816817818819820
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bilgi olması mahiyetinde S60 T3 adana-malatya arası yakıt tüketmi.

15.000 de araç ortalama yakıt tüketminde 7,1 gösteriyor.

Çok tasarruflu da sürmedim ortalama 100 km nin altına düşmeden bu şekilde tüketimi var.

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar'

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. Yazlık lastik alma arefesindeyim. Daha önce Michelin PS3 ve Continental SC3 kullandım. Michelinden konfor-sessizlik yol tutuş açısından memnundum. Conti ise sertleştikçe ses yapmaya başladı, yol tutuşu zayıfladı. Good Year tecrübem hiç yok. Ancak şu an gündemimdeki markalar arasında (kullanan bir arkadaş epeyce övdü). Aşağıdaki lastikleri kullanıp yorumlayabilecek olan varsa şimdiden çok teşekkür ederim.

1-Michelin Pilot Sport 4
    2-Continental PC 6
    3-Good Year ASY 3
  • Karakahya- kullanıcısına yanıt
    Şu an benim aracımda 235-45-17 michelin pilot sport 4 serisi var. 27 bin km önce takıldı ve 30 bini rahat çıkarır.

Artıları

+ yol tutuşu mükemmel ( ıslak-kuru)

+ uzun ömürlü ve dişi az kalmasına rağmen performansından ödün vermiyor ( yapılan testlerde dişi az kalan lastiklerde performansını en az kaybeden marka michelin)

+ ses yapma olayı az

Eksileri

- ülkemizin yol şartlarına uygun değil, geçen bir kere çukura girdim lastik direk yarıldı. Yumuşak bir yapısı var.

- geniş taban olduğu için direksiyon bana biraz sert geliyor

- yumuşak olduğu için yakıt sarfiyatını etkiliyor.

- çok pahalı

Sonuç olarak çok para verip bu lastiği almak bana pek karlı gelmiyor. Aracın üstünde geldiği için kullanıyorum. Adet fiyatı 600 tl petlas %50 daha ucuz ama kalite olarak 2 kat kalitelimi orası tartışılır...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Lastik fiyatları tavan yapmış.
    Cumartesi lastikçi bi tanıdıgımız vardı orda fiyatlara baktım maşallah hepsi uçmuştu.
    Uzun süre kullanmayacagımı düşünerek, özelliklerininde iyi oldugunu gördüğüm Lassa driveways siparişi verdim.
    Bugun kısmetse taktırıcam, inş pişman olmam

https://kolayoto.com/lassa-driveways-235-45r17-97w-xl.html

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    bu lastiklerle eşdeğer fiyatlarda pirelli cinturato p7 BLUE var. kendisi şu an için hem ıslak zeminde yol tutuş hem de yakıt tüketimi kalemlerinin her ikisinde de A etiketine sahip tek lastik.

listenize ekleyin bence...

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar'
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert GFL

İyi akşamlar herkese

Bilgi olması mahiyetinde S60 T3 adana-malatya arası yakıt tüketmi.

15.000 de araç ortalama yakıt tüketminde 7,1 gösteriyor.

Çok tasarruflu da sürmedim ortalama 100 km nin altına düşmeden bu şekilde tüketimi var.

Çok çok iyi. Hatta mucize. Biz 9.3 ile geziyoruz hocam ama şehir içi tabi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar Merhaba,

Forumun acemisiyim kusura bakmayın, başlık filan yıka döke yazıyorum. beceremedim zira...

Arama yaptım ama daha önce yazılmadığından mıdır, beceriksizliğimden midir bulamadım. Aracımın ekranında Motor Performans uyarısı çıkıyor. 100bin bakımı yeni yaptırdım yetkili serviste.

Muhtemel sebebi ne olabilir, bilgisi olan var mıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DDora

Arkadaşlar Merhaba,

Forumun acemisiyim kusura bakmayın, başlık filan yıka döke yazıyorum. beceremedim zira...

Arama yaptım ama daha önce yazılmadığından mıdır, beceriksizliğimden midir bulamadım. Aracımın ekranında Motor Performans uyarısı çıkıyor. 100bin bakımı yeni yaptırdım yetkili serviste.

Muhtemel sebebi ne olabilir, bilgisi olan var mıdır ?
    Daha büyük bir sorun yaşamadan en iyi çözüm servise gidip durumu söylemeniz. Yakıt filtresinden kaynaklı da olabilir başka birşeyden de... Serviste çözerler.
  • Merhaba arkadaşlar.
    Aracımda bir kaç gündür "Servisten randevu al" uyarısı çıkmaya başladı.
    Önceki konulardan anladığım kadarıyla bir süre (km veya saat) sonra "Servise git" diye uyarmaya başlayacak.
    Bulunduğum ilde (Zonguldak) servis olmadığı için bakımlarımı servislerden parçaları alarak kendi ustama yaptırıyorum.
    Aşağıdaki yöntem ile yağ değişimi gerçekleştirdiğimde bu uyarı komple mi siliniyor yoksa sadece bakım sayacını mı sıfırlıyor.
    Eğer komple siliyorsa hemen yapacağım. Eğer sayacı sıfırlıyorsa yağ değişimi gerçekleştirdiğimde yapacağım.
    Teşekkürler.

https://www.youtube.com/watch?v=1cqOVxaHaSk

• u_d_cicek kullanıcısına yanıt
    Belki yardımcı olur.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=85349471

• quote:

Orijinalden alıntı: u_d_cicek

Merhaba arkadaşlar.
    Aracımda bir kaç gündür "Servisten randevu al" uyarısı çıkmaya başladı.
    Önceki konulardan anladığım kadarıyla bir süre (km veya saat) sonra "Servise git" diye uyarmaya başlayacak.
    Bulunduğum ilde (Zonguldak) servis olmadığı için bakımlarımı servislerden parçaları alarak kendi ustama yaptırıyorum.
    Aşağıdaki yöntem ile yağ değişimi gerçekleştirdiğimde bu uyarı komple mi siliniyor yoksa sadece bakım sayacını mı sıfırlıyor.
    Eğer komple siliyorsa hemen yapacağım. Eğer sayacı sıfırlıyorsa yağ değişimi gerçekleştirdiğimde yapacağım.
    Teşekkürler.

https://www.youtube.com/watch?v=1cqOVxaHaSk
    bu işlemle bakım sayacınızı sıfırlarsınız ve sayaç bir sonraki bakım zamanı için baştan saymaya başlar.yani şu an sıfırlasanız, aracınızın versiyonuna göre diyelim ki 20 bin km'de bakımı varsa, 1 yıl sonra ya da 20 bin km'yi daha erken doldurursanız km dolmaya yakın yeniden uyarı verir.

• aya kullanıcısına yanıt
    O zaman yağ değişimi zamanı yapmak daha mantıklı.
    En azından sayaç işlevini yerine getirmiş olur.
    Teşekkürler bilgilendirme için...
    Pilot 4 ve pc 6 dışında bakmayın bu bütçeye sahipseniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karakahya-

Merhaba arkadaşlar. Yazlık lastik alma arefesindeyim. Daha önce Michelin PS3 ve Continental SC3 kullandım. Michelinden konfor-sessizlik yol tutuş açısından memnundum. Conti ise sertleştikçe ses yapmaya başladı, yol tutuşu zayıfladı. Good Year tecrübem hiç yok. Ancak şu an gündemimdeki markalar arasında (kullanan bir arkadaş epeyce övdü). Aşağıdaki lastikleri kullanıp yorumlayabilecek olan varsa şimdiden çok teşekkür ederim.

1-Michelin Pilot Sport 4
    2-Continental PC 6
    3-Good Year ASY 3
    Arkadaşlar lastik konusunda verdiğiniz tavsiyeler için teşekkür ederim.

Sayın AYA p7 BLUE etiket değerleri piyasaya çıktığı 2012 yılında AA etiket ile satışa sunulmuş ancak şu an aynı değerlerle satılmıyor BA ile piyasada.

Sayın EfsaneFocus Lassa ile ilgili tecrübelerinizi merakla bekliyorum.

Sayın ahmedsaid sizin daha öncede paylaştığınız, Michelin SPS 4 ile yaşadığınız tatsız olay bu lastiği direk almamamın sebebi.

Sayın HiqhWoltage lastik benim çok önemsediğim bir konu. O sebeple muhtemelen bu iki seçenekten biri olacak gibi duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Karakahya-

Arkadaşlar lastik konusunda verdiğiniz tavsiyeler için teşekkür ederim.

Sayın AYA p7 BLUE etiket değerleri piyasaya çıktığı 2012 yılında AA etiket ile satışa sunulmuş ancak şu an aynı değerlerle satılmıyor BA ile piyasada.

Sayın EfsaneFocus Lassa ile ilgili tecrübelerinizi merakla bekliyorum.

Sayın ahmedsaid sizin daha öncede paylaştığınız, Michelin SPS 4 ile yaşadığınız tatsız olay bu lastiği direk almamamın sebebi.

Sayın HiqhWoltage lastik benim çok önemsediğim bir konu. O sebeple muhtemelen bu iki seçenekten biri olacak gibi duruyor.

Alıntıları Göster
    bu bilgiyi nerden aldınız?

2012 yılında avrupa birliğinin lastik etiketlerini zorunlu kıldığını yazıyor tüm kaynaklarda ama p7 blue'nun 2012'den sonra kaliteyi düşürüp BA'ya geçtiklerine dair bir bilgi yok hiç bir yerde.

kendi resmi web sitesinde bile AA'lı fotoğrafları var halen...

https://www.pirelli.com/corporate/en/press/2012/10/17/the-new-european-tyre-label-comes-into-force-cinturato-p7-blue-is-the-first-tyre-in-the-world-with-an-‘aa’-rating/

bu da güncel bir satış sitesindeki modeller. 1-2 ebatta BA etiketler mevcut ama kalanın tamamı halen AA etiket ile üretiliyor.
    https://www.cumbernauld-tyres.co.uk/TyreSearch/Details/91989/Pirelli+Cinturato+P7+BLUE+23545R17

türkiye'den de kaynak gösterebilmek isterdim ama malum bizde kimse kalite etiketlerine bakmaz. bizde daha çok markanın kendilerine katacağı "piyasa etiketine" bakar. onun için EU etiketleriyle ilgili bilgi bulmak samanlıkta iğne aramaktan zor...

karar sizin elbette, seçiminiz hayırlı olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aya -- 18 Nisan 2018; 9:47:58 >

• aya kullanıcısına yanıt
    p7 blue yerine p7 ye bakmış olabilir
  • Merhaba arkadaşlar yine ben
    Dün aracıma benzin aldıktan sonra çalıştırma esnasında "Düşük Yağ Seviyesi" uyarısı yandı.
    Benzinciden 1 lt Castrol 5w30 tam sentetik yağ alarak, 500 ml yağ ekledim.
    Sabah kontrol ettiğimde sorun görünmüyordu.
    En son 9. ayda yağ değişimi gerçekleşmişti. Bu kadar kısa sürede, bu derece yağ eksiltmesi normal mi acaba?
    Bundan önce Kia aracımda senede bir kere yağ değişiminde kaputu açardım.
    İyiden iyiye korkutmaya başladı bu araç beni
  • u_d_cicek kullanıcısına yanıt
    3 hafta once 2011 v60 t4 aracimin uzun zamandir muzdarip oldugum yag eksilme/yakma probleminin servisteki ustanin dikkati sayesinde tamamen kulbultor kapagi ve contasindan kaynaklandigini azar azar eksiltip egzoz koruyucu kapagina damlayip burda buharlastigini fark etti. motorun arka sicak kisminda kaliyor fark etmek zor. bi kontrol ettirin.

• filtiarn kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
    Hafta sonu ustama kontrol ettireyim ben de...
  • yolcum kullanıcısına yanıt
    Yanıtınız için teşekkürler.

Aracı şimdi Bursa'ya Volvo servise çektiriyoruz. Gider vaziyetten, durur vaziyete geçti :(

İlk tespit muhtemel yakıt pompası sorunu olduğu.

Benzer bir sorundan dolayı 1 ay önce araba yine yolda kalmış ve enjeksiyon kütüğü değişmişti. Şimdi de pompa değişirse enteresan olacak.

Enjeksiyon kütüğü değişirken yakıt pompasına da bakılmaması garibime gitti. Üstelik araç 100bin gibi sıkı bir bakımdan da çıkalı daha 1 ay oldu.

Araç 2012 model, bu sene 6. senesi ve çok fazla art arda sorun çıkarmaya başladı. Umarım son olur :(
  • 
Sayfa: önceki 816817818819820
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.