Şimdi Ara

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' (819. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.611
Cevap
155
Favori
1.402.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 817818819820821
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2011 model için ön logo stickerı nereden temin edebilirim.

Burada S60 modeli geçmiyor.Birbirine uyumlu mudur?

http://www.zntyedekparca.com/ns40-v50-c30-s80-v70-on-izgara-logo-sticker-pmu3091
  • Burnout53 kullanıcısına yanıt
    bu amblem omur boyu garanti kapsamindadir. yetkili servisten temin edebilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: filtiarn

bu amblem omur boyu garanti kapsamindadir. yetkili servisten temin edebilirsiniz.
    Öyle bir garanti duymadım. Basınçlı su yıkama makinesi ile aracı yıkarken 1 yıl kadar önce bende parçalamıştım. Serviste 10 TL.'ye yenisini takmışlardı.
  • aya kullanıcısına yanıt
    HighWoltage kullanıcısına yanıt
    Kaynak olarak burda gördüm hocam:

http://www.rezulteo-lastik.com.tr/pirelli-lastikler/cinturato-p7-blue-lastik-27125728

2012 de bu lastiğin çıkış reklamlarında AA sınıf etiketli tek lastik diyor. Şu anda böyle etiketlendiğini görünce de kalite düşürdükleri aklıma gelmedi ben değerlendirme ölçütü mü değişti acaba dedim. Ama dediğiniz gibi yerli sitelerde yer alan kaynaklarda hata olabilir. Bu gün bu lastiği 2007 Volvo S60 araçta kullanan bir arkadaşla denk geldim. Genel olarak memnun olduğunu ama ayrıntılı bir değerlendirme yapamayacağını söyledi.

Bende Ankara-Şaşmaz Değer Lastik ten tanesi 465 TL den Continental Conti Premium Contact 6 lastiği aldım.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-235-45r17-continental-94y-pc6-537566363/detay

İlk olarak üzerindeki kışlıktan sonra sessiz bir lastik beklerken biraz sesli gibi geldi ama 50 km anca yaptım. Tecrübe edindikçe bilgi vereceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: shine14

Arkadaşler herkese selam,
    2015 model Volvo V 40 d2 aracımı yeni aldım. 40000 bakımını iki ay önce 42000 km de yetkili servis Arkas Ankara da (eski volan)yaptırdım.Bu bakımda şanzıman yağı da değişti.Aracım bakımdan sonra ıslık çalmaya başladı.Rolantide yada araç devrini alıp son viteste ve yüksek hızlarda sorun yok.Sadece hızlanırken 1750 ve 3000 devirler arasında yapıyor.Rampada hızlanırken ses daha bariz.Servise bir ay sonra tekrar gittim,bağlantıları ve kayışları tekrar kontrol ettiler ama hava filtresini söküp bakmadılar. Bu ıslok sesi genelde hepsinde gelir ama sizdeki biraz bariz.İsterseniz turboyu sökelim,dpf yi sökelim bakalım gibi şeyler söyledi.Benim aklıma yatmadı.Sizin araçlarınızda da hızlanırken ıslık sesi var mı?Bu durum normal mi?Bakımdan önce ses yoktu yada ben farkedemedim.Yardımlarınızı bekliyorum.
    Arkadaşlar merhaba,daha önce de yazmıştım.Konu yukarıda...
    Aracıma başka bir yetkili serviste arıza kaydı oluşturuldu.Videosu çekilip rapor yazıldı.Bugün cevap geldi.Islık sesi turbodanmış.Garanti kapsamında turboyu değiştirecekler.Bir öneriniz yada yapmam gereken birşey var mı.Turboyu söktüklerinde motor yağını da boşaltıyorlar mı?Yağ 3500 km önce değişti.Tekrar değişmesi gerekir mi?Temizlenmesi gereken yerler var mı?Yardımlarınızı bekliyorum.

• shine14 S kullanıcısına yanıt
    Daha önce bir yerde okumuştum, PSA motorunda turbo değişimi yapılınca aynı anda turboyu yağlayan karterden gelen boru, hortum, ve yine karterde bulunan bir süzgeç var o da değişiyordu. Bu konuda bir servis bülteni olabilir. Turbonun erken bozulması bu parçalarda tıkanma ve görevini iyi yapmamadan dolayı olabileceğini okumuştum. Bir sormakta fayda var.

• Merhabalar. 2012 model s60 bulduk satın almak için. Makyajlı yani yeni tip vites topuzu olanlardan. D2 powershift vitesli. Araç 84 bin km de. Satıcı 2. sahibi ve 3 ay önce almış. İlk sahibi bütün bakımlarını arkas ta yapmış. Kavrama ile ilgili soru sordum değişmiş mi bilginiz var mı diye. Sanırım bilgisi yok değişmiş veya değişmemiş demedi ama hiç titreme, vurma, ses falan yok tıkır tıkır çalışıyor dedi. Değişmiş de olabilir bilmiyoruz. Farzedelim ki değişmemiş ve şuan sorunsuz. Eğer şanzıman yağını değiştirsek sorun çıkarmama ihtimali var mı? Yoksa değiştirsek bile illa ki kavrama sorunu çıkarır mı? Araç 2012 model olmasına rağmen bütün bakımları yetkili servisinde yapıldığı için iyi niyet garantisi kapsamında değişim yaparlar mı 6 yıllık araca eğer kavrama sorun çıkarsa? Abimde 2013 model v40 var d2 o garantisi bitmesine rağmen iyi niyetten ücretsiz değiştirdi geçen yıldı sanırım.

Ayrıca bir diğer konu arkas veya herhangi bir otokoç ile iletişime geçsek aracın servis geçmişi ile ilgili bilgi verirler mi plakası var aracın yoksa sahibi olmadığımız için söylemezler mi? Arkas veya otokoçta tanıdığı olup bu konuda yardımcı olabilecek biri varsa söylerseniz o kişi ile iletişime geçmek isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba

Aracın şasi numarasını verirseniz ve alma niyetinde olduğunuzu belirtirseniz herhangi bir yetkili servis yardımcı olur kanaatindeyim, özellikle kardeşinizin arabasını daha önce götürmüş olduğu bir servis mesela

Hayırlısı olur inşallah

Saygılar

• bubora B kullanıcısına yanıt
    DSG li bi araç alırken bu kadar sorgulanıyormu merak ediyorum açıkcası. :)
    Bunun dsg si de aynı powershiftide aynı.
    Kimi 3 yılda kimi 5 yılda kavraması değişir yada revize olur.
    Servis kayıtlarına varsa vardır yoksa zamanla kullanarak, test ederek anlaşılır zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: EfsaneFocus

DSG li bi araç alırken bu kadar sorgulanıyormu merak ediyorum açıkcası. :)
    Bunun dsg si de aynı powershiftide aynı.
    Kimi 3 yılda kimi 5 yılda kavraması değişir yada revize olur.
    Servis kayıtlarına varsa vardır yoksa zamanla kullanarak, test ederek anlaşılır zaten.
    evet sorgulanıyor.powershiftten basım agrıyınca ikinci arac olan dsg li vw icin servis gecmisini kayıtlarını sorgulattım. Sorgulanmasıda komik bisey degil bence. bahsettigimiz arızadaki masraf ortalama 10bin oldugu icin en iyi olanı yapıyorsunuz alacagınız aracı sorgulayarak. @bubora

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vb -- 20 Nisan 2018; 11:22:41 >
  • Merhaba arkadaşlar.
    Daha önce arabanın lambaları led yapmak istediğimi söylemiştim.
    Aliexpress den almış olduğum lambalar geldi.

Lambalar gelmeden önce keşif amaçlı tavan lamba kapağını söktüm. Ama içindeki ampül bir türlü çıkmadı. Elim girmiyor.
    Var mı bir kolay yolu acaba. 'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' 'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar'

• u_d_cicek kullanıcısına yanıt
    Öncesi ve sonrası olacak şekilde sonuç paylaşabilir misiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam merhaba. Fotoğrafını koyduğunuz arka koltuk üstüne denk gelen lambalar. Kapağı çıkarmadan lambayı komple altına kanırtabileceğiniz birşey sokarak aşağı doğru hareket ettirince iki tane tutan dişten ayrılıyor. Sadece tutan kablo kalıyor. Ön camını sökerek değiştiremezsiniz. Çünkü ampullerin tabanına ulaşmanız gerekiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    iyi gunler nasil sokulmesi gerektigi ayrintili sekilde anlatiliyor bi bakin isterseniz tavan lambalari klitli gibi bisey
    https://youtu.be/iUFQ-UiUwDA

• aknasmub kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz şekilde çıkardım ancak ampuller değişik çıktı.
    İçindeki kabloları dışarı çıkarmışlar.
    Gelen ledler uymadı.
    Ayak ve plaka aydınlatmaları değiştim.
    Ön tavanı sökmenin yolunu arıyorum. 'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' 'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar'

• filtiarn kullanıcısına yanıt
    Şimdi gördüm mesajınızı teşekkürler
  • Yaklaşık 6 ay olmuştur herhalde, bir forumdaş premium donanımlardaki 5 inç ekranların 7 inç ekrana yükseltilmediğini, servislerin artık bunu yapmadığını söylemişti.

Bugün siteler tarafına yolum düşünce arkas samsun yolu bayisine uğradım. 7 inç ekran ve ön kameraya 5600 lira fiyat verdiler. hemen takarız dediler. teklifi buraya koyuyorum.

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar'

• Merhaba arkadaşlar.
    Led lamba ile ilgili akşam resim ve açıklama yapacağım.
    Arabanın yap ve filtrelerini değiştik.
    "Servisten randevu al" uyarısını silmeyi denedim.
    Ekranda 161 çıktı ve uyari silinmedi.
    Acaba servis zamanı gelmediği için mi silemedim.
    Henüz randevu al uyarısı vardı çünkü.

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' 'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar'

Merhaba

Forumdan gelen gaz ile bugün arabanın tavan aydınlatmalarını led yaptım. Kısaca bahsedersem YouTube de volvosweden rumuzlu arkadaşın yaptığı gibi söktüm ve direk olarak T10 kodlu 5w 12V ledleri taktım ve bitti.

Videoda sökülen tavan aydınlatmalarındaki duylar mavi ve işlem yapılması gereken tiplerden benim arabadan çıkanlar ise videoda sonradan takılan ve T10 led ampullerin herhangi bir işleme ihtiyaç duymadan takılabileceği siyah olanlardandı ve bu nedenle uygulama çok kolay oldu, kısaca mevcut ampulleri söktüm ve ledlileri herhangi bir işlem yapmadan videodaki gibi taktım ve oldu.

Ayrıca plaka aydınlatmalarını da videodakine benzer ayak bölgesini aydınlatan soğutucu kanatlar olan ampulle değiştirdim ve henüz bir problem yok.

6 adet T10 ve 2 adet plaka aydınlatmasına fazla olduğunu bilerek ve bir an önce uygulama yapmak üzere 80 TL ödedim.

İşte fotoğraflar

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar'S
     'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar'a
    Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toprako -- 21 Nisan 2018; 20:46:16 >

• Ayak aydınlatma için led ampul bulamadım. Tipini bilen var mı?
    Örnek link varsa sevinirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 817818819820821
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.