Şimdi Ara

Volvo'nun yakışıklı delikanlısı; C30 / C30 R Design... (206. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.515
Cevap
24
Favori
213.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar iyi akşamlar. Ankarayı bilenler bilir. Biraz önce motor soğukken gölbaşından çıkış yaptım. Arabayı çalıştırdıktan 1 km gittikten sonra önümde bir kasis vardı. Aracı yavaşlatırken frene bastığımda yol bilgisayarındaki orta ekranda kırmızı üçgen işareti çıktı Fren hidroliği az aracı uygun bi şekilde durdunuz yazdı ( 1 saniyeliğine ) ünlem işareti gitti. Uyarı gitti. Akabinde bir sorun çıkmadı. Bu uyarının üzerine yaklaşık 15 km gittikten sonra garaja girdim yine hızım 10 km/s civarındayken aracı park ederken frene bastım ve aynı uyarı 1 saniyeliğine yandı. Aracın fren hidrolik seviyesine baktığımda normaldi ve bir sızdırma sözkonusu yoktu. Tecrübeyle beraber bilgi paylaşımında bulunabilecek arkadaşlar varmıdır? Teşekkürler.
  • Fren hıdrolıgını acılen sıfırdan tazeleyın. Makınasında. (rent a car araclarına uygun fıyatla bakan jant lastıkcılerde bulunabılıyor. 100 tl cıvarlarında fıyatı var. Hıdrolıgı 4.1dır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • C30'mu sattım :(
  • IS8 I kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun :) daha guzellerını almanız dılegıyle. Kaca verdınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk_acar

Hayırlı olsun :) daha guzellerını almanız dılegıyle. Kaca verdınız.

Teşekkürler. 52 bine bıraktım.
  • A K T İ F den 2012 V O L V O C30 1.6 D2 ADVANCE SPORTS FULL . .
    İlan No: 277891934
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-a-k-t-i-f-den-2012-v-o-l-v-o-c30-1.6-d2-advance-sports-full-277891934/detay

O kadar c30 arastirdim aradim taradim zamanin 1 sene bindim ama cok degisik donanimli bi c30 gibi geldi gozume. Ozellikle paneldeki cizgiler vs tam donanimini ozelliklerini bilen var mi ayrica afl bi xenon var mi aracta far yukseklik ayari olsuguna gore komple bixenon yoktur ama mercek var cok garip kafamda deli sorular :)

• arkadaslar bu isten anlayanlar bu ilandaki arac icin tahmini ne kadar masraf olabilir yada bu arac alinirmi amac alip satmak degil gercekten binmek
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-2009-volvo-c-30-1.6-dizel-sport.en-dolusu-sunroflu-276991233/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: akdenizatakan

A K T İ F den 2012 V O L V O C30 1.6 D2 ADVANCE SPORTS FULL . .
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-a-k-t-i-f-den-2012-v-o-l-v-o-c30-1.6-d2-advance-sports-full-277891934/detay

O kadar c30 arastirdim aradim taradim zamanin 1 sene bindim ama cok degisik donanimli bi c30 gibi geldi gozume. Ozellikle paneldeki cizgiler vs tam donanimini ozelliklerini bilen var mi ayrica afl bi xenon var mi aracta far yukseklik ayari olsuguna gore komple bixenon yoktur ama mercek var cok garip kafamda deli sorular :)

büyük kazalı bu araba geçen fotoları vardı sağ yan taraf (sağ arka tekerleğin ordan girmişler kazalı fotosunuda koymuştu sahibi kişi ne hikmetse galeri koymamış )sağ taraftaki airbaglar komple açıktı...ağır hasar kayıtldır.. büyük hasarlı o yüzden o fiyatta zaten.. 60bin civarı fiyat çekerlerdi normalde kazasız olsa..çakal galerici yazmamış bi keriz bulup kaktırırım kafasında ..bu saatten sonra hilesiz hurdasız orjinal r-design bodykitli kazasız boyasız vede düşük kmli full bir C30 uygun fiyatlara bulmak imkansız kimse düşük kmli full zor bulunan aracı ucuza satmaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plyr -- 3 Mart 2016; 21:41:09 >

• plyr kullanıcısına yanıt
    Aaa aynen hatirladim o fotografi o ilani. Bugun sattim kendi aracimi bakalim napicam cok kararsizim

• quote:

Araçta xenon var yükseklik ayarı olmadığı için hepsinde xenon var için rahat olsun c30 larda halojenlerde far mercek çevresi tırtıkli (benden biliyorum)bixenon çevresi oval disa doğru

• quote:

bu ilan güncellenmeden önce içeriğinde C30 Türkiye tanıtım aracı olduğu için ekstra donanımlı diye yazıyordu galiba. Farklı olması bundan mıdır bilemiyorum.

• quote:

Denizli de bu aracın ilanı varken benim C30'u da Denizliden gelip biri aldı :) Beyaz rengin gücü mü desem, ilandaki araç sorunlu mudur desem, ne desem bilemedim :)

• Plyr Cok garıp bır sekılde sans kısmet bu ısler.

Oncekı arabamı da nokta boyasızken 40a satamadım kı les gıbı araclar 35 36lıraya satılıyordu.

Bu aracları da ayıla bayıla alıp kullanan bı suru adam tanıdım.

Ama 3 lıra temızıne vermek adamlara kazık yemek gelıyor kı arabamla kaza yapıp 8bın tl hasar kaydından sonra 38lıraya arabamı satınca bunu cok ıyı anladım.

Isın uzucu tarafı kazasızken murun kırın edılen bakılmayan arac kazadan sonra yaptırılınca ayıla bayıla bakılır olmustu.

Ne dıyım :) sanırım nadır temızlıktekı c30 lardan bırıne sahıbım bunu da anlayana degılde bı kazadan sonra yıne aynı anlamayan adamlardan bırıne satacaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuk_acar -- 2 Mart 2016; 19:43:03 >
  • Başka arabaları bilemem ama benim araba kazasız, pırıl pırıl ve saat gibiydi. Volvo izmit servisi ve bir özel expertiz merkezinda baktırdılar. İki kontrolde de kusursuz çıktı. Alan güle güle biner inşallah. Masrafı ben yaptım, binmesi başkasına nasipmiş.
  • IS8 I kullanıcısına yanıt
    :) hocam ben sızın araca ımada bıle bulunmadım soylıyeyım de.

Aldıgınızda bıle demıstım cok guzel masallah kazasız belasız dıye.

Sozunu ettıgım les araclar ztn malum sıtede kendını bellı edıyor burda da konusuyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk_acar

Plyr Cok garıp bır sekılde sans kısmet bu ısler.

Oncekı arabamı da nokta boyasızken 40a satamadım kı les gıbı araclar 35 36lıraya satılıyordu.

Bu aracları da ayıla bayıla alıp kullanan bı suru adam tanıdım.

Ama 3 lıra temızıne vermek adamlara kazık yemek gelıyor kı arabamla kaza yapıp 8bın tl hasar kaydından sonra 38lıraya arabamı satınca bunu cok ıyı anladım.

Isın uzucu tarafı kazasızken murun kırın edılen bakılmayan arac kazadan sonra yaptırılınca ayıla bayıla bakılır olmustu.

Ne dıyım :) sanırım nadır temızlıktekı c30 lardan bırıne sahıbım bunu da anlayana degılde bı kazadan sonra yıne aynı anlamayan adamlardan bırıne satacaz.

doğrusun renktaşım dediğin gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cberk86

Merhaba arkadaşlar,

Aranıza yeni katıldım selam vermek istedim. Ben de 6 senelik bir C30 kullanıcısıyım. Aracı sıfır almıştım ve 6 yıldır seve seve kullanıyorum. Trafikte halen dikkat çekecek kadar özgün bir tasarıma sahip olması, her köşe başında gördüğümüz modellerden biri olmaması, yaşına/fiyatına göre oldukça iyi konfor ve güvenlik sunması aracın bence en büyük artıları. Bazen C30'umu hiç satmayıp, yaşlanınca kendi çapında bir klasik otomabil olarak kullanmak dahi geçiyor içimden. Bir taraftan da şeytan dürtüyor, S60'a geçmenin zamanı geldi diye :)

Saygılar
    Bu mesaja eklenen görseller:

Volvo'nun yakışıklı delikanlısı; C30 / C30 R Design...

insanlar çift derler.

Aynı araba aynı renk aynı sene.. ve s60 geçme issteği..

230.000 Km dir kullanınca bırakmıyor insan.

Bugün iç ışıklaarı beyaz ledlerle değiştirdim. Nasıl hoşuma gitti. :)

Hocam ben satmayacağım aracı.. sende satma :D

• quote:

Orijinalden alıntı: mert-cngz

Arkadaslar merhab.Bende 2010 model c30 1.6 d ile araniza katildim.Genel olarak aractan cok memnunum.Bu paralara alinabilecek en guzel arac oldugunu dusunuyorum.Ufak bir skintim var belki karsilasan olmustur.Aracin onunden hafif bir gicirti sesi gelmeye basladi sanki karyola sesi gibi.bir hafta once bu ses yoktu.kis lastiklerini taktiktan sonra gelmeye basladi belkide onla hic ilgisi yoktur.basina boyle bir sey gelen varsa aydinlatirsa sevinirim

Hocam o sorun bendede başladı hatta son 2-3 gündür 1. ve 2. vitesin başlarında araç yavaşken gacırtı dediğimiz ses bendende gelip kesiliyor. baskı balataya yorumluyorum bende? siz sorunu çözebildiniz mi?
  • wwwengin kullanıcısına yanıt
    aliahmetb A kullanıcısına yanıt
    Geçen pazartesi aracı Ankaradaki evin önüne park ettim, çok mu çok hızlı trenle İstanbul'a geçtim. Dalgınlığıma gelmiş, parkları açık unutmuşum. En az 1 hafta geri de gitmemem lazım ama dayanamıyorum. Maçtan sonra ilk otobüsle gerisin geri sabah 4:30 da aracın yanındayım.

Parklar açık bi şekilde "birader nerde kaldın" dercesine bekliyor. Aynalar hafif nazlı açılıyor. Bi de utanmadan en son ki radyo kanalı orta seste çalar hale geliyor. Ready, set, go Tek marşda hafif öksürerek kontak alıyor. Sabah 11:40 ile diğer sabah 4:30 a kadar açık kalmış, 17 saat diyelim. Hava sıcaklığı gündüz 14 gece 6 gibiydi.

Bi yakınımın e200 coupesinde park ampulleri (ön arka tüm ampuller led) araç 3 aylıkken unutuluyor. Akşam 8 den sabah 8 e kadar. Hava durumu benimkine benzer. Aracın ampuller sönmüş, sadece kapıları açılabiliyor (otomatik açılan aynalarda bile tâkat yok)

Başka bir yakınımın audi a7 si, o da 6 aylıkken 7 saat unutuluyor, ilkbahar gibi. Akü iptal.

Bahsettiğim bu araçların en belirgin ortak noktası sıfır km olmaları ve elektronik sıkıntılarının kontroller dahilinde olmaması. Benim elektronik aksam 5 yıllık. Her yıl 2,3 kere testlerden geçer. Akü geçen sene bu sıralar Arkas otomotivde yenilenmişti. Parklar ve plakalıklar led, gerisi stok ampuller.

Gel de bu aleti sat satabilirsen

@aliahmetb
    Merhabalar.

Bahsettiğiniz ilanı bizzat yerinde inceledim. Şuan branda altında yatıyor. Aracın size toplam maliyeti (sigorta+trafik dahil) 30-32 bin tl. (çıkma dış aksesuarlar, sıfır yürüyen parçalar ile)

Araç iç kondisyon olarak gayet diri. Soft top bagaj örtüsü ile yer zemin rengine uygun kauçuk paspas seti mevcut. Ön jant teker sıyırmış. Teker üstünde dursun diye ellerindeki stepneyi kullanmışlar. Jant ellerinde. Şayet istanbul'da toplama gibi bi niyetiniz varsa araç boya hariç 1 haftada ,müsait bi boyacı ile herşey toplamda 10 günde hazır olur. Yanlış bilmiyosam aracın ilk kazası.

Eğer uygun fiyatlı araç bakıyorsanız bu linkini paylaştığınız araçla aynı sokakta bi c30 daha var. 30-40 cm lik bi sel hasarı almıştı. Gri renk, satış sitesinde var mı bilgim yok. Yanlış bilmiyorsam maslak ayn oto dakilerden birisi alıp onarıp kullanmaktaydı. Satış fiyatı nedir bilmiyorum fakat faal olarak kullanılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Folie a deux -- 3 Mart 2016; 20:40:53 >

• Folie a deux kullanıcısına yanıt
    bir soru daha sorsam siz olsaniz alirmiydiniz tamirden sonra tat verirmi arac
  • 
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.