Şimdi Ara

Volvo'nun yakışıklı delikanlısı; C30 / C30 R Design... (204. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.515
Cevap
24
Favori
213.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Demek Next Level'da karşılaştığım c30 sizdiniz. Hayırlı olsun aracınız. Ank-ist ikamet ediyorum. Sıkıntınız, merak ettiğiniz birşey olursa elimden geleni yaparım.

Ceryx jantlar için fırın boya belki fazla bi mebla olurdu doğrudur, fakat yazlık kışlık değişimlerinde jant lastikten ayrıldığında boyanması daha detaylı ve kusursuza yakın oluyor. Yine de fotoğraflardan görüldüğü kadarıyla yakışmış.

Arka stoplar
    için aneil21 e tamamen katılıyorum. Kafanızda stoplara film çekmek yoksa kesinlikle magneti marelli'nin stoplarından sipariş geçin. Volvo tr'den alacağınız 1 stop parasına neredeyse iki adet alıyorsunuz. Ve aldığınız stopun kalite olarak hiçbir farkı yok. Klasik volvo amblemi olayı.

Çıkma ya da bir yeni bir eski ile tamamlanan arka görünüm diğer firmalardaki stop görünümünün aksine c30 da aşırı patlıyor. Bilmem farkındamısınız piyasada bulunan en büyük stoplardan biri araçlarımızda mevcut. Durum öyle olunca detaycıların kafayı yememesi içten değil.

Film düşünüyosanız bu iki satırı okumadınız varsayın Stoplar üstten bakıldığında da korumasız olduklarından ötürü dolu yağmuru, kargaların ceviz ile imtihanları, veletlerin deneysel çalışmalarına kurban gidebiliyorlar maalesef.

• Folie a deux kullanıcısına yanıt
    Orada olsaydım tanışırdık üstad. İyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum. Fırın boya yaptırdım jantları. Sadece sprey tüpe bastırdım. Zımparaladığımız için kusursuza yakın bir işçilik meydana geldi. ve boyadık. Jantı lastikten ayırırken olurda bir çizilme yaşarsam yedek boya mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aneil21

Benim araçta halojen mercekli farın arka kapak kismindan mercek sökülüp yerine bi-xenon mercek montajı yapildi. Uzun fardan köprüleme yapilarak farlar kapaliyken de mercek uzerinden selektor yapabiliyor. Uzun halojenleri söktüm zaten oyle kullaniyorum.

Anıl bey merhaba, benim araçta da bi-xenon mercek mevcut fakat, uzunları yaktığımda halojenler de yandığı için sizin gibi iptal etmek istiyorum. Şu anda selektör yaptığınızda flaş etkisi yapıyor olması lazım yeni nesil bi-xenonlar gibi. Öyle mi?
    Bir diğer sorum halojen uzunların iptalini nasıl gerçekleştirdiniz? Ayrıca bunun neticesinde gece sürüşünde gerçekten uzunlara ihtiyacınız olduğunda bi-xenonlara yardımcı olan halojenler yokken yine de etkili bir aydınlatma sağlayabildiniz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• demonmad D kullanıcısına yanıt
    Folie a deux kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Fabrikasyon bi-xenon da kisalar kapaliyken selektor islemi sadece halojen uzun ampul uzerinden gerceklesir. Ben sari ampule karsi antipati besledigimden uzunlari iptal ettirdim. Uzun ampulden kopruleme yapilarak gerceklesebilir cok basit bir islem. Mercek uzerinden gayet etkili aydinlatma saglaniyor zaten. Halojen ampul uzun yolda tabelalarin gorunmesi icin mercege yardimci oluyor sadece. Fakat bendeki mercek 2013 passat cc den cikma bosch d3s oldugundan ve de balastlar GEN3 diye tabir edilen tipte olmasindan dolayi aydinlatma sorunsuz. Folie a deux gece surusune sahit oldu o da size fikir verebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aneil21 -- 14 Ocak 2016; 22:50:20 >
  • Kapı tutacaklarındaki boya atması ve çizikler gözüme hoş gelmiyordu. Can sıkıntısından parçaları yerinden çıkardım. Boya atmaması için ince zımpara ile zımparaladım. Sprey ile boyadım ve kurumasını bekledim. İşlem bittikten sonra vernik attım ve 30 dk. bekledim. İşte sonuç. İşçiliğimide beğendim ( Flashtan dolayı mor gibi duruyor. Normalde öyle aykırı bir renk gibi gözükmüyor.)

• Aracim 67 bine geldi. Bujileri ne zaman degistirmeliyim? Marka fiyat vs nelere dikkat etmeliyim. (2012 C30 d2)

• IS8 I kullanıcısına yanıt
    Kizdirma bujileri normal sartlarda 80bin civarı sıkıntısız gidiyor. Teki bile arızalansa araç uyarı verir kendiliginden koruma moduna geçer. Fabrikadan beru markalı olarak çıkıyor 25lira civariydi tanesi en son. Tek tavsiyem bujiyle birlikte kızdırma rölesini de değistirin ben yandım siz de yanmayın:)

• Sağ arka spoilerde hafif bi sallanti var elimde bastidigimda oynuyor cama sanırım bantla yapışmış clipsleri sağlam görünüyor ama yüksek hızda sallanti yapıyor çok hafif

• emresenol9 kullanıcısına yanıt
    http://accessories.volvocars.com/tr-tr/C30/InstallationInstruction/Document/VCC-304748-1/2008/all/all/default/C30%202008

Adresinde gösterildiği gibi söküp kontrol edebilirsin. İki tarafta çift taraflı bant var evet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aneil21

http://accessories.volvocars.com/tr-tr/C30/InstallationInstruction/Document/VCC-304748-1/2008/all/all/default/C30%202008

Adresinde gösterildiği gibi söküp kontrol edebilirsin. İki tarafta çift taraflı bant var evet.

Çok teşekkür ederim

• beyler ufak bir kaza sonucu sağ farım kırıldı.

Kasko dan yaptırmak yerine ucuz bir yerden çıkmasını bulabilir miyim ?

Hsaarsızlığı delmek istemiyorum

araç 2007 xenonsuz mercekli farklardan.
  • Arkadaslar c30 ariyorum. Temiz olmasi yeterli.
    Butce de onemli tabii. Fiyatlarinin makul oldugunu dusunenler varsa yazabilirler.
    Daha once kullandigim arac bu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: antrepocu

Arkadaslar c30 ariyorum. Temiz olmasi yeterli.
    Butce de onemli tabii. Fiyatlarinin makul oldugunu dusunenler varsa yazabilirler.
    Daha once kullandigim arac bu arada.

ben satmayı düşünüyorum ama üşendiğimden ilanı bile hazırlayamadım daha (1.6 d facelift r design 140k dpf değişti, egr valfi ve turbosu değişti tabiki orjinalleriyle, high performance ses sitemi, sunroof, cc ve Bluetooth) baskı balata zamanı geldi bindim bildiğim büyük masraf başka çıkartacağını zannetmiyorum. Olmasını istediğim tek aktif bi-xenon olabilirdi maalesef halojen. :) öyle işte aklıma ilk gelenler

ha şu da var satarsam elime geçecek para ile bu kalitede bir şey alamayacağımı da zaman zaman pişman olup özleyeceğini de çok iyi biliyorum. ama artık babalık nasip etti rabbim ve bebekle zor oluyor araba sadece beni taşır oldu son zamanlarda..

• NevNiyaz N kullanıcısına yanıt
    Hocam cıcek gıbı araban var okdr para vermıssın etmıssın satsan emın ol o paraya denk kalıte ve aracın kdr emın oldugun bı arac bulamıcaksın.

Ama sende xc70 ısıgı goruyorum:)

Yada subaru outback :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk_acar

Hocam cıcek gıbı araban var okdr para vermıssın etmıssın satsan emın ol o paraya denk kalıte ve aracın kdr emın oldugun bı arac bulamıcaksın.

Ama sende xc70 ısıgı goruyorum:)

Yada subaru outback :)

abi sen müneccim filan mısın :)) aynen durum o .. ama o kadar param yok şimdilik :)

• NevNiyaz N kullanıcısına yanıt
    Yok sadece hasta bır mekanık volvocu olarak evlı ve elbet bıgun cocuk olursa hesapları da yapan bırıyım:D

Ortak noktalar oluyor halıyle:)

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-2007-c30-176bin-km-komple-sifirlanmis-ve-euro3-motor-267039162/detay

Bırde bız sansımızı denıyelım dedık

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk_acar

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-2007-c30-176bin-km-komple-sifirlanmis-ve-euro3-motor-267039162/detay

Bırde bız sansımızı denıyelım dedık

hayırlı olsun diyelim

• Sımdı fark ettm ya ben msjı yazarken nası senı ısaretledıysem :S

Afedersın ya:)

• Ocak ayında o kadar güzel ilanlar geldi ki yıllardır ne gelir-gider bakarım bu denli güzel araçlar olmamıştı aynı anda. İçlerinden bir tanesi üçüncü c30 umu aldıracak kadar iyi. Gerek facelift, gerek pre-facelift olsun ihtiyaç sahipleri tek önerim fazla beklememeniz olur. Zira resmen kupon ay gibi bişey. Km ler düşük, kazalar yok gibi. Uzun yıllar c30 kullanmayı düşünenler için birebir.
  • 
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.