Şimdi Ara

Volvo'nun yakışıklı delikanlısı; C30 / C30 R Design... (205. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.516
Cevap
24
Favori
213.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

C30'uma harici bluetooth taktırsam, sadece telefon görüşmeleri için. Gelen aramayı okeylediğimde aracın kendi ses sisteminden duyabileceğim ve benim sesimi de tavandaki aydınlatma düğmelerinin yanındaki ses girişinden alabilecek şekilde ayarlayan bir yer var mı? + buna göre çalışacak ve gelen aramayı ekranında gösterecek bluetooth cihazı olarak en uygun fiyatlı önerebileceğiniz bir marka/model var mı? Çok elzem birşey değil ama fiyatları bilmediğim için fayda maliyet anlamında belki yaptırılabilir. Teşekkürler. Tüm C 30'culara selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IS8 -- 11 Şubat 2016; 15:31:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Folie a deux

Ocak ayında o kadar güzel ilanlar geldi ki yıllardır ne gelir-gider bakarım bu denli güzel araçlar olmamıştı aynı anda. İçlerinden bir tanesi üçüncü c30 umu aldıracak kadar iyi. Gerek facelift, gerek pre-facelift olsun ihtiyaç sahipleri tek önerim fazla beklememeniz olur. Zira resmen kupon ay gibi bişey. Km ler düşük, kazalar yok gibi. Uzun yıllar c30 kullanmayı düşünenler için birebir.

Aynen. Onlardan biri de benim araçtı. Tam istediğim rakam gelmeyince ilanı kaldırmıştım. Şimdi yine koydum ama satıp satmamakta kararsızım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IS8 -- 11 Şubat 2016; 15:29:37 >
  • IS8 I kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba öncelikle sizede hayırlı satışlar dilerim.İlandaki araç hakkında da yorum yapabilirmisiniz sizce buda fırsat aracımı.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-sahibinden-satilik-orjinal-volvo-c30-227000208/detay/
  • Slamlar,

Arkadaşlar triger değişim zamanı nezaman ve kaç km? Ve fiyat yaklaşık ne civarda,?
    Bizim araçlarda isofix mevcutmu ve nasıl kullanılıyor, bilen varmı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, hocam burada bu araçlardan benden çok çok daha iyi anlayanlar var. Özellikle fiyat olarak. Onların yorumu faydalı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caver

Slamlar,

Arkadaşlar triger değişim zamanı nezaman ve kaç km? Ve fiyat yaklaşık ne civarda,?
    Bizim araçlarda isofix mevcutmu ve nasıl kullanılıyor, bilen varmı?

selam, bence şase numarınız ile önce yetkili servisten fiyat ve değişim km'si alın. burada paylaşırsanız özel servisler için bilgi veren arkadaşlar olacaktır.
  • Arkadaşlar aracımın çakmaklığı çalışmıyor. Kullanma kitapçığından sigortadaki numara kodlarını buldum fakat çakmaklığın kaç numaralı sigortada olduğuna dair bir bilgi bulamadım. Daha önce çakmaklık sigortası değiştiren arkadaşlar varsa paylaşabilir mi? Teşekkürler
  • caver kullanıcısına yanıt
    Eğer bahsedilen montaj noktaları yoksa parça numarası 31439072. Resimdeki 15 numaralı parça. 17dolar civarı fiyatı görünüyor servis fiyatı tahminim 60lira gibi bir şey olur. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aneil21 -- 15 Şubat 2016; 23:58:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: IS8

ilgilenenlerin bilgisine

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-c-30-1.6-dizel-tertemiz-indirim-yaptim-kapan-alir-271403337/detay/

gerçekten premium sound mu?

ortadaki subwoofer ı göremedim ama resimlerden belki ben farkedememişimdir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • C30 dan sonra e92 3.20cd aldim belli bir sure bindim simdi aracimi satiyorum ve tekrar c30 alabilirim ancak 60-70 bin km leri gecmemis komple r design ve premium sound lu olan bi arac denk gelirse alicam guzel araba c30 keyifli :)

• quote:

Orijinalden alıntı: NevNiyaz

quote:

ilgilenenlerin bilgisine

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-c-30-1.6-dizel-tertemiz-indirim-yaptim-kapan-alir-271403337/detay/

Hayır üstad, araba premium donanım olunca aklım yazarken ona gitmiş :) high performance sound system var. premium denen bir ses sistemi olduğunu yazını okuyunca netten bakıp öğrenmiş oldum :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NevNiyaz

quote:

ilgilenenlerin bilgisine

Hayır üstad, araba premium donanım olunca aklım yazarken ona gitmiş :) high performance sound system var. premium denen bir ses sistemi olduğunu yazını okuyunca netten bakıp öğrenmiş oldum :)

:) ah ah
    içimde ukte kalmıştı dynaudio premium sound arabayı alırken

• Orjınal sıfır beru bujı setı var elımde.

4unu bırden uygun verebılırım. Malum.sıtete ılan oldugundan fıyat yazamıyorum.

• R desing logosu aldım tampon için vidalı ön panjur sökmem lazım facelift kasa ne yapmalıyım nette bulamadım düzgünce
  • @caver
    Hocam aneil isofix i servislerin bile yakınına yanaşamıyacağıı denli kusursuz anlatmış. Kullanımı da buna mutabık bi hayli kolay. Döşemenin zarar görmesini istemiyorsanız isofix bağlantılarını yaparken döşeme yakınlarına bez vs kullanmanız yararınıza olur.

Triger kiti ise volvo avrupa kitaplarında 120.000 km / 5 yıl hangisi önce dolarsa olarak belirlemiş. (Avrupa forumları da dahil) Amerika kitapcıklarında tahmin edersiniz ki motor varyasyonları dahilinde bu süreler daha farklı. Özetle sizin için değer yukarıda yazdığım. Kayış taraflarına denk gelecek sıvılar söz konusuysa vakti ya da km si gelmemiş araçların da değiştirilmesi gerekir.

@atakanakdeniz

Özlettin kendini birader, piyasada güzel araçlar var. Olurda alırsan kaldığı yerden devam.

@emresenol9

Radyatörden ötürü ızgara sökülmeden takılması imkansız. Plastik trim sökme setleri iletoplamda 8-10 klipsin yarısı gevşetildiğinde ızgara öne geliyor. İlk defa böyle bi işlem yapacaksanız tampon boyası ya da kromaja zarar gelme ihtimali olabilir.

• Merhaba arkadaşlar,

Aranıza yeni katıldım selam vermek istedim. Ben de 6 senelik bir C30 kullanıcısıyım. Aracı sıfır almıştım ve 6 yıldır seve seve kullanıyorum. Trafikte halen dikkat çekecek kadar özgün bir tasarıma sahip olması, her köşe başında gördüğümüz modellerden biri olmaması, yaşına/fiyatına göre oldukça iyi konfor ve güvenlik sunması aracın bence en büyük artıları. Bazen C30'umu hiç satmayıp, yaşlanınca kendi çapında bir klasik otomabil olarak kullanmak dahi geçiyor içimden. Bir taraftan da şeytan dürtüyor, S60'a geçmenin zamanı geldi diye :)

Saygılar
    Bu mesaja eklenen görseller:

• @cberk86

Başlıkta yıllardır arkadaşlar bir çok paylaşımda bulundular. Eminim sizin de aracınızdaki motor tipi ile ilgili bir çok tecrübeniz olmuştur. 6 yıl günlük ya da haftasonu aracı olarak bile iyi bir süre. Ben de yaklaşık 5 sene iki farklı c30 ile volvo tecrübelerimi sürdürüyorum.

Açıkçası tüm bahsettiklerinize katılıyorum. Bilhassa yaşlanınca ile geçen cümlenize. Sırf bu yüzden ilk aracımı orta paket bir donanımı olduğundan satıp, şuan kullandığım aracı alarak olayı bir nevi resmileştirdim. İnanın halen düşen ilanlara bakıyorum. İç donanım, dış donanım ve renk üçlüsü ile hala potansiyel ilan arıyorum. Faceliftlere ilgim olmadığından eski kasalarda Türkiye'de ortalama 100 aracın 90 ı kimde nerede biliyorum. Bunlara sizin aracınız da dahil :) Ondan ötürü potansiyel ilanlar da üç aşağı beş yukarı artık kalmadı gibi.

Şeytan dürter elbetteki Dürtmezse sorun vardır. Fakat şahsi fikrim şayet aracınızı a--b arası kullanılan bir nesne olarak görmüyorsanız sattığınızda pişman olacağınızı düşünüyorum. Maddiyat imkan veriyorsa haftasonu aracı bakmanız daha yararınıza olacaktır. Günlük araç olarak hala üstüne gül koklayamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Folie a deux -- 25 Şubat 2016; 16:45:08 >

• Folie a deux kullanıcısına yanıt
    @Folie a deux

Ailede iki Volvo var, ben 1.6D C30 kullanırken babam da 1.6D Drive V50 kullanıyor. Her ikisinden de son derece memnunuz. Çok şükür şimdiye kadar neredeyse hiç problem çıkartmadılar. Her iki araç da 100.000 km'yi gördü görecek.

Yakıt anlamında da memnunuz, benim şehir içi ortalamam 6,3 lt. Özen gösterdiğim durumlarda şehir içi 5,0 lt tüketimi koruyabildiğim oluyor. Şehir dışında genellikle 4,7 lt görüyorum. Bir keresinde Ankara'dan depomu fulleyip çıktım ve 90 km/s ortalama ile gittim. Boğaz köprüsüne girdiğimde ortalama tüketim 3,7 lt ve menzil olarak 1200 km gösteriyordu. Ankara'ya dönüşte 110 km/s ortalama ile döndüm ve hala ışık yanmamıştı. V50, Drive olmanın da katkısı ile yaklaşık bir yarım litre kadar daha az yakıyor diyebilirim.

Ben aracı satın alırken maddi sebeplerden ötürü r-design alamamıştım. Keşke diyorum zamanında özel sipariş geçebilecek durumum olsaymış, mavi tamponlu/cosmic white full donanım bir r-design alabilseymişim. Kesinlikle çocuğuma/torunuma bırakacağım bir araç olurmuş. O yüzden, ilanları takip etmenizi ve C30 satıp tekrar C30 almanızı çok iyi anlıyorum :)

Gene maddi konular yüzünden C30'u tutup, haftasonu için başka bir araç alamıyorum. Fakat farklı bir çözüm buldum:) C30'u eşime devretmeyi planlıyorum. Böylece C30'u elden çıkartmadan kullanmaya devam etmiş olacağız.

• 
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.