Şimdi Ara

Volvo’dan radikal ‘hız sınırı’ kararı! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
2.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FurkanEmir411

Civic RS lerdeki hız sınırı CVT den ötürü diye hatırlıyorum, malzeme hasar görmemesi için 207 sınırı olması lazım.
    Civic RS'lerdeki hız sınırı yazılımla kaldırılabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FurkanEmir411

Civic RS lerdeki hız sınırı CVT den ötürü diye hatırlıyorum, malzeme hasar görmemesi için 207 sınırı olması lazım.
    Honda açıklama yapmadığı için sebebini kesin olarak bilen yok ama Cvt, lastik, turbo vs bir çok şeyi korumak için olabilir.

Şöyle de bir olay var atmosferik motor ve tork konvertörlü şanzımana sahip bir önceki kasasında da 200 km civarında hız sınırlayıcı vardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mahmut_emmi kullanıcısına yanıt
    Yazılımsal olduğunu biliyorum, koyulma sebebini bildiğim kadarıyla söyledim. Manuelinde 207 limiti yok CVT sinde varsa sebep ne olabilir?

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Tamam kardeşim sen haklısın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Bir arabaya 50 ile çarpmak ve 180 ile çarpmak ? Aynı mı?
    Direksiyon hakimiyetini kaybetmenin birinci sebebi hızdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Honda açıklama yapmadığı için sebebini kesin olarak bilen yok ama Cvt, lastik, turbo vs bir çok şeyi korumak için olabilir.

Şöyle de bir olay var atmosferik motor ve tork konvertörlü şanzımana sahip bir önceki kasasında da 200 km civarında hız sınırlayıcı vardı.

Alıntıları Göster
    Manuelinde fabrikasyon sınırlama yok, sebep ne acaba. Muhtemelen cvt kasnağı daha yüksek hızlarda hata veriyordur.
    https://www.youtube.com/watch?v=_s56XMbzA6w&feature=youtu.be

• anyhill kullanıcısına yanıt
    Arac nedir merak ettim

• @mahmut_emmi de seçimini kuş serisinden yana kullandı... verdiği demeçte; 180 km hız sınırlaması getiren otomobil devi Volvo için "benim için bitmiştir, bir daha da Volvo almam" diyerek tepkisini gösterdi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertalibey

Bir arabaya 50 ile çarpmak ve 180 ile çarpmak ? Aynı mı?
    Direksiyon hakimiyetini kaybetmenin birinci sebebi hızdır.
    E o zaman son hiz 50 yapilsin. Ya tamam ulkedeki yillik kitap okuma orani 1 bile degil de hic mi bir fikir olusmuyor yorumumu okuyunca.

Yani butun yazabileceginiz bu mu? Bizim araclarimizda hiz siniri yok ben simdi garajdan ciktigim gibi 240 mi basiyorum?

İnsanlari sinirlayamazsiniz. O zaman musteri temsilcileei karar versin bu adam 200 basar buna hiz siniri 100 olsun bu adamda makas atacak tip var buna 30 olsun.

• Mantıken düşündüğümüzde hız sınırı +-130 ise bu ülkede satılan tüm araçların da bu hızları aşamaması gerekir oyle ya yasak olan bir şeye neden müsade edilsin ediliyor sa göz yumuluyor suç işleniyor demektir. Bu şuna benziyor uyuşturucu üretmek ve satmak yasal ama kullanmak yasak ee o zaman adam fitil mi yapacak madem kötü olduğu için yasak ürettirtme ve sattırma.
  • 140 dan sonrasini kullanmiyoruz zaten 180 gayet yeterli ama limit olmasi hos olmamis 10 yil lazim olmaz 1 gun lazim olur

• Gayet makul

• fotoburak F kullanıcısına yanıt
    Araç pek farketmiyor aslında. 2004 model lada var 1.5 93hp son hız kadranda 200 gps te 185 gibi birşey meraktan ölçmüştüm. Aynı şekilde kuş serisi de 170+ yapıyor gps te. 180 çok yüksek bir hız gibi görünüyor ancak değil.
  • 180 yeterli bir hız, 160 altı olsa tüketici davranışımı etkilerdi.

küçük motorlara mahkum olduğumuz için farkında değiliz ama iyi araba-kötü araba fizik sınırları marjı bizim sandığımızdan çok daha dar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: websosyal

@mahmut_emmi de seçimini kuş serisinden yana kullandı... verdiği demeçte; 180 km hız sınırlaması getiren otomobil devi Volvo için "benim için bitmiştir, bir daha da Volvo almam" diyerek tepkisini gösterdi...
    La zaten Volvo alacak param yok. Çaktırma

• quote:

Orijinalden alıntı: Frank W.

Hız limiti koyacaklarına şanzımanı kısaltsınlar en azından hızlanması iyileşmiş olur
    Bu sefer yakıt tüketimin artar 2000 devirde 100 le gidiyorsan 2300 devirde 100 le gidersin. Bu klasmandaki araçlar için arabanın yakıt tüketimi hızlanmasından daha önemlidir insanlar için.
  • 180 km ile giden insan normal birisi degildir zaten. Bence 150-160 bile yapilabilirmiş. Almanya disinda dunyada 130km uzerinde hiz siniri olan bir ulke bilmiyorum.

• ozgur_298 O kullanıcısına yanıt
    He 180 yuksek bir hiz degil. Volvo gerizekali bunu anlayamamis o yuzden boyle bisi yapmis.

Adam belli ki bunun uzeri artik ölüme gidiyor, burada limitliyek hem kendi canlarini hem baskasinin canini tehlikeye atmasinlar demis

• fotoburak F kullanıcısına yanıt
    şu anki aracım mı ? eskiden sahip olduğum araçlar imzamda mevcut. şu anki aracım ile (Fiorino) uzun yol yapmadım henüz.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.