Şimdi Ara

Voltaj yükseltme Hakk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bugün arkadaşımın jetta marka otomobiline harici sis lambaları bağlamak istedik fakat küçük bir problemle karşılaştım. Sis anahtarı sadece 8.7 volt çıkartıyor fakat röle için 12 volta ihtiyacım var. 5 volt tetiklemeli röle kullandım fakat her türlü parazit durumunda aktif oluyor. Mos kullanmayı düşündüm o da aklımı bazı sebepler yüzünden kurcalıyor. Aklınızda basit pratik yöntemler varsa beni aydınlatırsanız çok mutlu olurum. İyi günler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Eklediğim resimdeki gibi basit bir devre işinizi görecektir.
    Sis farı anahtar çıkışı ile mosfet sürüp bu mosfetle 12V uygun kapasiteli röle süreceksiniz tamamdır.Kolay gelsin.

Voltaj yükseltme Hakk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malisert32 -- 12 Ocak 2016; 23:17:00 >
  • malisert32 kullanıcısına yanıt
    İlgi alakanız için teşekkür ederim en kısa zamanda denemeye çalışacağım tekrar teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende teşekkür ederim.Yazışmalar esnasında dikkat ederseniz resimi değiştirdim.Farkı yeni resimde röle artı ucu açıp kapatıyor.Araçlarda eksi uç şaseye bağlı olduğundan röle bağlantı şekli artı ucu açıp kapatan teknik (yani bu teknik)uygulanmalıdır.Kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.