Şimdi Ara

Volkswagen, Rusya'daki varlıklarını satarak ülkeden çekildi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Batı çok mu masum? Sadece batı erken davranıp ipi eline geçirdiği için daha farklı yapıyor. Daha sakin yapıyor, daha gizli yapıyor, daha zamana yayıyor veya daha rahat yapıyor çünkü silahlar elinde. Karşısındaki ülkeler ise hızlıca ve açıktan yapmak zorunda kaldığı için böyle bir algıya maruz kalıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serafon -- 22 Mayıs 2023; 23:36:52 >
  • isakoc kullanıcısına yanıt

Kesinlikle haklısın ilerde neler olur kestirmek çok güç.

• zdniz Z kullanıcısına yanıt

madem çine ambargo var ve made in turkey yazarak bunu aşıyorlar, o zaman nasıl oluyor da hergün bir başka çinli araç üreticisi avrupa pazarına giriş yapıyor?

çin ile ilgili sadece huawei ürünlerinin iletişim alt yapısında kullanılmasını engellemeye çalışıyorlar, onu da üzerine made in turkey yazarak aşamaz hiç kimse

• Şu anda Japonya ve Güney Kore ABD izin vermeden at oynatamazlar. İlerde bilemem. Çin'de Rusya yanında falan değil. Tam tersi Rusyanın Türki devletlerde, İran gibi yerlerde yerini alma peşinde.

Anlayacağınız güçlü olan daha da güçlenmek için uğraşıyor. En büyük güç ABD, onu takip eden AB, Rusya, Çin...

Sonuç ne olur bilinmez ama "Filler tepişir, çimler ezilir" ...

• ABD bir ülkeyi batırabilse İranı batırırdı. Artık Dünya tek kutuplu değil. Çin faktörü her şeyi etkiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serafon kullanıcısına yanıt

arkadaş için batı tanrı,abd de onun peygamberi

zorlama  

• Putin ve geçmişteki 2-3 rus liderin saçmalıkları olmasa Rusya ekonomik olarak şu anda Amerika'dan çok daha önde bir ülkeydi. Dünya lideriydi.

• S_O_S kullanıcısına yanıt

dostum haberlerde bile çıktı bu söylediğin şeyler uluslar arası firma bir telefonu veya arabayı nasıl benim değil diyerek pazarlıcaksın şaçmalama istersen ambargo sadece o ürünleremi uygulanıyor sanıyorsun adamların vatandaşları bile ambargoya katılıp çin yapımı ürünleri almıyorlar onlarda çözüm olarak bunu bulmuşlar işde.

ınternet haber
    Çinli firmalar ürünlerine ‘Made in Turkey’ etiketi basıp Avrupa'ya satıyor!
    https://www.internethaber.com/cinli-firmalar-urunlerine-made-in-turkey-etiketi-basip-avrupaya-satiyor-2209650h.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zdniz -- 23 Mayıs 2023; 12:51:21 >
  • zdniz Z kullanıcısına yanıt

noktalama işareti kullanmadığın için ne demeye çalıştığın tam anlaşılmıyor maalesef.

ispat diye paylaştığı haber öttürükten bir internet sitesinde, 2021 yılında paylaşılmış tırt bir şey.

sen avrupada çin malları ambargolu avrupaya satamıyorlar yazdın. ben de nasıl satamıyorlar işte araba firmalarını görüyor musun dedim.

kalkıp buna verdiğin cevap "uluslar arası firma bir telefonu veya arabayı nasıl benim değil diyerek pazarlıcaksın şaçmalama istersen"

saçmalayanın sen olduğu açık bir şekilde ortada bence. bir daha cevap vereceksen önce hatanı kabul ederek başla, sonra da şu sektörlerde firmalar satış yapamadığı için türkiye üzerinden satıyor diyebileceğin spesifik ürün varsa onu yaz.

öptüm kib

• çinlilere ambargo var abi, avrupaya mal satamıyorlar ağğbii

o sırada avrupaya tesis yatırımı bile yapan çinliler

https://forum.donanimhaber.com/byd-elektrikli-arac-fabrikasi-kurmak-icin-fransa-ile-gorusuyor--155870251

hahsahsa koptum yemin ediyorum batdıkca direnmeye çalışan adamlar gibisin ulan tv'de bile çıktı bu haber onu geçtim türk ürünlerinin prestijini düşürdüğü için tartışıldı bile sen kalkıp doğrulara bile yalan diyosun :D saniyorki çin devleti sadece araba ve huawei markasından ibaret :AsD:asD:asd sus konuşma yemin ediyorum gülme krizine sokarsın sen insanı

• hmin ettiğim gibi, bomboş bir kafa

• mladenbmv M kullanıcısına yanıt
    İdamın kaldırılması AB üyeliği için gerekli olan Kopenhag kriterlerinin şart koştuğu için düzenleme. ABD, AB üyesi değil, tamamen aynı zeminde buluşmamaları normal AB ile. Ben de idam cezasına kati surette karşıyım ama idam cezasının varlığı ABD'yi kesinlikle anti demokratik bir ülke yapmaz. Sevin sevmeyin, bir gerçek var ki ABD dünya tarihinde demokrasinin ve bireysel özgürlüklerin yerleşmesi için oldukça büyük katkılar sağlamış bir ülkedir. Kabahatleri bu gerçekleri değiştirmiyor. En azından ne ABD ne de hiç bir batı bloğu ülkesi vatandaşları kaçamasın diye sınırlarına duvar örmek zorunda kalmadılar.

Politika bir tarafa, gerçekten bu satılan varlıkları Ruslar'ın nasıl değerlendireceğini çok merak ediyorum. Bence bir çoğu teknik ve maddi yetersizlikten dolayı ya kapanmak ya da dönüşüp daha "endemik" ve ucuz araçlar üretmek zorunda kalacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 23 Mayıs 2023; 17:6:3 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Cem_Alim C kullanıcısına yanıt

Aa olur mu öyle şey turkiya jenned vadan.

• Enerji kaynakları olan bir ülke Rusya...

Avrupa'nın enerji kaynağı ve ne kadar nükleer santraller yaparlarsa yapsınlar Rus Gazına ihtiyaçları var.

Bilmem kaç km ötede ki ABD istiyor diye sürekli Rusya'ya sırt çeviremezler.

Çünkü birinde enerji var diğerinde yüksek nüfuslu ülke ve o pazara satılacak Avrupa malları var.

• Cem_Alim C kullanıcısına yanıt
    Sen kendini bu ülkeye layık görebilirsin ama bu ülkeyi aşağı görmek senin karakter eksikliğini gösterir. Yakışıksız sözlerinizi kendinize saklayın, eğer burada yaşamak size zor geliyorsa gidin layık gördüğünüz ülkeye sığınma talebi yapın. Burada yaşamak zorunda değilsiniz. O ülkeler ne fetöşcüler, ne pkklılar kabul etti, sizin gibileri de emin ol kabul ederler.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    Gayet de aşabilrler ama ileride elbette çöker.

3-4 sene önce Çinli telco'ların stratejisi Batı'daki ambargoları delmek için Batı'daki en zayıf halkalardan olan Türkiye'deki telco'ları satın alıp operasyonları bu şirketlere kaydırmaktı. Netaş'ı ZTE bu sebeple aldı. Turkcell'in en çok çalıştığı vendor olan Huawei tarafından geçen sene tehdit edilmesi de bunun neticeleri.

Ancak bu stratejiye şuan kapılar kapanmış gibi duruyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt

aynı şeyi söylüyoruz netice itibari ile.

Trdeki netaşı şunu bunu alabilir, basit işlerini satabilir belki ama gidip netaş adı altında alın 5g altyapısı diye satmaya çalışıp, kimseyi kandıramaz.

• Umit_22 kullanıcısına yanıt

Çinliler akın etti bile.

Batı sermayesi bir daha uğramaz Rusya'ya. Biz görmeyiz.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.