Şimdi Ara

Volkswagen beş milyonuncu Tiguan'ı banttan indirdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Volkswagen, Wolfsburg'daki fabrikasında beş milyonuncu Tiguan'ın üretildiğini açıkladı. Alman otomobil devi bu kilometre taşına tam on bir yılın ardından ulaştı.

Ayrıca Bkz.Londra'daki havalimanında araçları otonom robotlar park edecek
    Tiguan üretimi, 2007 yılında Wolfsburg'daki ana tesiste başlamış ve ilk tam yılda montaj hattından 120.000'den fazla araç çıkmıştı. 2015 yılına kadar dünya çapında 500.000'den fazla Tiguan satıldı.

2017'de Tiguan Allspace geldi

İkinci nesil Tiguan, 2016 yılında markanın MQB platformunda üretilen ilk SUV'si olarak tanıtıldı. 2017'de ise model aralığına Tiguan Allspace katıldı. Aynı yıl 700.000'den fazla Tiguan satışı gerçekleştirildi.

2018 yılı ise yaklaşık 800.000 satışla SUV adına en parlak yıl oldu. Tiguan ve Tiguan Allspace şu anda Almanya, Çin, Meksika ve Rusya'da üretiliyor. Volkswagen büyüme stratejisine önemli bir katkı sağlayan SUV'sini dünyadaki en önemli pazarlarda satıyor.

• Kisisel deneyimim tiguanin iki neslini kullandim ilk nesliyle arkadasimla birlikte datcaya gittik onun araciydi yaklasik 1000 km kullandim yeni tiguani da hem test ettim hemde urun mudurumuzde vardi bol bol. Seyahat ettim bunun disinda golf 7 seat leon a3 b8 passatida epey kullandim ve mqb platformu sunduklarina gore konforsuz ve yol tutusu zayif
    Tiguan model adlı tenekenin trendline (halk adıyla boşline) donanımında hız sabitleyici yok. Y O K.
    Yağmur sensörü de yok, Y O K.
    İlginç gelecek belki ama far sensörü de yok, evet evet yok.
    Arkanızdan gelen uzun farlarını yakan bir araç gelirse kenara çekin ve geçmesini bekleyin, çünkü kararan ayna da yok.
    Enektarsız giriş/çalıştırma derseniz söz de full donanımında bile yok. Bahsi geçen bu aracı herhangi bir şekilde öven / öneren kişinin lisede mantık derslerine, okulun kantincisi girmiş olmalı.
  • 2007'den 2015'e kadar toplam 500 bin adet satilmis, 8 senede.
    Akabinde 2017'de sadece 1 senede 700 bin adet satilmis.
    2018'de 800 bin adet satilmis.

8 senede 500 bin satilirken 1 senede 800 bin satilir olmus. Bu nasil bir buyume hizidir...

• hayırlı olsun...
  • yalan yok tiguan güzel araç ama türkiye'de aşırı kazık eğer amerika norveç ingiltere gibi bir yerde yaşıyorsanız çok uygun fiyatlara alabiliyorsunuz
  • V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    Toplamı yinede 5 milyon değil, nerde terslik var?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: matador_mirkhan

Toplamı yinede 5 milyon değil, nerde terslik var?
    Tiguan bazlı Audi, Porsche araçlarını da saymış olabilirler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • matador_mirkhan M kullanıcısına yanıt
    Kaynaktan anladığım kadarıyla 500 bin adet sadece 2015 yılında satılmış. Yani 2007-2015 arasında satılanlar bu sayıya dahil değil. Onlar da eklenince 5 milyonu buluyor demek ki.

• TR'de doğal olarak çok ama çok pahalı
  • VW bu şakası olmaz
  • Güzel araç ama gerçekten çok pahalı. Vergisi de yüksektir bunların.
  • Eski nesli guzel konforlu sessiz rafine bir aracti fakat yeni nesli cok sert ve kullanimi keyifsiz anlamadigim bi sekikde mqb platformunda yukselen araclarin ciddi yok tutus ve konfor noksanligi var

• Cep yakıyor bu araç..

• Polestar191 P kullanıcısına yanıt
    Selam,
    Hocam bu yorumun kaynağı nedir.
    Kişisel deneyiminiz mi,test sitelerinden alınma mı?
  • aydancan A kullanıcısına yanıt
    Kisisel deneyimim tiguanin iki neslini kullandim ilk nesliyle arkadasimla birlikte datcaya gittik onun araciydi yaklasik 1000 km kullandim yeni tiguani da hem test ettim hemde urun mudurumuzde vardi bol bol. Seyahat ettim bunun disinda golf 7 seat leon a3 b8 passatida epey kullandim ve mqb platformu sunduklarina gore konforsuz ve yol tutusu zayif

• otomatik dizeli olaydı türkiye suv piyasası yıkılırdı. ben mesela tiguan alırdım direk benzinli olmasa. benzinli olmasına rağmen çok düşündüm ve alamadığım için üzüldüm. tipi, iç hacmi kalitesiyle rakipsiz.
  • Şu araç uğruna Yeti'yi kurban etmeseydi 50 milyonuncu Yeti'yi banttan indirmişti şimdiye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 25 Ocak 2019; 19:11:46 >
  • 3 sene önce aracımızı servise bıraktık sonra bayideki araçlara da bakalım dedim yeni kasasını ilk kez orda gördüm araçda 110 bin tl yazıyordu indirim ile 100 bine alırım dedim kendi kendime. Çocuk doğsun ilk önce dedik dünyanın birbin türlü hali var... Sonuç çocuk oldu sonra fiyatlar arttı uçtu gitti... ah o günden beri içimde kaldı tam bize göre idi... Bu vergiler ile bu kur ile zor artık...
  • Tiguan model adlı tenekenin trendline (halk adıyla boşline) donanımında hız sabitleyici yok. Y O K.
    Yağmur sensörü de yok, Y O K.
    İlginç gelecek belki ama far sensörü de yok, evet evet yok.
    Arkanızdan gelen uzun farlarını yakan bir araç gelirse kenara çekin ve geçmesini bekleyin, çünkü kararan ayna da yok.
    Enektarsız giriş/çalıştırma derseniz söz de full donanımında bile yok. Bahsi geçen bu aracı herhangi bir şekilde öven / öneren kişinin lisede mantık derslerine, okulun kantincisi girmiş olmalı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

2007'den 2015'e kadar toplam 500 bin adet satilmis, 8 senede.
    Akabinde 2017'de sadece 1 senede 700 bin adet satilmis.
    2018'de 800 bin adet satilmis.

8 senede 500 bin satilirken 1 senede 800 bin satilir olmus. Bu nasil bir buyume hizidir...
    Modelin tutması tam da bu işte. Makyajlarla adamlar nerden nereye getirmiş modeli.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.