Şimdi Ara

Vodafone YANIMDA uygulaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tam 3 gün önce Turk Telekomdan Vodafone 'a numara taşıdım. Taşırken Simple tariesini seçmiştim ve bu tarife ile açıldı. Tarife içeriği güzel ancak ciddi bir sorun var. Bu tarifeyi secenlere web sitesinden online islemlere girme hakkı verilmiyor. *7000# üzerinden de izin yok. Sadece YANIMDA uygulaması ile hizmet alabilirsiniz deniyor ama maalesef uygulamada bakiye ve kalan hak görüntüleme dışında hiçbir işlem yapılamıyor. Çok kötü bir yazılımı var ve henüz hiç ayarlar kısmına falan giremedim. Ne çağrı ayarlarını ne internet ayarlarını yapabiliyorum. Vodafone acilen yazilimcilarinin işine son vermeli ve yeni bir ekiple çalışmalı. Bende Turkcell ve Turk Telekom hatta var, onların Online islemler uygulamaları sorunsuz çalışıyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Ahahahahhhahh vodafone işte kardas daha ne bekliyorsun.vodafone bana göre gsm degisimi icin 3 ay sabirla kalmak için var😂😂😂😂😂😂😂😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bıraktığım şikayet kaydına istinaden bugün dönüş yaptılar. Sorunu net olarak anlamaya çalıştılar. Biz size geri döneceğiz dediler. Telefonu kapattıktan 3 saat sonra denediğimde hiçbir sorun kalmamıştı. Şuanda YANIMDA uygulamasından tam olarak faydalanabiliyorum.

• Konu kilit

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vodafone faturasıza geçen ay geçtim. Faturasızdan faturalı hatta geçerim diye girdim. Şimdide Yanımda uygulaması faturalı tarife önermiyor. Müşteri temsilcisini arıyorum tarifeleri sistem veriyor diyor. Çok güzel sistem kurmuşlar. Faturasızdan faturalıya geçecek arkadaşlar dikkat!!

• Yanımda uygulaması bugun 12 liraya marketten alıp eve geldiğim temizlik ürününün bildirimini gönderdi, hem de 5 lira diye. Beni mi takip ediyor anlamadım ki, bari almadan önce gonderselerdi.

• Tubalingo kullanıcısına yanıt

Ödemeyi kredi kartınız ile mi yapmıştınız?

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Evet, telefon NFC si ile temassız

• Anladım. Arka planda nasıl işliyor bu bilmiyorum maalesef ama operatör tarafına bilgi paylaşılıyor sanırım. @Ö1f1 @sis651

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

Telefonun ödeme bilgilerini Vodafone'a veya başka bir üçüncü tarafa (Google hariicnde) paylaştığını zannetmiyorum. Paylaşsa dahi satın alınan ürünü nereden bilecekler. Bence güzel bir tesadüf olmuş.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt

Ben de öyle düşündüm hocam ama çok büyük bir tesadüf olmuş. Vodafone YANIMDA uygulaması 

• Tüm operatörlerin Online islem uygulamalarından yönlendirme yapilabilirken YANIMDA uygulamasından yapılamıyor.

• Aşırı saçma bir uygulama. Mobil Web Tarayıcı üzerinden "Beni Hatırla" demeden giriş yaptıktan sonra giriş yaptığınız numarayı kayıtlı numara olarak tutuyor tarayıcıda. Ayrıca hesabınıza girdikten sonra işiniz bittikten sonra "Çıkış Yap" dedikten sonra çerezleri silip kayıtlı numaralardan çıkarması lazım iken bunu yapmıyor, oturumu sonlandırmıyor. Hattâ tekrar "https://online.vodafone.com.tr" adresine gittiğinizde "Kayıtlı Numaram ile Giriş Yap" dediğinde şifresiz giriş yapıyor :)

Bildiğin güvenlik açığı. Yani Çıkış Yap dediğinizde çıkış yapıyor sanıyorsunuz ama yapmıyor ve telefonunuzu fiziki olarak eline geçiren birisi üstteki Yanımda adresi üzerinden hesabınıza şifresiz giriş yapıyor, tam rezalet :)

Sırf bu hata/açık yüzünden telefon tarayıcısının tüm çerezlerini sildim (Site bazında sildim, işe yaramadı).

@EnemyTerritory dostum belki sende farketmişsindir diye etiketlemek istedim, selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 18 Ocak 2023; 23:25:4 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Selamlar :)

Farkında değildim böyle bir açığın. Beni hatırla özelliği düzgün çalışmıyor büyük ihtimalle. Yoksa böyle bir şey olmaması lazım. Bir de turkcell'de hotspot açınca ağa bağlı diğer kullanıcıların hattın bilgilerine erişebilmesi durumu vardı:

https://forum.donanimhaber.com/turkcell-hotspot-guvenlik-acigi--145869588

Buna da turkcell güvenlik açığı değil, tanımadığınız kişiye açmayın demiş :) Yorumlarda vodafone'da da olduğunu söylemişler. Denemedim, bilmiyorum.

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    Turkcell'deki açık düzeltildi.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Vodafone yanimdada hat kısıtlanma tarihini nerden görebilirim ya da başka yolu varsa yazabilir misiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.