Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.196
Cevap
116
Favori
540.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Trustuer

quote:

Orijinalden alıntı: yunusesss

var orada ogrenci paketi diye geciyor

Ama öğrenci paketinde 25 yaş altı aboneler diyor. Evdeki çocuklarda küçük. Siz nasıl hallettiniz.

26 yaş altı olman yeterli benim yaşım 23 sıkıntı çıkmadı. yaşınız 26 üstüyse bi tanıdığın kimliği ile başvuru yapın. onun üzerine abonelik başlatın.
  • Selamlar, Vodafone Fiber'de malum upload için ayrı kota var. Upload kotamızı ek hizmetlerle artırabiliyor muyuz? Bakındım ama bi bilgi bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih_izmir

Konu sahibi olarak bir üzüntümü dile getiriyorum maleaef Upload değerleri 5 mbps olarak güncellendi ..Eskiden 10 mbps olarak alınan değerler artık 5 olarak veriliyor...Millet Güney Koreyi veya daha batılı ülkeleri örnek alırken biz geriye gidiyoruz alt yapı kaldırdığı halde..Yazıklar olsun Vodafone'a....

ttnet'te 0.67 upload görenler var toptan intihar etsinler o zaman beterin beteri var diye bir söz vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: N3DV3D11

quote:

Orijinalden alıntı: semih_izmir

Konu sahibi olarak bir üzüntümü dile getiriyorum maleaef Upload değerleri 5 mbps olarak güncellendi ..Eskiden 10 mbps olarak alınan değerler artık 5 olarak veriliyor...Millet Güney Koreyi veya daha batılı ülkeleri örnek alırken biz geriye gidiyoruz alt yapı kaldırdığı halde..Yazıklar olsun Vodafone'a....

ttnet'te 0.67 upload görenler var toptan intihar etsinler o zaman beterin beteri var diye bir söz vardır.

Konumuzun ttnet ile alakası yok.Verilen değerin bilerek düsürülmesinden benim üzüntüm.10 gün sonra tahatttütüm bitiylor ve bir daha upload degerim 10 olmuyacak...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şimdi vodafone'u aradım evim de başka operatörün modeme kadar fiber kablo ile geldiğini dile getirdim ve adresimden baktılar altyapı bulunuyor cevabını aldım. Şuan ki operatör den ayrılma nedenim bana fiber wan/ethernet şifremi vermemesi ve bu durumdan ötürü kendi aldığım modemi kullanamayacağım olmamdır. Çağrıdaki arkadaşlar bana ilk başta teknik servis gelir kendi modemimizi kurar bağlantı alır sonra sizde kendi modeminizi kurabilirsiniz dedi. Ve bende kendi modemi mi doğru şekilde kurmak için wan ayarlarını yaptıktan sonra wan/ethernet kullanıcı adımı ve şifremi girmem gerekli dedim onlar ise bağlantıdan sonra çağrı merkezini arayarak alabilirsiniz biz wan/ethernet kullanıcı adı ve şifreyi veriyoruz dediler. Fibermax da kolay şekilde şifreyi alıp kendi modemini kullanan var mı ?
  • Futurisma kullanıcısına yanıt
    şifreyi smsle gönderiyorlar kurulurken çok rahatlıkla kullanabilirsiniz router.
  • apespecter A kullanıcısına yanıt
    teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Futurisma

teşekkürler.

Vodafone şifreyi veriyor hocam ama şöyle bir olay var. Yeni model INNBox diye bir şey kurabiliyorlar. Bu cihazın içinde hem ONT var hem de router. Eğer böyle bir cihaz kurarlarsa kendi routerınızı takamazsınız ONT cihazınız olmayacağı için. Bildiğim kadarıyla sanırım ONT cihazının da MAC adresini OLT kontrol ediyormuş. Bu yüzden herhangi bir bulduğunuz ONT cihazını da takamazsınız. Sanırım kuruluma gelen ekibe eğer INNBox değil de ONT cihazı ile routerın ayrı olacağı bir kurulum yapmalarını rica ederseniz yapabiliyorlarmış, ama denemedim. Son olarak takacağınız routerın MAC adresini değiştirebildiğinizden emin olun çünkü servisin kuracağı routerın MAC adresini kendi cihazınıza girmeniz gerekecek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Innbox ve Ont nedir konuyu biraz açarmısınız

• quote:

Innbox ve Ont nedir konuyu biraz açarmısınız

Hocam normalde 2 cihazla internete bağlanılıyor, biliyorsunuz. Fiber kablo ufak bir kutuya giriyor, ufak kutudan çıkan ethernet kablo modeme giriyor. Bu sistemde ufak kutuya ONT, modeme ise Router deniyor. Superonline çok nadir olarak(Forumda 15-20 kişiyi geçmez.) huawei yerine innbox diye bir cihaz veriyor. Tek cihaz, hem ONT, hem de router görevini üstleniyor. Böyle durumlarda tabi ki bu cihazı çıkarıp kendi cihazınızı takamıyorsunuz, çünkü ONT işlevi olmadan fiber kablo internete dönüşmüyor. Innbox denen cihaz 3 yıldır var. Ancak bu forumda şimdiye kadar 15-20 kişiye, vodafone fibermax konusunda da 1 kişiye takıldığını gördüm. %99.9 ihtimalle 2 ayrı cihaz ONT + Router huawei şeklinde takacaklardır size, innbox takmaya çalışırlarsa huawei istediğinizi söylersiniz gelen elemanlara.

• Allah için download hızı çok güzel, hakkını vereyim Vodafone'un. Kopma sorunum da hiç yok, o da iyi.

Ama dün beni aradılar şikayetimle ilgili, diyorlar ki 1000 mbit tarifemizde dahi upload hızı 5mbit. Yahu diyorum upload için daha pahalı bir tarife varsa ona geçeyim bakın para sorun değil bana çok lazım, adam yok diyor veremiyoruz diyor. Yazık günah 200mbit internet kullanıyoruz aldığımız upload hızına bak.
  • Ilk abonelere 10 vermişler hayır 5 veriyorsun madem niye 50gb akk koyuyorsun veya nite upload paketleri yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Data

Ilk abonelere 10 vermişler hayır 5 veriyorsun madem niye 50gb akk koyuyorsun veya nite upload paketleri yok

İlk abone olanlar vodafone fiber altyapısındaydı. O zamanlar vodafone, superonline altyapısını kullanamıyordu. 10 mbit aknsiz upload veriyordu. Sonra superonline altyapısı ile anlaşınca 5 mbit 50 gb akn getirdi. Muhtemelen anlaşmaları gereği böyle. Superonlineda da aynı şekilde 5 mbit 50 gb var. Bu aya kadar vodafone altyapısında olanlara 10 mbit, superonline altyapısında olanlara 5 mbit upload veriyordu, bu ay nedense herkesi 5'e düşürdü. Tabi superonline'da olan upload paketlerinin yanında telefon paketi, turbo yükle-indir gibi servisler de yok. Yine de superonline tarifelerinin yanında çok iyi kalıyor.

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    Hocam böyle konuya hazır değinmişken ayrı olarak gpon alıp kullanmak mantıklımı.

• quote:

Hocam böyle konuya hazır değinmişken ayrı olarak gpon alıp kullanmak mantıklımı.

ayrı olarak gpon almak derken, ont cihazından mı bahsediyorsunuz? Onu sadece ispler veriyor, biz alamıyoruz. Alsak bile isp aboneye özel verdiğinden, çalışmıyor. Ha, tek başına innbox mu, yoksa ont+router mi derseniz, tabi ki ont+router. Bütün her şey tek cihazda olunca daha çok ısınıyor, pek stabil olmuyor. Bu yüzden de 3 yıldır bu innbox'u ara ara dağıtıyorlar ama, çok az kişiye denk geldi şimdiye kadar. Müşteriler memnun olsaydı superonline huawei yerine bu cihazları vermeye devam ederdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 29 Ocak 2018; 18:08:06 >
  • Dün başvurumu yaptım.Gelismeleri mesaj olarak yazarım.

• Kurumsala veriyorlar sanırım ancak madem durum bu, metro ethernet başvursanız belki bireysele bağlarlar?
    Altyapınız hangi firmadan Turkcell mi Türk Telekom mu?

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Turkcel superonline

O zaman alabilmeniz lazım. İlginç.

• 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.