Şimdi Ara

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU- (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.196
Cevap
116
Favori
540.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Türk Telekom'un kurulunlarına ters oluyor bu sefer yani Türk Telekom kurulumlarında ring alıp ek ile dağıymıyorlar, OFTK/fiberNAS'ın direkt bağlı olduğu MSAN, bu OFTK/fiberNAS'a bağlı da DSLAM'lar oluyor. Ama kiraladı mı her şey allak bullak oluyor. Ha ama kiralamış olmaları da tabi ki ihtimal dahilinde soruşturup, araştırmak lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu turkcell ciler aboneliğimi bi iptal etse, vodafone gelip kurulum yapacak. 100 gb akn 100 mb hız gayet iyi fiyat. Turkcell in altyapısı kullanılacak. Umarım biran önce kurulur güzel güzel kullanmaya başlarız.

• bizim binada superonline kutusu var. vodafone fibermax kullanabilirmiyim yada türk telekom fiber
  • 01virüs01 kullanıcısına yanıt
    Türk Telekom fiber kullanabilmeniz için Türk Telekom'un FTTC/B/H sistemlerinden biri olması lazım onu da Milleni.com.tr den sorgulayabilirsiniz.

Binadaki Turkcell altyapısı ile Vodafone fibermax kullanabilirsiniz.

• Merhabalar ..
    Bilgilendirme maksatlı konuya katkı olsun. Ankara/Mamak bölgesindeyim 2 yıLdır Ttnet altyapısı üzerinden Türkcell Süperonline abonesi idim sözde 65 tl ye 8 mbps hızım vardı ama 5 üzerine ilk aylar dışında hiç çıkmadım ne kadar konuştuk ettik ise tam manası ile bi düzelme olmadı.topu hep Ttnet e attı Türkcell. 2017 Yaz başı Mamak bölgesine Vodafone fiber altyapısı döşendi ve binaya kutu koydular,makul fiyatlarla iyi hızlar veriyorlardı aradım ve abonelik başlattım. Nerdeyse abartısız bir gün içinde her şeyi yapıp sinyali verdiler..Yaptıgım hız testlerinde 48 in altına hiç düşmedi 50 mbps 50 gb adil kotayı ilk yıl için 54 ikinci yıl 64 tl ye bağlattım ...kota aşım sonrası 16 ya düşüyor hızım onun testleride 16 altına gelmedi şuana kadar ..Abonellik sonrası öğrendiğime göre gece 02 sabah 08 arası hızım tekrar 50 Mbps oluyormuş bu bence tercih sebebi olabilir ...Şubat sonu dolacak olan Türkcell hattımı Vodafone aboneligimi başladıktan sonra kapatma talimatı verdim .Tarafıma 320 tl iptal bedeli çıkardılar .Vodafone bunu ödeyecegini taahhüt etmişti baştan,aylar dan düşeceklerini söylediler ve aynen yapıyorlar..
    Bu geçişi yapmadan önce çok düşündüm önyargı ve internetten okudugum Vodafone algısı hiç iyi degildi gözümde...son 3 aylık yorum ve altyapısı Vodafone olanların,yazdığı,paylaştığı bilgiler geçişimde etkili oldu ,üstelik fiyat ve hız Türckcell den çok cazib duruyordu geçiş yapmam için,nette müşteri temsilcisine ulaşamamak gibi bi söylentiye bende çok rastladım ama sanırım o olay biraz abartı,istediginiz an ulaşabiliryorsunuz. Baştada yazdıgım gibi, bilgilendirme amaçlı yazdım konuya ,Bozmazlarsa kendilerini Vodafone dan memnunum..
    İYİ YILLAR HERKESE..

• dostlar merhaba çerkezköyden yazıyorum. vodafonun şu antenli beyaz nokia modeminden kullanıyorum genel olarak wifi den memnunum ama evin her yerinden tam çekmiyor. kablolu stabil ama wifi pek iyi değil. arıza kaydı verdim akşam 5'ten sonra gelip bakacaklar. siyah model olan nokiadan taktırma imkanım var acaba eskisinden kötü olurmu dostlar bi fikir verebilirmisiniz.. selamlar....
  • Merhaba dostlar

Wifi ile 30-40 mbit almam normal mi? Hat 100 mbit tanımlı çünkü. Kablolu hiç denemedim ama wifi de sadece 1-2 kere 80 mbit gördüm onun dışında 30-40 mbit ortalama görüyorum. Benim için çok problem olmadığı için müşteri hizmetleriyle tartışmak istemiyorum ama böyle bi problem yaşayıp da çözebilen var mı? Hattı 1 ay önce bağlattım ilk ay normaldir diye düşündüm ama hala öyle. Akk yi dolduktan sonra ise vermeleri gereken hızı (25 mbit) verebiliyorlar. Ping de çok iyi 5 ms.
  • Benim 50 mbps 50gb fiber cok memnunum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar;

Ben de 200 mbps e 240 gb akn li paketi kullanmaktayım. Daha 1 hafta olmadı yanlız hız testlerimde 160 ı zor görüyorum ve upload değerlerim 4-5 mbps arasında değişiyor. Arıza kaydı bıraktırdım. Zaten hali hazırda vdsl abonesiydim, 90 mbps 200 akn 3.9 upload alıyordum. Bu paketin espirisi kalmadı şuan için. Arıza giderilir 9-10 lara çıkarsa uploadım. O zaman süper olacak. Sıkıntı bir durum. :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukayaz

Merhaba dostlar

Wifi ile 30-40 mbit almam normal mi? Hat 100 mbit tanımlı çünkü. Kablolu hiç denemedim ama wifi de sadece 1-2 kere 80 mbit gördüm onun dışında 30-40 mbit ortalama görüyorum. Benim için çok problem olmadığı için müşteri hizmetleriyle tartışmak istemiyorum ama böyle bi problem yaşayıp da çözebilen var mı? Hattı 1 ay önce bağlattım ilk ay normaldir diye düşündüm ama hala öyle. Akk yi dolduktan sonra ise vermeleri gereken hızı (25 mbit) verebiliyorlar. Ping de çok iyi 5 ms.

Eğer 2.4 ghz ise 30-40 mbit normal. Ben 5 ghz ile 94 mbit alabiliyorum. Kabloluda da aynı hızı alıyorum. 100 gb sonra 24 mbit sabit alıyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • the_hornet kullanıcısına yanıt
    o modem özelliği mi hocam nerden bakıcam

• quote:

o modem özelliği mi hocam nerden bakıcam

Modeminiz hg255s ise ağda xxxx_5g olarak görünür. Örnek vereyim vodafone ağ ismi ise 2.4ghz. Vodafone_5g ise 5ghz dir. Unutmadan 5ghz kısa mesfede etkilidir.

• the_hornet kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi baktım modemim hg255s. Ağda hem vodafone ağ ismi var hem de vodafone 5g yazan. Evet 5g ye bağlanınca daha hızlı aldım ama yine 50 mbit. Sizce müşteri hizmetlerini arasam yardımcı olurlar mı yoksa hiç uğraşmaya değmez mi?

Acaba diyorum modem kurulumunuz için kullanıcı adınız şu şifreniz şu diye mesaj atmışlardı hiç umursamadım nasıl olsa internete bağlıyım diye ondan mı oluyor diye düşündüm ama zaten verdikleri kullanıcı adı ve şifreyle modem arayüzüne giremedim hatta eski kullanıcı adı şifre admin-superoline (:D:D) ile girebildim.
  • quote:

Hocam şimdi baktım modemim hg255s. Ağda hem vodafone ağ ismi var hem de vodafone 5g yazan. Evet 5g ye bağlanınca daha hızlı aldım ama yine 50 mbit. Sizce müşteri hizmetlerini arasam yardımcı olurlar mı yoksa hiç uğraşmaya değmez mi?

Acaba diyorum modem kurulumunuz için kullanıcı adınız şu şifreniz şu diye mesaj atmışlardı hiç umursamadım nasıl olsa internete bağlıyım diye ondan mı oluyor diye düşündüm ama zaten verdikleri kullanıcı adı ve şifreyle modem arayüzüne giremedim hatta eski kullanıcı adı şifre admin-superoline (:D:D) ile girebildim.

Hocam bir de kablolu bağlantı ile deneyin.

Telefonunuza gelen modem kurulum şifresi, şurdaki şifre ile aynı mı? Belki internet erişim şifrenizi göndermişlerdir.

VODAFONE SüperNet FİBERMax (FTTH/GPON) -ANA KONU-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 3 Ocak 2018; 10:55:12 >

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    muhtemelen aynı. Şifre kısmı yıldızlı olduğu için anlayamıyorum ama kullanıcı adı yazan yer aynı. İnternet erişim şifresi derken wifi şifresini mi kastediyorsunuz peki hayır onla aynı değil modemim arkasındaki şifreyi girdim direk o da farklı bir şifre.

Bir de daha değişik bir şey oldu şuan modem arayüzüne girerken 5-6 saniye içerisinde beni modem giriş ekranına atıyor :D Bu sorunun çözümünü de internette arıyacağım arayüze giriş yapıyorum otomatik log out yapıyor :D
  • quote:

muhtemelen aynı. Şifre kısmı yıldızlı olduğu için anlayamıyorum ama kullanıcı adı yazan yer aynı. İnternet erişim şifresi derken wifi şifresini mi kastediyorsunuz peki hayır onla aynı değil modemim arkasındaki şifreyi girdim direk o da farklı bir şifre.

Bir de daha değişik bir şey oldu şuan modem arayüzüne girerken 5-6 saniye içerisinde beni modem giriş ekranına atıyor :D Bu sorunun çözümünü de internette arıyacağım arayüze giriş yapıyorum otomatik log out yapıyor :D

İnternet erişim şifresi, internete erişmenizi sağlayan şifre. Bu şifreyi başka bir modeme girerek hg255s yerine başka bir modem kullanabiliyorsunuz. Superonline bu şifreyi abonelerine vermiyor. Bu yüzden kullanıcılar başka bir modem kullanmak istese bile şifreyi bilmediğinden hg255s harici modem kullanamıyor.

İnternet erişim şifresi de aynıysa, kabloyla denemekten başka yapacak bir şey yok

• Arkadaşlar merhaba ben de superonline altyapısından Vodafone fiber kullanmaya başladım. Eve direkt fiber kablo çekildi. Şimdi benim şöyle bir sorum var. Ben PPPoE şifresi verilmiyor sanıyordum ama arayıp isteyince verdiler. Kablosuzu yetersiz bulduğum için routerı değiştirmek istiyorum ama eve kurulan cihaz INNBox diye bir alet ve ONT cihazı içinde. GPON direkt cihaza giriyor. Bu cihazı sadece ONT cihazı olarak kullanmak mümkün mü? Kusura bakmayın internette bu cihaz ile ilgili hiçbir döküman bulamadım. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eqecakmak -- 4 Ocak 2018; 13:32:46 >
  • STK ların tanımladığı indirimler güvenilir mi daha önce faydalanan oldu mu fibermax için?
  • Eqecakmak E kullanıcısına yanıt
    Sadece ont istersen getiriyorlar demişti bu konuda biri

• merhaba vodafone fibere yeni geçtim nokia G-240W modemi verdiler ancak bi sorunum var 5ghz olan ssid yi bilgisayarımdan göremiyorum dibinde olsam bile 2.4ghzlik olanı görebiliyorum. iphone ve samsung telefonlarından 5hgzlik ağı görebiliyorum. bilgisayardan herhangi bi ayar mı yapmam lazım bilen varmı ?
  • 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.