Şimdi Ara

Vodafone ile ilgili Paylaşımlar, Güncel Bilgilendirmeler ve Yenilikler... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
342
Cevap
0
Favori
69.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hesabını bilen tarife aslında irdelemeden önce saçma gibi ama incelendiğinde mantıklı geliyor şöyle ki;

Avea, Turkcell’den ucuz
    Benzer tarife seçeneği pazarın üçüncü operatörü Avea’da da bulunuyor. Avea’nın 'HepsiBir’ adını verdiği tarifede ise tüm yönlere doğru aramalarda sabit ücret olarak 4 kontör alınıyor.
    100 kontörü 14 YTL’den satan Avea böylelikle dakika başına 56 YKr’lik ücret uyguluyor. Bu fiyat Turkcell’in tarifesinden yüzde 30 ucuzken, Vodafone’un yeni tarifesinden yüzde 47 pahalı durumda bulunuyor.
    Yine bu tarifelerde kısa mesaj (SMS) gönderme ücretlerine bakıldığında Turkcell’in 2 kontör (27 YKr), Avea’nın 2 kontör (28 YKr), Vodafone’un ise 25 YKr fiyat uyguladığı ortaya çıkıyor. Böylelikle SMS gönderiminde de Vodafone aboneleri en ucuz seçeneğe sahip oluyor.
    Bu rekabetçi tarifenin operatörlerin sahip olduğu abonelerin yüzde 90’ının içinde yer aldığı faturasız hatlarda yapılması Vodafone’un pazardaki ilk iddialı hareketi olarak yorumlanıyor.

Ne dersiniz bilmece gibi bir tarife ama başarılı

• k790 tel im var int ayarlarını nasıl yapcam ...hat tabiki vodafone...msn yuklucemde
  • quote:

Orjinalden alıntı: mirage616

Hesabını bilen tarife aslında irdelemeden önce saçma gibi ama incelendiğinde mantıklı geliyor şöyle ki;

Avea, Turkcell�den ucuz
    Benzer tarife seçeneği pazarın üçüncü operatörü Avea�da da bulunuyor. Avea�nın 'HepsiBir� adını verdiği tarifede ise tüm yönlere doğru aramalarda sabit ücret olarak 4 kontör alınıyor.
    100 kontörü 14 YTL�den satan Avea böylelikle dakika başına 56 YKr�lik ücret uyguluyor. Bu fiyat Turkcell�in tarifesinden yüzde 30 ucuzken, Vodafone�un yeni tarifesinden yüzde 47 pahalı durumda bulunuyor.
    Yine bu tarifelerde kısa mesaj (SMS) gönderme ücretlerine bakıldığında Turkcell�in 2 kontör (27 YKr), Avea�nın 2 kontör (28 YKr), Vodafone�un ise 25 YKr fiyat uyguladığı ortaya çıkıyor. Böylelikle SMS gönderiminde de Vodafone aboneleri en ucuz seçeneğe sahip oluyor.
    Bu rekabetçi tarifenin operatörlerin sahip olduğu abonelerin yüzde 90�ının içinde yer aldığı faturasız hatlarda yapılması Vodafone�un pazardaki ilk iddialı hareketi olarak yorumlanıyor.

Ne dersiniz bilmece gibi bir tarife ama başarılı

Bu hesaba katılmıyorum, çünkü Avea hepsibir ve Turkcell tarifeleri dakika bazlı değil ama Vodafone hesabını bilen tarife dakika bazlı. Örneğin "evde ekmek var mı?" diye sormak icin 13 saniyelik kısa bir görüşme yapıyorsanız Avea HepsiBir'de 14 Ykr, Vodafone Hesabını Bilen Tarife'de 38 Ykr ödüyorsunuz. Ya da 29 saniyelik bir görüşme Avea'da 28 Ykr, Vodafone'da 38 Ykr, 75 saniyelik bir görüşme ise Avea'da 70 Ykr, Vodafone'da 76 Ykr. Görüşmeniz 30 saniyeden az süreliyse ya da 60 saniye - 75 saniye arasında sürmüşse Avea daha avantajlı oluyor. Ayrıca Avea'da kontör yükledikçe bedava kontör kazanıyorunuz (Turkcell'de de öyle), halbuki hesabını bilen Tarife'de bedava kazanabilmek için en az 50 Ytl'lik kredi yüklemeniz gerek. Tabii Avea'nın SMS promosyanları varken Hesabını Bilen Tarife'de henüz bu da yok.

Benim GSM görüşmelerimin büyük bir çoğunluğu en fazla yarım dakika sürüyor. Ancak şehirdışındaki bir tanıdığımı aradığımda birkaç dakika konuşuyorum. Eğer siz de böyle konuşan biriyseniz sakın dakika bazlı tarifelere aldanmayın.

• mfiz sana katılamamk mümkün değil..

Vodafonenin bu stratejisini kim benimsiyor bilmiyorum. DAYIM Almıgeçmiş hesabını bilen tariffeye..Adama geçerken bişey dememişler, kontör bitince Kullanmam artık siziö dolandırıcılar dedi ve hattı kırdı attı..

Bu kadar basit
  • s.volkan t.cell de çalışıyosun heralde:))
    Bukadar da korkulmaz ki yaw
  • quote:

s.volkan t.cell de çalışıyosun heralde:))

Dost acı söyler. S.Volkan olsa olsa gerçek bir Vodafone dostudur. Yazdıklarım hakkında fikriniz ne? Ben 9 yıllık bir Telsim/Vodafone kullanıcısıyım, Vodafone tarafından yeni getirilen tarifeler neredeyse hiç avantajlı değil. Neyse ki eski tarifeler hâlâ kullanılabiliyor.
  • dakika bazlı oluşunu bende tasvip etmiyorum ama tüm operatörler bu uygulamada mutabık kalacaklar ilerleyen zamanlarda.Saniye bazlı ücretlenen tarifeler hala devam ediyor ama bu şikayetlerinizi ve görüşlerinizi vodafone.com.tr adresine aktarırsanız yetkililer duyarsız kalmayacatır mutlaka
  • quote:

Orjinalden alıntı: mfiz

quote:

s.volkan t.cell de çalışıyosun heralde:))

Dost acı söyler. S.Volkan olsa olsa gerçek bir Vodafone dostudur. Yazdıklarım hakkında fikriniz ne? Ben 9 yıllık bir Telsim/Vodafone kullanıcısıyım, Vodafone tarafından yeni getirilen tarifeler neredeyse hiç avantajlı değil. Neyse ki eski tarifeler hâlâ kullanılabiliyor.

Teşekkürler mfiz..

İşin ilginçö yanı Vodafoneden herkes memnun. Bazen telefoncularla konuşuyorum, işim nedeniyle Vodafoıne hat isteyenlere sorduğumda neden Vodafone diye hepsi aynı şeyi söylüyor..

"UCUZ ABİ"

Anlam veremiyorum nasıl ucuz diyorlar.Bir çoğu hesabını bilen tarifeyi 3,8 kuruşla karıştırıp geliyor:)

Telsimden bu zamana kadar Vodafonede müşteri adına baz yenilemesinden başka iyi giden hiç bişey olmadı.

Şimdi yeni reklamlar başladı..Nereyi ararsan ara 20 kuruş. Ama aylık ödemen gereken 8 ytl reklamda hiç görünmüyor :) Herkes ucuz diye geliyor ama ben açıkcası anlatıyorum. 8 ytl vereceksin faturalı hatlar için şudur budur. Vatandaş o zaman diyor amann ne önemi var o zaman diyor ve gidiyor :)

2001 yılında Telsimle tanıştım ve Telsimden bu zamana kadar hattımdan en soğuduğum dönemi yaşıyorum. Zamanında az çekerdi ,konuşma kesilirdi mesaj geç giderdi ama Severdim Telsimi..Sahiplenirdim ..Ama artık bazı şeyler değişti.Bilmiyorum ama Vodafone ismi bile hoş gelmiyor artık :) Yinede eski dost düşman olmaz diyerek yeni tarife ve kampanyalar bekliyorum... Lütfen stratejişni değiştir Vodafone :)

• quote:

dakika bazlı oluşunu bende tasvip etmiyorum ama tüm operatörler bu uygulamada mutabık kalacaklar ilerleyen zamanlarda.Saniye bazlı ücretlenen tarifeler hala devam ediyor ama bu şikayetlerinizi ve görüşlerinizi vodafone.com.tr adresine aktarırsanız yetkililer duyarsız kalmayacatır mutlaka

En başta Seç Konuş tarifesi çıktığında şikayetimi ve önerilerimi kendilerine iletmiştim. Vodafone'un müşteri hizmetleri konusunda bir sıkıntım ve şikayetim kesinlikle yok. Turkcell de PaketCell tarifesi çıkardı Seç Konuş tarifesine karşılık. Bence hiçbir operatör tamamen dakika bazlı tarifelere geçmeye cesaret edemez Türkiye'de. Ya da geçecekse bile Seç Konuş'taki avantajlardan çok daha iyilerini sunarak geçebilir. Bu haliyle ne Vodafone'un ne de Turkcell'in dakika bazlı tarifeleri işe yarar görünmüyor (tabii ki hesabınızı iyi yaparsanız).

• Evet
    bizde bu vodafonun pembe kazığı nı yedik sanırım.
    Partner Avantajı na geçtik

Bana söylenen:

8 ytl sabit
    35 ytl hat başına vergi bunu 12 taksitte alabiliyorlarmış. ok dedik.
    Aldı hesap makinasını hesapladı falan aylık ekstra başka biryerle konuşmaz isem bana ve diğer partnere 15-16 ytl fatura geleceği söylendi.
    500dk ücretsiz hesabı.

Fiili Durum:

Bugun fatura yazdım 7001 e yolladım
    borcunuz 29.90 ytl
    Diğer partner fatura yazdı 7001 e yolladı
    56 ytl

Bu hatlarla 1sn bile başka yer aranmadı ve 500dk aşılmadı belirteyim.

Şimdi fatura detayını bekliyorum daha internette bile hazırlanmamış bunlar ya vergileri peşinen aldılar, peşin alsalar bile nasıl 56 ytl geliyor anlamış değiliz, ya da vodafonun pembe kazığı nı afiyetle yedik.

bu tarz bişey yaaşayan var mı?

• Arkadaşım 7001 servisinde teknik çalışma varmış doğru bilgi vermiyormuş aldığınız yanıt sizi yanıltmasın ft.çıktıktan sonra itirazınız varsa bize ulaşabilirsiniz diyor müşt.hizmetleri.Sende öyle yaparsın ama şu da önemli tabi ki hatıın açılımından sonraki ilk ft.kesim tarihine kadar kaç gün oluyorsa o 500 dk o gün sayısına bölünerek hesaplanıyor aylık sabit ücret de yine aynı şekilde hesaplanıyor yani daha düşüğü.

Partner Avantjında;
    Seçkonuş tarifesinn sabit ücreti 2 ytl+Partner avnt. 8 ytl = 10 ytl olarak hsplanıyor
    Vergiler: Görüşmelere KDV dahil ÖİV hariç(%25)
    Yıllık toplam vergi 46 ytl (26 ytl ÖİV+10 ytl TK ruhsatname+ TK kullanım) Bu da dediğin gibi 12 eşit taksitte yansıyor Aynı yıl içerisinde hattı iptal ettirdiğinde ya da kontörlüye geçtiğinde tüm vergiler toplam son ft.ya yansıyor.

Kontör hesabı daha hesaplı gibi görünsede asla değil bu vergileri kontör fiyatlarına fazlasıyla yansıtıyorlar.Ulaştırma bakanı öiv düşecek diyordu ama hala bir icraat yok bakalım bekliyoruz dört gözle
    quote:

Orjinalden alıntı: sioux

Evet
    bizde bu vodafonun pembe kazığı nı yedik sanırım.
    Partner Avantajı na geçtik

Bana söylenen:

8 ytl sabit
    35 ytl hat başına vergi bunu 12 taksitte alabiliyorlarmış. ok dedik.
    Aldı hesap makinasını hesapladı falan aylık ekstra başka biryerle konuşmaz isem bana ve diğer partnere 15-16 ytl fatura geleceği söylendi.
    500dk ücretsiz hesabı.

Fiili Durum:

Bugun fatura yazdım 7001 e yolladım
    borcunuz 29.90 ytl
    Diğer partner fatura yazdı 7001 e yolladı
    56 ytl

Bu hatlarla 1sn bile başka yer aranmadı ve 500dk aşılmadı belirteyim.

Şimdi fatura detayını bekliyorum daha internette bile hazırlanmamış bunlar ya vergileri peşinen aldılar, peşin alsalar bile nasıl 56 ytl geliyor anlamış değiliz, ya da vodafonun pembe kazığı nı afiyetle yedik.

bu tarz bişey yaaşayan var mı?

• Arkadaslar bende vodafone almak istiyorum malumunuz avea 10 dk 2 kontör kampanyasını 150 kontöre cıkardı ben ögrenci paketi almak istiyorum bu hatlar ne kadardır? Almak için nelere ihtiyacım var yasım 18 den kücük oldugu için soruyorum. Bide bu ögrenci tarifesini alırken mi belirtecegim yoksa aldıktan sonra mı kayıt yaptıracagım? Bu soruma cevap verirseniz sevinirim saygılar
  • öğrenci olmana gerek yok kimliğinle bir vodafone shop tan alabilirsin ay sonuna kadar hatlarda kampanya var 20 kontörlük hatlar 8,90 ytl hattı alırken cepöğrenci diye belirtebilirsin ya da açıldıktan sonra 7048 i arayıp hem kendinde değiştirebilir ve noları yine buradan belirleyebilirsin
  • Peki 18 yasından büyük biri olması şart mı? cok sagol bu arada
  • quote:

Orjinalden alıntı: In Flames

Peki 18 yasından büyük biri olması şart mı? cok sagol bu arada

elbette bu zorunluluk var 18 yaşında olması gerekiyor en az.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustafa_(87)

quote:

Sagol o zaman iş başla düstü birini bulmak lazım annemgilin 3. hattı alması zor

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: mustafa_(87)

quote:

Sagol o zaman iş başla düstü birini bulmak lazım annemgilin 3. hattı alması zor

yooo kardeşim böyle bir zorunluluk yok benim babamın üstüne kimbilir kaç hat kayıtlıdır

• VODAFONE DA gprs ücretleri nasıl? uygunmu. yoksa hiç sormıyayımmı
  • 100kb 1 kontur gprs çok uygun
  • quote:

Orjinalden alıntı: UniLéE

VODAFONE DA gprs ücretleri nasıl? uygunmu. yoksa hiç sormıyayımmı

turkcelde 20 kb 2 kontor
    telsimde 100 kb 1 kontor aradaki farka bakınca telsimi seçmemek elde değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whoppix -- 24 Haziran 2007; 16:19:48 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.