Şimdi Ara

Vodafone 2g sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
2.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar iphone6 10.2.1 sürümünü kullanıyorum.operatör güncellemesi geldikten sonra 2g ye geçemiyorum hücresel veri kısmında 2g 3G 4g seçenekleri eskiden çıkıyordu artık çıkmıyor telefon hep 3G de Vodafone bunu bilinçli olarak mı yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur0159 -- 31 Ocak 2017; 1:23:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ayarlar-Hücresel-Hücresel Veri Kapalı konuma getirmen yeterli
  • Extreme Victory kullanıcısına yanıt
    Hocam onu bende biliyorum o veriyi kesiyor sadece hat 3G de kalıyor.

• İp7 kullanıyorum bende. Güncellemeden sonra bende seçemiyorum. Problem iOS güncellemesiylemi alakalı yoksa Vodafone ilemi acaba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • phyask0 P kullanıcısına yanıt
    Turkcell'de bi problem yok.Vodafone foruma baktım Vodafone bilerek böyle bişey yapmış aboneler şarjın çok gitmesinden şikayetçi olmuşlar ama hikaye

• Neden 2g istiyorsunuz anlamadım çok yavaş değil mi

• galaxyg kullanıcısına yanıt
    Bende merak ettim

• Bunu anlamayacak ne var?? 3G şarjı çok tüketiyor ve biz de internet olmadığı zaman boşuna 3G ve 4g kullanıp şarjımızı tüketmek istemiyoruz? İnterneti kullanmadığımız zamanlar 2g işimizi görüyor ve şarjımızı da muhafaza etmiş oluyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: ASSKIMM

Bunu anlamayacak ne var?? 3G şarjı çok tüketiyor ve biz de internet olmadığı zaman boşuna 3G ve 4g kullanıp şarjımızı tüketmek istemiyoruz? İnterneti kullanmadığımız zamanlar 2g işimizi görüyor ve şarjımızı da muhafaza etmiş oluyoruz

İşte bu yüzden ve 3G çoğu yerde az çekiyor şarjı içiyor

• Vodafone forumdan alıntıdır arkadaşlar modetör yazısı

Herkese Merhaba,

iOS 10.2 ve Operatör Versiyonu 27.1’den sonra aboneler 2G’yi manuel olarak seçemeyecektir.

4G seçili iken 4G/3G/2G olarak sinyal seviyesine göre bağlanacaktır. (4G öncelikli)

4G’yi etkinleştir kapalı iken 3G/2G olarak yine sinyal seviyesine göre bağlanır. (3G öncelikli)

4G’yi etkinleştir altında “Ses ve Veri” seçili olursa 4G üzerinden konuşma (VoLTE) yapar, yine sinyal seviyesine göre konuşma kesilmeden 3G y da 2G üzerinden devam eder.

Vodafone Forum'a göstermiş olduğun ilgiden dolayı teşekkürler.

Vodafone Forum Ekibi

Kaynak:

https://forum.vodafone.com.tr/t5/Apple/iPhone-Operatör-Güncelleştirmesi/td-p/630087

• ASSKIMM kullanıcısına yanıt
    Aynen tam anlattığın gibi. Telefonu cebime koyduğumda 2g ye alıyorum şarjı bitmesin ve internetten kopmamak için. İşim olduğu zaman 4g ile devam ediyordum. Eskisi gibi olmayacaksa operatör değiştirmeme sebep bile olabilir benim için.

• Turkcell'de de aynı sorun var bunu nasıl çözebiliriz? Ben evde Wi-Fi'a bağlıyken 2G olarak kullanıyorum. Bu düpedüz saçmalık.

• Dün bende güncelledim ne bileyim böyle olacağını ya ne kötü bişey bu ya kafayı yicem yemin ediyorum ya Turkcell kullanıyorum bu arada
  • 3 gün önce gelen pişmanlıkla operatör ayarını güncelle dediğim hadise.. 4g 10.2 öncesinde çok da şarjımı götürmüyordu ama psikolojik olarak kullanmazken E ye aldığım zamanlar oluyodu.. bölgesel ayarlama yapılsa çok güzel olur ankaradayım ben her yer 4g çekiyor zaten.. en azından 4g ve E açsalar böyle yerlerde.. benim için 3g yi kullanmak zaten mantıksız böyle bi durumda..

• Arkadaşlar Turkcell MH ile konuştum bu sorunun çözülebilmesi için Apple tarafından bir güncelleme yayınlanmasını beklediklerini söyledi.

• brkozgn kullanıcısına yanıt
    Apple ile hiçbir alakası yok bilerek engellediler 2gye geçmeyi yurtdışında 2g şebekelerini kapatıyor adamlar eski teknoloji olduğu için.Bunlarda milleti yavaş yavaş Yen'i şebekeye kaydırmaya çalışıyorlar

• brkozgn kullanıcısına yanıt
    Umarım doğrudur..

• Sorunun cozumu var mi

• İnşallah çözerler bu olay tam bir saçmalık.
  • Çözülmüştü 10.3e geçince fixlendi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.