Şimdi Ara

vitesten gelen tikirti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
5.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar manuel vites 2006 c4 vtr aracimin vitesinden tikir tikir ses geliyo vites degistirirken vitesi bosta oynattigimda debriyaja bastigimda yada basmadigimda ses teneke sesi gibi bir se geliyor

yalniz ses sanziman yada vites kutusunun ordan degilde kaputun altinda motorun sag arka tarafindan geliyo vitesi her oynattigimda ses ayni vites gecislerinde bi sorun yok disli surtmesi yok sadece tikir tikir teneke sesi arac calismiyokende ayni ses problemim ne olabilor arkadaslar istanbul disindayim oyuzden burda soruyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam vites iletim kolunda oynama olabılır yada koruyucu kapaktan bir parcanın cıvatası atıştır titreşimden ses yapıyor olabilir aracı görsem hemen bulurdum ama burdan ancak bu kadar yardımda bulunabılıyorum
  • erdemkara35 E kullanıcısına yanıt
    vites iletim kolu olabilir hocam motorla hava filtresinin arasinda iki demir kol var somunla bagli onlardan geliyo ses bakinca goruluyo zaten vitesle oynayinca tikir tikir sesi geliyo ilkten sanzimandan sandim korktum

hocam sorun vites kollarindaysa bana cok sorun cikartirmi ona gore araci istanbula geri goturucem

• BACKROCK34 kullanıcısına yanıt
    vites tertibatı orda olmaz motorun alt kısmından sansuzamna ulasır dışardan bakısla zor gorulebılır bı yerde olur sızın baska bı parcanız yerınden oynamıs olabılır ses daha once yokmuydu ne olduktan sonra meydana geldı
  • Gaza basıp çektikçe vites topuzu baya bi oynuyorsa şanzıman takozu eskimiş olabilir.

hocam araci yeni aldim komple expertize soktum adamlar motor sanziman sorunsuz bakimini yaptir uzun yillar binersin dediler bende iftardan sonra aldim arabayi ciktim yola sessiz bi yerdeyken araba calismiyoken baktim onden ses geliyo vites bostaykende geliyo yalniz debriyaja basip yavasca vitesi atarsam ses yok vitesi nazikce oynattigimdada ses gelmiyo

hocam aslinda bugun basima daha buyuk bi olay geldi vitesi falan unuttum zaten yolda motor ariza lambasi yandi yola ciktiktan sonra cektim saga actim kaputu arac soguyunca suyuna baktim su haznesi bostu aksam cikmadan karanlikta baktim pek bisey gorulmemisti expertizden yeni ciktigim icin ve oruclu kafayla pek fazla umursamadim kim arabasini suyunu koymadan satarki dedim ama tamamen benim hatam insan arabanin yagina suyuna bakmadan yola cikarmi

suyunu koydum yagina bakiim dedim yag cubuguna baktim ucundaki plastigin sonuna kadar yag vardi yalniz yag zeytin yagi renginde sari ve cok akiskandi suan moralim alt ust oldu buyuk ihtimal yaga su karisti yalniz arabanin hararet normal cekisi cok iyi duman atma yok arabanin hicbiyerinde su kacagida gorunmuyo zaten suyu koyarken farkettim sadece su haznesi kadar eksilmis yarim litreden biraz daha az su koydum

biliyorum butun hata araba aliyoruz yagina suyuna bakmiyoruz keske expertize okadar para verene kadar gidip sanayide duzgun bi ustaya gosterseydim

arac 139 binde lpg li dynoda 200 u gordu motor %89 cikti ama artik bu expertizlerin hicbiseyine inanmiyorum

• Kasto_37 kullanıcısına yanıt
    vites topuzunda oynama yok hocam vitesten sanzimandanda gelmiyo ses hava filtresinin altindan arkadan geliyo somunla sikistirilmis iki kol var ordan geliyo ama su eksiltme ve yag olayindan sonra o sesi falan unuttum valla aldigima alicagima bin pisman oldum

• Tarifinize göre motor takozu gibi geldi.

Yağ yeni ise açık sarı renktedir. Kendi aracımın yeni değiştirdim. Yağ seviyesini zor seçiyorum, o kadar açık renk yani. Soğutma suyu az kaldığı için uyarı çıkmıştır. Ins conta yakmamıştır. Suya yağ karıştığı zaman yağ içinde kreme benzer tabaka olur, yağ çubuğunda ve yağ koyma kapağının altında görebilirsiniz. Sabah dingin kafayla yağ seviyesine ve yağ suya karışmış mı diye bakın.

Yağ suya karışınca ileryeyen zamanlarda bunun gibi olur.

vitesten gelen tikirti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kasto_37 -- 25 Haziran 2017; 0:13:24 >

hocam buyuk geçmıs olsun ucuz atlatmıssın cok geç olmadanda farkına varmıssın yaga su karıstıgında dedıgınız seyler olmaz daha farklı belırtılerı vardır motor arıza lambasının yanması o problem olabılır onuda servıse gostersenız ıyı olur yoksa daha buyuk hasarlar dogurabılır hazne kadar su eksılttıyse o bı problem olmaz zaten motora su karıştırmasının en buyuk sebebı hararettır sızdede oyle bırsey olmadıgından o ıhtımal az gıbı gorunuyor vakıt kaybetmeden bı servısın aracı gormesınde fayda var derım yada tamırcınız varsa arayıp durumu anlatın oda aracı gormeden bırsey dıyemez zaten en ıyısı bı servıs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdemkara35 -- 25 Haziran 2017; 1:1:0 >
    şunuda unutmadan soylemek ısterım aracın yagı yenı degısmıs olabılır motor sogukkende kontrol edın yıne çok akışkan kıvamdaysa yagda problem vardır motor sıcakken bakıldıgından yag sıcaktan ınceldıgı ıcın akışkan kıvama geçebılır
  • Kasto_37 kullanıcısına yanıt
    hocam simdi baktim bi sorun yok yagda sadece cok ince gelince biraz panik yaptim ariza lambasinida dediginiz gibi su kalmamasindan yapmis olabilir bayramdan sonra komple bi ustaya gostericem ucuza aldik diye sevindim ama bana pahaliya patliycak galiba

hocam suyunu dun tamamladim dunden beri 60 km yaptim kontrollu bicimde birazda arabayi sikistirdim banamisin demedi suda bi oynama eksilme olmadi galiba ben almadan oncede o hazne bostu zaten arabada hararet olucak kadar eksilmemis galiba genede doner donmez bi ustaya baktirticam on takimlarda baya kotu durumda bu fransiz arabalari gercekten cok hassas bu konuda

yardimlariniz ve bilgilendirmeleriniz icin cok tesekkur ederim sizin yorumlariniz olmasa ben bu korkuyla istanbula cekiciyle giderdim marsa basamazdim tekrar ikinizede tesekkurler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.