Şimdi Ara

Viewsonic M2e Kullanıcı İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yerleşik Çözünürlük: 1920x1080

Parlaklık (LED Lümen): 1000 LED Lümen

Kontrast Oranı: 3000000:1

Görüntü Renkleri: 1,07 milyar renk

Işık Kaynağı Türü: LED

Işık kaynağı Ömrü (Normal): 30000 saate kadar

Lamba Gücü: RGB LED

Lens: F=1.7, f=6.35mm

Projeksiyon Oranı: %100+/-%3

Atım Oranı: 1.21

Dijital Yakınlaştırma: 0,8 kat ~ -1.0 kat

Optik Yakınlaştırma: Sabit

Görüntü Boyutu: 24

Atım Mesafesi: 0,65 m - 2,68 m (80

Kenar Düzeltme: Y:+/-40° , D:+/-40°

Duyulabilen Gürültü (Normal): 26 dB

Duyulabilen Gürültü (Eco): 24 dB​

Yerel Depolama: Toplam 16 GB (10 GB dahili depolama)

Giriş Gecikmesi: 66 ms​

Çözünürlük Desteği: VGA'dan (640 x 480) FullHD'ye (1920 x 1080)

HDTV Uyumu: 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 2160P

Yatay Frekans: 15K-102KHz

Dikey Tarama Oranı: 23-120Hz

Giriş

HDMI: 1 (HDMI 1.4/ HDCP 1.4)

USB Tip C: 1 (5V/2A)

USB Tip A: 1 (USB 2.0 Okuyucu x1)

SD Kart: Micro SD (64GB, SDXC)

Wifi Girişi: 1 (5Gn)

Çıkış

Ses Çıkışı (Bluetooth): 1 (BT4.2)

Hoparlör: 3W Küp x2

USB Tip A (Güç): 1 (USB 2.0 - 5V/ 2A, USB A girişiyle paylaşımlı)

Diğerleri

Giriş: 100~240 V

Çıkış: 19 V DC / 4,74 A

Güç Tüketimi: Normal: 54W

Bekleme: <0,5W

Çalışma Sıcaklığı: 0~40℃

Net Ağırlık: 1,0kg

Boyutlar (GxDxY) Ayar Ayağı ile: 184x184x54 mm​

Ekran Dili: İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Tayca, Korece, Almanca, İtalyanca, Rusça, İsveççe, Hollandaca, Lehçe, Çekçe, Geleneksel Çince, Basitleştirilmiş Çince, Japonca, Türkçe, Portekizce, Fince, Endonezce, Hintçe, Arapça, Vietnamca, Yunanca, Toplam 23 dil

Standart Aksesuarlar

Güç Kablosu: 1

USB-C kablosu: 1 (1m)

Uzaktan Kumanda: 1

Hızlı Başlangıç Kılavuzu: 1

M2e, iki adet yüksek yoğunluklu sert sünger arasına sıkıştırılmış halde sağlam ve korunaklı şekilde geliyor. Kargo esnasında herhangi bir zarar görmesi imkansız gibi bir şey. Kutu içeriğinde adaptör, uzaktan kumanda, Type-C kablo ve taşıma çantası çıkıyor. Çanta, Samsonite tarzı çok kaliteli bir şey değil ama fazlasıyla iş görecek cinsten.

Alt kısma yerleştirilen stand sayesinde sabit askı dışında herhangi bir yüzey üzerinde açılı bir kullanım şekli sunulmuş. Bu şekilde ev içinde yada dışında askıdan bağımsız olarak ergonomisi artırılmış durumda.

M2e'nin arka bağlantılarında Type-C, 3.5mm kulaklık çıkışı, HDMI, USB, Micro SD yuvası dışında açma/kapama butonu da buraya yerleştirilmiş. 

Uzaktan kumandasında genel kulanım için gerekli tüm fonksiyonlar var. Daha önce birkaç cihazda kullandıklarımın aksine kumandanın malzeme kalitesi gayet iyi. Ses artırma/azaltma, ses kapama, oynatma/durdurma, önceki/sonraki dosya seçeneği ve diğer erişim tuşları yeterli.  

İlk açılışta projeksiyonun nasıl yerleştirileceği soruluyor. Ardından dil seçimi yapılıp ve internet bağlantısı yapılıyor. Son olarak ana menü ve ayarlar kısmı çıkıyor. Menüde dosya yönetimi, uygulama merkezi, Bluetooth bağlantısı, ayarlar, ekran aynalama ve bağlantı seçenekleri ana başlıkları var. Menü ve ayarlar kesinlikle kafa karıştıran türden değil ve ilk kez projeksiyonla tanışanlar için bile oldukça basit bir kullanıma sahip. Gerekli ayarlar yapıldıktan sonra cihaz kullanıma hazır hale geliyor.

Manuel yada otomatik olarak yapılabilen görüntü netlemesi resmen ışık hızında. Cihaz bu konuya çok hızlı bir şekilde tepki veriyor.

Kenar düzeltme ve dört köşe ayarları sorunsuz çalışıyor. Almadan önce internet araştırmaları sırasında bir önceki modelde dört köşe düzeltme sonrası frame atlaması tarzında sorunlar yaşandığı söyleniyordu. Kullandığım cihazda benzer bir problem yok.  

Projeksiyonun teknik verilerinde Cinema SuperColor+ teknolojisiyle, Rec.709 renk gamının %125’ini verebildiği ve 1,07 milyar rengi gösterebildiği yazmış. Genelde kağıt üzerindeki teknik verilerle gerçek hayat kullanımları ile birbirini pek tutmaz ama bu projeksiyonda renkler resmen mükemmel ötesi. Yıllar evvel aldığım Samsung'un ilk Led TV'sinden sonra geçiş yaptığım Q60R QLED modelinde yaşadığım renk şokunu M2e'de de aynı şekilde yaşadım. Özellikle animasyon filmlerde renkler daha coşkulu bir şekilde kendini gösteriyor. Benzetme yapmam gerekirse; standart bir projeksiyon TN, bu cihaz IPS panel kıvamında. VA panellerde olduğu gibi siyah başarımı harika diyebilirim. Siyahı, siyah olarak görebilmek izleme sırasında büyük keyif veriyor.

Genelde monitörlerde olduğu gibi projeksiyonlarda da hoparlörlere pek önem verilmez. Ancak bu cihazın ses kalitesi ciddi anlamda iyi. Evde kullandığım LOGITECH Z906'nın desibel seviyesinde değil ama Harman Kardon kendini direkt olarak hissettiriyor. Film efektleri ve müzik dinletileri için 10 üzerinden 10 verebilirim.

LED ömrü 30.000 saat olarak belirtilmiş. Yani günlük 4 saatlik bir kullanım sonra LED'in ömrü 20 yıl sonra bitmiş oluyor. Çalışırken doğal olarak fanından ses geliyor ama bu ses, konsantrasyonu dağıtacak kadar yoğun değil. Hatta duyulmuyor bile.

Geniş HD film arşivini izlemek için harici cihaz yerine TV altına yerleştirdiğim HTPC'yi kullanıyorum. Alışkanlık belki ama PC bana her zaman çok daha kompleks bir kullanım alanı sunduğu için bir türlü vazgeçemiyorum. HDMI kablo üzerinden bağladığım projeksiyonda sorunsuz film izlemek yanında arasıra hikayeli oyun takılıyorum. M2e'den genel olarak memnun kaldım. Almak isteyen arkadaşlarda şiddetle tavsiye ederim.     

• Viewsonic M2e Kullanıcı İncelemesi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bu normal mi

• Viewsonic M2e Kullanıcı İncelemesi

• Bu görüntü den aldım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.