Şimdi Ara

VIALLE ALTERNATIVE FUEL SYSTEMS /TSI(LPdi)/LPfi (163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.234
Cevap
57
Favori
317.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arabayi bugun aldim 10km felan kulladim cekiste problem yok sadece marsta arada bir problem oluyor yada uzun basmak gerekiyor... Yakit konusunu da deneyince paylasacagim. Yol bilgisayari verileri lpdi yi gostermiyor bu eksiklik bence icindeki yakitla kac km gidecegi yazmiyor benzini yaziyor yol bilgisayari

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun ahmet bey tekrardan allah kazasız belasız bınmeyı nasıp etsin istanbulda mı ikamet ediyorsunuz acaba nerede taktırdınız bir de en yeni siz taktıınız fiyatları ne kadar suan ruhsata işletebiliyormuyuz ? ruhsata işletme filan tüm maliyeti ne kadar tutuyor. İyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet0264

Arabayi bugun aldim 10km felan kulladim cekiste problem yok sadece marsta arada bir problem oluyor yada uzun basmak gerekiyor... Yakit konusunu da deneyince paylasacagim. Yol bilgisayari verileri lpdi yi gostermiyor bu eksiklik bence icindeki yakitla kac km gidecegi yazmiyor benzini yaziyor yol bilgisayari

Hayırlı olsun, uzun marşı görecek kadar arabayı nasıl test ettiniz :) en azından 8-10 saat yattıktan sonra farkedilebilecek bir durum, ya gaz fazla sıkışıyor ya da montaj hatası gibi geldi, gün içindeki marşlarda tık diye alması lazım normalde.
  • turan_tiki T kullanıcısına yanıt
    Passatlarin ses izolasyonu diğerlerinden daha iyi olduğu için deponun üstüne inşaat köpüğü kesip koyarsanız ses duyulmayacak kadar azalır.

• Arkadaslar bu gun viella ikitelli bayisini aradim adam 6.600 tl dedi ne diyorsunuz acaba ??? Valla sogudum resmen .

• quote:

Orijinalden alıntı: turan_tiki

Arkadaslar bu gun viella ikitelli bayisini aradim adam 6.600 tl dedi ne diyorsunuz acaba ??? Valla sogudum resmen .

Başka bayilerdende fiyat alın.

• Abi tamam fiyat alayım da ne kadar oynayabilir ki ama. ben nakit 4500 civarı dusunuyordum çok mu az düşünüyorum acaba ?
  • quote:

Abi tamam fiyat alayım da ne kadar oynayabilir ki ama. ben nakit 4500 civarı dusunuyordum çok mu az düşünüyorum acaba ?

Zaten sistemin ilk çıkış fiyatı 4500 liraydı. Benim bildiğim şu anda 6000 tl olması lazım.

• quote:

Arkadaslar bu gun viella ikitelli bayisini aradim adam 6.600 tl dedi ne diyorsunuz acaba ??? Valla sogudum resmen .

Taksitli fiyatıdır 6.600TL, zaten sıkıntı da fiyat konusunda çıkıyor, euro yüksek olduğundan inmiyor montaj fiyatı.
    yol bilgisayarı şehiriçi ve dışı ortalaması 7lt olan bir kullanıcının
    km'deki benzin sarfiyatı 7x5,13=35,91 krş.
    km'deki LPG (LPG fiyatı 2,60TL alındı) sarfiyatı (7x1,2)x2,60= 21,84Krş.
    7lt ortalamaya sahip isen 14krş kar ediyorsun km'de.
    6600TL sistem montajına verdiğin zaman 6600/14= 47.000km'de sistem kendini amorti ediyor. Ruhsat masrafı vs vs ile 50bin km diyelim.
    Bu fiyatlarla montaj düşündürüyor insanı. Ama işin psikolojik rahatlığı var, aynı şartlarda dizel alan bir kişi bence daha çok zarar eder.
    Çoğunluk vw servislerinin de servise sokmaması çabası. Konya ve Uşak servisleri LPG'li kabul ediyor ve garanti devam ediyor. (yakıtın bulaştığı yerlerin garantisini etmezler)
    Ayrıca LPG fiyatı çok değişken, 2,82'ye de var 2,45'e de var ama benzin hemen hemen her yerde sabit. Yaşanılan şehirlerde ucuz kaliteli LPG yakaladınız mı amorti km'si daha da düşüyor. Şehiriçinde kullanıyorsunuz çok çok daha düşüyor ama şehirler arasında amorti km'sini uzatıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: eryerdem

quote:

Taksitli fiyatıdır 6.600TL, zaten sıkıntı da fiyat konusunda çıkıyor, euro yüksek olduğundan inmiyor montaj fiyatı.
    6600TL sistem montajına verdiğin zaman 6600/14= 47.000km'de sistem kendini amorti ediyor. Ruhsat masrafı vs vs ile 50bin km diyelim.
    Bu fiyatlarla montaj düşündürüyor insanı. Ama işin psikolojik rahatlığı var, aynı şartlarda dizel alan bir kişi bence daha çok zarar eder.
    Çoğunluk vw servislerinin de servise sokmaması çabası. Konya ve Uşak servisleri LPG'li kabul ediyor ve garanti devam ediyor. (yakıtın bulaştığı yerlerin garantisini etmezler)
    Ayrıca LPG fiyatı çok değişken, 2,82'ye de var 2,45'e de var ama benzin hemen hemen her yerde sabit. Yaşanılan şehirlerde ucuz kaliteli LPG yakaladınız mı amorti km'si daha da düşüyor. Şehiriçinde kullanıyorsunuz çok çok daha düşüyor ama şehirler arasında amorti km'sini uzatıyor.

Hesaplamalarda biraz hata var gibi.Suan 7 lt.benzin yakan tsi arac var mi? Benim eski arabam 1.2 tsi olmasina ragmen yaktigi benzin 8lt.den asagi olmazdi. Simdiki aracim 1.4 tsi bu da 9lt.den asagi yakmiyor.Kaldiki tam sehirici kullanimdan bahsetmiyorum.10 lt.yi bile gecer sıkışık trafikte. Vialle lpdi benim kullanim seklime gore net % 40 tasarruf ettiriyor.Hatta sakin kullanimda %43leri buluyor.Dolayisiyla amorti suresi daha kisa olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: eraydem

quote:

quote:

Hesaplamalarda biraz hata var gibi.Suan 7 lt.benzin yakan tsi arac var mi? Benim eski arabam 1.2 tsi olmasina ragmen yaktigi benzin 8lt.den asagi olmazdi. Simdiki aracim 1.4 tsi bu da 9lt.den asagi yakmiyor.Kaldiki tam sehirici kullanimdan bahsetmiyorum.10 lt.yi bile gecer sıkışık trafikte. Vialle lpdi benim kullanim seklime gore net % 40 tasarruf ettiriyor.Hatta sakin kullanimda %43leri buluyor.Dolayisiyla amorti suresi daha kisa olabilir.

Hocam Karma tüketim 7lt aldım çünkü şehir içinde çok km yapacak kişi benzinli değil dizel alıyor zaten dedim, benim şehiriçi 8,2 şehirlerarası 6,6 oluyor hep, kasınca şehiriçi 7 şehirlerarası 4,5 ama kasmanın manası yok.

Ramazan ayı münasebetiyle zaman bulup uğraşıp bir tablo yaptım. LPG ücreti ve yol bilgisayarı ortalamasına göre (benzin=5,13TL aldım) amorti km'si çıkardım. Montaj fiyato 4500TL kalsaydı montaj yapılan araç sayısı bence 3 katı olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eryerdem -- 11 Temmuz 2014; 13:21:24 >

• Arkadaşlar uzun süredir bilgileri takip ediyorum..bende yazın gelmesiyle ve durmak bilmeyen benzin zamları sayesinde taktıramaya karar verdim..tabi ilksan kampanyası nda peşin 5200 taksit li 5650 olmasının payı oldu aracım a3 1.4 tfsi..
    Önümüzde ki hafta Adana honda tekbaş ta taktıracağım. .burada taktıran arkadaş varsa yorumunu bekliyorum. .bi de ses neyse de 2. Marş sorunu her araba da mutlaka oluyor mu??

• quote:

Orijinalden alıntı: piercing01

Arkadaşlar uzun süredir bilgileri takip ediyorum..bende yazın gelmesiyle ve durmak bilmeyen benzin zamları sayesinde taktıramaya karar verdim..tabi ilksan kampanyası nda peşin 5200 taksit li 5650 olmasının payı oldu aracım a3 1.4 tfsi..
    Önümüzde ki hafta Adana honda tekbaş ta taktıracağım. .burada taktıran arkadaş varsa yorumunu bekliyorum. .bi de ses neyse de 2. Marş sorunu her araba da mutlaka oluyor mu??

lpdi taktırmıs musterilerinin telefonunu isteyin onlardan izlenim alın. en iyi odur. 5200 pesin fiyat aldıysanız cok iyi bence
    LPDI degil mi?
  • Evet lpdi ama fiyati onlar vermedi bu sınıf öğretmenlerinden ilksan adı altında kesintiler yapılır. .arada araba kampanya lari falan yaparlar bu defa lpg kampanyası yaptılar. .vla numara verirler mi bilmiyorum bu dedim adana honda bayisi. .
    Yorumlar i okuyunca da gözüm korkmadı değil ..

• quote:

Evet lpdi ama fiyati onlar vermedi bu sınıf öğretmenlerinden ilksan adı altında kesintiler yapılır. .arada araba kampanya lari falan yaparlar bu defa lpg kampanyası yaptılar. .vla numara verirler mi bilmiyorum bu dedim adana honda bayisi. .
    Yorumlar i okuyunca da gözüm korkmadı değil ..

mutalaka montaj yaptırmıs 1.4 tsi'li arabalarla gorusturunler sizi. deneyim onemli. deneyimleri de varsa fiyat cok iyi
  • Vla umarım görüşebiliriz. .burada da belki orada taktıran vardır diye umut ettim ama yok sanırım. .ama honda servisi olunca 0 arabalara falanda takıyorlar deneyimleri vardır diye düşünüyorum. .tabi gidince yüzyüze gorusecegim..
    montaj iyi olduğu zaman 2. Marş sorunu yinede oluyor mu yani bu durum iyi montajla engellenebiliyor mu??

• quote:

Vla umarım görüşebiliriz. .burada da belki orada taktıran vardır diye umut ettim ama yok sanırım. .ama honda servisi olunca 0 arabalara falanda takıyorlar deneyimleri vardır diye düşünüyorum. .tabi gidince yüzyüze gorusecegim..
    montaj iyi olduğu zaman 2. Marş sorunu yinede oluyor mu yani bu durum iyi montajla engellenebiliyor mu??

Deneyim konusu kullanım kılavuzunu tam uygulayabilme kabiliyeti, bi kılavuz gönderiyorlar laptopdan acıyorsun ve siyah beyaz, ilk bakışta birsey anlaşılmıyor üzerine bir de İngilizce, daha önceki montajları azıcık hatırlıyorlarsa sorun olmaz montaj anlamında, ne kadar düzgün montaj olursa olsun ilk marsta görülen geç calisma arabanın o anlı fiziksel durumuyla ilgili, enjektor, yuksek basınç. pompasi vs tıkır tıkır çalışıyorsa hiçbir sorun olmaz, bana gore öncelikle geç calisma yapacakmış gibi düşünüp karar verin, yapmazsa zaten sorunsuz sekilde kullananlardan biri siz olursunuz, yaparsa kabullenmi olduğunuzdan kafaya takılacak bir pürüz olmaz, bir de gelecekte yapmayacağının da garantisi yok zaten, pompayla ilgili calisma yaparlarsa ne ala herkes bu pürüzden kurtulmuş olur, daha önce montajlatan kişilerle irtibat kurun ve iade koşullarını garanti durumunu vs bastan açıkça konusun, aksam bırakıp sabah geç Mars oluyorsa karsilabilecek koşullar ama tutup da 3-4 saat sonra geç Mars alıyorsa bu sıkıntı demek, araç km'si Düşükse Adana'da da sıkıntı olmaz gibi kısa kadar, mesela o taraflarda 5 gun yatan aracım saat gibi calisiyor. Sıcak havadan dolayı pompa içindeki keçe gaz kaçırmıyor.

• Bu arada prinsin tsi icin kiti mı çıktı? Fiyat 4bin civarı diyorlar, 2 adet passat piyasada dolaşıyormuş. Ayrıca bu sistemi vialle prins'e satmamismiydi gdi motorlar icin? Tsi yi de mı sattı, bilgisi olan var mı

• quote:

Vla umarım görüşebiliriz. .burada da belki orada taktıran vardır diye umut ettim ama yok sanırım. .ama honda servisi olunca 0 arabalara falanda takıyorlar deneyimleri vardır diye düşünüyorum. .tabi gidince yüzyüze gorusecegim..

honda servisi olması TSI motorda deneyimli olmalarını gerektirmez. ankara gelme gitme zamanınız varsa ankarada asilde yapın bence
  • quote:

Bu arada prinsin tsi icin kiti mı çıktı? Fiyat 4bin civarı diyorlar, 2 adet passat piyasada dolaşıyormuş. Ayrıca bu sistemi vialle prins'e satmamismiydi gdi motorlar icin? Tsi yi de mı sattı, bilgisi olan var mı

soyle enteresan bir topic var eryerdem hocam

http://forum.donanimhaber.com/m_65970416/f_//tm.htm#65970416
  • 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.