Şimdi Ara

VIALLE ALTERNATIVE FUEL SYSTEMS /TSI(LPdi)/LPfi

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
4.213
Cevap
60
Favori
307.960
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> LPG Dönüşümü >> VIALLE ALTERNATIVE FUEL SYSTEMS /TSI(LPdi)/LPfi
Giriş
    622 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kloroform

Sadece ilk çalışma benzinleymiş. Eryerdem Sizin için LPG ye geçiş anini hassas bir şekilde bekledim. En ufak bir belirti bile olmuyor.

Teşekkür ederim, demek ki her markada yapacak diye bir kaide yok, biraz kafa bulandırayım, ilk çalıştırma benzinde ve devamı sırf LPG'de ise ve LPG de gaz fazında veriliyorsa ısınmaya neden olmuyor mu motor içinde? kafa bulandırmadan öte sistemi merak ediyorum :)

Orijinalden alıntı: happycar

aracimda vialle lpdi var...
    sportage marka gdi arac..

2-3 lpg deposunda bir cizgi benzin azaliyor..
    yaklasik 2000 km de 8 litre kadar benzin..
    bunun nedeni ne olabilir..
    araci benzinle hic kullanmiyorum..lpg depoyu hep dolduruyorum

Bu konu şu anda facebook ix35 grubunda tartışılıyor, o kadar buharlaşma olmaz bence, bir hata var gibi, bende halen aralıkta aldığım ve katkı koyduğumuz benzin duruyor, yarım depodan çeyrek depoya indirdim, üzerine alacam ama bir yandan da kullanıp bitireyim mi acaba diyorum, benzin kullanmadığım zamanlarda hiç düşmedi (tsi)
    |
    |

Orijinalden alıntı: eryerdem

quote:

Sadece ilk çalışma benzinleymiş. Eryerdem Sizin için LPG ye geçiş anini hassas bir şekilde bekledim. En ufak bir belirti bile olmuyor.

Teşekkür ederim, demek ki her markada yapacak diye bir kaide yok, biraz kafa bulandırayım, ilk çalıştırma benzinde ve devamı sırf LPG'de ise ve LPG de gaz fazında veriliyorsa ısınmaya neden olmuyor mu motor içinde? kafa bulandırmadan öte sistemi merak ediyorum :)

LPG sıvı olarak veriliyor. Ancak LPG nin yanma ısısı daha yuksek elbet Ancak motorun icindeki ısıdan çok subap bölgesi ndeki ısi önemli kanimca. Sivi LPG subaplarin oradan geçerken soğutma etkisi yapiyor ve korkulu ruyamiz subap erimesini önlüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    999 Mesaj
    Lpdi sisteminde subap erimesi olmuyor. Manifold delinmesi yok cunku.

Sistemin en guzel yanlarından biride bu.

45000 kmdir tıkır tıkır gitmekte. Bir 100.000 daha kullansam herkese soylebilsem. Birkac sene beklemeniz gerek ancak bunun icin :)
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: eryerdem

quote:

LPG sıvı olarak veriliyor. Ancak LPG nin yanma ısısı daha yuksek elbet Ancak motorun icindeki ısıdan çok subap bölgesi ndeki ısi önemli kanimca. Sivi LPG subaplarin oradan geçerken soğutma etkisi yapiyor ve korkulu ruyamiz subap erimesini önlüyor.

Anladım, tsi'ler için lpdi, fsi'ler için karma sistem, mpi için lpfi desek yanlış olmaz heralde.
    Asil'den aldığım bilgi neticesinde bazı araçlarda geç çalışma yapmasının sebebi zaten LPG'nin soğuk olması, yüksek basınç benzin pompası içindeki keçenin sıvı LPG'nin soğutucu etkisi nedeniyle keçenin büzüşerek LPG gazı kaçırarak birikmesi nedeniyle ilk marşta basınç düşüklüğü yapması, benim tespitime göre 25 derecenin altında kullanıp park etmişsem sabah rölanti dalgalanıyor ancak 25 derece üstü kullandıysam aracı 5 gün yatmasına rağmen sıkıntısız çalışıyor, uygun pompa dizayn edildiğinde marş durumunu yaşayanlara da çare olmuş olur.
    Buhar haldeki LPG'nin içindeki su muhtemelen bir kısmı uçuyordur, sıvı LPG'nin içindeki suyun motora zarar verme olasılığı nedir? Yağlanmayan kısım (buji ağzı) paslanmaya neden oluyor ama yağlanan kısımda bir sorun olmaz heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eryerdem -- 3 Temmuz 2014; 15:41:18 >
    |
    |

• Er
    7 Mesaj
    Herkese iyi gunler arabami yeni aldim 14 tsi tiguan 4×4 vialle taktirmayi dusunuyorum fiyat 6000 diyorlar sizce uygun mu

quote:

ben 1.5 yıldır kullanıyorum 25 bin km yaptim.. sıkıntı cekmezsiniz kesinlikle ama gaz aldiğiniz yere dikkat edin... ayrıca işyerime 2005 de takılmıs bmw ve 125 bin km yapmiş hiç sorunsuz renault araç geldi gecen yıl... bu sistem yaklaşık 12 yıldır holand ave avrupada kullanıylıor zaten... :)) turkiyede yine bi 10 yıl geriden takip ediyoruz.. pahalı oldugu icin sistem..
  • Yarbay
    2290 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 21turbo

quote:

ben 1.5 yıldır kullanıyorum 25 bin km yaptim.. sıkıntı cekmezsiniz kesinlikle ama gaz aldiğiniz yere dikkat edin... ayrıca işyerime 2005 de takılmıs bmw ve 125 bin km yapmiş hiç sorunsuz renault araç geldi gecen yıl... bu sistem yaklaşık 12 yıldır holand ave avrupada kullanıylıor zaten... :)) turkiyede yine bi 10 yıl geriden takip ediyoruz.. pahalı oldugu icin sistem..

Nefret ediyorum şu geç takip etme olayindan. Ustamda aynisini söyledi. Yollar önce cikmis sistemleri simdi kullanıyoruz ve yeni teknoloji diye seviniyoruz.

|
    |

• Yüzbaşı
    999 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ahmet0264

Herkese iyi gunler arabami yeni aldim 14 tsi tiguan 4×4 vialle taktirmayi dusunuyorum fiyat 6000 diyorlar sizce uygun mu

hocam o civarlarda fiyat evet.

Öncelikle yorumları elimden geldiğimce okudum herkez ıyı nıyetlı ve karsılasılan hatalar karsısında bır baska arkadasın karsılasmaması ıcın ellerinden gelenleri yazıyorlar.

2010 passat 1.4 tsi dsg aracım var bana önerebileceğiniz lpg sistemi söyleyebilir misiniz bu ay içinde taktırıcam. lpg lpdi filan ne varsa önerebileceğiniz ? hakikaten belimi büktü bu benzin benim daha önce 2007 c4 vardı brc takılıydı bende uzun yolda 16 kuruş yakıyordu arkadaşlar. passat ise benzinde 50 lerde 60 larda. Teknoloji olarak nerelerdeyiz hiç bir fikrim yok ne dersiniz şimdi takan arkadaş yada arkadaşı fikirleriniz benım için çok önemli ve değerli istanbul esenlerde oturuyorum yakın varsa bana danısabileceğim fırma fılan uygun bır sekılde forum kurallarına uygun bır acıklama yapabilirmisiniz. Şase numarasının 9. hanesi A ona göre soyluyorlarmıs dıye duydum.şimdiden teşekkür ederim.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    999 Mesaj
    Merhaba. 60 kuruslarda yakan araciniz 35 kuruslara inecek. Tsi motor icin lpdi dan daha iyi bir secenek yok. Araba benzinden daha iyi yuruyor. Ayar bakim derdiniz yok. Ancak dogru montaj olursa.

Sistem 6000 tllerde. Buda 25000kmlerde amorti edeceginizi gosteriyor. 1 sene kullanip basabas duruma getirseniz bile arabaninizi sattiginiz vakit arabaya deger katar bu sistem.

Montaj ustasi kimi bulacaksiniz bilmem ama daha onceki musterilerinden referans alip taktirin. Sorunlari var mi vs diye.

Yani bu sistem her 25000 kmde 6000 tllerde tasarruf ettirir.Ornegin arabayi 200.000 km kullanabilseniz degerinin tamamini amorti edebilirsiniz.

|
    |
    Liberter1 çok teşekkür ederim ama biraz açılım yapabilirmiyiz mesela sizin araçta tsi. nedir ne değildir bu lpdi bir kaç bilgi verebilirmisiniz sizin de karsılastıgınız sorunlar varmı ne gıbı mesela %100 lpg mı yoksa karısık mı nasıl bir sistem bu acaba
  • Çavuş
    69 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: turan_tiki

Liberter1 çok teşekkür ederim ama biraz açılım yapabilirmiyiz mesela sizin araçta tsi. nedir ne değildir bu lpdi bir kaç bilgi verebilirmisiniz sizin de karsılastıgınız sorunlar varmı ne gıbı mesela %100 lpg mı yoksa karısık mı nasıl bir sistem bu acaba

Vialle lpdi sadece lpg kullanan bir sistem.sadece gaz bittiginde benzine geciyor. Benim arabamda 1.4 tsi 40000km bu sistemi kullaniyorum.coktan amorti ettim. Bence dusunmeden montaj yaptırın. Tabi montaj konusunda ustalasmis bir bayiye gitmenizi oneririm.

|
    |

Tesekkurler bugun aliyorum arabayi takildi

|
    |
    liberter1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

lpdi ozetlenirse:
    1. Araba benzinden daha iyi yürür.
    2. Araba bazen 2. marsta calısır. Cunku LPG ile mars alır ama %100 lpg ile calısır.
    3. Gaz ayarı gibi bir derdi yoktur bu sistemin. Regulator degisimi vs yoktur. Benzin bakımlarını zamanında yaptırılması yeterlidir.
    4. Subap erimesi yoktur!!!!
    5. Tankın icinden vuvv diye bir ses verir. İlk calıstırmada daha yogun cıkar ses 3-5 dk sonra kaybolur. Eger arabada muzik acık degilse dur kalk trafiginde yine bu vuv sesini duyarsınız. Normalde hızlanınca duymazsınız.Cok ses takınız varsa izolasyon yaptırmalısınız.
    6. Sacma istasyonlardan LPG alınmamalı lpdi icinde FSU (Fuel Selection Unit- Yakıt Secim Unitesi) filtreleri tıkanabilir. (Bunun icin BRC Ldi'in tank onundeki ekstra filtre sistemi taktırmayı onerebilirim. Bunu da takarsanız en sacma LPG istasyonundan bile guvenle yakıt alabilirsiniz. Bunu kendime yaptıramadım. BRC Ankara yetkilileriyle gorustum telde ama vakit olmadı kendilerine gidecek. Olur mu olmaz mı bakmamız lazım dediler cunku.

Onun haricinde iyikide yaptırdım. benden sonra taktıran 2 sciroccocu arkadasım oldu.

Umarım sıkıntısız sorunsuz biner burada yakıt verilerinizi paylasırsınız.

• Teğmen
    219 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: liberter1

quote:

lpdi ozetlenirse:
    1. Araba benzinden daha iyi yürür.
    2. Araba bazen 2. marsta calısır. Cunku LPG ile mars alır ama %100 lpg ile calısır.
    3. Gaz ayarı gibi bir derdi yoktur bu sistemin. Regulator degisimi vs yoktur. Benzin bakımlarını zamanında yaptırılması yeterlidir.
    4. Subap erimesi yoktur!!!!
    5. Tankın icinden vuvv diye bir ses verir. İlk calıstırmada daha yogun cıkar ses 3-5 dk sonra kaybolur. Eger arabada muzik acık degilse dur kalk trafiginde yine bu vuv sesini duyarsınız. Normalde hızlanınca duymazsınız.Cok ses takınız varsa izolasyon yaptırmalısınız.
    6. Sacma istasyonlardan LPG alınmamalı lpdi icinde FSU (Fuel Selection Unit- Yakıt Secim Unitesi) filtreleri tıkanabilir. (Bunun icin BRC Ldi'in tank onundeki ekstra filtre sistemi taktırmayı onerebilirim. Bunu da takarsanız en sacma LPG istasyonundan bile guvenle yakıt alabilirsiniz. Bunu kendime yaptıramadım. BRC Ankara yetkilileriyle gorustum telde ama vakit olmadı kendilerine gidecek. Olur mu olmaz mı bakmamız lazım dediler cunku.

Onun haricinde iyikide yaptırdım. benden sonra taktıran 2 sciroccocu arkadasım oldu.

Umarım sıkıntısız sorunsuz biner burada yakıt verilerinizi paylasırsınız.

bahsettiğiniz fitreyi Z a v o l i de de bulabilirsiniz.. bir de o bayilere sorun derim zaman kaybetmeme acısından..
    |
    |

• Onbaşı
    19 Mesaj
    Çok teşekür ettim hakıkaten profesyonelce bır acıklama olmus artılarıyla eksılerıyle net olarak anlatmıssınız suan ıcın kafama tek takılan depodaki ses olayı ilk basta olayına da ok derım ama dur kalkları anlamadım hakıkaten araba sessız zaten ızolasyonla giderilebilecek bir ses mı peki ? ve arkadaşlarınız istanbulda mı taktırdılar sistemi bana önerebileceğiniz bir bayi var mı ? Teşekkür ederim
  • Onbaşı
    19 Mesaj

ahmet0264 bey ilk izlenimlerinizi dört gözle bekliyorum hayırlı olsun hiç bir sorun çıkmaz insallah.
    |
    |
    ahmet0264 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    677 Mesaj
    quote:

Çok teşekür ettim hakıkaten profesyonelce bır acıklama olmus artılarıyla eksılerıyle net olarak anlatmıssınız suan ıcın kafama tek takılan depodaki ses olayı ilk basta olayına da ok derım ama dur kalkları anlamadım hakıkaten araba sessız zaten ızolasyonla giderilebilecek bir ses mı peki ? ve arkadaşlarınız istanbulda mı taktırdılar sistemi bana önerebileceğiniz bir bayi var mı ? Teşekkür ederim

Bence ses olayını hiç kafanıza takmayın. Çok ses yok zaten, ben artık farkına bile varmiyorum artık. İlk defa arabaya binen birisi bile ben söyliyene kadar sesi duymuyor ve ayrıca izolasyon da yok.
    Kesinlikle sesi dert etmeyin.

999 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tomeri

quote:

Bence ses olayını hiç kafanıza takmayın. Çok ses yok zaten, ben artık farkına bile varmiyorum artık. İlk defa arabaya binen birisi bile ben söyliyene kadar sesi duymuyor ve ayrıca izolasyon da yok.
    Kesinlikle sesi dert etmeyin.

aynen bende hic duymuyorum bile. bu zaman icinde goz arda edeceginiz bir sese bile donebilir.
    |
    |

Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
canlı radyo dinle
Canlı Tv izle
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,650
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.