Şimdi Ara

VIALLE ALTERNATIVE FUEL SYSTEMS /TSI(LPdi)/LPfi (161. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.234
Cevap
57
Favori
317.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim ki lpfi mi yoksa lpdi mi anlamadım. Garanti belgesinde lpdi yazıyor. Erdeniz otogazda taktırdım. Asil 3500 tl dedi. Erdenizde 3200 TL ye taktırdım. Montaj fotograflarini biraz sonra yukleyecegim. Ancak gözle görünür hiçbirşey yok. Sanki montaj yapmamislar. Performans ve ilk calisma müthiş. Tüketim hesabi henüz yapmadim. Ancak bugün Anakaradan eskişehire gideceğim. Tam Anakarada doldurup eskişehire gidince tekrar dolduracagim. Ortalama bir fikir verir en azindan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kloroform kullanıcısına yanıt
    Lpdi fiyatı zaten 6binlerde. Lpfi sizin sisteminiz, hayırlı olsun.
  • LPdi sadece TSI ve GDI motorlara uygulanıyor. Gerisi LPfi
  • Ankaradan yeni geldim Eskişehire. 113 km ortalama hızım. Ortalama tüketim 7.1 lt gösteriyor. Hız sabitleyici ile 120 km'ye sabitledim. Sadece şehir içlerinden geçerken hız sabitleyici devreden çıkardım.

• Arkadaşlar ilk defa lpg'li araç kullanıyorum. O yüzden cahilliğimi affedin. Dolum yaptırırken ben hep benzini fullerim. LPG'yi doldururken pompa otomatik olarak atana kadar doldurmam sağlıklı olur mu? OPET'ten alıyorum yakıtımı.

Bir de Ankarada LPG OPET'te 2.52 TL Eskişehir de OPET'te 2.72 TL. 20 kuruş fark var yahu.

Arkadaşlar sürüş açısından çok iyi geldi. En ufak bir performans kaybı yok. Aracım 2011 mazda 3 1.6 impressive otomatik vites. 47 litrelik simit tank koydurdum stepne yerine. Şimdi ustam ile konuştum. Benim sistem vialle sıvı sistem ancak lpfi ve lpdi değil. Liquidsi denilen biraz daha makul fiyatlı lpfi'den sonra çıkan sıvı sitem dedi.

Şehirlerarası beklediğimden çok daha düşük tüketim elde ettim. Gerçekten şaşkınım ve bu zamana kadar taktırmadığım için çok pişmanım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kloroform -- 30 Haziran 2014; 10:39:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kloroform

Arkadaşlar ilk defa lpg'li araç kullanıyorum. O yüzden cahilliğimi affedin. Dolum yaptırırken ben hep benzini fullerim. LPG'yi doldururken pompa otomatik olarak atana kadar doldurmam sağlıklı olur mu? OPET'ten alıyorum yakıtımı.

Bir de Ankarada LPG OPET'te 2.52 TL Eskişehir de OPET'te 2.72 TL. 20 kuruş fark var yahu.

Arkadaşlar sürüş açısından çok iyi geldi. En ufak bir performans kaybı yok. Aracım 2011 mazda 3 1.6 impressive otomatik vites. 47 litrelik simit tank koydurdum stepne yerine. Şimdi ustam ile konuştum. Benim sistem vialle sıvı sistem ancak lpfi ve lpdi değil. Liquidsi denilen biraz daha makul fiyatlı lpfi'den sonra çıkan sıvı sitem dedi.

Şehirlerarası beklediğimden çok daha düşük tüketim elde ettim. Gerçekten şaşkınım ve bu zamana kadar taktırmadığım için çok pişmanım.

Hayırlı olsun, yakıt almadıysanız 7,1 ort. ile kaç tl benzin, kaç tl LPG tüketiminiz oldu, karma sistemlerde yol bilgisayarına yakın bir değer LPG tüketimi oluyor, benzin de yüzde 12,5 civarı uzun yolda, aynı yolu ben de kullandım her seferinde yüzde 20 fazla LPG tüketimi oldu, LPG istasyonları arası basınç farklılığından olsa gerek farklı yüklemeler oluyor, özellikle Petrol Ofisi dolumları daha az oluyor, başka bir deyişle tabanca daha erken atıyor ve ölçümlerde yanılmalara yol açıyor, Eskişehir'de fiat servisi yanında opet var, 1,5 ay önce salı cuma cumartesi günleri kampanya olup LPG 2,39TL idi, diğer günler 2,54 civarı, ben kullandım Aygaz'a tövbeli olsam da hiçbir sıkıntı yaşamadım hatta daha fazla km yaptım, yanındaki pogaz da kampanyalı ama ordan aldığım lpg hem çok az götürdü hem de hesap ettiğimden daha az lpg yüklediğinden sistemi kararsız bırakıp gaz kesmesine ve 10 saniye kadar çalışmamasına ayrıca araçta düşük basınç arızası kaydına sebep oldu, Gaziantep'te de Kadoil'den milangaz denedim, gözle görülür bir sıkıntı yaşamadım, orda da 2,49TL idi, 2,72 yüksek fiyat, aslında baktığınızda gözle görülür bir kar yapmıyor ama önemli olan temiz olması, temiz olduğuna inanıyorsam gidip ucuzunu alırım.

• quote:

Hayırlı olsun, yakıt almadıysanız 7,1 ort. ile kaç tl benzin, kaç tl LPG tüketiminiz oldu, karma sistemlerde yol bilgisayarına yakın bir değer LPG tüketimi oluyor, benzin de yüzde 12,5 civarı uzun yolda, aynı yolu ben de kullandım her seferinde yüzde 20 fazla LPG tüketimi oldu

Yol bilgisayarı şuan lpg tüketimini anlık olarak ve ortalama olarak veriyor. Ben yakıtı aldıktan sonra ortalamayı sıfırladım. Zaten bir dakika bile olmadan LPG'ye geçti. Eskişehire gelince ortalama hızım ve ortalama tüketimim belli oldu. Benzinle daha önce aynı yolda denemeler yapmıştım. 6.5-7.0 lt arası tüketimim oluyordu. Ama hızım 100-105 km arası olurdu genelde.
    Km başına lpg ile 7.1*2.72=19.3 kuruş ediyor hesabım. Benzinle 33.5-36 kuruş arası yakıyordum. Hızı 120 km/sa olacak şekilde sabitledim. Ama ortalama hızım 113 km/sa. Bilmiyorum ama tasarruf çok fazla geldi sanki. %43-47 arası bir tasarruf var. Yanlış mı hesaplıyorum bilemedim.

• quote:

quote:

Hayırlı olsun, yakıt almadıysanız 7,1 ort. ile kaç tl benzin, kaç tl LPG tüketiminiz oldu, karma sistemlerde yol bilgisayarına yakın bir değer LPG tüketimi oluyor, benzin de yüzde 12,5 civarı uzun yolda, aynı yolu ben de kullandım her seferinde yüzde 20 fazla LPG tüketimi oldu

Yol bilgisayarı şuan lpg tüketimini anlık olarak ve ortalama olarak veriyor. Ben yakıtı aldıktan sonra ortalamayı sıfırladım. Zaten bir dakika bile olmadan LPG'ye geçti. Eskişehire gelince ortalama hızım ve ortalama tüketimim belli oldu. Benzinle daha önce aynı yolda denemeler yapmıştım. 6.5-7.0 lt arası tüketimim oluyordu. Ama hızım 100-105 km arası olurdu genelde.
    Km başına lpg ile 7.1*2.72=19.3 kuruş ediyor hesabım. Benzinle 33.5-36 kuruş arası yakıyordum. Hızı 120 km/sa olacak şekilde sabitledim. Ama ortalama hızım 113 km/sa. Bilmiyorum ama tasarruf çok fazla geldi sanki. %43-47 arası bir tasarruf var. Yanlış mı hesaplıyorum bilemedim.

Hesap yanlış :)
    yol bilgisyaarı ile aynı değeri vermiyor, ölçüm metodu şöyle olmalı, benzini fullediniz, LPG'yi fullediniz, yol yaptıktan sonra (50-100 km'lerde çok sağlıklı sonuç çıkmıyor) tekrar benzini fulleyip (güneş altında tabanca basınçtan dolayı attığından serin havada tabanca atana kadar doldurmanız daha iyi olur) LPG'yi de aynı istasyondan aynı sıcaklık değerlerinde doldurursanız size net değeri verir, "Ankara-Eskişehir arasını (255km yol yaptım) 6,2lt ortalama ile geldim ve toplam 18,99lt lpg almışım" yani harcaması gereken benzine oranla yüzde 20 daha fazla LPG tüketmiş.

• :)

Hesaplamayı bir de öyle yapacağım :) 25 kuruş altı çıksın yeter bana. Çıkacak inşallah. İnanmak başarmanın yarısıdır :)
  • quote:

:)

Hesaplamayı bir de öyle yapacağım :) 25 kuruş altı çıksın yeter bana. Çıkacak inşallah. İnanmak başarmanın yarısıdır :)

Uzun yolda 25 krş'ın altı çıkar,hatta yüzde 90 :) sistem arada benzin püskürtüyorsa, 1500 devirden sonra LPG'ye geçişi hissettiriyor mu?
  • 1500 devirin altinda lpg ile calismiyor mu zaten?

• Kloroform kullanıcısına yanıt
    bu sistem sanırım tsi motorlara olmuyor..değil mi? eğer fikriniz yoksa bu konuda ustanıza telefonla sorma şansınız varmı acaba?
  • TSI motorlara lpdi vialle oluyor. Ancak fiyatı pahalı diyorlar.

• quote:

TSI motorlara lpdi vialle oluyor. Ancak fiyatı pahalı diyorlar.

Bence karma sistemin vialledeki adı lpfi, ustada sormak lazım tabi

• quote:

1500 devirin altinda lpg ile calismiyor mu zaten?

Lpfi sistemini bilmiyorum ama, landirenzeda 1500 devirden sonra benzine geçerken hissettiriyormus (1ornek) sizinki de 1500 devire kadar benzin kullanıyor olabilir, bunları ustada sorsanız aslında biz de aydınlanırız :)

• Lpfi da benzin karıştırma olayı yok.Sadece ilk çalıştırma benzinle. LPG ye geçişten sonra sadece LPG kullanır. Deneme amaçlı kullanmışlığım var ve hiç bir şekilde bir titreme vurma ya da bişeyden bişeye geçme hissi yoktu.Ancak uzun süre kullanmadiğım için çok fazla yorum yapamam. Ama şu an direk enjeksiyonlu olmayan bir arabam olsa fiyat farkından dolayı Lpfi çok da çekici gelmeyebilirdi.

• Sadece ilk çalışma benzinleymiş. Eryerdem Sizin için LPG ye geçiş anini hassas bir şekilde bekledim. En ufak bir belirti bile olmuyor.

• aracimda vialle lpdi var...
    sportage marka gdi arac..

2-3 lpg deposunda bir cizgi benzin azaliyor..
    yaklasik 2000 km de 8 litre kadar benzin..
    bunun nedeni ne olabilir..
    araci benzinle hic kullanmiyorum..lpg depoyu hep dolduruyorum

• Hava çok sıcak. Benzin buharlasip tahliyeden atılıyor olabilir.ya da fsu benzin kaçırıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: happycar

aracimda vialle lpdi var...
    sportage marka gdi arac..

2-3 lpg deposunda bir cizgi benzin azaliyor..
    yaklasik 2000 km de 8 litre kadar benzin..
    bunun nedeni ne olabilir..
    araci benzinle hic kullanmiyorum..lpg depoyu hep dolduruyorum

ne guzel karısım yapiyordur.. eger karıstırıyorsa cidden bence hic dokunmayın! ben bunu istiyorum aslında sordum sorusturdum merkezden olamaz yapamayız demislerdi. hatta hollandaya mail atmayı bile dusundum bunun icin.

eskiyen benzini tuketme diye bir sorun olmaz sizde ne guzel..

3 ayda bir ceyrek depo benzin tuketilmesi oneriliyor benzin eskimesin diye....

birde araba benzin+lpg ile giderken(malesef 1 dk kadar surebiliyor bu) lpg'nin benzinden daha iyi yürümesinden de daha iyi gidiyor araba..en azından benim arabamda boyle. bu yuzden fabrika cıkıslı o 135 HP GDI motoru 145 hatta 150 HPlerde hissetmeniz gerek..

benim arabadaki son yazılım guncellemesinden sonra cidden lpg'de daha iyi yurumekte araba.. dyno sokmak istiyorum arabaya vaktim yok. halledersem paylasırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liberter1 -- 2 Temmuz 2014; 1:31:33 >

• 
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.