Şimdi Ara

[-Veysi Kurt Deprem İzleme Konusu-]MARMARADA DEPREM ALARMI ! [4.5+ DEPREM BEKLENİYOR] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
4
Favori
3.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pizza Hot

depremle nasıl bu kadar rahat dalga geçiyorsunuz 99daki depremi hatırlamaya yaşınızın yetmediğini varsayıyorum

onu görmediler tamam da hala van depreminden dolayı çadırlarda kalanlar var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben Kütahya'da okuyorum buralarda ve çevresinde sürekli deprem oluyor zaten. Androidden deprem bilgi sisteminden bakarsaniz her an heryerde oluyor.

• Elazığ da tehlikede sanırım

• Olacaksa inşallah hemen olur, olmayacaksa da bir daha depremden bahsedilmez.
  • Kuzey Anadolu fay hattının kırılacağını nerden anladınız ? Bu kadar sık deprem yaşanması büyük bir patlamanın habercisi değildir.En gelişmiş teknolojik sismik araçlar bile büyük depremleri uzun zaman önceden bilemezken yapacağınız tahminler gerçeğe yönelik değil.Uzun süredir deprem kapıda deprem kapıda diye insanlar panik ettiriliyor fakat bu sıklıktaki depremler binlerce yıldır marmara bölgesi ve çevresinde yaşanıyor zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhmetGüler

Kuzey Anadolu fay hattının kırılacağını nerden anladınız ? Bu kadar sık deprem yaşanması büyük bir patlamanın habercisi değildir.En gelişmiş teknolojik sismik araçlar bile büyük depremleri uzun zaman önceden bilemezken yapacağınız tahminler gerçeğe yönelik değil.Uzun süredir deprem kapıda deprem kapıda diye insanlar panik ettiriliyor fakat bu sıklıktaki depremler binlerce yıldır marmara bölgesi ve çevresinde yaşanıyor zaten.

Kesin bir şey yazmadım. Bunlar sadece araştırmalarım sonucudur.

Ayrıca Endonezyada 5.6'lık bir deprem oldu. Kütahya, İzmir ve Antalya arasında bir deprem bekliyorum.
  • Dün gece ıspartada deprem oldu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim mesajı atış tarihim ve mesaj ;
    quote:

22:49:59
    Ayrıca Endonezyada 5.6'lık bir deprem oldu. Kütahya, İzmir ve Antalya arasında bir deprem bekliyorum.

Depremler ;

2014.11.26 02:04:47 39.3408 29.0512 2.3 -.- 4.1 -.- SUDOSEGI-SIMAV (KUTAHYA)
    2014.11.28 04:30:06 39.3512 29.0180 5.3 -.- 4.5 -.- ASAGIDOLAYLAR-SIMAV (KUTAHYA)

Ege ve Akdeniz'dede +4 şiddetinde depremler oldu fakat Antalya ve İzmir diye belirttiğim için yazmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pxcnsRy -- 30 Kasım 2014; 9:16:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kediyeyolgösterenadam

Allah hayırlısını nasip etsin. Marmaranın deprem tarihinde şu yıllar büyük bir deprem zaten bekleniyor. İnşallah kaybımız çok olmaz.

Hayırlısını mı nasip etsin?Sen depremlerde hayırlı bir şey görebiliyor musun ? Marmara depremlerindeki çığlıkları,yetim kalanları,kocası,karısı ölenleri babası anası ölenleri?Hayırlısıymış bi git ya
  • Hayırlısı mutlaka bir gün olacak. İnşallah sağlamlaştırırlar şu evleri, insanımız bilinçlenir ve kayıp çok az olur.

• İstanbuldan ne haber beyler ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dependet

İstanbuldan ne haber beyler ?

Akşam 8'de Avcılara yakın bi noktada 3 büyüklüğünde bi deprem oldu. Başka kayda değer bir durum yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pxcnsRy

quote:

Orijinalden alıntı: Dependet

İstanbuldan ne haber beyler ?

Akşam 8'de Avcılara yakın bi noktada 3 büyüklüğünde bi deprem oldu. Başka kayda değer bir durum yok.

Peki . Büyük bir deprem hakkında herhangi bir malumat var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoeXL

quote:

Allah hayırlısını nasip etsin. Marmaranın deprem tarihinde şu yıllar büyük bir deprem zaten bekleniyor. İnşallah kaybımız çok olmaz.

Hayırlısını mı nasip etsin?Sen depremlerde hayırlı bir şey görebiliyor musun ? Marmara depremlerindeki çığlıkları,yetim kalanları,kocası,karısı ölenleri babası anası ölenleri?Hayırlısıymış bi git ya

Sizin hayır bildiğinizde şer, şer bildiğinizde hayır vardır. Siz bilmezsiniz Allah bilir. (Bakara Suresi / 216. Ayet)

Ateistsen saçmalıklarınla uğraşacak değilim, başka birini bul.
  • quote:

quote:

quote:

Sizin hayır bildiğinizde şer, şer bildiğinizde hayır vardır. Siz bilmezsiniz Allah bilir. (Bakara Suresi / 216. Ayet)

Depreme hayirli diyen bi insanin musmumanligimi degilde ilk olarak insanligimi sorgularim ben.Ateist degilim ben bu arada.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Depreme hayirli diyen bi insanin musmumanligimi degilde ilk olarak insanligimi sorgularim ben.Ateist degilim ben bu arada.

Ayeti idrak edemiyorsan büyüklerine sor "sizin şer sandıklarınızda hayır vardır" sözü ne anlama geliyor diye. Deprem olacağı kesin. Çarpık kentleşme, çürük yapılar, deprem bilinci olmayan kesimin çokluğu... Kayıp olsun kimse istemez. Fakat bu etkenler dikkate alındığında, gerçekçi olunduğunda vaziyet bu.

Senin sorgulamana kalmadı kimsenin Müslümanlığı da insanlığı da. Adam olacaksın, edebini takınacaksın. Blockluyorum mesajlarımı alıntılamaman dileğiyle, kendi yoluna.

• Dün gece yatsı namazı sonrası köy meydanına dönerken mezarlıkta namaz kılan ölüler gördüm , bu aralar deprem olabilir, dikkatli olalım.
  • quote:

quote:

quote:

Saygi akiyor gercek musluman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QMechanic -- 1 Aralık 2014; 16:13:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sekoya81

Dün gece yatsı namazı sonrası köy meydanına dönerken mezarlıkta namaz kılan ölüler gördüm , bu aralar deprem olabilir, dikkatli olalım.

ooo ne kadar ince bir mizah vuuu

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.