Şimdi Ara

[-Veysi Kurt Deprem İzleme Konusu-]MARMARADA DEPREM ALARMI ! [4.5+ DEPREM BEKLENİYOR] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
4
Favori
3.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • İstanbulda yasayanları uyarıyorum ; oturdugunuz binanın zayıf oldugunu düşünüyorsanız neyapın ne edin güvenilir saglam baska bir ev bulup muhakkak taşının ,en üst katları tercih edin hatta imkanınız varsa istanbuldan ayrılın.Beklenen büyük istanbul depreminde milyonlarca insan hayatını kaybedecek ,önleminizi alın.Bugun ,belki yarın ,uzak olmayan yakın bir tarihte o deprem muhakkak olacak.Korkutmak gibi bir niyetim yok ama malesef durum bundan ibaret
  • Bu aralar deprem olursa ya Avcılarda olacam ya Adapazarında şansa bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: ToffieBoi

quote:

Orijinalden alıntı: speedyrazor

quote:

Orijinalden alıntı: straptezlo

quote:

Orijinalden alıntı: Tom Marvolo Riddle Burnu

quote:

Orijinalden alıntı: speedyrazor

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pxcnsRy

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pxcnsRy

02.29 bi deprem daha oldu kutahya..
    02.31 bi deprem daha oldu...

Sakarya Adapazarina vurur mu ?

Eger deprem simav merkez uslu olursa vurmasi muhtemel.

Olum uyuyamicam senin yuzunden. Cok siddetli mi vurur ne olur aciklasana

Çok korkmana gerek yok sakarya sırasını savdı sıra istanbulda

Sakarya'ya gel gör, yarısı yıkılır Sakarya'nın. Büyük Marmara Depremi bekleniyor sadece Istanbul ile sınırlı kalmıyor olay. Osmanlı zamanı olmuş ve Edirne gibi 4. Deprem bölgesi olan yerlerde bile evler yıkılmış. Tekirdağ'a tsunami vurmuş. Bunlar tarihi kayıtlarda var. Yani deprem olursa Marmara Bölgesi komple gidebilir.

Aga uyu rahat rahat etkilemez dedin.

Simdi de tam tersini diyosun ben anlayamadim

Rahat uyu eğer ev depremden sonra yapıldıysa endişe edilecek bir durum yok depremden önce yapılıp 99 depremini atlattıysa yine sorun yok

Depremden sonra yapıldıysa sorun yok.
    Depremden önce yapıldıysa, depremden sağlam çıktıysa sorun yok.
    Depremden önce yapıldıysa, depremde yıkıldıysa zaten öyle bi bina yok.

Hangi binalar riskli bu durumda?

Depremde hasar görmüş ve tadilat yapılmış binalar en risklisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: seylem

İstanbulda yasayanları uyarıyorum ; oturdugunuz binanın zayıf oldugunu düşünüyorsanız neyapın ne edin güvenilir saglam baska bir ev bulup muhakkak taşının ,en üst katları tercih edin hatta imkanınız varsa istanbuldan ayrılın.Beklenen büyük istanbul depreminde milyonlarca insan hayatını kaybedecek ,önleminizi alın.Bugun ,belki yarın ,uzak olmayan yakın bir tarihte o deprem muhakkak olacak.Korkutmak gibi bir niyetim yok ama malesef durum bundan ibaret

Kaderinde varsa istersen dünyanın en sağlam kalesinde otur kale yıkılmaz belki ama sallantıdan tavandaki avize kafana düşer yine ölürsün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Territory -- 2 Aralık 2014; 1:59:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Territory

quote:

İstanbulda yasayanları uyarıyorum ; oturdugunuz binanın zayıf oldugunu düşünüyorsanız neyapın ne edin güvenilir saglam baska bir ev bulup muhakkak taşının ,en üst katları tercih edin hatta imkanınız varsa istanbuldan ayrılın.Beklenen büyük istanbul depreminde milyonlarca insan hayatını kaybedecek ,önleminizi alın.Bugun ,belki yarın ,uzak olmayan yakın bir tarihte o deprem muhakkak olacak.Korkutmak gibi bir niyetim yok ama malesef durum bundan ibaret

Kaderinde varsa istersen dünyanın en sağlam kalesinde otur kale yıkılmaz belki ama sallantıdan tavandaki avize kafana düşer yine ölürsün

Eh orası öyle de yinede eşegi saglam kazıga baglıyacaksın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seylem -- 2 Aralık 2014; 2:16:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark Territory

quote:

bu yanlış bi tutum hocam. japonyadada deprem oluyor..

• Marmara da hala bekliyor musunuz 4.5+ deprem hocam ?
  • Kötü oldum okuyunca. Ya şöyle sağlam bişe olsun enerji falan boşalsın bari.
  • Defalarca açıldı bu konular ama oldugunu görmedim
  • Veysi kurt'un sitesinden çalıp gelmiş
  • Veysi kurt gerekli bilgilendirmeyi sitesinde yapıyor siz niye o siteden cümleleri kopyalayıp aynen foruma yapıştırıp tahminleri ben yapıyorum gibi gösteriyorsunuz? Konu kilit
  • Konu güncellendi.
  • Çanakkale merkezde ikamet ediyorum.
    3. katta evimiz. adalar koyu bize çok uzak sayılmaz. Ne gibi önlemler almalıyız ?
    ne derece bi etki yapar merkeze çanakkaleye. yüz ölçümü ve yerşekilleri bakımından yorumu olan varmı ?
  • Hayirlisi be gulum.Varsa kaderde olmek,cabalamak neye gerek

• bu 4.5 üstü istanbul için mi ve ne zaman olacak ?
  • ebesinin dalında olur veysi bilmiş olur boşverin gider şiliye japonyaya yapıştırır bir kaç gün içinde.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 27 Ocak 2015; 14:53:05 >
  • Son durum ne

• quote:

Orijinalden alıntı: Rusty

Valla 3 ay önce avcılar a taşındım bugün varım yarın yokum keyfinize bakın
    inşallah deprem anıtı depreme dayanıklıdır

Gecmis olsun orasi dumduz olur
  • quote:

quote:

Para olmayinca ne yapalim.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.