Yüzbaşı
25 Eylül 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme
Toplam: 77 (Bu ay: 1)
Gönderileri


(Görsel 1:KBÜ Logo)

(Görsel 2:KBÜ DÇ Kampüsü Ana Kapı)

KBÜ TANITIM REHBERİ VE KBÜ 2018 GİRİŞLİLER KULÜBÜDÜR.

Site : https://www.karabuk.edu.tr
İletişim: Adres: Balıklar Kayası Mevkii Demir Çelik Kampüsü Karabük Tel: 444 0 478 Faks: 0 (370) 418 78 80

Arkadaşlar merhaba, bir Karabük'lü olarak Karabük Üniversitesi'ne gelecek arkadaşlara rehber hazırlamak, gelecekler arasında bir DH ortamı oluşturmak istedim. Nasipse KBÜ / Tarih yazacağım

Öncelikle Karabük'e bir göz atalım.


(Görsel 3:Karabük'ün Türkiye'deki konumu)

Karabük, Türkiye'nin kuzeyinde Batı Karadeniz'de bulunan sanayi ve turizm şehrimizdir. Türkiye'nin 78. İli olan Karabük'e üniversite 2007 yılında kurulmuştur. İlk senelerdeki altyapı, elektrik, su, doğalgaz, barınma gibi sorunlar ortadan kalkmıştır. Artık giderek sosyalleşen, 100.Yıl mevkine kurulmuş Üniversite ve çevresi gün boyu aktiftir. KBÜ'de 5 Adet kampüs vardır. Bunlar Demir Çelik Yerleşkesi (Ana Kampüs),Safranbolu Yerleşkesi (Safranbolu MYO), Yenice Yerleşkesi (Yenice MYO), Eskipazar Yerleşkesi (Eskipazar MYO), Eflani Yerleşkesi (Eflani HÜMYO)dir.

Demir Çelik Yerleşkesinde;Rektörlük Binası, Teknoloji Fakültesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Fen Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İşletme Fakültesi, Orman Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu, Sivil Havacılık Yüksekokulu, Sağlık Yüksekokulu, Adalet MYO, Sağlık Hizmetleri MYO, Karabük MYO, Demir Çelik Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ayrıca Uluslararası İlişkiler Ofisi, Farabi Değişim Programı, Proje Destek Ofisi, KABUSEM, Kreş, Kantin ve Kafeterya, Sosyal Tesis ve Öğrenci Yaşam Merkezi, Üniversite Camisi ve Açık Spor Sahaları ve Sosyal Tesisler hizmet vermektedir.

Safranbolu MYO'da;3.241 m2 kapalı alana sahip Safranbolu MYO, 800 m2 kapalı alanı bulunan ahşap atölyesi, 3.000 m2 alan üzerinde 360 m2 kapalı alanı bulunan Uygulama Oteli 1 (Tarihi Çiçekler Evi), 780 m2 alan üzerinde 455 m2 kapalı alanı bulunan Uygulama Oteli 2 (Tarihi Antepler Konağı), Safranbolu Turizm Fakültesi Dekanlık Binası olarak kullanılan 2.000 m2 açık alan üzerinde 848 m2 kapalı alanı bulunan tarihi Taş Bina bulunmaktadır. Ayrıca 2015 yılında inşası tamamlanarak hizmete girmiş olan 2.800 m2 oturma alanı ve 22.400 m2 kapalı alanı bulunacak olan Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ve Safranbolu Turizm Fakültesi binası mevcuttur

Yenice MYO'da;1.170 m2 oturma alanı olan, 4.680 m2 olarak tasarlanmış olan Yenice Meslek Yüksekokulu binası 2015 yılı içerisinde inşası tamamlanarak hizmete girmiştir.

Eskipazar MYO'da;Milli Eğitim Bakanlığına ait eski Yatılı Bölge Okulunun üniversitemize tahsis ettiği 96.000 m2 alan ve üzerinde kurulu 16.000 m2 kapalı alanı bulunan Eskipazar Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır. Yerleşke içerisinde eğitim binası, yurt binası, kapalı spor salonu ve açık basketbol sahası bulunmaktadır.

Eflani HÜMYO'da;Yerleşke Milli Eğitim Bakanlığına ait eski Yatılı Bölge Okulunun üniversitemize tahsis ettiği 101.000 m2 alan üzerinde kurulu 2.950 m2 kapalı alan ve bulunan Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır. Yerleşke içerisinde eğitim binası, açık basketbol sahası bulunmaktadır.

Evet, diyelim ki KBÜ'yü kazandınız. Otobüs ile şehrimize geldiniz. Hoşgeldiniz. Yapmanız gereken şey Otogar'ın önünden kalkan 100.YIL minibüslerine binerek KBÜ'ye ulaşmak.

Otogar'da Metro,Kamil Koç gibi ulusal firmaların yanı sıra çevre illerin yerel firmaları da hizmet vermektedir. Fakat Karabük'ün yerel firması olan Safran Turizm Karabük'e ve KBÜ öğrencisine indirimler yapmaktadır. Otogarda saatte en az 1 otobüs çıkar. Gece otogara ulaşım sorun değildir saat 12'den sonra Karabük'te taksiler tek tarife üzerinden çalışır. Fix 15 ₺'dir.


(Görsel 4:Karabük Otogar - KBÜ Ana Kapı)

Kaydımızı yaptırdık, okulumuza geldik. Fakat nerede kalacağız ?

(Görsel 5:KBÜ KYK)

Karabükte KYK'lar hariç 20'ye yakın yurt vardır. Bu yurtlardan en yakını Altınkalem'dir. 2000 kişilik kapasitesi ve sunduğu imkanlar yüzünden bir adım öne çıkmaktadır.
Reklam sayılabileceği sebebiyle yurtların tek tek linklerini paylaşmıyorum fakat ortalama yurt fiyatları 400-700₺ arası değişiyor. Ev fiyatları ise 600-1000₺ arası değişiyor. Ayrıca şehirde 1+1 konseptli öğrenci yurtları da mevcut. İnternetten ev ararken İlçe : Merkez Mahalle : 100.Yıl,Bostanbükü veya Kılavuzlar olarak seçerseniz okula yakın evleri görebilirsiniz.

Yurdu da ayarladığımıza göre artık KBÜ'lüsünüz! Hayırlı olsun!

Merak ettiğiniz bir şey varsa seve seve yardımcı olurum.


## KBÜ 2018 GİRİŞLİ DH ÜYE LİSTESİ ##
##pxcnsRy KBÜ Tarih
##matrak002 KBÜ Bilgisayar Mühendisliği
Merhabalar, bu konum biraz sitem içermektedir. Sevgili yöneticiler konuyu uçurmadan önce mantık çerçevesinde okuyup yanıt verebilirsek memnun olurum :)

Ülkenin en büyük teknoloji forumuyuz, e sigara dediğimiz illet de teknolojik bişey. Yurtdışındaki vape forumlarda dolaşmaktan insan cidden sıkılıyor.

Bizim gibi en büyük forum sitesinin bir öncülük etmesi gerekmez mi ?
DONANIMHABER MANGAL PARTİSİNE HOŞ GELDİNİZ!

*dikkat, konu ağır bir şekilde is, soslu kanat ve kasap köfte kokmaktadır.*

Forumumuz uzun ve sancılı bir süreçten sonra demokrasiye geçiyor. Bu davada biz de varız! Karanlık yollardan geçtik, zehir gibi uzaklaştırmalar yedik! Bir yanımızda ban bir yanımızda konu dışı binbir kere sırat köprüsünden geçtik! Bu yolda dönenler oldu mum gibi sönenler oldu konusu tutamadan banlananlar oldu! Bir biz kaldık geriye, daha ne diye bekliyoruz ?

VAATLERİMİZ
- HAFTADA EN AZ 1 KEZ, AYDA EN AZ 6 KEZ DH ÇAPINDA MANGALLAR DÜZENLENECEK, KATILIM ÜCRETSİZ OLACAK (pilot iller: istanbul, istanbul ve istanbul)
- DHDE REKLAMI KALDIRACAĞIZ. HALKIMIZ BLOCKER KULLANMAYACAK! (bunu yaparız bu sorun değil)
- MOBİL SÜRÜM ARTIK ÇÖKMEYECEK! (buna söz veremiyorum)
- DONANIMHABER OFİSİ KOCA BİR OCAKBAŞINA ÇEVİRİLECEK! İSTEYEN DH ÜYELERİ KENDİSİ PİŞİRİP KENDİSİ YİYECEK!
- ARTIK MAAŞLARINIZ GÜNÜ GÜNÜNE YATACAK! BANKADA KUYRUK BEKLEMEYECEKSİNİZ, KİRANIZI ZAMANINDA ÖDEYEBİLECEKSİNİZ!
- KOMŞULARLA 0 SORUN! TÜM RAKİPLERİMİZLE BARIŞACAĞIZ, MANGALLARI BERABER YAPACAĞIZ! ()
- 1080Ti 1 YTL OLACAK! (sponsporla halledeceğiz)
- KONUSU 1000 MESAJI GEÇENLERE XIAOMI YI TELEFON HEDIYE EDECEGIZ! (isteyenlere iphone veririz)
- AMAZON KONUSUNU KAPATACAĞIZ! (Dolar çok yüksek)
- ZEBANİ KONUSU AÇANLAR SINIRSIZ ÖSYM FORUMUNA ŞUTLANACAK. 1000 YKS MESAJI ATMADAN KONU DIŞINA GERİ ALINMAYACAK.
- 18 YAŞ ALTI, TC KİMLİK VE SMS ONAYI OLMAYANLAR, PROFİLİ GİZLİ OLANLAR KONU DIŞINA ALINMAYACAK. (Geç bile kalındı dediğinizi duyar gibiyim)


NEDEN OLMASIN ?
Mangal yapmamıza ne engel olabilir ? Reklamsız bir donanımhaberi kim istemez ? PC'yi kapatınca mobile geçtiğimizde, otobüste, tramvayda, metroda, minibüste rahatça dhde takılmayı kim istemez ? Komşularla neden kavga ediyoruz ki ? Biz onlarla barışalım, geri kalanlar birbirini yesin. Son kalanı da biz harcarız. Bir sürü sponsorumuz var, konu dışındaki herkese 1080Ti 1 YTL olacak! Konusu tutan, foruma emek veren herkese Xiaomi Yi telefon hediye edeceğiz! Amazon konusunu da kapatacağız, dolardan haberiniz yok galiba ? Zebanili konu açan (eğer baştan belli ederse, tutmazsa) direk şutlanacak sürgüne yollanacak. Ösym bölümünde 1000 yararlı mesaj atmadan geri alınmayacak. 18 yaş altı, tc kimlik ve sms onayı olmayanlar, profili gizli olanlar konu dışına alınmayacak. Böylelikle csb konuların sayısı azalacak ve daha nezih bir konu dışı sağlanacak!

VER OYUNU BOZ OYUNU!...DONANIMHABER KONU DIŞI 1. BÖLGE ADAY ADAYI OLMAK İSTEYENLER ÖM'DEN ULAŞABİLİR...
KKTC'deyim. Geleli 4 gun oldu. Dikkat ettigim sey ise asiri rahat olmalari. Soruyorum, savastan korkmuyor musunuz? TC var diyorlar. Ekonominiz yok, batmaktan kokmuyor musunuz? TC var diyorlar. Markette temel gidalarin hepsi Turkiye'den geliyor. Su pahali degil ama suyun cidden tadi yok. Tum gun su ic ne siskinlik yapar ne kusturur. Su icmek yerine baska seylere yoneliyorlar. Halk icin hayat iyi, alkol ucuz, araba ucuz. Cogu TC Gocmeni oldugu icin devlet ev vermis kira dertleri yok. Memurlar calismiyor bile. Havalimaninda xray yok. 17 yasindaki cocuga araba aliyolar. Araclar direk japon export ya da has ingiliz. Bizim memlekette calismak icin cigerimizi vermemiz gereken arabalarin burda sicaktan cani cikiyor. Kaldigim yer ingiliz köyü gibi. Cok turist var. Ozellikle ingilizler ve araplar cok. Filistinliler azimsanmayacak derecede fazlalar. Sorunuz var ise alabilirim.

Not: imla icin ozur dilerim mobildeyim :)
Öncelikler merhabalar,

Yaz sıcakları başlamadan ufak bir tatil yapmak istedim. KKTC, Ukrayna ve Balkanlar öncelikti. KKTC daha yakın geldiği için oraya gitmeyi planladım. Hikayemin devamı ise şöyle ;

2 senedir Turkcell Platinum müşterisiyim. Yurt dışına çıkacağım için müşteri hizmetlerini aradım, hattımı yurt dışında kullanmak için 19,99 TL/Gün fiyat biçtiler. Buna bir şey diyemem. Fakat yurt dışı olan yer KKTC. Hadi diyelim ona da eyvallah.

Platinum müşterisi olduğum için bir takım avantajlardan yararlanabiliyorum. HAVAŞ'ta ücretsiz taşımacılık, fulltrip diye bir sitede 100 TL indirim gibi. KKTC'ye gideceğim tarih ve saatte bilet buldum. Sabah olduğu için aracımı da havaalanına bırakmak istemediğim için HAVAŞ ile giderim, fulltripten indirimli alırım gibi bir hesap yaptım kendimce. Önce ilk şokumu HAVAŞ olayında yaşadım. HAVAŞ sadece Ankara, Adana, Antalya ve İzmir şehirleri için geçerliydi. İstanbul gibi bir metropol şehri kapsamıyordu. Dedim uber müber bir şekilde gidicez artık.

İşin patlayacağı noktaya gelelim. Hattımı kullanmam için günlük 19.99 TL istenen YURTDIŞI olan Kıbrıs'a fulltrip sitesinde indirim dahil değil!


▪ KKTC Yurt dışıysa neden fulltrip sitesinde indirimim geçerli değil ?
▪ KKTC Yurt dışı değilse neden hattımı kullanmam günlük 19.99 TL istiyorsunuz ?
▪ Türkiye'nin en büyük şehri İstanbul'da havaş neden kampanyaya dahil değil ?


Kendi içerisinde bile çelişkiye düşüyor Turkcell. Umarım doğru düzgün bir telekom sağlayıcısı çıkar ve piyasadaki tüm telekomları bitirir.

quote:

kaynaklar : https://www.turkcell.com.tr/platinum/ayricaliklar/havalimanina-ucretsiz-transfer https://www.turkcell.com.tr/platinum/ayricaliklar/yurt-disi-ucak-biletinde-100-tl-indirim
Merhabalar, konuyu okumadan önce yanınızda kendinize zarar verebileceğini düşündüğünüz kesici/delici ve yaralayıcı aletleri lütfen saklayınız.

Öncelikle 1. videomuz ABD'de yaşamakta olan İlkay Zaman. Hepimiz biliyoruzdur kendisini. Bir video çekmiş. Resmen şok oldum.

Videomuzu izleyelim ;
Evet arkadaşlar. Koskoca sandviçe 6 dolar ödeyerek oradan çıktı İlkay Zaman.

Aynı sandviçe Türkiye'de bakalım fiyatı ne kadar ?22,90 TL Türkiye fiyatı.

Şimdi gelin güzel bir matematik hesabı yapalım.

AMERİKA ASGARİ ÜCRETİ İLE KAÇ SANDVİÇ ALABİLİRİZ ?

Amerika'da ortalık saatlik asgari ücret 10 dolar. Eyaletten eyalete fark gösterse de ortalama bu. Biz bunu 9 dolar olarak hesaplayalım.

Günde 8 saat çalışan bir ABD vatandaşı 8x9:72 dolar kazanıyor.

26 gün çalıştığı diyelim 1872 dolar ediyor.

Düz hesap buna da 1800 dolar diyelim.

1800/6 : 300 adet sandviç yiyebiliyor bir ABD vatandaşı!

Gelelim Türkiye'ye.

Bekar, çocuksuz bir asgari ücretli çalışanın eline geçen net maaş 1.404,06 TL.

Türkiye'de ise bir vatandaş asgari ücreti ile 1404/22,90'dan 61,31 () adet sandviç yiyebiliyor.

EVET ŞİMDİ GELELİM ASIL SORUYA!
BİZİM ARADAKİ 239 SANDVİÇİ KİM YİYOR ?


quote:KAYNAKLAR
https://www.youtube.com/watch?v=Gf0gwSKO2Zk&t=907s
http://www.muhasebetr.com/asgari-ucret/
http://www.sozcu.com.tr/2016/ekonomi/burada-en-dusuk-ucret-9-bin-lira-1158533/
https://www.yemeksepeti.com/subway-atasehir-bulvar-216-istanbul
En büyük fetöcü zaten başımızda. Akşener fetöcü olsaydı çoktan tutuklarlardı. Anlı ak kadının. Anca kadınlığına laf atar acizler. Yürü be AKŞENER!
Merhaba kardeşlerim ve abilerim. Öncelikle kendimi tanıtayım. 4 Kuşaktır kamyonculuk mesleğinin içindeyiz ve 25.10.2017 tarihi itibari ile bırakmış bulunmaktayız.

Dedelerim Ahıska'dan göç ederken bizi neye sürüklediklerinin eminim farkında değildi fakat artık tek hayat gayem var oda bu ülkeden gitmek.

Kişisel sorunlarımdan bahsetmeden önce büyük dedemin bu işi develerle yaptığını, dedemin fiat 697t, iveco superstarlarla, ford1210'larla yaptığı, babamın volvo f12lerle yaptığını ve benim actrosla yaptığımı anlatayım. Bu meslek ile haşır neşir olanlar zaten dediklerimi anlamıştır. Fakat anlamayan için açıklayayım, fiat 697t ilk kamyonlardandır gibi bişey. Actros ise yeni seri, beyinli dedikleri ama maalesef gerizekalı olan araba.

2006'de radikal bir karar verip babam şöförlüğü bıraktı. Elimizdeki tırı sürmek yerine işletmeye karar verdik. Babam bir şirkette filo operasyon müdürü olarak işe girdi ve tırımızı da o şirkete koyduk. Buraya kadar herşey iyiydi. 2 sene içerisinde paramızın o zamanlar değerli olmasından mütevellit rahatça yaşıyorduk. Hatta 1 aracı 10 araç, 10 aracı 30 araç yaptık 2 senede. Düşünün euro 1.85 tlcik sadece. (ileride bahsedicem)

Fakat 2008 Krizi bizi vurmadı diyemem. Teğet geçer dediği krizi iliklerimize kadar hissettik. 2014'e kadar olan kısmı atlayacağım ailevi sorunlar yaşadık fakat 30 tane tır hiçe gidince insan üzülmüyor değil.

Sene 2014, bir takım tır daha aldık. 10 adet man tgs alınca man bize 1 adet hediye verdi. 1 adette ucuza bulduğumuz actros alıp 12 araç ile yolumuza devam ettik.

24 ay süreyle sözleşmeli olarak çok ünlü bir kola ve cips firmasında araçlar kiralık olarak çalıştı (bu süre zarfında 2 araç kaza yapıp pert oldu), sözleşme bitince (geçen sene 6. ay) araçlarımızı satıp 8 adet AXOR + DAMPER DORSE satın aldık. Sokakta gördüğünüz o sarı kamyonlar var ya, heh onlardan işte.

Şimdi size çalışma prensibini söylüyorum. 2 şöför, 2400 liradan 4800 lira. tek şöför 9 saat, 2 şöför 18 saat. haftada 1 gün izin zorunlu.

bu araç haftada 1 gün, günde 4 saat yatıyor. 4 saat yatmalarını da sayarsak haftada 2 gün yatıyor. bu şöförün hakkı buna bir şey diyemem, kanunlar şöförü de koruyor FAKAT!

Mazot zenginin gemisine yatına 1 lirayken bana 5 lira,
Yedek parça spor otomobile iskontolu, helikoptere uçağa 8ken bana %18+kdv,
Lastik fiyatları uçtuysa,
Yollarda saygı göremiyorsam,
Hafriyatçıyım dediğim zaman bana hakaret ediliyorsa küçük görülüyorsam,
Devlet yap dediği işleri yapmak için ihaleye giriyorsam, sabah arabamda mermi buluyorsam özelden tehdit ediliyorsam aracımın lastikleri kesiliyorsa,
Bir meslek bir mafyanın eline geçtiyse,
Saçma sapan cezalar alıyorsam,
Bulgaristandan araç getiren adam vergisiz çalışıyorken 2. köprüden geçip cezayı ödemiyorken ben geçemeyip ehliyet bırakıyorsam,
Dolar euro kuru fırladıysa 1 liraya alacağım mazotu 3 liraya alıyorsam 1 liraya alacağım yedek parçayı 5 liraya alıyorsam,
Ben 2408 lira + prime şöför çalıştırırken öbür yanda 1800 + prime çalıştıran birisi varsa ve bu adam ceza yemiyorsa,
DUR!
ARTIK YETER!

Ben çalıp çırpmıyorum, ben vergi kaçırmıyorum, ben bu Vatana hizmet ediyorum. Gönül isterdi ki çok gelişmiş olalım toprak yerine telefon tablet bilgisayar robot vs. taşıyalım ama olmuyor işte.
Bana sürekli ceza yazan EGM'ye, Her sene saçma sapan kurallar çıkarıp bizden 6 ayda bi 1500-2000 lira çarpan UKOMe'ye ve en önemlisi bir mesleği bitirip, insanları aç bırakan hükümetimize teşekkür ediyorum.

Bu sabah 09:00 itibari ile tüm araçlarımızı satıp bu lanetleştirilen mesleği bırakıyoruz.
Üzülerek söylüyorum ki, 16 aile işsiz kaldı, lastikçi mazotçu zarar edecek. Teşekkürler yeni Türkiyem...

Düzenleme : Arkadaşlar konu siyasete kaymasın, ben 1 tırımız varken de 30 tırımız varken de 8 tırı satarken de aynı fikirdeydim ve sorunlarımız aynıydı. Lütfen yazdığınız kelimeleri okuyacak biri olduğunu düşünerek yazın.
Şanı büyük Melih Başgan istifa etmem diyor !!
Sulbutiamine, kronik yorgunluk, konsantrasyon eksikliği ve iştahsızlık gibi rahatsızlıklarda kullanılan, genellikle yan etkileri çok az düzeyde veya hiç olmayan bir ilaçtır diyor vikipedia'da, ekşide felan okudum ama tam bir bilgi alamadım. sınav için kullanmak istiyorum. bilgisi olan var mı ? daha önce kullanan felan ?
Hakkında
Konum: İstanbul,Kartal
Forum İmzası:
Acı bu hayat, vefasız alem...
Hakkımda:
Bu üye [color=
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Fujitsu
Bilgisayar
notebook
Mobil cihaz
Apple SE
Operatör
Turkcell
ISS
Superonline
Oyun Platformu
PS4
Oyun Platformu
PSP
Fotoğraf Ekipmanları
Canon
Dünyadan Futbol
PSG
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 10 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Mesaj Sayısı: 505
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 6.131
İkinci El Bölümü Mesajları: 41
Konularının görüntülenme sayısı: 347.808 (Bu ay: 275)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 8.352 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.