Şimdi Ara

[-Veysi Kurt Deprem İzleme Konusu-]MARMARADA DEPREM ALARMI ! [4.5+ DEPREM BEKLENİYOR] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
4
Favori
3.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kediyeyolgösterenadam

Allah hayırlısını nasip etsin. Marmaranın deprem tarihinde şu yıllar büyük bir deprem zaten bekleniyor. İnşallah kaybımız çok olmaz.

Bu isin fitratinda var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

Edirne'yi ne kadar sallar bu deprem eğer olursa?İstanbul zaten yerle bir olur orada yaşayanlar nasıl yaşıyor acaba

Raad ol beya

• Valla 3 ay önce avcılar a taşındım bugün varım yarın yokum keyfinize bakın
    inşallah deprem anıtı depreme dayanıklıdır
  • Bisi olmaz

• Nasipçiler, hayırlısı olsuncular toplanmış yine. Bu kafayla 99daki gibi kayıp yaşanmaya devam edecektir. Geçmişten ders çıkaramayan milletiz. 99 depreminden beri 10 seneden fazla geçti ama hala ''göstermelik'' iyi evler yapılıyor. İyi binalar vardır tabii ama yıkılacak, ölecek sayısı küçümsenemez.İstanbul'da yaşasam epey korkardım bu depremden dolayı. Bu deprem yaşanırsa, ''çok gelişmiş Japonya'da 1800 de şu kadar kişi öldü'' diyip kapatılacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuroki -- 26 Kasım 2014; 11:21:05 >
  • Yaptigim arastirmalar sonucu Bakirkoy Silivri hattindaki fayin birlesmis oldugu bilgisine ulastim. Adalarda ise 1894den beri deprem olmuyor. Marmara Adasinin kuzeyinde ise gaz sizintisi gozlemleniyor.

• ne kadar korkunç lan düşünsene sokaklarda binlerce insan açlıktan ölüyor ne yardım geliyor ne bir şey sokaklar kapkaranlık her yer yıkılmış kıyamet resmen
  • En fazla ölürüz ne yani
  • marmarada nufus çok arttı zaten
  • Umarım hayat beni İstanbul'a taşınmak zorunda bırakacak bir duruma sürüklemez de şu sıkıntılara tanık olmam. Karantina gibi şehir, üstüne "beklenen" depremde en sıkıntılı bölge. Olası depremde 20 milyon adama ne yardım gider, ne yağmalar bitmek bilir, ne hayat güvenliği kalır.
  • Bazi arkadaslar deprem olmayacak, sakarya sirasini savdi gibi cumleler soylemis. Bu mantiga gore Vanda olan 7.2lik depremden sonra artci deprem olmamasi gerek idi ama Vanda asil yikimi artcilar yapti. Sira savma soz konusu degildir, her an her fayda deprem olabilir.

Peki ya Istanbulda 7.2 üstü bir deprem olursa ne olur ?

En buyuk depremin 1890li yillarda oldugunu var sayar isek en basitinden kopruler yikilacaktir. Havalimanlari, limanlar tershaneler zarar gorecek elektirik ve dogalgaz yanginlari cikacaktir. Yagma ve hirsizlik olaylari %1500 artacak, cesetlerden saat, altin vs. calinacaktir. Istanbul en az 10 yil geriye gidecek, istanbul ankara karayolu tuzladan baslayarak buyuk zarar gorecek (buraya dikkat!) Nuh Betonun yaptigi korunmasiz olan ruzgar hesaplanmayan altinda binalar olan Viyadukler cokecek depremle ilgisi olmayanlarda hayatini kaybedecegi gibi gelen yardimlar sahil yolundan gelmek zorunda kalacak buda daha fazla mesafe yakit gibi zarara ugratacaktir. Deprem sonrasi ise OHAL ilan edilecek ve buraya dikkat Terör Faaliyetleri %100 artis gosterecektir.

Bize kim yardim edecek ?

Basta Yunanistan, Bulgaristan, Gurcistan, Azerbaycan, Israil olmak uzere tum nato ulkeleri dahil dunyanin en az 100 ulkesinden yardim gelecektir. En buyuk katkisi ise Israil ve Azerbaycan timi yapacaktir. (Israil egitimli, Azerbaycan timi ise tecrubeli. Bkz. Van)

• Forumda 99 depremini yaşamamış, o korkuyu çekmemiş, o kokuyu hissetmemiş 2000 doğumlu bebeler olduğu için dalga geçilmesi çok normal, bir gün vuracak marmara depremi bizi ama hayırlısı umarım sağ çıkarız yakınlarımız ile beraber kimse zarar görmez, hayal ama umudum böyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pxcnsRy

Bazi arkadaslar deprem olmayacak, sakarya sirasini savdi gibi cumleler soylemis. Bu mantiga gore Vanda olan 7.2lik depremden sonra artci deprem olmamasi gerek idi ama Vanda asil yikimi artcilar yapti. Sira savma soz konusu degildir, her an her fayda deprem olabilir.

Peki ya Istanbulda 7.2 üstü bir deprem olursa ne olur ?

En buyuk depremin 1890li yillarda oldugunu var sayar isek en basitinden kopruler yikilacaktir. Havalimanlari, limanlar tershaneler zarar gorecek elektirik ve dogalgaz yanginlari cikacaktir. Yagma ve hirsizlik olaylari %1500 artacak, cesetlerden saat, altin vs. calinacaktir. Istanbul en az 10 yil geriye gidecek, istanbul ankara karayolu tuzladan baslayarak buyuk zarar gorecek (buraya dikkat!) Nuh Betonun yaptigi korunmasiz olan ruzgar hesaplanmayan altinda binalar olan Viyadukler cokecek depremle ilgisi olmayanlarda hayatini kaybedecegi gibi gelen yardimlar sahil yolundan gelmek zorunda kalacak buda daha fazla mesafe yakit gibi zarara ugratacaktir. Deprem sonrasi ise OHAL ilan edilecek ve buraya dikkat Terör Faaliyetleri %100 artis gosterecektir.

Bize kim yardim edecek ?

Basta Yunanistan, Bulgaristan, Gurcistan, Azerbaycan, Israil olmak uzere tum nato ulkeleri dahil dunyanin en az 100 ulkesinden yardim gelecektir. En buyuk katkisi ise Israil ve Azerbaycan timi yapacaktir. (Israil egitimli, Azerbaycan timi ise tecrubeli. Bkz. Van)

Sen nerede yasiyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: straptezlo

quote:

Orijinalden alıntı: speedyrazor

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tom Marvolo Riddle Burnu

quote:

Orijinalden alıntı: speedyrazor

quote:

quote:

quote:

quote:

02.29 bi deprem daha oldu kutahya..
    02.31 bi deprem daha oldu...

Sakarya Adapazarina vurur mu ?

Eger deprem simav merkez uslu olursa vurmasi muhtemel.

Olum uyuyamicam senin yuzunden. Cok siddetli mi vurur ne olur aciklasana

Çok korkmana gerek yok sakarya sırasını savdı sıra istanbulda

Sakarya'ya gel gör, yarısı yıkılır Sakarya'nın. Büyük Marmara Depremi bekleniyor sadece Istanbul ile sınırlı kalmıyor olay. Osmanlı zamanı olmuş ve Edirne gibi 4. Deprem bölgesi olan yerlerde bile evler yıkılmış. Tekirdağ'a tsunami vurmuş. Bunlar tarihi kayıtlarda var. Yani deprem olursa Marmara Bölgesi komple gidebilir.

Aga uyu rahat rahat etkilemez dedin.

Simdi de tam tersini diyosun ben anlayamadim

Rahat uyu eğer ev depremden sonra yapıldıysa endişe edilecek bir durum yok depremden önce yapılıp 99 depremini atlattıysa yine sorun yok

Bina 99 depremini atlatti cok sukur. Eski pusku bir bina da degil. Insallah hic deprem olmaz

Bina ne zaman yapildi, depremi atlattimi gibi tutumlar yanlis. Cunku depremden once yapilmis bir bina en az 15 yasindadir. Ve kolonlar daha onceki depreminde yukunu ustunde tuttugu icin daha kolay yikilacaktir. Ha bu demek degilki yeni binalar yikilmayacak. Bunu kimse bilemez. Belki bizim binamiz yikilacak ama 50 yillik binalar yikilmayacak. Bu insaatcilarin isi.

• ulan bi olsun da şu korkumuz bitsin artık paranoyak oldum arkadaş ne olsa lambaya bakıyorum allah allah
  • Tekirdağ'ı harcayacaklar matmazel , herkes İstanbula koşucak bizi kimse iplemicek ölüleri yicez sanırım yardım gelene kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: asosyal yaratik

ulan bi olsun da şu korkumuz bitsin artık paranoyak oldum arkadaş ne olsa lambaya bakıyorum allah allah

Bendede surekli sallaniyormus hissi olustu. Okulda evde yatakta. Insallah olmaz da biz korkmaya devam ederiz.

• tamda 1. derecedeyim. ilk bizim bina yıkılır kesin
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: asosyal yaratik

ulan bi olsun da şu korkumuz bitsin artık paranoyak oldum arkadaş ne olsa lambaya bakıyorum allah allah

Bendede surekli sallaniyormus hissi olustu. Okulda evde yatakta. Insallah olmaz da biz korkmaya devam ederiz.

Hocam hiç sorma ya aynısı ben de var takıntı haline geldi gözüm sürekli lamba da artık ne olacaksa olsun elbet birgün olucak korkmam aslında pek ama evimiz 10 yıllık ve çok sağlam değil avcılar tarafın da oturdugumuz için korkmuyor değilim.
  • korkmanın anlamı yok.şanslı olan yaşayacak sanssız olan yitip gidecek.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.