A

Yüzbaşı
04 Mayıs 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 158 (Bu ay: 0)
Gönderileri
merhaba arkadaşlar.uzunca bir süredir kullanmakta olduğum 17"lik crt monitörümden kurtulmak istiyorum artık.
göz yorgunluğu ve göz bozulmasından dolayı artık monitörümden sıkılmaya başladım.100-150 tl bütçe ile alınabilecek göz sağlığı için uygun led-lcd ekran tavsiyesi verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
merhaba arkadaşlar.core 2 duo e6300 işlemcimi stok fanıyla kullanıyorum.malum havalar ısındı ve speedfandan sıcaklığı kontrol ediyorum işlemcinin sıcaklığı 55'ten aşağı düşmüyor yük altında bu değerler 75'i görüyor.30-40 tl bütçem var önerebileceğiniz bir soğutucu modeli varmı ?
Dedim yapayım bi manyaklık olsun bitsin.hem 1 ocak olması münasebetiyle girdim buz gibi suyun altına

çok rahatlatıyor gerçekten denemeyen varsa mutlaka denesin.yeni uyanmış gibi his geliyor.
Merhaba arkadaşlar.Şuan bilgisayarımda kullandığım IDE hdd var ultra dma mode 2 ve okuma-yazma hızı düşük.Üzerine windows kurulu olduğu için haliyle pc açılırken çok yavaş açılıyor ve kullanırken kasılmalar oluyor.
Şimdi elimde 1 adet Sata 2 Ultra dma mode 6 aktif olarak gözüken bir hdd var hız testi yaptığımda 70-80 mb civarında okuma-yazma hızına sahip olduğunu gördüm.Acaba bu diske windows kurup kullansam bilgisayarımda hızlanma olur mu ?
Merhaba arkadaşlar.
İnsan beyni bilinç formuyla dijital dünyaya aktarılabilir mi ? Siz ne ihtimal verirsiniz ?
Matrix filmini izlemeyen yoktur heralde yani bir nevi matrix ortamından bahsediyoruz sistem olarak.
Beden gerçek dünyada ama bilinç o an tasarlanmış sanal ortamda istenildiği gibi hareket edebiliyor.Uçabiliyorsunuz ve yemek yemeden yaşayabiliyorsunuz ama programda olduğunuz sürece.Ve zaman kavramı sistemin frekansına göre işliyor.
Düşünüldüğünde pekte mantıksız sayılmaz aslında.Bundan 20 yıl önce dünyanın her tarafına bir tıkla internetten ulaşacağını söylesen adama deli derlerdi bu hızla gidilirse kim bilir neler yapılır diye düşünüyorum.
merhaba arkadaşlar.yakın bir zamanda elime nvidia gt 9600 1 gb 256 bit ekran kartı geçecek.işlemcim core 2 duo e6300 1.86 ghz darboğaz yapma ihtimali var mı ? monitörüm 1024x768 çözünürlükte yani fazla yük bindirecek tarzda değil.hali hazırda 350W psu var +12v kanalından 16A verebiliyor.sizce sıkıntı yaratır mı ?
Arkadaşlar merhaba.aldığım bu yeni işlemcide sıcaklık sorunu yaşıyorum.Eski pentium 4 işlemcim boşta 35 derece yük altında ise max 60 görürken e6300 çekirdek sıcaklıkları boşta 55 derece civarı gösteriyor.
Bunlar normal değerler mi yoksa soğutucuda mı problem var ?
Arkadaşlar merhaba.elimde 2 GB DDR2 667 mhz ram var fakat sistem 1 gb olarak görüyor.aida64, cpu-z ve biostan baktığımda hep aynı durum.Anakartımın 4 gb'a kadar ram desteği var ama neden böyle oldu anlamadım.

Anakartımın modeli MSI P4M900M/P4M900M2 (MS-7255 v2.1)
.
Hakkında
Meslek: Elektrik Mühendisi - Satınalma Şefi
İlgi Alanları: Bilgisayar Donanımı - Elektrik - Elektronik - Otomasyon
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.164
İkinci El Bölümü Mesajları: 17
Konularının görüntülenme sayısı: 35.587 (Bu ay: 370)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 383 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.