Şimdi Ara

Vestel Venus Z20 Türkiye'de satışta! İşte fiyatı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
0
Favori
6.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sd 630 işlemci ve 2.099 TL... Agam bizimle egleniyyy.

• mi 6x aliexpressde neredeyse yaeı fiyatına bulunabilir...

hepyeni olayını da anlamadım

2.099 vercem, 18 ay 119 daha vericem

2.099 olanı alıp yenisini mi vericek?

• SudaEriyenAspirin kullanıcısına yanıt
    Yerli üretime destek vermeyen siz gibbler yüzünden dolar 5 tl oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 18:9 ne ya? 16:9'un suyu mu çıktı?

Bir de Full HD+ demişler, sanki o +kısmını doğru dürüst kullanabileceğiz gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyata gel

• quote:

Orijinalden alıntı: Furkovic

Yerli üretime destek vermeyen siz gibbler yüzünden dolar 5 tl oldu.
  • Furkovic kullanıcısına yanıt
    Vestel ve yerlilik. Enteresan. SoC yapmış olsa peki derdim de. Neyse...
  • quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Vestel ve yerlilik. Enteresan. SoC yapmış olsa peki derdim de. Neyse...
    Ne alaka bu firma manisada üretilmiyormu senin haberin var mı o fabrika kaç kişiye ekmek kapısı sağlıyor bir kapansa en az 500 bin işssiz olur ? Bu telin tasarımını vs türk mühendisler çizmiyor mu ?
  • quote:

Ne alaka bu firma manisada üretilmiyormu senin haberin var mı o fabrika kaç kişiye ekmek kapısı sağlıyor bir kapansa en az 500 bin işssiz olur ? Bu telin tasarımını vs türk mühendisler çizmiyor mu ?

Alıntıları Göster
    SoC'in ne olduğunu öğren gel evladım.
  • astegon kullanıcısına yanıt
    Apple kendisi SoC üretiyor mu? Bilmediğimden ve merakımdan soruyorum.

• quote:

Alıntıları Göster
    Tasarım ZTE firmasına ait. Bilmeden konuşmayın.

Vestel Venus Z20 Türkiye'de satışta! İşte fiyatı

• Hocam ciddi misiniz? Piyasadaki 10 telefondan 5'inin tasarımı bu zaten :D

Ayrıca alt üst çerçevelerin z20 ile alakası yok.

• EKE58 kullanıcısına yanıt
    TSMC tarafından üretiliyor. Devre tasarımı apple tarafından üretimi taiwan'da, implementation ve birleştirmesi de foxconn (china-mainland)

Apple amerikada gidip "Yerli ve milli cihazınız iPhone" demiyor ama...
    Hocam vestel de baskı devre tasarımını kendisi yapıyor diye biliyorum. Yani esasen apple'ın yaptığından çok farklı bir şey yok gibi.

Apple'ın yerli ve milli demesine gerek yok çünkü zaten dünyanın envai çeşit ülkesinde kılını kıpırdatmadan yüzbinlerce satış yapabildiği bir müşteri kitlesi var. Vestel n'apsın garibim, pazara bir şekilde girmesi kendi ülkesine hitap etmesi lazım. En güçlü slogan da yerli ve milli. Ben olsam ben de aynı satış stratejisini uygulardım.

Bu strateji ile mi başarılı olacak vestel.

Çöp cihazlara çok yüksek paralar istemek. Hadi oradan!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Önyargılı olmamak lazım hocam. Hiç vestel telefonum olmadı ama yakın takipteyim. İlk çıkan modelden bu yana çok ciddi ilerleme var. Elime aldım baktım, a8 2018 kasasına bir bakın inceleyin bir de z20'ye bakın. Çok bariz daha başarılı vestel. Z20 ne kadar olmalıydı derseniz 1700 derdim. Bu donanım bu tasarımla vurucu fiyat bu olurdu. Ama yavaş yavaş düşecektir.

Bakalım belki çentikli telefon falan üretirler. Ben takipte kalmaya devam edeceğim. Neticede casper'dan reeder'dan bir farkı var ki o da al telefonu etiket vur piyasaya sür yapmaması.

Vestel in yapması gereken belli fiyatı doğru ayarlayıp insanların gönlünü ve güvenini kazanmak + yazılım olayını bir şekilde düzgün hale getirmek

Ben ön yargılı değildim. Taa ki "Ben yerli ve milliyim" mottosu ile yurt dışından gelen cihazlara ek vergi istemesi ile benim gözümde sıfırlandı.

Madem TR'de üretim yapıyorsun o zaman insanlara kaliteli cihazları ekonomik sun ki paramız vestel'de kalsın. Ben de isterim ki güzel bir cihazı yerli olarak alabilmek.

SoC konusunda üreticiler belli. Oturup kendi işlemcimizi yapalım demiyorum ama yapılacak şeyler basitken "Bana ne yeaaa ben mi kurtaracam dünyayı" mantığı ile 1000 TL'lik cihaza 1600-1700 istediler.

Şimdi de değil 2099 1500 bile vermem ben Z20'ye.
  • Fiyat tüketiciyle dalga geçmek amaçlı verilmiş.
    Snap630 gibi çerçöp bir işlemci koyduğun ve gümrük vs vs vergileri ödemeden üretilen bir cihaza 2099 lira istemek gerçekten rezillik.
    Vestel diğer dünya markalarının 1 cihazdan elde ettiği kazancın en az 3 katını kazanıyor.
    Milliyetci iyi niyetli tüketiciyi resmen kazıklıyor.

Hocam o vergi mevzusu tamamen bir balon. Bu ekonomi politikası gereği planlanmış bir şeydi. Önce cep telefonuna taksit kaldırıldı. Nedeni şu; insanlar taksite güvenip aldıkça alıyor, cari açık büyüdükçe büyüyor. Asgari ücretle çalışanların ellerinde hep iphone. Adamın onu alması için 3 ay harcamadan biriktirmesi lazım.

Bu çılgınlığı nasıl frenleriz diyerek taksit kaldırıldı. Çare olmadı. İkinci yapılacak hamle her zamanki gibi vergilendirmeyi arttırmak. Bunlar fixtir üstad. Üretmiyorsan ihrac etmiyorsan vergiden çıkarırsın bedelini. Cari açığı böyle dengelemeye daha doğrusu frenlemeye çalıştılar. Vestel olsa ne olmasa ne. Bu zaten yapılacaktı yapılmak zorundaydı. Günah keçisi tamamen vestel oldu.

Bugün bizim vestel gibi arçelik gibi markalarımız olmasa bir buzdolabını 10 binden aşağı alamayız buna emin olun. Bu yerli firmalar kaliteli üretimle rekabet yaratabiliyor yabancı markalarla.

Yani vestel istedi vergi geldi değil. O vergi zaten gelecekti. Günah keçisi vestel oldu.

Şöyle düşünün dünki akaryakıt zammını opet mi istedi mesela. Zaten rutin zamlardan biri işte. Alıştık artık :)

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.