Şimdi Ara

VESTEL DVD 6600 YENİ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
0
Favori
21.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

VESTEL DVD 6600 YENİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadow006 -- 29 Kasım 2006; 0:41:36 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: omseku

benimde eski çektiğim dvdleri dvdrw ye klasörleyip attım.. en kolay yolu..

Bende böyle yapmayı düşünüyorum. Philips 5140 ile Vestel 6600 arasında kaldım acaba hangisini alsam.
  • VESTEL 6600 MU YOKSA PHILIPS 5960MI HANGISI ARKADASLAR IKISDE AYNI FIAT????
  • @blackmuratyami
    6600 alırsan izlenimlerini lütfen yaz dostum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi POFUDUK -- 29 Kasım 2006; 17:07:31 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: POFUDUK

6600 alan arkadaş kayboldu. Alalı baya oldu şöyle bir özetlesen diyorum genel olarak.

alan arkadaş kaybolmadıda yoğun işgüç birde ufak kızım var rahatsızdı ilgilenemedim uzun süredir.
    almayı düşünen arkadaşlara fikir olması açısından şöyle diyebilirim.
    divx leri altyazısı ile beraber klasörlerseniz(ayrı ayrı) hiçbir sıkıntı yok
    gösterimi çok iyi görüntüler çok net ses güzel 5+1 speaker im olmadığı için test edemedim
    belleklerde sıkıntı yok denemedim ama bellekteki filmleride oynatıyormuş
    samimi olarak söyleyeceğim başından vestel 87 dmp tv faciası geçmiş biri olarak
    tavsiye ederim.
  • herkese selamlar,

arkadaşlar ben uzun zamandır vestel 5500 kullanan biriyim herhalde 10 un üzerinde divx player denedim.
    vestel 5500 ün üzerine player görmemiştim şu ana kadar.
    vestel 5600 a gelince uzak durun hatta gördünüz arkanıza bakmadan kaçın. nedeni çok basit hepsi üretim hatalı playerlar.
    daha sonra gittim bi tane de regal 3600 aldım süper bi cihaz tek sorunu stand by yada on konumunda disc tray den sssss diye hafif bi ses geliyo olması.
    dünde vestel 6600 denedim bu da süper bi sistem anladığım kadarı ile 5600 fiyaskosunu düzeltip daha kapsamlı bi sistem yapmışlar.
    philips 3040 da kullandım divx altyazılarda küçük olması dışında bi sorunu yok.update ile ilgilenemedim henüz.
    teknik özelliklere girmiyorum hiç sorunuz olursa açıklama yapmaya çalışırım. ama genel olarak herşey var bu forumda.
    sonuç olarak aa bu arada 1-2 saat öncede bi arkadaşımdan lg dv8761em aldım bakiim bide onu kucalıcam.
    sonuç olarak ses di codec di decoder ı vardı yoktu bu markanın tray i kötü onun kumandası bozuk diğeri qpel desteklemez felan derken tavsiyem 6600 vestel dir ama uzun süreli kullanamadım henüz vestel 5500 bulursanız hemen alın satmıyolarsa kapın kaçın :)
    saygılar sewgiler

• amanın,

mesajı atınca gördüm bi mesaj daha vestel e ne oldu bilmiyorum eski 70 ekran black serisinden tv kullanıyorum vallaha nazar değmesin süper ama forumlarıda geçtim kendi çevremde 4 arkadaşım dmp li dmp siz 87 ekran tv leri aldılar şu yeni olanlar ya biri memnun değil herkes sorun yaşıyo son dönem tv olayındada vestel de bi karın ağrısı var ama inanıyorum vestel bunu da düzeltecek....
  • quote:

Orjinalden alıntı: etranger

quote:

6600 alan arkadaş kayboldu. Alalı baya oldu şöyle bir özetlesen diyorum genel olarak.

alan arkadaş kaybolmadıda yoğun işgüç birde ufak kızım var rahatsızdı ilgilenemedim uzun süredir.
    almayı düşünen arkadaşlara fikir olması açısından şöyle diyebilirim.
    divx leri altyazısı ile beraber klasörlerseniz(ayrı ayrı) hiçbir sıkıntı yok
    gösterimi çok iyi görüntüler çok net ses güzel 5+1 speaker im olmadığı için test edemedim
    belleklerde sıkıntı yok denemedim ama bellekteki filmleride oynatıyormuş
    samimi olarak söyleyeceğim başından vestel 87 dmp tv faciası geçmiş biri olarak
    tavsiye ederim.

Teşekkür ederim dostum.

• Aklıma gelmişken divx6 ve qpel açıyo mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi POFUDUK -- 30 Kasım 2006; 15:16:14 >
  • bu vestel 6600 ün usb girişi var mı? usb sabit disk bağlanabiliyor mu?
  • Usb için kimi arkadaşlar var , kimisi yok demiş. Kullanan , test eden arkadaş bu konuya açıklık getirirse sevinirim. Bugünlerde yeni bir divx player alıcam. Benim için en önemli özelliği 2 gb'lık usb belleğe attığım filmleri sorunsuz izleyebilir miyim ?
  • KDV Dahil 96,61 YTL / 96.610.000 TL

SD/MS/MMS KART ve USB bellekten müzik dinleme ve film seyretme
    Kodak picture CD,MP3-CD,WMA,DVD+RW/DVD-RW,DVD+R oynatma
    5.1 kanal kod dolby dijital çözücü
    DTS dijital çıkış
    Dahili dolby dijital AC-3 ses decoderi
    4:3 ve 16:9 ekran formatı
    PAL ve NTSC uyumlu
    Progressive tarama
    Divx desteği
    Divx 4 ve 5 desteği
    Divx 3.11 desteği
    DRM (dijital rights management)
    Xvid desteği
    Alt yazılarda türkçe karakter uyumu
    Çok açılı oynatma
    Zoom (2x,4x) fonksiyonu
    Tam fonksiyonlu uzaktan kumanda
    Dil,alt-yazı,çok açılı seçim
    Farklı OSD dil seçenekleri
    Başlık/bölüm/seslendirme/altyazı/açı seçimi
    Tekrarlı oynatma/çalma
    Anında tekrar/atlama
    İşaretleme özelliği
    Resim albümü
    Çocuk kilidi
    Ebeveyn kontrolü
    YUV çıkışı
    S-Video çıkışı
    Video çıkışı
    Dijital ses çıkışı (coaxiel/optical)
    Euro-scart çıkışı

VESTEL DVD 6600 YENİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asiltane -- 4 Aralık 2006; 23:36:43 >

• Divx6 yok yani. Madem en son ürünün bu neden son çıkan codecleri desteklemessin ki?
  • Arkadaşlar merhaba...

Ben divx player almak istiyorum elimde güzel bir arsiv ver ve hergünde yeni dizi yada filmler katıyorum...Divx player'ım yok...Pcde izliyorum yada arkadaşımın divx'ini ödünç alıp izliyorum onlarda yanlış hatırlamıyorsam 5600 var yada 5500 sorunsuz izledim burda ve onların evinde.. gayet memnunlar 1-2 senedir..Baya anlarlar bu işten bana 6600 önerdi onu alabilirsin dedi ama vestele yada daha iyi bilen birine güncelleme yapılabiliyormu diye sor ve alırken divx götür çalışıyormu diye bak dedi güncelleme sorunu varmı birde okudum vestel hakkındaki görüşlerinizi her markanın her aletinde olduğu gibi memnun olanda var olmayanda var...siz ce almalımıyım ? bilg verirmisiniz ? vede güncellemesi varmı ?

Teşekkürler...
  • quote:

Divx6 yok yani. Madem en son ürünün bu neden son çıkan codecleri desteklemessin ki?

yani bence de destekliyor olmalı...
  • Selam,
    Herkes soru sormuş ama ya hiç alan yok yada alıp tam olarak bilgi veren yok.
    Ben yeni aldım, genel olarak özelliklerini ve ilk denemelerimi yazayım.
    Kullanım kılavuzunda yazanlar :
    "DVD/VCD/(S)VCD/CD-R/CD-RW/MP3/JPEG/WMA/DivX/MPEG/MPEG4/QPEL/GMC ve hafıza kartalrını oynatma/çalma"
    "DivX6 da dahil olmak üzere DivX filmlerinin tüm versiyonlarını DivX medya dosyalarıyla oynatabilme özelliğine sahiptir." yazıyor fakat kendim deneme fırsatım olmadı.
    "2 de 7 modülü SM,SD,MMC,MS,MSPRO,CF kartlarını destekler."
    "1'de 3 modülü SD,MMC,MS kartlarını destekler.(Ayrıca MSPRO'yu da destekler."
    "Çoklu Ekran Modu Desteği (16:9 , 4:3 Letterbox, 4:3 PAN%SCAN)
    "8 ayrı konuşma dili desteği (Disk içeriğine göre)"
    "32 ayrı altyazı dili desteği(Disk içeriğine göre)"
    "9 ayrı görüntü açısı desteği(Disk içeriğine göre)"
    "8 seviyeli içerik ayarı"
    "4 farklı hızda ileri ve geri alma(2x,4x,8x,20x)" DivX lerde sadece 2x çalışıyor
    "4 farklı hızda ağır çekim oynatma (1/2x, 1/4x , 1/6x, 1/7x ileri" DivX için hiçbirini kullanamadım.
    "Zaman araması " VCD için var fakat DivX için istediğiniz zamana gidemiyorsunuz
    "sub,txt,smi,srt,psb,ass,ssa DivX altyazı formatlarını destekleme" (Kutu üzerinde yazan)
    "AC-3, MP3 , WMA , OggVorbis ses codeclerini destekleme

Cihaz Çıkışları
    Video Çıkışı
    Dijital optik ses çıkışı
    Dijital koaksiyel ses çıkışı
    5.1 sistemi için ses çıkışları
    HDMI çıkışı
    Skart çıkışı
    YPbPr Çıkışı (progressive tarama)

Çok fazla deneme fırsatım olmadı.Sanırım bozuk bir diske film çekmişim.
    Tamamı ile bozuk değil tabii.Bilgisayar CD yi okumak için çok uğraştı ve 2-3 dk sonra acayip sesler çıkararak ancak okudu.
    Aynı CD 6600 de sorunsuz açıldı.Gerçi filmin sonunu göremedim ama o da CD nin bozukluğundan kaynaklanan bir durum olsa gerek.Onun dışında 3 CD denedim sorunsuz çalışıyor.
    İzlediğim filmelr hepsi TR olduğu için altyazı konusunda birşey diyemeyeceğim.
    Onu özellikle kısa filmler ve bolca altyazı ile test etmek lazım.
    Cihazda USB ile ilgili hiçbir giriş-çıkış bulunmuyor.
    Görünüm olarak gayet hoş duran bir cihaz.
    DivX filmlerde ileri-geri veya ağır çekim oynatma yok.Sadece 2x ileri sarması düzgün.4x de donup kalıyor diğerleri hiç yok.
    DivX de istenilen zamana gitme durumu olmadığı için filmin ortasında elektrik gitmemesine dua edin derim.Kumandayı da fazla kurcalamayın kazara yeniden başlatırsanız 2x ile istediğiniz zamana gitmek tam bir ızdırap.
    Eksi olarak hemde bence büyük bir eksi olarak ilk etapta bu durum var.
    Ayrıca Türkiye için Türkiye'de üretilen ve bunu üreten bir Türk firması iken ve kullanma kılavuzu sadece Türkçe hazırlanan bu aletin neden kumanda tuşları Türkçe olmaz bunu da anlamış değilim.
    Bakalım başka bir sorun veya eksik çıkmazsa kullanmaya devam edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gezgin72 -- 11 Aralık 2006; 2:01:36 >

• Sanırım bu sorunlar senin taktığın cdden kaynaklanmış. Biz bir arkadaşa aldık ve ileri sarma ve zamana atlama sorunu görmedik. (Divx film denedik) Alet şu an için gayet güzel.
  • 6600'i inceleyen arkadasin actigi topige'de ayni msj'i attim, buraya da yazayim dedim.
    Öncelikle cihazin destekledigi alt yazi secenekleri oldukca kisitli. Yaygin olarak kullanilan diger ssa, microdvd, mpl2 gibi formatlari desteklemiyor. Bir diger önemli konu, vestel teknik özelliklerde cihazin sahip oldugu goruntu işlemcisini belirtmemiş? Bu yuzden yuksek ihtimal, cihazin işlemcisi 12/54 bit gibi duruyor. Çunku islemcisi belirtilmeyen cihazlar, cogunlukla bu işlemciye sahip cihazlar oluyorlar.

Gunumuzde en iyi goruntu kalitesini min. 12/108 bit'lik işlemcilere sahip cihazlarin verdigini dusunecek olursak, kisitli alt yazi secenegi, netten f.w update yapilamiyor olmasi ve zayif goruntu işlemcisini göz onune aldigimizda, bu cihazin "fiyatini hak ettigini soyleyemeyecegim" maalesef

• quote:

Orjinalden alıntı: pininfarina

6600'i inceleyen arkadasin actigi topige'de ayni msj'i attim, buraya da yazayim dedim.
    Öncelikle cihazin destekledigi alt yazi secenekleri oldukca kisitli. Yaygin olarak kullanilan diger ssa, microdvd, mpl2 gibi formatlari desteklemiyor. Bir diger önemli konu, vestel teknik özelliklerde cihazin sahip oldugu goruntu işlemcisini belirtmemiş? Bu yuzden yuksek ihtimal, cihazin işlemcisi 12/54 bit gibi duruyor. Çunku islemcisi belirtilmeyen cihazlar, cogunlukla bu işlemciye sahip cihazlar oluyorlar.

Gunumuzde en iyi goruntu kalitesini min. 12/108 bit'lik işlemcilere sahip cihazlarin verdigini dusunecek olursak, kisitli alt yazi secenegi, netten f.w update yapilamiyor olmasi ve zayif goruntu işlemcisini göz onune aldigimizda, bu cihazin "fiyatini hak ettigini soyleyemeyecegim" maalesef

Ben sizin altyazı seçeneği kısıtlı cümlenize takıldım. sub, txt,srt ve smi den daha yaygın olarak hangi altyazı formatı kullanılıyor açıklayabilir misiniz? Artı "sub,txt,smi,srt,psb,ass,ssa " formatlarını destekliyor ve bana pek sınırlı gibi gelmedi. Uzun zamandır vestel5500 kullanıyorum ve şimdiye kadar hiç altyazı sorunu ile karşılaşmadım. 5500 de 6600 ile aynı altyazı formtlarını destekliyor sonuçta. Netten update olayına gelirsek vestel bu olayı kendisi kaldırmış. Servislerden ücretsiz update yapıyorlar. Böylesi daha güvenli değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi POFUDUK -- 12 Aralık 2006; 15:06:55 >

• Arkadaslar vestel 5600 makina aldım.Eve geldim cd lerimi yaptim alt yazilarimi ayni isimle koydum.Taktım gayet guzel seyrederken bırde ne goreyım fılmın ortasında alt yazı gıttı :)
    Allah allh dedım acaba cd mi problem var baska cd taktım ondada aynı...

Neyse aldım makınayı vestele gıttım..Dedım bole bole cd lerimide goturdum.Adamlarda sasırdı..Dediler bir ust modelını verelım.E ıyı kardesım verın dedım.Arasında 90 ytl fark olmasına ragmen ok dedim.
    Vestel 600 ıcıne cd yı taktık.İleri sarıyoruz play deyınce sarmaya devam edıyor...Alt yazı problemı aynen devam edıyor..Neyse para ıadesı yaptılar.
    Demem su ki vestel beni memnun etmedi abi.Bizzat yasadıklarım bunlar..
    Şimdi parasınıda gectım adam gibi bir divx player alıyım dıyorum...Ama ne alıcam hic bir fikrim yok.

Voxline 933 veya philips 720 sa alayım dedim teknosaya gittim adam bunlar eski gelin size philips dvp 5140 verelim dedi...Dur ben bır arastırayım dedim..Forumlarda fazla bır bılgı yok.

En sonunda kıyıcam paraya alıcam bır notebook takıcam tv ye seyredıcem ıyıce dellendım.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.