Şimdi Ara

vestel dgw9000

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
2
Favori
35.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fiber aboneliklerinde turk telekom artik bu cihazi kullaniyor. cihaz hakkinda bilgisi olan var mi? uzerinde zte yerine vestel yazan zte kaynakli bir router oldugunu saniyorum ama teknik ozellikleri nedir?

vestel dgw9000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi positroN -- 18 Haziran 2022; 14:21:38 >

• Hocam cihaz elinizdeyse siz bize bilgi verin.

Yeni bir cihaz, hakkında internette hiç bir bilgi yok. Biraz şurada konuşuldu ama cihaz sahibi forumdaş teknik bir bilgi paylaşmadı. İçini açıp SoC, switch, wi-fi çipleri, flash, antenler vs birkaç foto paylaşsanız fena olmaz.

• 0ldskool kullanıcısına yanıt

maalesef, bana da kuzenim fotografini atti. internette de bir bilgi bulamadim. ilginc geldi vestel'in uretmesi/montajlamasi. neyse zamanla kullanan arttikca bir fikir sahibi oluruz umarim. ben ozellikle zte cihazlarin asiri kisitli olmasindan hoslanmiyorum. belki yazilimsal olarak biraz daha serbest birakilmistir, yani umarim.

ek olarak arkasinda arayuze giris bilgisi olarak hgw.local yazmislar. zte ile alakasi oldugunu o yuzden dusunuyorum. beyaz zte cihazdan cok farkli degildir belki de donanimsal olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi positroN -- 18 Haziran 2022; 21:40:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: positroN

maalesef, bana da kuzenim fotografini atti. internette de bir bilgi bulamadim. ilginc geldi vestel'in uretmesi/montajlamasi. neyse zamanla kullanan arttikca bir fikir sahibi oluruz umarim. ben ozellikle zte cihazlarin asiri kisitli olmasindan hoslanmiyorum. belki yazilimsal olarak biraz daha serbest birakilmistir, yani umarim.

ek olarak arkasinda arayuze giris bilgisi olarak hgw.local yazmislar. zte ile alakasi oldugunu o yuzden dusunuyorum. beyaz zte cihazdan cok farkli degildir belki de donanimsal olarak.

Keşke yerli cihaz olsa ama hazır cihazın üzerine etiket basma diye tahmin ediyorum. Yerli olsa sitelerde haberi çıkardı çoktan. Büyük basın toplantıları vs...

ZTE olabilir de olmaya bilir de. Local'de cihaz adresinin hgw.local olması marka bağımsız muhtemelen home gateway'den geliyordur. Türk Telekom sözleşmelerinde de bu kısaltmayı (HGW) kullanıyor.

• Merhaba, modem hakkında merak ettiğiniz tam olarak nedir, yardımcı olmaya çalışayım. Henüz hız testine alamadım, bulunduğum ortamda aşırı derecede kablosuz sinyal olduğu için, yapacağım ölçümlerde de sağlıklı sonuç alamam. Bana iletilen modemin gelişmiş arayüzü bu şekilde:

vestel dgw9000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cirilla fiona -- 22 Haziran 2022; 14:58:5 >
  • cirilla fiona kullanıcısına yanıt

Fii tarihindek Tılgın'lardaki arayüze benzettim.

• reklam için isim hakkı verilmiş olabilir. neden olmasın? reklamdan kazanmış oluyor aynı zamanda.. vestel dgw9000 

Merhaba,

Eklediğiniz fotoğrafta SSH erişimi görünüyor. Cihaza SSH ile bağlanıp cat /proc/cpuinfo, cat /proc/meminfo, uname -a gibi sistem ile ilgili bilgi verebilecek komutların çıktılarını paylaşır mısınız? Cihazın donanım özelliklerini öğrenebiliriz böylece.

• telekom komedi cidden yeminle sitcom bir firma adamlar fiber bağlantıya gigabit portu olmayan router veriyor şaka gibi vestel dgw9000 o yüzden kablolu hızdan max görüceğiniz hız 95mb filan.

kilere kaldırıp kendi cihazımı taktım sayfaları bile bir yavaş hantal açıyor hiç cihaz vermesinler daha iyi insanlara zimmetlemesinler boşuna isteyen alsın onceki zte den bile vasat.

işelmcisi ne acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 22 Haziran 2022; 2:22:1 >
  • 0ldskool kullanıcısına yanıt

Merhaba, ilgili menüye girdiğimde "SSH etkin" özelliği şuan için devre dışı görünüyor.

Ek: Yine de, kapalı göründüğü halde erişim sağlanabiliyorsa, nasıl bağlanacağım konusunda yardımcı olur musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cirilla fiona -- 22 Haziran 2022; 14:57:46 >

Mac ve linux için terminal uygulamasıyla, Windows kullanıyorsanız da cmd veya powershell ile bağlanabilirsiniz.

Gerekli komut ssh root@192.168.1.1, ssh admin@192.168.1.1 vs. olur. Eğer connection refused veya connection timed out hatası vermezse size şifre sorar, şifreyi yazarsınız (burada yazdığınız şifre görünmez) yazdıktan sonra enter'a basıp bağlanırsınız.

• Tahminim zamanında verilen tilgin hg2331 routerdaki aynı işlemciye sahip, içini açmıştım intel lantiq chipset vardı 500mhz hızında çalışan yanlış hatırlamıyorsam. Yinede çok düşük bir ihtimal mediatek veya realtek olabilir.

• vestel router'ın içi, imgur postunda yakın çekim resimler de var.

vestel dgw9000
    vestel dgw9000ımgur
    TT vestel dgw9000 wifi router
    https://imgur.com/a/6DM65h1

vestel dgw9000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre1393 -- 24 Haziran 2022; 18:50:43 >
  • emre1393 kullanıcısına yanıt

ellerine sağlık fotoğraflar çok net ;) aslında fena değil donanım ama işte bir tane switch chip koyup gigabit port verselermiş keşke

• altuntepe2 kullanıcısına yanıt

gigabit portunun olmaması şaka gibi fiber kullanıcıya gigabit portu olmayan cihaz verilmez ne kafayla düşünmüşler garip cidden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 24 Haziran 2022; 18:39:52 >
  • vestel bu modemi üretebiliyorsa pek ala daha güçlü router cihazlarıda üretebilir. Fiyatıda uygun olursa eğer türkiyede airties gibi büyüyebilir. Mediatek cihazlara Openwrt kurulumuda kolay zaten mediatek kullanırsa yurtdışından bile almak isteyenler olabilir.

• Fotoğraflar şahane olmuş elinize sağlık.

Ama cihaz için aynı sözleri söyleyemem. Benim cihaz donanımı için beklendim zaten düşüktü ama cihaz beklentimin bile altında çıktı...

• sanırım çin'de satılan 20 dolarlık router'ların tasarımını alıp kendi ürettiği pcb'ye mediatek çiplerini lehimlemişler. yazılımı da başka firma yapmış, web arayüzünün alt kısmında firmanın ismi yazıyor.

en ucuz paketleri alan kullanıcılara verilebilecek ucuz router olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: emre1393

vestel router'ın içi, imgur postunda yakın çekim resimler de var.

vestel dgw9000
    vestel dgw9000ımgur
    TT vestel dgw9000 wifi router

vestel dgw9000

iste bekledigim goruntu.

amerika kizmisti cin mali kullanmayin diye. gpon artik hepsi nokia. belki zte ile anlasmalari bitince boyle bir seye yoneldiler. simdi diyeceksiniz mediatek de cin ama aslinda tayvan.

sinyal gucu iyiyse genel musteriler icin donanim cok da onemli degi. cihazlar o kadar boktan ki 1+1 evlerde bile baglanti problemi yasanabiliyor. ozellikle kablonet kullananlar onlarin verdigi lanet modemi iyi bilirler. 5ghz dibinden bile cekmez.

• Yeni bağlantı yaptım, bu modem verildi. Sanılanın akine routerda Gigabit port var. Bu port WAN portunda bulunmakta. Kalan LAN portları megabit. 100 Mbps ve altı kullanıcılar için bütün portların Gigabit hız desteklemesine zaten gerek yok, sonuçta ücretsiz verilen bir router. Routerın yanında verilen Gpon terminali ise Nokia değil Huawei marka. Daha önce Nokia terminal ve Archer C5V AC1200 router ikilisini kullanmıştım. Arada çok bir fark yok gibi geldi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PCNerd -- 4 Temmuz 2022; 1:37:7 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.