Şimdi Ara

Türk telekom wifi5 fiber vestel marka yeni modem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
6
Favori
16.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Türk telekom wifi5 fiber vestel marka yeni modem
  Türk telekom wifi5 fiber vestel marka yeni modem • 2022’de hala 100mbps portlu cihaz satılıyor
  Keenetic’te de var böyle cihazlar ve büyük saçmalık. Aldığın cihaz yıllarca kullanılıyor. Bırak 1gbps olmasını, şu an 2.5’a geçiliyor PC tarafında. 3-5 yıla 5-10gbps olacak. Ama elimizdeki Vestel cihazda 100mbps port var :)))

  Çok ilginç ve bence güzel gelişme. Backdoorlu çinli ZTE/Huawei kullanmak yerine bence uzun vadede güzel bir haber. WiFi sertifikasını 2022'de almış gerçekten yeni bi cihaz. WPA3 desteği olması şaşırtıcı ve güzel haber. LAN portlarının 100 mbps olması ise rezalet!


  https://api.cert.wi-fi.org/api/certificate/download/public?variantId=104303  Acaba çinli bi şirkete ürettirip vestel markasını mı basıyorlar, yoksa gerçekten yazılım veya donanımın bir kısmı türkiye'de üretiliyor mu merak ettim. Web arayüzüne giriş yapıp ekran görüntüleri atabilirseniz çok sevinirim.

 • Çok ilginç ve bence güzel gelişme. Backdoorlu çinli ZTE/Huawei kullanmak yerine bence uzun vadede güzel bir haber. WiFi sertifikasını 2022'de almış gerçekten yeni bi cihaz. WPA3 desteği olması şaşırtıcı ve güzel haber. LAN portlarının 100 mbps olması ise rezalet!


  https://api.cert.wi-fi.org/api/certificate/download/public?variantId=104303  Acaba çinli bi şirkete ürettirip vestel markasını mı basıyorlar, yoksa gerçekten yazılım veya donanımın bir kısmı türkiye'de üretiliyor mu merak ettim. Web arayüzüne giriş yapıp ekran görüntüleri atabilirseniz çok sevinirim.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AirDroid -- 13 Haziran 2022; 17:56:4 >
 • Modem arkasında made in türkiye yazıyor
 • Türkiyede montajlamak çinden ucuz hale gelmiş olabilir bu aralar... 192.168.1.1'e girip birkaç yerden ekran görüntüsü atabilirseniz şahane olur.

 • Modemin arkası ve arayüzünden fotoğraflar paylaşabilir misiniz hocam

 • türk telekom vestel ile çalışmaya başladıysa vay halimize   modemler servisten çıkmazlar

 • erkaninn59 kullanıcısına yanıt

  Vestel ile çalışılması bir sorun değil hatta daha iyi bir şey. Farklı kategorideki cihazlarda zaten vardı (DVB/IPTV STB) ama 100 Mbps LAN portu gibi tuhaf durumların olması kabul edilecek bir şey değil.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 13 Haziran 2022; 22:2:38 >
 • 100 mbit ne la şaka gibi adamlarda 100 üstü hız kavramı yok.

 • rk GTeel'e, "bana ucuzun ucuzu bir wi-fi router temin et; hiç değilse milletten 15-20 TL ya da daha fazlası aylık kira isterken vicdanım rahat kalsın!! demişse Gigabit Ethernet Port kullanılmaması gayet normal. Esas o dahili antenler kaç dBi'lık, 3 olmasına razıyım da 2 dBi olmasın da!!!

 • AirDroid kullanıcısına yanıt

  Turk Telekom kendi adı ile 100mbit üzeri paket satmayacak ki :) bu yüzden gigabit porta ihtiyaç yok.

 • Arkadaşlar selam


  müsait olduğumda arayüzü size gönderirim ancak çok vasat bir arayüz var çözmeniz günler sürebilir. Ayrıca modemin yazılımını farklı bir şirket yapmış :) Ara yüzde farklı bir firmanın ismi var :)


  Allah gelenlere sabır versin. Ben kendi modemimi taktım

 • 2022’de hala 100mbps portlu cihaz satılıyor
  Keenetic’te de var böyle cihazlar ve büyük saçmalık. Aldığın cihaz yıllarca kullanılıyor. Bırak 1gbps olmasını, şu an 2.5’a geçiliyor PC tarafında. 3-5 yıla 5-10gbps olacak. Ama elimizdeki Vestel cihazda 100mbps port var :)))
 • Nasıl yani 100 mbitten hızlı internetimiz varsa vermeyecek mi bu cihaz?
 • jvcjvc kullanıcısına yanıt

  Wifi üzerinden 5GHz ile verir. Ama ethernet portlarından veremez

 • Olay çok basit, Turk Telekom müşterilerinin %95i önümüzdeki 10 yıl boyunca 100mbit üzerinde bir internet hızına sahip olmayacak.


  Bu forumdaki kullanıcılar herkesi kendisi gibi sanıyor, herkes FTP kullanıyor sanıyorsunuz, herkes NAS cihazı kullanıyor sanıyorsunuz, herkes yerel ağdan dosya paylaşımı yapıyor sanıyorsunuz.


  sırada Turk Telekom kullanıcılarının %99u hayatları boyunca bunların hiçbirini yapmayacak, 100mbit port bu ülkedeki internet kullanıcılarının %99u için yeterli


  %1 lik kısımdaki bizim gibiler için de portları gigabit yapmıyorlar. Masrafa değmiyor, 10 dolarlık routerın fiyatı 12-13 dolar olsun istemiyorlar


  Bizim gibi gigabit ethernete ihtiyacı olan %1lik kısım zaten firmanın verdiği modemleri beğenmiyor, gidip kendi cihazlarımızı alıyoruz  
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miskindvd -- 14 Haziran 2022; 12:13:53 >
 • miskindvd kullanıcısına yanıt
  Routerda olay sadece internet hızı değil, en azından 1 tanesini daha 1gbps yapsaydı switch bağlanabilirdi.
  Ne kadar düşürdü maliyetini 100mbps yaparak ? Piyasada zilyon tane gigabit cihaz var çok ucuza.
  Türk Telekom’un yaptığı açgözlülükten başka bir şey değil. O cihazı size sattığında ileride gigabit bağlantıya ihtiyaç olduğunda çöp olacak cihaz.
 • Tamam işte ben size anlattım bir daha anlatayım ,Turk Telekom müşterilerinin %99'u 10 yıl boyunca boyunca gigabit ethernete ihtiyaç duymayacak.

  İnsanların tamamı artık sadece WIFI kullanıyor, ethernet portunu kullanan sayısı çok azaldı.

  Bu %1lik kesimin bizim gibi takıntılıları hariç kimse portları önemsemiyor.

  Dediğim gibi ''herkesi kendiniz gibi sanmayın''

  İnsanlar İnstagram açılsın, Youtube açılsın, whatsappta mesajlar gitsin yeter düşüncesi ile internet kullanıyor.

  Bizim gibi çoook ufak bir azınlık için gigabit porta 2-3 dolar daha harcamaya gerek yok
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miskindvd -- 14 Haziran 2022; 12:27:40 >
 • miskindvd kullanıcısına yanıt

  Bu konuda size katılıyorum ancak ne olursa olsun en azından 1 tane gigabit port olmalı. Bugün ihtiyaç duymayabilirsiniz belki ama 2 sene sonra duyabilirsiniz. Telekom 15 lira aylık kira alıyor bu cihazlar için. 24 ay taahhüt süresinde 360 lira yapıyor. Bu cihazın maliyeti 10 dolar değildir. Bir tane gigabit ethernet portu koymak maliyeti %5 bile artırmaz.

  Bunları piyasadaki üst düzey cihazlar gibi düşünmeyin. Telekom'un Tivibu için verdiği STB'lar mesela 3-5 dolarlık hiçbir işlevi olmayan cihazlar. Öyle ki bozulunca falan direkt çöpe gidiyor bunlar. İşin kötü tarafı her ne kadar teknik olarak aşmak mümkün olsa da insanları bu cihazları kullanmaya zorluyorlar. Bakın ben 10 senelik Tivibu abonesiyim. Bu zamana kadar kablolu kullandım hep Tivibu'yu. Kablosuz çalışmıyor deniyordu. 2-3 hafta evvel araştırıp router alıp mesh ile kablosuz çalıştırdım. Adamlar yıllardır STB ve modem dağıtıyorlar. Zahmet edip 3-5 dolar ek maliyete katlanıp müşteriye bu ürünü kablosuz kullanma imkanı sunmuyorsan şapkanı önüne koyup düşünmen lazım ülkenin en büyük şirketlerinden biri olarak. Yapacakları şey wifi/mesh özellikli stb ve mesh özellikli bir modem vermek.

  Yerli üretimi destekleyelim ama 10 senelik teknolojiyi de bi zahmet koysunlar güncel cihazlara.


  Edit: Bu arada cihaz özelliklerine şimdi baktım. Gigabit portu varmış 1 adet. Neden yok denmiş ki. Var işte. 4 portun da gigabit olmasının bir anlamı yok ki. Üst seviye cihazlarda var ancak bu.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srvngrc -- 14 Haziran 2022; 14:57:37 >
 • srvngrc s kullanıcısına yanıt
  Var olan 1 tane port WAN portu yani internetin gireceği port. Lan portlarının hiç birinde gigabit yok
 • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.