Şimdi Ara

VESTEL 42PF8575 - 42PF9060 ve 42PF8175 hk. (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
984
Cevap
21
Favori
94.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben LG 42LB670V aldım. Vestel hakkında kötü düşünceler var genelde. Bu başlığa bakınca da artık içime sinmeyecekti. BU yüzden LG aldım.
  • 42PF8175 İ İKİ AYDIR KULLANIYORUM GAYETTE MEMNUNUM.GÖRÜNTÜ KALİTESİ BENCE GÖRDÜĞÜM 2000-2200 TL ARASINDAKİ BİR ÇOK TV İLE AYNI DİYEBİLİRİM.AMA 400 HZ DİYORLAR HİÇ ALAKASI YOK YİNEDE BU FİYATA ALINABİLECEK EN İYİ TVLERDEN .
  • yigit105 Y kullanıcısına yanıt
    GÜLE GÜLE KULLAN BEN HALA GİT GELDEYİM VESTEL İÇİN @yigit105
  • matrix48 kullanıcısına yanıt
    Mağazada görüntü kaliteleri iyi görünüyor. Ama ben biraz da olayın tüketici memnuniyeti boyutundayım. Samsung'u da bu yüzden istemedim. Buzdolabında ek garantimi yok saymaya çalıştılar, üstüne üstlük açık bir şekilde ek garantim olduğu ve bunun için para verdiğim ortadayken ısrar ettiler. Ek garanti belgesi için de servis noktasına kadar gitmemi istediler. Ben böyle bir firmanın malını bir daha almam dedim almıyorum. Daha ucuza aynı TV olsa yine almam. Uzun lafın kısası müşterilere gösterdikleri davranışları naçizane ödetmek istiyorum Umarım siz de hayırlısını seçersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saday20

Arkadaşlar, yeni tespitlerimi sizlerle paylaşıyorum, bilindiği üzere tv lerimizde 1-uydudan hd kanal izleme,2- usb üzerinden medya izleme, 3-hdmı kaynaklarından medya izleme, 4-ağdan (wifi yada kablolu) medya izleme seçeneklerimiz var. Acaba hiç düşündünüz mü hangi kaynaktan izlersek en kaliteli görüntü elde edilir? ben hepsini denedim ve teknik açıdan irdeledim, tv nin anakartı üzerindeki devrelerden tüm çıkışları kontrol ettim, mesela hiç bahsedilmeyen bir özelliği anakart üzerindeki şemada gördüm, hdmı CEC özelliği ve hdmı ARC . Bilmeyenler için açıklayayım;
    HDMI CEC: hdmı üzerinden birbirine bağlanan cihazları uyum sağlaması durumunda genel fonksiyonlarının tek kumanda üzerinden kontrol edilebilmesi.
    HDMI ARC:hdmı çıkışı üzerinde destekleyen cihazlar ve hdmı 1.4 kablo kullanmak suretiyle hdmı üzerinden sesin geri dönmesi özelliği, yani hdmı arc kanalını kullanarak tek kablo üzerinden sesin sinema sistemine aktarılması ve digital ses olarak alınması.
    Bu ara bilgilerden sonra gelelim asıl konumuza;
    1-Uydudan hd kanal izleme: tv nin kendi alıcısı üzerinden alınan 50hz lik hd kanallarda görüntü performansı %85
    2-USB den hd film izleme:720p veya 1080p bluray film görüntü performansı %75
    3-HDMI dan hd film izleme: 720p veya 1080p bluray film görüntü performansı %80
    4-Ağdan hd film izleme: 720p veya 1080p bluray film görüntü performansı %75
    yukarıdaki değerler 3D filmler de de aynı kalitededir, tespitlerim de edindiğim sonuca göre tv hdmı üzerinden daha fazla ayar ve tepki sunmaktadır, eğer bluray yüksek çözünürlüklü bir film izleyecekseniz mutlaka hdmı üzerinden seyredin farkı göreceksiniz.

HDMI ARC:hdmı çıkışı üzerinde destekleyen cihazlar ve hdmı 1.4 kablo kullanmak suretiyle hdmı üzerinden sesin geri dönmesi özelliği, yani hdmı arc kanalını kullanarak tek kablo üzerinden sesin sinema sistemine aktarılması ve digital ses olarak alınması.

hocam böyle yazmışsınız bu mesajnızda...şimdi size sorum şudur ki bne de 50pf8575 vestel tv kullanısıyım.ayrıca evimde 5.1 hoparlör seti ve arc destekleyen pioneer amfi var.
    1-bu tv nin arc çıkışı var mı kesin olarak?
    2-arc çıkış dts destekleyen filmlerde vs yayınlarda hoparlöre sesi çözüp dts olarak mı gönderiyor?
    3-diyelim ki dts olarak gönderiyor zaten optik bağlantı ile ses sisteminden dts ses alabiliyoruz yani dts çözen bir amfiye sahibiz zaten arc nin avantajı nedir?

• Arkadaşlar merhaba , taksit ile bir vestel bayiisinden satın aldım . Vestel 42PF8175'i WİFİ Özelliği var mı dedim , var dediler, özellikle detay sordum. Kablo ve ek bir aparat ile alakası yok demi direk cihaz kendisi wifiyi buluyor demi dedim. EVET DENDİ.
    Vestelden arkadaşlar geldiler , Cihazı sorunsuz kurdular sağolsunlar , LİG TV HD Kutusu olmadığından televizyondan zevk alamıyoruz , tüplü daha iyi desem yeridir.
    Arkadaşlara sordum wifisi var demi bunun dedim , ek ile dediler. APARAT YADA KABLOLU DEDİLER. ŞOK OLDUM . ÖZELLİKLE SÖYLEMİŞTİM BAYİİ'YE , YANILMA OLMASIN DİYE LAPTOP GİBİ DEMİ DEMİŞTİM DETAY VERMİŞTİM. SONUÇTA TELEFON DEĞİL Kİ ANLIK DEĞİŞİM OLSUN KOCA TV SÖK GÖTÜR YENİSİ GELSİN MONTAJINA AYRI BEKLE ZAHMET Kİ NE ZAHMET. NEYSE ALLAHINDAN BULSUNLAR YARIN GİDİCEM REZİL EDİCEM MÜŞTERİLERİ ÖNÜNDE . İZMİR ÖZ ŞANAL BURADAN BİRŞEY ALMAYIN . BORNOVADAN ÖZELLİKLE.
    ŞUAN MORALİM ÇOK BOZUK TÜPLÜ EKRANIM DAHA İYİYDİ YEMİNLE. CİHAZ VE VESTELİN GÖSTERMİŞ OLDUĞU SORUMLULUK 10 ÜZERİNDEN 10 , DUVAR DELERKEN BİLE TERTEMİZ YAPIP GİTTİLER . HARİKA İNCELİK DOĞRUSU HER ŞEY DÜŞÜNÜLMÜŞ.

AYRICA BU KONUDAKİ DAYANIŞMAYA HAYRAN KALDIM TEBRİK EDERİM BENDE ARTIK ARANIZDAYIM :)

FİRMAYA GİTTİM VE ÜCRETSİZ TEMİN ETTİM USB WİFİYİ :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kubilaykaratas -- 7 Ağustos 2014; 12:21:23 >

• kubilaykaratas K kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olsun, aynı ürünü bende kısa süre önce n11 den aldım. siz kaça aldınız ürünü?

wifi olayını da hiç dert etmeyin, ben bayiden wifi aparatı + kablosuz kulaklığı 50 tl vererek aldım.
    wifi aparatı zaten usb bellek kadar küçük bir parça tv deki usb girişine takıyorsunuz orda kalıyor, görünmüyor bile o yüzden rahatsızlıkta vermiyor.
    n11 de 30 tl civarına görmüştüm bi ara, bayiye gidip siz bana var demiştiniz ama yokmuş aparat almak lazımmış falan dediğinizde belki hediye bile ederler onu, adamlara gelişi taş çatlasın 20 liradır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuseyr

Öncelikle hayırlı olsun, aynı ürünü bende kısa süre önce n11 den aldım. siz kaça aldınız ürünü?

wifi olayını da hiç dert etmeyin, ben bayiden wifi aparatı + kablosuz kulaklığı 50 tl vererek aldım.
    wifi aparatı zaten usb bellek kadar küçük bir parça tv deki usb girişine takıyorsunuz orda kalıyor, görünmüyor bile o yüzden rahatsızlıkta vermiyor.
    n11 de 30 tl civarına görmüştüm bi ara, bayiye gidip siz bana var demiştiniz ama yokmuş aparat almak lazımmış falan dediğinizde belki hediye bile ederler onu, adamlara gelişi taş çatlasın 20 liradır.

Sağolun , kredi kartı kullanmadığımdan , bilinçli olarak 2000 tlye aylık 100 lira olarak 20 ay vadeli aldık. Açıkçası ek gelir onu karşılayacak.
    Biraz daha zorlasak 2 tane alınırdı peşin ama dediğim gibi ek gelir direk ödemeyi firmaya yapacağından ve o geliri malesef düşük tutarla aldığımdan işime geldi doğrusu.
    VESTEL BAYİİSİNE GİDİP KULAKLIĞIDA ALACAĞIM HAFTAYA PAZARTESİ .
    USB WİFİYİ HEDİYE ETTİ FİRMA AMA BENİM AMACIM YALANSIZ OLMASIYDI BAŞTA DESE BEN GİDER ALIRDIM ZATEN.
    Her neyse , wifi yi kurdum ve Youtubeye girdim aşırı kasma yapıyor ya , kurcalamadım smart çökmesin diye :)

• Bu 42PF8175 de BU ÜRÜN >>http://www.teknosa.com/urunler/125200267/logitech-wireless-touch-k400-smart-tv-klavyesi
    İşe yarar değil mi ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kubilaykaratas -- 7 Ağustos 2014; 17:51:40 >
  • Arkadaşlar sorularımı sıralayayım , 42pf8175 cihazım hakkında.

1-http://www.teknosa.com/...-k400-smart-tv-klavyesi bu ürünle tarayıcıdan rahatça sorf yapabilirmiyim ?
    2- Digitürkün 3D Yayınları ile de olsun , dışarıdan 3d film'de indirsem gözlüklerle dahil hiç 3d değil gibiydi . Araştırdım da bluray gerekiyormuş bunun için. Bu cihaza bu gerek mi ?? Gerçekten hiç 3d izlemedim ömrümce ama hd gibi , YAN YANA Yapıyorum- TEK EKRAN AMA GÜZEL DEĞİL .. ÜST ÜSTE YAPIYORUM ekran bölünüyor gözlükle bile kötü.
    3- Bluray cihazını aldık diyelim , sürekli orjinal mı almam lazım . crackleme tarzında usb felan sokamıyormuyuz buna ? indirdiklerimizi izleyemiyormuyuz ?
    4- Youtube Çok kasıyor. Bunun çaresi nedir, Smart çökmesine sebep oluyormuş , halen devam ediyor mu bu hata yoksa versiyonlarla değiştimi ?
    5- Bu cihazı hangi aparatlarla daha kullanışlı hale getirim- klavye mouse kulaklık vs gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: kubilaykaratas

Arkadaşlar sorularımı sıralayayım , 42pf8175 cihazım hakkında.

1-http://www.teknosa.com/...-k400-smart-tv-klavyesi bu ürünle tarayıcıdan rahatça sorf yapabilirmiyim ?
    2- Digitürkün 3D Yayınları ile de olsun , dışarıdan 3d film'de indirsem gözlüklerle dahil hiç 3d değil gibiydi . Araştırdım da bluray gerekiyormuş bunun için. Bu cihaza bu gerek mi ?? Gerçekten hiç 3d izlemedim ömrümce ama hd gibi , YAN YANA Yapıyorum- TEK EKRAN AMA GÜZEL DEĞİL .. ÜST ÜSTE YAPIYORUM ekran bölünüyor gözlükle bile kötü.
    3- Bluray cihazını aldık diyelim , sürekli orjinal mı almam lazım . crackleme tarzında usb felan sokamıyormuyuz buna ? indirdiklerimizi izleyemiyormuyuz ?
    4- Youtube Çok kasıyor. Bunun çaresi nedir, Smart çökmesine sebep oluyormuş , halen devam ediyor mu bu hata yoksa versiyonlarla değiştimi ?
    5- Bu cihazı hangi aparatlarla daha kullanışlı hale getirim- klavye mouse kulaklık vs gibi.

1- ben mouse taktım sorunsuz kullanıyorum. smart tv klavyesinide cok büyük ihtimalle tanıyacaktır diye düşüyorum.
    2- 3d performansı bence normalin üzerinde 1080p blu ray video ile mağazalardaki gibi görüntüyü çok net yakaladım. Bunu en temizinden yapmak için 2 seçeneğin var. ya 200-300 tl verip 3d blu ray player alacaksın (bu arada Yeni filmler d&r da 50-60 tl den satıyor) Yada yaparım dersen torrentten 30-40 gb lik filmleri indirceksin usb den oynatcaksın. 3d izlemek çok zahmetli oluyor.
    3- Cd lerin korsanları mevcut, player lar okuyor diye biliyorum ben denemedim.
    4- youtube kasıyor derken video izlerken donuyorsa senin internetle alakalı bir durum olabilir. Bende hiç donmadı.
    5-Madem tv sevdasına girdin. bütcene göre gereksinimlerini tv yi tanıdıktan sonra kendin seçersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erenn10 -- 12 Ağustos 2014; 1:28:25 >

• 42pf8175 kullanan arkadaşlar
    http://forum.donanimhaber.com/m_95857716/f_//tm.htm#95857716 buraya yeni bir konu açtım.
    Yardımcı olursanız sevinirim.
    facebook uygulamasına giremiyorum.
  • Görüntü ayarlarınizi paylasirmisiniz? Mesela hdmi gerçek siyah evet mi hayır mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Digitürk sd görüntü kalitesi gerçekten berbat. Ama scart girişinden değil de kırmızı beyaz sarı kablo ile tvye bağlayınca kısmen daha güzel görüntü geliyor.
    Mümkünse bir çanak daha alıp kendi uydusunu kullanmanızı tavsiye ederim. Kendi uydusunun görüntüsü çok iyi.
    Youtube uygulaması güncellendi. Artık smart çökmesi kapanıp açılma donma vs. yok.
    Klavye nette gezmek için gerekli. Mouse tavsiye etmem. Mouse yerine air mouse kumanda daha kullanışlı olur. Çifte ekran kullanmak için kablosuz kulaklık iyi olur.
    3D konusunda fazla tecrübem yok.
  • Arkadaşlar bende 8175 kullanıyorum. Laptoptan hdmi kablo (1.4) ile bağlanıyorum görüntü şahane ama ses yok. İnternetten bulduğum yöntemleri denedim ama olmadı bir türlü nasıl yapabilirim bunu ?
  • BlıtzKrıeg kullanıcısına yanıt
    Dostum aynı sorunu zaman zaman bende yaşıyorum şu şekilde çözdüm;
    ben win 8.1 kullanıyorum, hdmi i pc ye taktığım zaman pc den (ses açma açıp kısma yerine sağ tık yaparak)kayıttan yürütme ayarlarına giriyorum. ordan televizyonu varsayılan yapıyorum sorun çözülüyor.
  • 8175 de facebook uygulamasına girebilen varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erenn10

Dostum aynı sorunu zaman zaman bende yaşıyorum şu şekilde çözdüm;
    ben win 8.1 kullanıyorum, hdmi i pc ye taktığım zaman pc den (ses açma açıp kısma yerine sağ tık yaparak)kayıttan yürütme ayarlarına giriyorum. ordan televizyonu varsayılan yapıyorum sorun çözülüyor.

Onu denedim hocam olmadi. İnternetteki çözüm yollarınıda denedim olmadı.Ses denetiminden amd hdmi seçeneğini görüyorum varsayılan da yapıyorum her şey normal gözüküyo ama bi türlü ses iletmiyo.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MM.M60

quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

Vestel alacaklar smart için almasınlar.Vestel'in bütün serilerindeki Smart olayı çok berbat ve acaip dandik.Youtubeden 2-3 dk lık videoları izlerken bile donup donup duruyor smart tv çok kasıyor interneti bırakın tv nin smart menu geçişleri bile rezalet ötesi.Smart yok gibi düşünün.Panel Görüntü kalitesi iyi ama...

dostum ben youtube web de gezinti twitter gibi menulerini açtım gayet stabil ve hızlıydı internet hızından fark edebilir

şuna hak vereyim smart da hiç bir bok yok onda haklısın

9060 kullanıyom

çok haklısınız smartta hiç bir ...yok evet...yok.
    yahu smarttan geçtik te tv de de aynı şeyden yok...
    özellikleri az olsun sorun çıkarmasın diye vestelden smart olanından led miş birde,tv aldım.7175 olanı.
    smartı bırakın tv izlerken insanın aklından neler geçiyor tahmin edemezsiniz.
    artık insanlara bakıca ,kimle konuşursam konuşayım yüzleri yeşil yeşil oluyor.
    yahu hadi yeşil,bari dolar yeşili olsa ,yok illaki göze batan yeşil olacak
    neydi şu filmin adı dev vardı yeşil renkli...neyse.

http://forum.donanimhaber.com/m_96627676/f_/key_vestel%252Bsmart%252Bled%252Btv%252B7175%252Bsorunlar%25FD//tm.htm#96627676

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.