Binbaşı
23 Nisan 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 84 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar evi alırken konut kredisi ile birlikte konut sigortası da yapıldı fırtına hasarını da kapsiyor bir süre önce çok şiddetli bir fırtına oldu ve evin üst kat pencereleri pencere kasaları uçtu içeride de hasar oluştu neyse uzatmayayım eve usta geldi 6500 TL tadilat ücreti istedi sigortaya bildirdim 3500 öderiz diyor ne yapabilirim ?

Arkadaşlar iskenderundayuz dubleks bir evde oturuyorum üst kat terasa cam balkon yaptırmıştım mekanın fiziki durumu şöyle çatı Demir profil İskelet üzerine OSB membran Çatı Yerden 40 cm duvar 1.80 ilk bir boşluğa uygulanıyor bu cam balkon bir taraf 4 metre diğer taraf 2 metre L şeklinde ama bizim buraların bir Yarıkkaya fırtınası var ve cam balkonun kasası yerinden çıktı böyle olmayacak bende camları söktüm çünkü olacak gibi değil yani ne yaparsam dayanmayacak gibi cam balkonla olacak iş değil şu an üst katta yeller esiyor şimdi bu Fırtınaya dayanması için duvar mı ördüreyim betopan mı veya başka bir şey mi ?

Şimdi arkadaşlar bu olay muallakta kalıyor ben de tatile gitmiştim bir ay önce dönüşte burnumdan nefes alamadığımı hissettim koku duyusu da azaldı sormak istediğim şudur Korona pozitifte tat ve koku tamamen mi gidiyor yoksa azalıyor mu?
Mesela kolonya parfüm vs koklayınca az bir koku geliyor mu yoksa tamamen mi gidiyor tat da aynı şekilde ?
Evet arkadaşlar şimdiye kadar hangi avr leri kullandınız deneyimleriniz nelerdir merak ediyoruz herkes yazarsa sanırım bir önfikir oluşabilir giriş seviyesi orta hı end farketmez önce ben yazıyorum Öyle üst düzey avr kullanmadım ama
Denon 1611 sert çalan bir amfi idi sinema performansı iyiydi ama stereo iyi değildi sinemada dengeliydi ama böyle nasıl desem gümbür gümbür ama ayrıntılar yok
Pioneer vsx921 sinemada demondan daha iyi stereoda da daha iyi ama ince gövdesiz ve tiz ağırlıklı bir ses veriyor Metalik bir ses önde
Onkyo tx sr 608 Torklu surraundlar sinemada coşuyor ama bu da sarmadı beni çok ayrıntı zayıf sanal bir gücü var gibi surrandlrı kısıp centeri açtım felan ne yaptıysam olmadı vs vs
Denon x1400 yine sinemada çok dinamik ama müzik berbat hatta işkence
Denon x2400 klasik denon işte müzik yok bir sürü ayar opsiyonu var ama bir türlü işte bu diyemedim denon 1611 x1400 ve x2400 arasında inanın hiçbir fark hissetmedim.
Tüm bunlar içinde en dengeli ve kullanılabildiği yüksek olan bana Pioneer vsx921 geldi
Sony ,harman ve Yamaha modellerini de merak ediyorum sizler de yazarsanız faydalanabiliriz
Ev almıştım evin eksiklerini gidereyim derken baya masraf çıktı ben de arabamı satmak zorunda kaldım ilana koydum hemen satıldı noterden sonra anahtarı verdim adam basti gitti tarif edilmez bir duygu 9 yıldır benimleydi o anı unutamiyorum bir türlü çok üzüldüm dostlar.
Lines bu takımın en iyi oyuncusuydu makina gibi adamdı üstelik çabuk ve hızlıydı da maç sonuna kadar ileri geri durmuyordu hem ofansif hem defansif yönü güçlüydü Galatasaray yönetiminin futboldan zerre anlamadiginin işareti bu linesin gonderilmesidir.
Arkadaşlar Astra g 1.6 16 v manuel aracım ve üzerinde 5 yıllık Continental premium contact 5 vardı ve eskidiği için falken 310 ecorun lastik aldım sıfır yakıt çok fazla arttı.Lastik çok konforlu ve sessiz ama yakıt olayı çok canımı sıktı.Birkac defa olctum aracım 100 lira LPG ile 310-320 km yol yapıyordu (LPG 3.30)
Falken taktiktan sonra defalarca denedim aynı yıllarda aynı şartlarda 270 km ancak gidiyor fark çok fazla geldi bana
Bu arada eski lastiklerim artık kabak olmuştu.Acaba bunlar yeni olduğu için yuvarlanma direnci veya yeni dişlerden dolayı yola tutunma katsayısı daha yüksek olduğundan mıdır?Veya lastiklerin de bir rodaj süresi var mıdır?ilerde düzelir mi biraz daha acep?
Ek: Continental varken lastik basıncı önler 32 arkalar 34 idi Orijinal lastik basıncı ne kadar bilmiyorum ama falkenleri takarken lastikçi hepsini 35 yaptı.Bu sebep olabilir mi?
Arkadaşlar hani ununu elemiş eleğini asmış denir ya öyle biriyim ev almak en büyük amacımdı aldım çok şükür ve artık elimde kalır zarar ederim vs kaygılarım yok 3 çocuk var ve aile arabası arıyorum b6 Audi a4 ,e39 BMW 5 serisi ve 97-2000 model arası E300 Mercedes lere bakıyorum ,hatta 2008-09 Laguna 3 ler de ilgimi çekiyor kocaman araba .

Yani kaliteli ve konforlu geniş aile aracı bakıyorum modeli yeni ama küçücük kutu gibi arabalara binemem
Arkadaşlar selamlar değişik bir sorun var hoparlör setim canton xxl plus bookself
Amfi panasonic sa he 90 (Technics sx950)
Subwoofer monitör audio rs w12

Amfiyi stereo moduna alınca subwoofer ses gelmiyor surround modlarında çalışıyor sub müzik dinlerken Bu defa da kalite düşüyor

Subwoofer arkasında hoparlör terminal bağlantıları yok
Iki adet line in
Iki adet line out var hangisine takarsam takayim sub çalışıyor bunda sorun yok özellikle bu avr de stereo yayında subu devreye almanın bir formülü yok mudur?
Arkadaşlar netflixte berbat bir sürü film var fakat arada güzel filmler de var ve bazen saatlerce cebellesip duruyorum bu tarz bir konu bulamadim diger konu var ama orada bütün içerikler paylaşılıyor seçmece güzel sinema önerisi diye bir konu yok sanırım, ister netflix orj.filmleri ister diğer filmler olsun sadece sinema olarak izlenebilir ve kaliteli sürükleyici vs filmlerin adını burada paylaşalım illa ki birilerinin işine yarar birazdan ekleyeceğim izlediğim güzel filmleri.
Hakkında
Forum İmzası:
Allah var gam yok!
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Otomobil
Opel
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Türk Telekom
Oyun Platformu
Xbox
Takım
Galatasaray
TV
TV
Klima
Klima
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.226
İkinci El Bölümü Mesajları: 93
Konularının görüntülenme sayısı: 241.038 (Bu ay: 1.546)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.017 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.