Şimdi Ara

Veri Kurtarma Programlarının Resimli Anlatımları ... (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
379
Cevap
35
Favori
214.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Find And Mount adlı programı açamıyorum."577" kodlu hatayı veriyor.Program kapanıyor ondan sonra.Kesin bir sonuç alabileceğim bir programı söylerseniz sevinirim.Hani onarmaya çalışırken bilgileri felan uçurmayalım:D

Ekleme:Hard disk şu an "Bilgisayarım"da Yerel Disk (G:) olarak gözükmekte fakat içine giremiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrcn[KAL] -- 22 Ocak 2010; 20:09:54 >
  • @mrcn[KAL]
    İşletim sistemin nedir?
    Mümkünse Başlat -> Çalıştıra -> diskmgmt.msc yazıp Entera basıp disk yönetimini aç.
    Ilgili diskin grafik ekranından bir fota çekip foruma ekle. Böylece sorunu daha iyi anlayabiliriz.

Yüksek bir ihtimal R-Studio programıyla dosyalarını kurtarabileceğini düşünüyorum..
    Kolay gelsin...
  • 64 Bit Windows 7 kullanıyorum.

Ekleme:Verdiği hatanın resmi burada. Veri Kurtarma Programlarının Resimli Anlatımları ...

Şu anda çalıştıra komutu yazdım."Disk Yapılandırma Bilgisi Yükleniyor" diyor.O da açılınca onun da resmini koyacağım.

Ekleme 2:Resim geldi.Ama tamamı boş gözüküyor.Yine de kurtarabilir miyiz? Veri Kurtarma Programlarının Resimli Anlatımları ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrcn[KAL] -- 23 Ocak 2010; 14:19:13 >

• Harddiskinde önemli bir sorun görünmüyor. Win7 64 bit kullandığın için ilgili program sorun vermiş olabilir.
    İlgili diske format vs atmadan, R-Studio programıyla dosyalarına ulaşabileceğini düşünüyorum.

İstersen R-Stuidonun sitesinden demo sürümünü indirip bir trama yapıp sonuca bakabilirsin.
    http://www.data-recovery-software.net/Data_Recovery_Download.shtml

Lakin program ücretli. Dosyalarını tarama sonucu bulabilirsin, ama belli büyüklükteki dosyalarını kurtarmak için bir yerden programın lisans bilgilerini temin etmelisin...

Bu arada bu tarz programları yönetici olarak çalıştırmayı unutma...
    Ücretsiz program olarakta Recuva işine yarayabilir.
    http://www.piriform.com/recuva/download

Tekrardan kolay gelsin...

• Hocam merhabalar.Tekrardan ben sana yine bir sorunla karşı karşıyayım.XP yüklü bir bilgisayarda verileri kurtarmaya başlatmama rağmen sürekli " Unable to recover... " diyor ve kurtardığı bütün bölümler böyle.R-Studio'yu kullanıyorum tavsiye ettiğin gibi ama sanırım olmayacak bu veri kurtarma işi...
  • @mrcn[KAL]

R-Studio ile tam bir tarama yaptın mı acaba?
    Tam bir tarama yapıp, tarama sonucunda karşına gelen (Recognized) alanlarındaki dosyaları iyi incelemelisin.
    R-Studio ile sonuç alamaz isen, farklı tipte bir programda kullanabilirsin. (Recovery My Files vb. gibi)
    Tabi R-Studio ile sonuç alamaz isen, diğer programlarla ilede sonuç alamayacağını düşünüyorum..

Kolay gelsin.
  • Bugün 1-2 filmimi kurtardım ama onlarda elimde olanlarmış.Ondan sonra bilgisayara birşeyler oldu arada bir harddiskin içini açmaya başladı.Böyle olunca direk oradan kopyalayayım dedim ama 3-4 dakika sonra tanımamaya başladı.5 dakika sonra tekrar tanıdı.Böyle garip şeyler oldu:)Her tanıma tanımama ise kurtarmanın yarım kalmasına sebep oldu.Bunu engelleyebilirsem dosyalarımı kurtarabileceğimi anladım.Başta ulaşılamıyor diyor ama sonunda hepsi kurtarılmış oluyor.
  • @mrcn[KAL]

İlgili diskin data ve power kablosunu kontrol et. Temassızlık olabilir.. Farklı koblo ile denemen olumlu sonuç verebilir.
    Duruma göre anakarttaki kablonun bulunduğu slotuda değiştir.

Umarım önemli fiziksel bir sorun yokturdur. Hdd kaybolunca disk yönetimine girip harddiskin windows tarafından tanınıp tanımadığını kontrol et!
  • Şu an sinirden ağlamak üzereyim açıkcası.Tüm kurtarmalar alttaki barda 4 kutu dolduruyor sonrası gelmiyor.Neden böyle oluyor bir türlü anlayamadım.Şu an o kaybolma hatasının önüne geçtim ama şimdi de çok değişik abudik kubudik şeyler oluyor.Verilerin hepsini buldu ama kurtaramıyor.Sizce azami ne kadar beklemek gerek bir film için?
  • Konuyu acan arkadasın ellerıne emegıne saglık.. cok ıı bıse yapmısın arkadasım...

en cok korktugum sey..umarım basıma gelmez ama bu gıbı seylerı ogrenmek cok ıı oluo..
  • @mrcn[KAL]

Kaybolma hatasının önüne nasıl geçtin acaba? Bana göre verdiğin bilgilerden yolara çıkarak bu diskte veyahut bağlantılarında fiziksel bir sorun olma ihtimali yüksek.
    Azami süre olarak kurtarılacak veriye, ve ilgili depolama biriminin okuma hızına göre değişir.
    Açıkçası harddikler için söylemem gerekirse, çok fazla sürmemesi lazım. Tabi diskte darbe vs. sonucu bad sectorler oluştuysa,
    program bad sectorlu kısımlardan veri kurtarmaya çalışırken çok bekleyebilir veyahut yanı vermeyebilir...

İlk önce senin için en önemli dosyaları kurtarma yolunu izle.
    Fazla yardımcı olamıyorum kusura bakma. Kolay gelsin....
  • Bilgisayarı yeniden başlatınca bu okuma hataları düzeldi.Ya açıkcası şu verilerin hepsi önemli:)O yüzden alabildiğim kadar çok şey almaya çalışıyorum:)
  • Kardeşim ellerine sağlık çok yararlı programlar. Teşekkür ediyorum
  • windows 7 uyumlu arıyorum 1 tane. büyük arşivim ödev dosyalarım gitti. minnettar olurum yardımcı olursanız
  • Konuyu baştan sona okuyamadım ama şöyle bir öneride bulunmak istiyorum;

Hangi yazılımı kullanırsanız kullanın verilerinizi kurtarmak istediğiniz ortamdaki taramaları sektör sektör yaptırın. Bu şekilde, örneğin HDD'deki hatalı sektörler nedeniyle taramanın bir işkenceye dönüşmesini engellemiş olursunuz.

Veri kaybı yaşanan bir HDD'de kullandığım tüm yazılımlar saatler süren tarama sonunda hata verip sistemi kilitliyorlardı. Çözümü küçük aralıklarla sektörleri belirleyerek taramakta buldum.
  • @hyprosoft

Tam olarak sorun nedir acaba?
    Dosyaların bulunduğu partititon mu sorunlu, yoksa kaza eseri dosyaların mı silindi?

File recovery programı olarak R-Studio gayet başarılı ve Win7 desteği bulunmakta!
    Kolay gelsin...
  • Arkadaşlar nasıl oluyor bu ilk baştaki program işime yarayacak gibi ama nasıl bulacağım bu programı linkler nerde ? ilacı varmıdır sizde çok zor durumdayım programların ilaçlarını pm atın lütfen
  • Hocam merhabalar bir konuda bilgi almak istiyordum.
    Elimde 200 gb wd marka ide disk var. Bu diskin 1 gblik bir bölümünde bad sectorler var ve bu yüzden format vs atılamıyorum. Ben 3 partition yaparak bad sectorlu kısmı kestim ve bad olarak e sürücü yaptım. Fakat ben bu şekilde degilde şu şekilde yapmak istiyorum. 200 gblik diskteki o 1 gblik bad li kısmı komple kesip kullanılmamasını saglamak istiyorum. Geri kalan 199 gb yi tek bir partition olarak kullanmak istiyorum. Böyle birşeyin imkanı varmıdır ? Var ise program ismi ve kısaca kullanımını anlatabilirmisiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi condemned890 -- 21 Mart 2010; 20:11:22 >
  • Çok faydalı bi konu.Yaşamayan data kaybının ciddiyetini anlayamaz
  • @bladeknight97

Bu konu sadece bilgilendirme amaçlıdır.
    Konudaki ücretli programların crack veyahut seriallerini paylaşmam söz konusu olamaz.
    Yardımcı olmadığım için kusuruma bakma. :(

@condemned890

Diskine low level format atmanı tavsiye ederim. Low level format ile mantıksal bad sectorlu kısımlar kurtarılıp, fiziksel bad sektorlü kısımlar işaretlenecektir.
    Düşük bir ihtimal low level format esnasında diskte daha fazla sorun olabilir. Lakin senin yerinde olsam low level format yolunu izlerdim.
    Bu arada diskin kapasitesi büyük olduğundan low level format uzun sürebilir. Böyle olunca disk aşırı derecede ısınabilir ve bunun sonucunda diskte fiziksel sorunlar çıkabilir. Isı konusuna dikkat et.

Kısa özet geçersem ben bu şekildeki bir çok diski low level format ile kullanılabilir duruma getirdim.
    Genellikle kullandığım program Acronis Disk Director'dü. (Dos ortamından çalışan)

Aşağıdaki bootcd içinde mevcut!
     Veri Kurtarma Programlarının Resimli Anlatımları ...

http://www.4shared.com/file/117255496/47cde2aa/BlueXPE_Light_v17.html

Aşağıdaki konuyada biraz bak.
    Alt kısımlarda Acronis ile nasıl low level format atabilineceğini yazmıştım heralde!
    Yapamazsan tekrar yazarsın. Kolay gelsin....
    http://forum.donanimhaber.com/m_27998767/tm.htm

@rockerroll

Evet haklısın. Uzun yıllar önce dosya kaybı ile ilk defa karşılaştığımda başım çok ağrımıştı.
    Günlerce uğraşmıştım. Şimdi aynı durum başıma gelse, dakika veyahut saniyler içinde geri kurtarabiliyorum.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.