Şimdi Ara

VERGİDE YAPILANDIRMA BAŞLADI (BEKLENEN 2018 AFFI) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
6
Favori
8.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Richard Parker

İlgili kanun maddesi daha eklenmemiş. 1 haziranda diyorlardı. parti parti mi açıyorlar acaba ?
    edit:Evet sistem açılmışhttps://ivd.gib.gov.tr/ burdan yapacağız başvurularımızı

ancak eksik tarafı ne kadarlık bir tutar düşecek belirtilmiyor.

Alıntıları Göster
    peki nasıl bir yol izleyeceğiz. 1600 tl kyk borcum kaldı vergi borcu olarak. siz yaptınız mı?

• Kaltuntas kullanıcısına yanıt
    RTE gitmeyeceği için bir önemi yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aranızda HGS'nin geçmiş dönem borcunu nasıl ödeyebileceğimi bilen var mıdır. (2017 yılına ait borç)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hitlerin Bıyığı

Eleştirmiş olmak için eleştirme lütfen. İlk defa doğru birşey yaptılar uzun zamandır.

Yarın arabalardaki ÖTV yi kaldırıyoruz deseler, benim suçum neydi ötvli araç aldım mı diyeceksin yoksa 50 bin liraya golf aldığına mı sevineceksin
    ÖTV'nin kaldırılması apayrı bir konu, kaldırılırsa tabii ki sevinirim.
    Daha bu hafta yeni araba aldım, %100 ÖTV ödedim, 3-4 sene daha değiştirmem, ama ÖTV'nin kaldırılmasını desteklerim, kendimi de enayi gibi hissetmem.
    Çünkü ÖTV'nin kaldırılması ileride bana da fayda sağlayacak.
    Ben belki bugün fazla ödemiş olacağım, arabamın ikinci el değeri düşecek, ama alacağım otomobili de düşük fiyattan alacağım.
    ÖTV yüzünden herşey ateş pahası oldu.

Bu "AF" ise sadece zamanında borcunu ödemeyip, uyanıklık yapanlara getirilmiş bir düzenleme.
    Tabii ki onaylamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: doksanlar çocuğu

peki nasıl bir yol izleyeceğiz. 1600 tl kyk borcum kaldı vergi borcu olarak. siz yaptınız mı?

Alıntıları Göster
    Ben daha önce yapılandırma yapmıştım,bir süre ödedim sonrasında işsiz kaldım ve devlet kyk borçları ödediğimide çöpe atarak vergi dairesine attı, banka kartlarıma el koydu. 3.000tl civarı borcu 7.000 küsür TL tekrar zıplatıp, birde üstüne e-haciz getirdiler. Ama burda arkadaşlara sorsak biz "hasiyetsiz ,onursuz ,borç takan" insanlarız. Bu kadar bikbik'lemeyi cengiz inşaat'larada gösterselerdi ülke güllük gülastınlık olur.

Kaçak elektiriğin faturasını heray ödüyorlar, vergileriyle siyasetçilere saraylar yapılıp, paşalarımız içlerine kuruluyor, aldığı bir arabaya karşı devlete 2 araba parası ödüyor,

Dünyanın en zengin petrol yataklarının kıyısında olmasına rağmen en pahalı benzini ödüyor. Kyk borçları (bakın silinen değil ,fazleri silinip yapılandıran, aksi halde kıyameti kopartıp yangın yerine çevrirdi bunlar) vatandaşın lehine karar alındı diye devlete isyan bayrağı açıyorlar. Bu kadar arsızlık olmaz. Büyük firmalara af gelince katır kutur, vatandaşa af gelince meee, iki yüzlüler sizi.

senin varmış ödeyebilmişsin, peki biz kapı dışına konulan işsizler ne halt yiyecek ? yarın sen zor durumda kalırsan bende gücüm yettiğince sana destek veriirm.
    Ha destek vermeyeceksen köstek olma Allah aşkına, senden maddi yardım istemiyoruz, hatta hiçbir yardım talebinde de bulunmuyoruz. İki dakika vicdanlı insan taklidi yapın hiç olmazsa.

Devlet borç silmiyor faiz'den azbiraz fedakarlık yapıyor diye, herifler buna bile isyan ediyor. Ağlama duvarına dönmüş başlık ayıp be. Karşılıksız Suriyelilere verilen 500 tl senin cebinden çıkıyor öncelikle buna biraz fikir yürüt, buna karşı bayrak aç

Kyk borcunu karıda kızda yemedim, o sıralarda "karıda kızda yiyecek kadar " da değildi. 3 kardeş 2'si üniversitede ,birisi ortaokuldaydı, 200 tl civarında veriyordu devlet aynı ildeki üniversitenin dolmuş parasını falan karşılıyordu kısaca. Devlet bana burs vermezse ,bugün yine gitsem yine almak zorunda kalırdım.
    Neyse daha çok yazılırda boşa.Kime ne anlatıyorsun ne ara bu kadar halden anlmayan anlayışsız toplum olduk biz ?

------------------------------------------------------------
    Hocam burdan sonrası sizi ilgilendiriyor, siteye e-devlet üzerinden giriş yapın aşağıda"yeni" ibaresiyle" 7143s konun kapsamında işlemler" kısmı var ordan yapılandırırsınız. Ben 18 ay yaptım , ancak dediğim gibi ödeme takvimiz faizler ne oranda gitti göstermiyor.Sizin adınıza vergi dairesine başvuru yapılıyor sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 22 Mayıs 2018; 11:29:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mgora

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    ???
  • bal974 B kullanıcısına yanıt
    Size ve dürüst diğer vatandaşlara itiraz edenler bence bu affın muhatabı ondan bu affı destekliyorlar.

Ne dersek boş ülkede af olacaksa cezanın anlamı ne. Demek ki devlette de para o kadar az ki ne alırsak kâr diye düşünüluyor.

Ama vergi affı yerine malını mülkünü elinden almayı deneseler bir daha bakin vergisini vermeyen çıkıyor mu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Size ve dürüst diğer vatandaşlara itiraz edenler bence bu affın muhatabı ondan bu affı destekliyorlar.

Ne dersek boş ülkede af olacaksa cezanın anlamı ne. Demek ki devlette de para o kadar az ki ne alırsak kâr diye düşünüluyor.

Ama vergi affı yerine malını mülkünü elinden almayı deneseler bir daha bakin vergisini vermeyen çıkıyor mu.
  • 7nbitirdin 7 kullanıcısına yanıt
    Hocam nereden bakabiliyorsun bu ekrana?

Edit: ivd.gib.gov.tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krocker09 -- 22 Mayıs 2018; 11:56:55 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    Vergi almama gibi bir durum yok, borçları taksitlendiriyor peşin ödeyene %90 faiz indirimi var, Yapılandırana da taksit sayısı üzerinden indirimli faiz düzenlemesi yapılıyor. Af demek borcu silmek değil...

• GSS ile ilgili bir af göremedim.bilgisi olan var mı?
  • bal974 B kullanıcısına yanıt
    Enayilik.. benim de enayi olduğum gibi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 82 Ana Borç + 164 Gecikme Faizi ve 49 Ana Borç + 50 Gecikme Faizi olan Borçlarım sanırım Silinmiş, E-Devlete girip baktım Borç Bulunamamıştır karşıma çıktı.

Sağol devlet baba, Ama genede Oy yok. 😀

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Başpiskopos -- 22 Mayıs 2018; 13:53:16 >
  • benimde kyk borcum var vergi dairesine bildirilmiş

4.610,65 TL yazıyor sitede bunu 12 taksitte ödersem ne kadar öderim veya peşin ödersem ne kadar öderim nasıl hesaplayabiliriz bilen yardımcı olabilirmi ?

yapılandırma başladımı acaba internet verdi dairesinden yapılandırabiliyormuyuz ve arkadaşlar bu konuda acemiyim gecikme faizi felan silinme oluyormu ne katkısı oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackMon -- 22 Mayıs 2018; 16:47:4 >
    Ben bir işverenim. Vergimi hiçbir zaman aksatmadan öderim. Çok sık olmasa da belediye-devlet kurumlarına da iş yaptığım olur. Geçen sene 118 TL trafik borcunu unutup ödememiş olduğum için İSKİ'ye kesmiş olduğum 7.000,00 TL'lik faturanın tahsilatını yapamadım. Bana git borcunu öde paranı öyle verebiliriz dediler.
    Bir arkadaşım var reklam-organizasyon işleri yapar, ajansı var. Milyonluk işler çevirir. Ve hiç bir zaman vergisini ÖDEMEZ. "Nasılsa her yıl bir af-yapılandırma çıkıyor" deyip, vereceği vergi yerine o parayı altına-dövize yatırır.
    Şimdi sen ticaret ile mi uğraşıyorsun bilmem. Ama yazdıklarından bu işlerden pek anlamadığını düşünüyorum. Bu ülkede işler böyle dönüyor maalesef. Vergisini aksatmadan günü gününe ödeyen her zaman mağdur, ödemeyen vergi kaçıran ise hep kazançlı çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MAICO

Vergi almama gibi bir durum yok, borçları taksitlendiriyor peşin ödeyene %90 faiz indirimi var, Yapılandırana da taksit sayısı üzerinden indirimli faiz düzenlemesi yapılıyor. Af demek borcu silmek değil...

Ödeyen enayi ödemeyen ceza ödemeden ohh. Vergini verme dolar avro altın yap nasıl olsa af geldi mi bozdur biraz kapat borcu

• Yine ENAYİ yerine koyulduk.

• Arkadaşlar benimde yaklasık 15-16 borcum var ama eylül ayında peşin kapatmayı düşünüyorum , şimdi başvuru yapsam taksit ve peşin seceneği çıkıyor peşin seçsem hemen ödemek zorunda kalıyorum galiba ama eylül ayında ödeyeceğim ? Son başvuru tarihini bekleyip o gün mü peşin olarak basvurmam gerekiyor?

EDİT , Peşin seçersem 30 eylüle kadar kapatma seceneğim var ve faizin yüzde 90 ı siliniyormuş , iyi oldu bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __nikolaus__ -- 24 Mayıs 2018; 10:7:49 >
  • Jackal78 kullanıcısına yanıt
    bu işlerin fazlaca içinde olan biriyim. yukarıda yazdım hala anlamak istemiyorsunuz yapılandırma sizin verginizin aslını silmez. bakın tekrar yazıyorum, yapılandırma sizin verginizin "aslını" silmez. yalnızca ceza ve faizler üzerinden belirli bir indirim yapılıp ödenebilmesi sağlanır. 7143 sayılı yasayı okuyun. karşınızdaki kişiyi tanımadan siz bu işlerden anlamıyorsunuz demek apaçık nefret psikolojisinden kaynaklanmaktadır. benim düşüncemde değilse benim düşündüğümü düşünmüyorsa anlamıyordur demek.... ne diyebilirim ki, bakış açınızı değiştirmenizi önerebilirim yalnızca.
    Borcun aslinin silinmedigini biliyoruz. Tane tane anlatayim anlamamakta direniyorsun çünkü. Vergi borcunu odemeyip bu miktar ile yatirim yapan biri sonraki sene bir af ya da yapilandirma gelip ödemesini faizsiz yaparak kazançlı çıkıyor. Her durumda TL bazinda odeme yaptigi icin odeme yaptigi rakam bir oncekii doneme gore daha degersiz olmakla beraber bu zaman zarfinda parasini altin doviz vs ile degerlendirdigi icin daha da karli duruma geliyor. Daha ne kadar net anlatabilirim bilmiyorum..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.