Şimdi Ara

VERGİDE YAPILANDIRMA BAŞLADI (BEKLENEN 2018 AFFI) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
6
Favori
8.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben ilk yapılandırmada kyk borcunu yapılandırdım. aylık 400 civarı odemem vardı.
    sonra ikinci yapılandırmada tekrar yapılandırdım. aylık 200 civarı oldu.
    simdi 1150 tl borcum var, acaba yapılandırsammı yine :)
    yada yapılandırırlarmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lola Del Rio

benim kyk borcum vergi dairesine verilmişti. vergi borcu olarak gözüküyrdu
    1600 lira kaldı. bununla ilgili birşey var mı? tam anlamadım da..

ÖDEYENE DEĞİL, HİÇ ÖDEMEYENE SANIRIM.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • inexo kullanıcısına yanıt
    zaten var
  • quote:

Orijinalden alıntı: dadas15

ben ilk yapılandırmada kyk borcunu yapılandırdım. aylık 400 civarı odemem vardı.
    sonra ikinci yapılandırmada tekrar yapılandırdım. aylık 200 civarı oldu.
    simdi 1150 tl borcum var, acaba yapılandırsammı yine :)
    yada yapılandırırlarmı ?
    hocam nasıl yapılandırılıyor. Birde yapılandırma şartları nedir?
  • Proprietor P kullanıcısına yanıt
    Yapılandırma konusunu doğru anlamıyorsunuz sanırım. Yapılandırılan şey verginin veya devlet alacağının "aslı" değildir. Yani sizin zamanında faizsiz cezasız şekilde ödemiş olduğunuz vergiyi sizle eş konumda olan birisi daha az ödemiyor. Bu zamana kadar işlemiş ceza ve faizler belirli bir oranda (Yİ-ÜFE) indirim uygulanıp Aslı+ ufak bir miktar faiz veya ceza ile ödenEBİLMESİ sağlanıyor.(nokta)
  • Dürüst ve borcu olmayan vatandaşın hep zarar ettiği ülkede yaşıyoruz malesef. 1 kuruş vergi borcum yok ama elektrik faturamda hiç fatura ödemeyenin kullandığı elektriği de ödüyorum. Kredi kullanırken düzenli ödemeyenlerin riskini de ben ödüyorum. Normalde ayın 19'unda ödemem gereken kredi borcumu ben ayın 1'i ile 10'u arası öderim erkenden.

Vergimi zamanında ödediğim için sanki cezalandırılıyorum. Ben 3.5 aylık GSS için 600TL ödedim. Ben ödedikten 1 yıl sonra af getirdiler ve sıfırladılar. Benim suçum dürüst ve zamanında borcumu ödemiş olmak mı şimdi? Haram zıkkım olsun diyorum ne diyeyim.
  • Kaltuntas kullanıcısına yanıt
    Şöyle düşün 1 yıl önce tl değeri ile şimdiki bir mi ben cezami odemeyip altın dolar euro vs. birşey alsaydım şimdi karda idim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: doksanlar çocuğu

benim kyk borcum vergi dairesine verilmişti. vergi borcu olarak gözüküyrdu
    1600 lira kaldı. bununla ilgili birşey var mı? tam anlamadım da..
    Var faydalanabilirsin, 1 Haziranda başlıyor basvurular

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biz vergimizi Zamanında ödeyen kesimiz

• quote:

Orijinalden alıntı: werty28

internetten başvuru yapabiliosun şuan açık görünüyor, tam emin olamadım başvuru yapmadım orası ayrı :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    peki dolar euro veya altın düşmüş olsa? o zaman da zararda olurdun, yani yaptığın yatırım her zaman kâr getirecek mantığı yok böyle bakılmamalı meseleye. yapılandırmayı savunan birisi değilim fakat meseleyi düzgün okumak adına yaptım yorumu "biz vergimizi düzgün ödüyoruz enayi miyiz" diyen kesimin çok da haklı olmadığını söylüyorum, keşke herkes zamanında ödese de pratikte böyle olmuyor işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaltuntas -- 22 Mayıs 2018; 10:6:21 >
  • bitiş tarihi nezamn mış.
    Tamam faiz yatır parayı kesin kar olsun bu faiz ve cezalar millet zamanında ödesin borcunu diye var e af olacaksa ne.gerek var ya tümden kaldırsınlar yada af yapmasinlar

Not:ki RTE başta olduğu sürece dolar vs gibi yatirimlarla uzun vadede zarar etmek imkansız gibi birşey

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    dediğim gibi yapılandırmayı savunduğum yok, faizle elde ettiğiniz kısım karşı tarafın yi-üfe ile ödediği kısmı karşılıyor dolayısıyla sizle eşit olan kişi sizden çokta avantajlı bir konuma gelmiyor. bir de rte gidince dolar kaç olur? forexte ters oynayalım ciddi kâr sağlarız.
    Peki sepet yapan kesim nasıl zararda olacak? Yani bilinçli bir şekilde yatırım yapacak kişiler nasıl kara geçmez?

Tabi ki geçer.

Biz vergimizi düzenli ve düzgün ödüyoruz enayi miyiz diyen kesim sonuna kadar haklıdır. Bu kişilere edebileceğiniz tek söz yok.

• cemsinan kullanıcısına yanıt
    toplumun yatırım konusunda kârlı yatırımlar yapacak iktisadi anlama homo economicus olduğunu mu söylüyorsun gerçekten? hocam kayserili değiliz ki her yatırımımız kâr getirsin dolar yükselirken bile zarar eden o kadar çok insan tanıyorum ki ben, adam seçim öncesi 4 olacak diye 3.8 den dolar alıyor dolar bir anda 3.6 lara bir geriliyor haliyle korkuyor adam satıyor doları sonra dolar yükselince tersten yine zarar. borsa dersen aselsanı örnek veriyim istersen, hisse 30 ları geçip 47 lere gelinceye kadar 100 olacak diye öyle şişirdiler ki hisseyi ülkede Aselsan hissesi almayanı dövüyorlardı, noldu şimdi 45 ten hisse alan adam yarı fiyatına satmaya çalışıyor. yani pratik açıdan baktığında bizim ülkemizde yatırım zekası yok kardeşim, kenarda 3 kuruş parası olan adam bir şeyler yapmaya çalışıyor o kadar. tabi bu yorumu sen ben yatırım yapacağız diye yapıyorum sonuçta vergimi ödemesem bu kadar kazanırım diye konuşuyoruz, yoksa büyük yatırım şirketleri zaten parayı götürüyor o ayrı

Ben her tür yatırım aracından zarar da eden kar da eden tanıyorum

90’lı yıllardan beri de foreks hesabım var düşünün artık.

Bu aflar resmen ve katıyetle zamanında ve dürüstçe iş yapan vatandaşları enayi yerine koymaktır.

Belki de zarar edeceklerdi gibi argümanlar komik bile değil trajikomik artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: 7nbitirdin

quote:

Orijinalden alıntı: werty28

internetten başvuru yapabiliosun şuan açık görünüyor, tam emin olamadım başvuru yapmadım orası ayrı :)

Alıntıları Göster
    İlgili kanun maddesi daha eklenmemiş. 1 haziranda diyorlardı. parti parti mi açıyorlar acaba ?
    edit:Evet sistem açılmışhttps://ivd.gib.gov.tr/ burdan yapacağız başvurularımızı

ancak eksik tarafı ne kadarlık bir tutar düşecek belirtilmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 22 Mayıs 2018; 11:1:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Şimdiye kadar bütün ödemelerini kuruşu kuruşuna zamanında yaptım.

Benim suçum neydi?
    Biz salağız işte dert edeniz kendimize. Türkiye'de yaşıyorsak demek ki vergisini ödemeyen, cezasını ödemeyen gamsız bir adam olmak lazım.
  • Bende kyk ödüyordum. Daha önce yapılandırmıştım. 5 veya 7 taksitim kaldı sanırım. Tekrar yapılandırsam fayda eder mç acaba?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.