Şimdi Ara

vergi kaçıranı şikayet ettim. Güncelledim (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
2
Favori
17.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CSB yazmayan adam C kullanıcısına yanıt
    (Param var, araba almıyorum,öyleyse vergi kaçırıyorum)

Bildiğim kadariyle düşünmenin ve hayal kurmanın vergisi yok.

Devam edebilirsin.

Ama esnaf olurda fiş kesmessen

kredi kartını uzattığımda kem küm bahane bulursan

Fabrikatör olurda işçiden vergi kacırırsan

Bende şahit olursam

Şikayet etmek nasip olur inşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstenildiği zaman verilmesi zorunlu bi defa isteyin vermiyorlarsa hiç polemige girmeyin 1 hafta sonra 4440189 vimeri arayın gereğini yaparlar

• Dukkan sahibi olup vergi kaciranlar yedirememis gelmisler hemen

• Şu adama bile laf atanı görünce ülkenin durumu çok normal geliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Salakça bir durum anlattığınız. Adamlar kendileri kaşınmış. Vergi kaçakçılığının kanıtını da elinize vermişler. Oraya müşteri kılığında maliye gitse, kanıtlı manıtlı çok fena kitlerler. Son tüketici ile muhatap olan hiçbir işyerinin yapmaması gereken şeyler. Vergi kaçırmanın bin tane yolu var. Müşterinin midesini niye bulandırıyorsun? Değil mi ama?

KDV kaçırmayı anlamıyorum. 25TL'ye sattığı malı 25TL değil, 29.5TL'ye satsa size ne değişir? Kaç kişi "ooo çok pahalıymış, almayayım" der? Kes KDV'li. Yürü git. Ya da yarı çakal davran. Tipik esnaf ayağı at. 25TL al. Fiş istemeyene verme. Üstüne yat. İsteyene "şu arkadaş kesiyor, verecek şimdi" de, yürü git. Fişsizlerin maliyetini de fişlilere kaskalla, ne KDV çıkar, ne kurumlar...

Karı düşürmek isteyen zaten isterse yapabiliyor.

Büyük ihtimal bu salaklar o ürünleri de faturasız alıyordur. Ondan fiş kesince anormal KDV ve anormal kar çıkıyordur. Aldıkları malları KDV'li alıp, size de KDV'li satarlarsa, aradaki tutarın KDV'sini ödemeleri gerekir sadece. Muhtemelen firmanın satıcılarının da başına bela olacaksınız, ki bence iyi bir şey.

• Sonucu sana bildirceklermi ?

İhbar ettin ihbar ikramiyesi almadan haberin varmı ?

• Vergi kaçırmanın cezası ne kadar arkadaşlar? Mobilyaları Inegolden aldım 16 küsür para verdiğim mobilyalara 4 bin civarı fatura kesmişler. Esnafliklarini da beğenmedim şikayet etsem bir sonuca ulaşır mıyız. Aldığım tek ürün bile 4 binden fazlayken ben hepsini bu paraya verdim diyebilirler mi?

• Bakkaldan ne alsam kartla alıyorum. Sigara aldım, şu yeni tip pos cihazı kadar kasalar var ya ondan çekti, bir baktım temel gıda. Dedim bunu tekel kes.

Artık beni görünce "sigara 50 kuruş fazla kesiyor" diyor. Ben de az aşağıda Kipa var oraya gidiyorum. Bim, Kipa gibi yerleri bu yüzden seviyorum. Her şeye fiş kesiyor.

Burada ki vergi hırsızları da toplanmış hemen. Eee hırsız hırsızı kollar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Salakça bir durum anlattığınız. Adamlar kendileri kaşınmış. Vergi kaçakçılığının kanıtını da elinize vermişler. Oraya müşteri kılığında maliye gitse, kanıtlı manıtlı çok fena kitlerler. Son tüketici ile muhatap olan hiçbir işyerinin yapmaması gereken şeyler. Vergi kaçırmanın bin tane yolu var. Müşterinin midesini niye bulandırıyorsun? Değil mi ama?

KDV kaçırmayı anlamıyorum. 25TL'ye sattığı malı 25TL değil, 29.5TL'ye satsa size ne değişir? Kaç kişi "ooo çok pahalıymış, almayayım" der? Kes KDV'li. Yürü git. Ya da yarı çakal davran. Tipik esnaf ayağı at. 25TL al. Fiş istemeyene verme. Üstüne yat. İsteyene "şu arkadaş kesiyor, verecek şimdi" de, yürü git. Fişsizlerin maliyetini de fişlilere kaskalla, ne KDV çıkar, ne kurumlar...

Büyük ihtimal bu salaklar o ürünleri de faturasız alıyordur. Ondan fiş kesince anormal KDV ve anormal kar çıkıyordur. Aldıkları malları KDV'li alıp, size de KDV'li satarlarsa, aradaki tutarın KDV'sini ödemeleri gerekir sadece. Muhtemelen firmanın satıcılarının da başına bela olacaksınız, ki bence iyi bir şey.

Karı düşürmek mi? Hocam nasıl bir işletme karı düşürüyorsunuz? Karıya giderken fiş mi istiyorsunuz siz?

• o zaman işçiler enayi ne diye asgari ücrete bile vergi veriyor ister istemez, oraya gelince denetim her koldan var .esnafa veya işletmeye gelince kaçıran kaçırana onların açığını hepimiz ödüyoruz her ay herşeye zam geldikçe. bizler başkasının altındaki arabanın ,evin ve tüm paralarınında ortaklarıyız ozaman o paralarda bizimde emeğimiz var sonuçta . bir de bazı arkadaşlar küçük işletme falan demiş bizim semtte börekçi yeni açtı hemen denetlediler ufak bir yerdi aile olarak çalışıyorlardı kusur buldular hacizi ve mühürü koydular. vergi vermeyen poğaçacıda olsa kapatılmalı o zaman. büyük ,küçük işletme farketmez .vergini veremiyorsan açma işyeri git fabrikada asgari ücretle çalış ozaman hayret birşey bizler hiç tanımadığımız bireylere araba ,ev almak zorunda değiliz evde ailemiz aç gezerken
  • quote:

Salakça bir durum anlattığınız. Adamlar kendileri kaşınmış. Vergi kaçakçılığının kanıtını da elinize vermişler. Oraya müşteri kılığında maliye gitse, kanıtlı manıtlı çok fena kitlerler. Son tüketici ile muhatap olan hiçbir işyerinin yapmaması gereken şeyler. Vergi kaçırmanın bin tane yolu var. Müşterinin midesini niye bulandırıyorsun? Değil mi ama?

serbest piyasa dediğin berbat sömürücü düzenin eseri bu.isteyen istediği fiyattan satıyor. isteyen aynı pantolunu farklı mağazalarda uçuk fiyat farkı ile satabiliyor.serbest piyasa kalkarsa çoğu ürünler aşağı yukarı aynı fiyattan satılır böylece hem vergi sorunu hemde isteğe bağlı fiyatlar oluşmaz fiyatları belli kuruluşlar belirler

• Aferin taktir ettim.Yaşa be

• uykuadam U kullanıcısına yanıt
    bundan bir yıl önce bir işe girdim hemen sigorta yapılacak dedi anlaştık evrakları verdim ve işbaşı yaptım. ben sigortam başladı sanıyordum aile hekimliğine gittim tedavi oldum eczaneden ilaç alacaktım baktım fiyatlarda bir anormallik var dedim bu ne :eczacı tabi şaşkın ücreti bu dedi .dedim sigortalı reçete bu şekilde mi fiyatı ,dedi sigortan yok. o arada beni bir sinir tuttu hem eczacıya rezil oldum ,hem hastalık bir taraftan çaresiz, hemde yarım gün işyerinden kesinti. neyse işyerine gittim muhasebeye gittim sigortam niye başlamadı beni patrona yönlendirdi patronda bir havalar sanki işyeri o olmassa çalışmayacak dedi güle güle . bende hemen şikayet dilekcesi ile önce işkura daha sonra sgk'ya gittim tabi nazik konuşursan kaaleye almıyorlar biraz sert konuştum sgk'da şirketi denetlemişler kusurlu bulunmuş iyi bir ceza ödedi şirket .daha sonra işkurdan beni aradılar eğer işine geri dönmek istiyorsan işbaşı yapabilirsin diye tabi o patronla kavga etmişim orada çalışılmaz artık .işkura teşekkür ettim yeni bir işim var dedim gerek kalmadı dedim..yani sözün özü uğraşırsanız kesin bir sonuç var ama yarı yoldan geri dönüp ;eksik ,yanlış yerlerle muhattab olursanız cevap alamıyorsunuz

• Daimon88 kullanıcısına yanıt
    herkes kendine ait bir kamu da kursun mu ?düşünsene birisi çıkıyor arabam var ,2 evim var ,bir kamu var öbürü diyorki kamudan bendende de bir tane var ama arabam yok. kamu artık mal olur her birey büyük kamu , küçük kamu bütcesine göre alır bir tane
  • FK F kullanıcısına yanıt
    doğan grubuna tek başına takmak biraz zor olur ama birkaç kişi birleşip takarsa o zaman iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: scooting2563

quote:

serbest piyasa dediğin berbat sömürücü düzenin eseri bu.isteyen istediği fiyattan satıyor. isteyen aynı pantolunu farklı mağazalarda uçuk fiyat farkı ile satabiliyor.serbest piyasa kalkarsa çoğu ürünler aşağı yukarı aynı fiyattan satılır böylece hem vergi sorunu hemde isteğe bağlı fiyatlar oluşmaz fiyatları belli kuruluşlar belirler

Serbest piyasada ürün ve hizmetler kaliteli ve ucuz olur. Verginin az ve düşük olduğu ve denetim-müdahale sisteminin dar çapta olduğu ülkelerde serbest piyasa oranı yüksektir. O ülkelerde refah seviyesi yüksektir. Vergiler az ve düşük oldukça, denetim-müdahale sistemi de dar oldukça düşük seviyedeki sermayederlere iş oluşturma imkanı ve rekabet edebilme imkanı doğar. Bu da kaliteyi, ucuzluğu, iş istihdamını sağlar. Vergilerin çok olduğu, denetim-müdahale sisteminin geniş olduğu merkeziyetçi ülkelerde ise kalitesizliğin yaygın oluşu, pahalılık, işsizlik, monopolleşme (tekelleşme) mevcuttur. Orta ve dar ölçekteki sermayederlerin hareket kabiliyeti düşük kalır. Bundan dolayı da yüksek ölçekteki sermayederler serbest piyasa sistemini istemez, merkeziyetçiliğe vurgu yaparlar. Devletin denetim-müdahale sisteminin geniş alana etki etmelerini savunurlar.

Türkiye bir serbest piyasa ülkesi değildir, sadece ağızlarda gevelenir. Türkiyenin serbest piyasa oranı %65'tir, Dünya genelindeki sıralaması 58'dir.
    Vereceğim linkte serbest piyasa sıralaması mevcuttur. Listenin üst sıralarında olan ülkelerde piyasanın kaliteliliği, ucuzluğu; refah seviyesi dikkatinizi çeker.

https://www.heritage.org/index/ranking

• quote:

Orijinalden alıntı: scooting2563

herkes kendine ait bir kamu da kursun mu ?düşünsene birisi çıkıyor arabam var ,2 evim var ,bir kamu var öbürü diyorki kamudan bendende de bir tane var ama arabam yok. kamu artık mal olur her birey büyük kamu , küçük kamu bütcesine göre alır bir tane

Ne demek istediğini anlayamadım? Kamudan anladığın nedir?
  • Daimon88 kullanıcısına yanıt
    bir tane iyi tarafı olması diğer saçmalıklarını örtbas etmez. iyi tarafını bırakalım ,diğer taraflarından bakalım
  • Vergi kaçırmak,kamu suçu,herkesi dolandırmış sayılırsın,onaylamam,ama üzülmedim de değil açıkçası,yanlış yapmışsın zaten gariban bir iş yeridir kesin,

Madem bu kadar adalet anlayışınız var off shore hesaplara para aktaranları,5 liraya şirket kurup üstünden trilyonlar götürenleri,telefonda milyon dolarcık ve eurocukları sıfırlayanları,kumar masalarında bu ülkenin parasını yiyenleri,2 parça kıçı kırık eşya ve çanta için milletin cebinden 200-300 bin eurocuk hiç acımadan verenleri ve daha saymadığım haksızlık ve hırsızlıkları şikayet etsenize,düzen tepeden başlar,ayaktan değil.
  • aldığım ürünleri kredi kartı ile ödeyerek katıldığım önerme.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.