Şimdi Ara

vergi kaçıranı şikayet ettim. Güncelledim (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
2
Favori
17.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben dahil çoğu insan verilen kağıda dikkat etmez, direkt çöpe atar. davranışınız için tebrikler.
  • 25 tl de bişey mi. Evet. Vergi kaçırmanın büyüğü küçüğü olmaz.ama ben büyük oynuyorum. 😄 Ben de 200 e yakın öğretmeni olan ve asgari ücret üzerinden çalıştırıyormuş gibi gösterip devletten 100 binlerce tl vergi kaçıran bi özel okulu MEB, Bimer, SGK’ya şikayet ettim. İki ayrı müfettiş ifademi aldı belgelerimi verdim. İnşallah kul hakkı yiyenler yakında belasını bulacak. 😎

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C42498A97 -- 15 Şubat 2018; 3:39:15 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uykuadam

bir önceki yazdığımı oku lütfen
    vergi kaçıranların hepsini şikayet edersem alkışlayalayacakmıssınız
    sizin gibi düşünenler alkışlasa ne olur?
    alkışlamasa ne olur?
    türkiyede 80 milyon insan var bu memlekette sadece ben yokum diyorum
    anlamak çokmu zor
    konunun başında dedimki ücret öderken sıraya geçtim sadece benim verdiğim 25 tl
    belki işletmenin yıllık cirosu 100-200 bin tl
    konunun başını okumaktamı bu kadar zor?

bırak şimdi nağme yapmayı ,gücüm yetene yaparım desene
    üstelik senin onlara bir nedenden kızdığın anlaşılıyor ,yoksa bu ülkede vergisini tam veren kaç yer var ve şimdiye kadar kaç tanesini şikayet ettin ?

yanlış anlaşılma olmasın ,ben vergi kaçırılmasına karşıyım ,bir şekilde dolaylı hırsızlık dahi denilebilir (vergi kaçırma işi)
    aslında ne demek istediğimi anladın ama işine gelmedi

neyse ben söyleyeceğimi söyledim ,bundan sonra cevap vermeyeceğim ,çünkü kaçamak cevap veriyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Proprietor

Hocam kanunlar ortada o milyonlarca lira vergisi af edilen kişiler kanuna uygun yapıyor onların nesini şikayet edecek

adam eline tabanca alıp hepsini vursun mu ne yapsın

Gücümün yetmedikleri var diye gücümün yettiklerine karismiyim mi o zaman ben sizin evinize girip herşeyi calayim sizde şikayet etmeyin ediyorsanizda rtden başlayın olur mu?

o zaman çıkıp ben sorumlu vatandaşım demeyecek
    varsa böyle bir kanun önce ona itirazını bildirecek

zaten evine hırsız giren şikayetçi olamıyor ,bir şekilde tehditle şikayetini geri çekiyor (örneğini komşum da gördüm)
    bu konu polislerin en çok kızdıkları konulardan birisidir ,biz o kadar uğraşıp hırsızı yakalıyoruz ,adam şikayetinden vazgeçiyor diye

ki zaten konu hırsızlık değil (gerçi vergi kaçırmakta bir çeşit hırsızlıktır ya neyse)

konuyu açan arkadaş vergi kaçırdığı için şikayet ettiğini söyleyip ,konu açıyor
    bu kadar duyarlı bir arkadaşın diğer konulardaki fikrini merak ettiğim için sordum ,yoksa herkes ülkede olup bitenlerin hepsinden haberdar
    bazı çok büyük konularda kulağının üstüne yatıp ,çok daha ufak konularda kaplan kesilmek bana tuhaf geliyor (sizi bilmem)

• Konudan gaza geldim Ankara da bir kac yerde yenek yedim son zamanlarda hic fis verdiklerini gormedim. Sikayet edeyim bende ise yarar mi bilemem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vergiler MAN adasına gidiyordur :)

Şaka bir yana arkadaş kendince haklı, verdiği para, içine sinmemiş ve olaylara tepki olarak kendince şikayet etmiş bence haklı.
    Bu arada, yaşadığı ülkeyi ve düzeni unutmuş malesef.
    Bizdeki vergi ve düzen malesef çok acı bir şekilde insanları bu yola itiyor.
    Biş işten 100.TL kazanıpta bütün vergiler dahil 30.TL alırsan insanlardan, herkes vergi kacırır.

Vergisini ödemeyen ve öteleyen büyük firmaları saysam size ağzınız acık kalır.
    Şuan (ATV+A HABER + ENERJİSA + SPOR KULUPLERİ + VODAFONE + TÜRK TELEKOM + vb gider...)

Kısaca ülkenin sistemi boktan yaşayanlar işe ................. siz doldurun.

Devlet bile halkına dürüst değilken vatandaşından dürüst olmasını beklemek sacma olur.
    Arac alırken bile halkını soyan ve yıpratan bir devlet gördünüz mü ?
    Benzin alırken %65 vergi alan devlet ?

Eeeee insanlar ne yapsın ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuémcé -- 15 Şubat 2018; 8:45:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gcb1903

quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Salakça bir durum anlattığınız. Adamlar kendileri kaşınmış. Vergi kaçakçılığının kanıtını da elinize vermişler. Oraya müşteri kılığında maliye gitse, kanıtlı manıtlı çok fena kitlerler. Son tüketici ile muhatap olan hiçbir işyerinin yapmaması gereken şeyler. Vergi kaçırmanın bin tane yolu var. Müşterinin midesini niye bulandırıyorsun? Değil mi ama?

KDV kaçırmayı anlamıyorum. 25TL'ye sattığı malı 25TL değil, 29.5TL'ye satsa size ne değişir? Kaç kişi "ooo çok pahalıymış, almayayım" der? Kes KDV'li. Yürü git. Ya da yarı çakal davran. Tipik esnaf ayağı at. 25TL al. Fiş istemeyene verme. Üstüne yat. İsteyene "şu arkadaş kesiyor, verecek şimdi" de, yürü git. Fişsizlerin maliyetini de fişlilere kaskalla, ne KDV çıkar, ne kurumlar...

Karı düşürmek isteyen zaten isterse yapabiliyor.

Büyük ihtimal bu salaklar o ürünleri de faturasız alıyordur. Ondan fiş kesince anormal KDV ve anormal kar çıkıyordur. Aldıkları malları KDV'li alıp, size de KDV'li satarlarsa, aradaki tutarın KDV'sini ödemeleri gerekir sadece. Muhtemelen firmanın satıcılarının da başına bela olacaksınız, ki bence iyi bir şey.

Karı düşürmek mi? Hocam nasıl bir işletme karı düşürüyorsunuz? Karıya giderken fiş mi istiyorsunuz siz?

Ben düşürmüyorum. Düşürenleri "duyuyoruz". Evli barklı adamım ben... Ayıp... Karıya para verenler kendini nasıl de belli ediyor bu arada... Yamanmacı hatunlar var. Yeterince çapsız ve sığ ortamlarda takılırsan şirket sayesinde karı düşürmek kolay. Bir sürü inşaat şirketi patronu ve varisi, götten bacak, tahtıravan bir göbek, kafada saç yok, suratta meymenet, yanında taş gibi bir kız... Nasıl oluyor? Şirket düşürüyor karı, öyle oluyor... Ama bana gelmez. Hem evliyim, evli olmasam da bana çok sığ gelen muhabbetler bunlar.

Kâr ile de oynanabiliyor. Ben onu da yapmıyorum. Çünkü yapılası bir kar etmiyorum. Ancak yapan çok.

Bu arada hiç de garipsemiyorum bu vergi kaçağını. Devlet resmen kaçırabilen kaçırsın istiyor. Sistemi öyle kurmuş. Takip zayıf. Vergi kaçakçılığı ağır suç değil. Yaptırımı zayıf. Yakalanma ihtimali de az. Verginin bir vatandaş bilinci ile bağı kurulmamış. Bilinçlendirme yok. Doğrudan vergiler çok ağır değil belki; ama dolaylı vergiler çok ağır. Hepsi birleşince korkunç bir şey ortaya çıkıyor. Devlet kendi eli ile insanını yozlaştırıyor. Gördüğüm bu.

Adil bir devlet gelirden ve kârdan vergi alır. Yanal vergi kaynaklarına ne kadar çok girerse, o kadar adaletsiz olur. Devlet ile mafya arasında da ince bir çizgi vardır. Devlet adaletin önemini zerre azaltsa mafyadan bir farkı kalmaz. An itibari ile başımızdaki en büyük mafyanın devletimiz olduğunu düşünmekteyim. Düzeltmek lazım. Devletimizin yöneticileri tek bir dilden anlar: Paradan. Parayı kısmamız lazım. Kasıtlı olarak kısmamız lazım. Harcamamak, ekonomi de, vergi de yaratmamak lazım. Yönetim zihniyetini besleyen bu döner sermaye modelini çökertmenin başka bir yolu yok. Vergiden kaçınmak da vergi kaçırmak değildir. Otomobilde çok vergi varsa otomobil almamak vergi kaçırmak değildir en basitinden. Böyle yaşıyorum ben yıllardır.

• 2009 yılında karşı tarafın avukatını mahkemeye yalancı şahit getirttiği ve kendi müvekkiline yalan ifade verdirdiği için kızıp fatura kesmiyor diye şikayet etmiştim, koşa koşa benim avukata gelip faturayı teslim etmiş.

Nereden buldun yasası bir an önce çıkartılmalı.sebepsiz zenginleşmenin önüne geçilmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 15 Şubat 2018; 9:16:6 >
  • travegostar kullanıcısına yanıt
    Kardeşim sana bir kod veriliyor

Bu kodla 1-2 ay sonra internetten görebiliyorsun

sonucu internet üzerinden görebiliyorsun.

Geçen senede bir işletmeyi ihbar etmiştim

vergi kaçıranı şikayet ettim. Güncelledim

Gelen cevap bu

Soruşturmanın ayrıntılarını paylaşmıyorlar fakat

Sonuçtan haberdar ediyorlar

İhbar tazminatı istemedim.

• Ulan cahil sen vergi kaxiriyorsun diye sikayet edince neden cirkeflesiyorsun. Yok milyonlarca vergi affi falan o devletin bilecegi is vatandas vatandaslligini yapmis sanane

• scooting2563 S kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi bir düzen de sömürüyü derinleştirebiliyor. Bu sefer de kısıtlamaları desteklemek istedikleri adamın iyi ürettiği şeye göre koyarlar. Gidip ondan almak zorunda kalırsın. Niyet bozuk olduktan sonra...

Doğru denetleme ve yönlendirme enstrümanlarını doğru kullanmak, adil olmak, toplum çıkarını gözetmek ve insan olmak temel şart. Bu yoksa, istediğin sistemi kur, gene sömürülürsün. Hatta daha kötü sömürülürsün. Şimdi hiç olmazsa güçleri yok. İstediğimi alıp, istediğimi almayabiliyorum. Şirket, üretici, sermaye grubu seçebiliyorum. Beslemek istemediğim adamı beslememe özgürlüğüm var. Hatta "buna kazandıracağıma gider gavura kazandırırım" dediğim bile oluyor. Denetimli bir ekonomi modelinde ipler yöneticinin elinde olur. İnan bana sonuçları çok daha kötü olur.
  • vergi kaçıranı şikayet ettim. Güncelledim
    Otomobil alırken %45 -160 arası vergi ödeyen vatandaş 25 liralık işlemi ihbar etmiş değerli vakitlerin yanlış şeylerle heba edildiğini düşünüyorum, umarım vergi ihbarı sonucu aldığınız ödül miktarı sizi zengin etmiştir.
    Devlet zaten vatandaşın sırtındaki vergi yükünü artırırken (ki şu anda tahmin edilen vergi kaçırma oranı %40-50 civarı) bu miktarın artışını öngörüyor ve biliyor. İthal edilen ürün bu topraklara gelene kadar ne kadar oluyor bunları göz önüne almak lazım.
    Saygılarımla

• engin_er_26 kullanıcısına yanıt
    Nereden buldun yasasının hayata geçirilmesini yıllarca çok istedik. Çünkü zamanımız kısıtlı idi. Teknoloji geliştikçe bu yasanın işlerliği azalacak, ek olarak sermayenin dışarı kaçmasına da sebep olacaktı. Artık çok geç. Şöyle ki,

Bugün oturduğunuz yerde, internetten, Dalaware'de bir şirket kurabiliyorsunuz. Nereden bulduğunun cevabını veremeyecek olanlar için bu tarz opsiyonlar artık mümkün. Eskiden büyükler için mümkündü. Hazır zaman varken yasa çıkmalı, insanlar vergi vermeye alıştırılmalı idi. Şimdi ise zor. Sen-ben de gidip süper düşük maliyetlerle alakasız yerlerde şirket kurabiliriz. Yani, orta çaplı bir esnaf da aynı şeyi yapabilir.

"Nereden buldun?"
    "Neyi nereden buldum? Neyim varmış ki?"

Bu noktadan sonra devletin yapıp yapabileceği maliyetlerini kısmak, gereksiz personelinden zamanla kurtulmak, küçülmeye gitmek, bu sayede vergileri azaltmak, vergi avantajlı bir ülke konumuna gelmek, bu şekilde bir yandan sermaye çekmek, bir yandan da insanları düşük vergi ortamında vergi ödemeye alıştırmak.

• nessy kullanıcısına yanıt
    Şu konuda en az 5-6 tane ihbar tazminatı istemedim mesajım var.

Devletin arabadan çok vergi alması, vergi kaçırılmasını normal halemi getiriyor?

Bence getirmiyor

• Bu ülkede vergi vermeden Suriyeliler esnaflık yapıyor. Önce onları şikayet et.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • colsart kullanıcısına yanıt
    onları da şikayet ediyorlar ama değerli(!) bürokratlarımızın kılı bile kıpırdamıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=50sJ2V6qNvM
  • Orada çalışanların sigortası da yoktur muhtemelen. Alo 170'i arayarak çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına kayıt dışı istihdam şikayetinde de bulunun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rietveld -- 15 Şubat 2018; 11:6:22 >
  • Öff şikayet etmişmiş Vergi diye milleti zaten soydukları yetmedimi vatan için mi yaptın ne yaptın ? böyle koyunları yola yola bitiremediler olan garibana olsun her ota b.ka vergi olsun ama. Dükkan işletmek ne kadar zor biliyormusun bağkur çatır çatır her ay 600 küsür lira alıyor esnafdan. İşçi çalıştırsan bir 600 lirada öyle. çevre temizlik vergisi falan cabası.
    gerçekten bu ülkeden birşeylerin düzeleceğini uman varmı ? 70-80 yıllık hayatlarımızı vatan denilen soyut kavrama mı adayacağız ? sonra bu soyut kavramımı kusursuzlaştıracağız ? ne için ?

Hacker falan olsam bu ülkeye büyük bir vurgun yapmak isterdim. vurgun yapıp kaçmak isterdim dolandırıcı ülkeden.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rietveld

Orada çalışanların sigortası da yoktur muhtemelen. Alo 170'i arayarak çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına kayıt dışı istihdam şikayetinde de bulunun.

Sigortalı işçi çalıştıranın aklı yok bu devirde bence işçi için 600 lira ödemesi gerekiyor.

Benim annem esnaf. Bağkuru 4 bin TL birikti dükkanı açar açmaz 600 lira her ay ödenmesi gerekiyordu işler oturana kadar zaten ödeyemedi 6 ayı. şimdi sağlık haklarından faydalanamıyor devlet hastanesine bile gitse 50 lira 100 lira vermesi gerekiyor.

Birşey bilmeden birde hala devletçi oluyorsunuz.

• Elin değmişken Man adasına para kaçıranları da şikayet et yada millete küfür eden Cengiz inşaatın sahibi Mehmet Cengiz'i ya da lafa gelince milliyetçilik edebiyatı yapıp yatına Amerika bayrağı çekenleri..
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.