Şimdi Ara

(Vefat etti)ANKARA HACETTEPE - DİKKAT! Kol Bacak Nakli Olan Hasta için ACİL A Rh + Kan İhtiyacı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
1
Favori
2.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hacettepe kol ve bacak nakli olan hasta için çok kan lazımmış. Hayati riski çok büyük ve A Rh + nasılsa herkeste var diye kimse gitmiyormuş. Ankara'da olan ve kan grubu A Rh + olan arkadaşlar, lütfen üşenmeyin, Hacettepe'de hemen bir ünite kan verin.

Kan Merkezi Yeri: C katı (Çocuk acilden girilebiliyor, labirentte biraz gezip C katına iniyorsunuz)

Güncelleme: Hasta vefat etmis arkadaslar allah rahmet eylesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omercelik -- 27 Şubat 2012; 22:55:31 >

• Geçen tvde gördüm adamın kol bacak vs hiç yok.Nakilden sonra yürüyebilecek mi şimdi bunlar?
  • Yaşarsa bir ihtimal bu organları kullanabilecek. Lütfen yaşaması için destek olalım, çevremizde duyuralım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omercelik

Hacettepe kol ve bacak nakli olan hasta için çok kan lazımmış. Hayati riski çok büyük ve A Rh + nasılsa herkeste var diye kimse gitmiyormuş. Ankara'da olan ve kan grubu A Rh + olan arkadaşlar, lütfen üşenmeyin, Hacettepe'de hemen bir ünite kan verin.

Kan Merkezi Yeri: C katı (Çocuk acilden girilebiliyor, labirentte biraz gezip C katına iniyorsunuz)

Yöneticilerin dikkatine: Lütfen üst konu yapın. Hastaneden geliyoruz. Hastaya, daha uzun bir süre kan ihtiyacı varmış.

Arkadaslar hacettepeden yeni geliyoruz kan ihtiyaci büyükmüs saatte 60 ünite kan gerekiyormus hastanin durumuda kritikmis A Rh+ olupta Ankarada olanlar 1 ünite kanda siz verin.
  • ne yani hayati riski vardı neden ameliyata girdi şimdi bu adam bile bile :S
  • niye kan gerekiyo ki acaba sürekli dışardanmı kan alcak? bide üst konu olmasın hiç görünmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Laugh

ne yani hayati riski vardı neden ameliyata girdi şimdi bu adam bile bile :S

Hocam iki kol iki bacak yok bir umut iste

@Rampage

Hocam 2 kol 2 bacak organ naklediyorlar sürekli kan kaybediyor demekki o yüzden sanirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: RAMPAG£

niye kan gerekiyo ki acaba sürekli dışardanmı kan alcak? bide üst konu olmasın hiç görünmez

Kalbi uzağa pompalayamiyor kanı yeterince güçlü değil sürekli kan vermeleri gerekiyor
  • Madem kan lazım önce kanı topla sonra ameliyat yap.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

Madem kan lazım önce kanı topla sonra ameliyat yap.

Galiba ters bisey oldu. Yoksa Allah buyuktur deyip baslamazlar
  • Konu güncel kalsın... Umarım başarılı bi ameliyat olur.

NE kadar zor bi durum ki adam ya ölüm ya yürüyebilmek diyor. Allah yardım etsin.
  • Universiteler birbirleriyle sidik yaristirmadan once her ihtimali dusunup ona gore hareket etmeli! Saatte 60 unite kan ve ameliyat 1 saat surecek bir ameliyat degil... Varin gerisini siz dusunun, caresiz insanlarin umutlarindan yararlanmak ne kadar etikdir tartisilir.

Not: Saglik alanindaki gelismelerimizle gurur duyuyorum fakat, bu isi her olasiligi dusunup ona gore hareket ederek yapmalari gerekiyor.Antalyadayim yoksa elimden geleni yapardim...
  • Up
  • Yukari
  • saatte 60 ünite kan gerekiyormuş nedir abi, nereye kan veriyor bunlar ya da nasıl bir kan kaybı var o insanın, oha.
  • up
  • Allah yardımcısı olsun. Çok kötü bir durum. Hastayı biraz olsun anlayabiliyorum. Ankarada olsam hemen giderdim kan vermeye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KonsolMania -- 26 Şubat 2012; 4:46:26 >
  • geçmiş olsun.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.