Şimdi Ara

VDSL2 GELDİ => ANA KONU (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
829
Cevap
0
Favori
50.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: McCarty

Kota lı olucak mı

Bu soruyu eshefle kınıyorum. Telekom öyle birşey yapmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_Robin -- 12 Haziran 2008; 12:51:18 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nodex

İstedikleri hızları versinler.Eğer yurtdışı çıkışlarını 500GB yapamazlarsa ellerinde patlar tüm sistem.

Yurtdışı çıkışlarında her türlü artırma yapmak zorundalar.

Diğer türlü hız hız getirdik derken , internetsiz kalırız sistem çöker
  • quote:

Orjinalden alıntı: TiSKE

+ 1 de benden
    Yeni tarife çok pahalı ve külfetli

Kotasız 1 mB 30 YTL ye ben de razıyım
    Bir de şu 9 lu reklam kokan fiyatlara gıcığım var mı ötesi yaa.
    19 - 29 - 999 - 1149 yazarlar

Yahudilere ait fiyat tarifelendirmesidir bu, bizde bunlara maalesefki imreniyoruz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Eh®imeN

quote:

Orjinalden alıntı: Nodex

İstedikleri hızları versinler.Eğer yurtdışı çıkışlarını 500GB yapamazlarsa ellerinde patlar tüm sistem.

Yurtdışı çıkışlarında her türlü artırma yapmak zorundalar.

Diğer türlü hız hız getirdik derken , internetsiz kalırız sistem çöker

Gerek yok arkadaşım kota koyar telekom para harcamaz.

• bnce su an 4mbıt kullanan cogu kısı 16mbıtlık tarıfeye gecer ztn bnde gecmeyı dusunuyorum ama merakım halen kablolar degısmedı herkes burda bu kablolar 4mbıtı bıle desteklemez dıyorlardı pekı sımdı nolcak yanı nasl bu kablolarla 16 mbıt verılıcek ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: red_blade

bnce su an 4mbıt kullanan cogu kısı 16mbıtlık tarıfeye gecer ztn bnde gecmeyı dusunuyorum ama merakım halen kablolar degısmedı herkes burda bu kablolar 4mbıtı bıle desteklemez dıyorlardı pekı sımdı nolcak yanı nasl bu kablolarla 16 mbıt verılıcek ?

o kablo geyigi bos bir ezberden ibaret. adsl tum dunyada ayni kablolar uzerinden verilir, bakir telefon kablolari. adsl'de onemli olan kablo cinsi diil ne kadar mesafe telefon kablosu uzerinden bilgi tasinacagi, cunku mesafe arttikca mumkun olan hiz dusuyor biliyorsunuz ki. ornegin santrala 4-5km'de olanlar 4mbit bile goremiyebiliyor. bunun cozumu de mumkun oldugunca yakina kadar fiberoptik kablonun getirilip, yaklasik son 1 km.'de ADSL yani telefon kablosunun kullanilmasi. bu sekilde daha yuksek hizlar mumkun olur (ADSL2+, VDSL vs.).
  • quote:

Orjinalden alıntı: hikmetg

VDSL2 değil VDSL10 gelse ne olur ?

Server bağlantıları halen 2-5 mbps. Artması da bu metro ethernet fiyatlaır ile pek mümkün değil.

Ya serverlar tamamen yurt dışına çıkacak. Ya da bir bir iftlas edecekler.

Metro ethernet - adsl - vdsl 'de inanılmaz bir dengesizlik var. Ve bu artık patlama noktasında. metro ethernet fiyatları 2005 'ten bu yana hiç değişmedi.

içimi döktün sağol valla. Diyelim datacenterların hepsi yurtdışına gitti telekom o zaman sadece yurtdışı çıkışlarını kullanıcak duruma gelir. Ve yurtiçinde hem datacenterlardan metro etherent parası alamadığından hem de yurtiçi bağlantıları pek kullanılmadığından zarara geçer. Bu durumda datacenterlar telekomu protesto eder ve bağlantıyı bedava verdirtmez ise telekom zor duruma düşer. Yani bana kalırsa metro ethernet ücretleri düşmeli. Zaten metro etherneti başta insanları söğüşlemek için getirdiler GSHDSL den bir farkı yok.

• Kota da 4 gb olur mu acaba? :)
  • Arkadaşlar şu santrale uzaklık olayı beni etikilerimi acaba
    Telekoma mesafe 1.5km
    Gerçi 1mbit ile 100 altına düştüğüm olmuyor ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aguila1903 -- 12 Haziran 2008; 16:18:22 >
  • Ne yapayım kota artışını,bana göre fiyat indirimi olmalı...
    4GB ı 6 ya çıkarsa ne yapacağım.29 u 19 yapsın.
    49 u da 39 a indirsin.(29 a indirmez diye yazdım.)
  • kardes o sanırım senn sehrıne baglı metropolse sehrın 1,5km onemlı dııl :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: red_blade

kardes o sanırım senn sehrıne baglı metropolse sehrın 1,5km onemlı dııl :)

İstanbul
  • Ya ben hızdan geçtim 1 M/Bit i 29 YTL yapsınlar yeterli bizim için...

Ne zaman hayata geçirecekler bakalım.

2007 nnin Kasım/Aralık aylarında 2008 Şubat da güya VDSL2 ye geçilecekti.

2008 nin yarısına geldik hala dedikodular var ortada.

Ben umutsuzum bu VDSL2 konusunda
  • 4mbiti 49 ytl yapsınlar. vdsl2 olmasada olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ExECaLiBuR

4mbiti 49 ytl yapsınlar. vdsl2 olmasada olur.

Aynen öyle
    400 yeter bana
  • Senin yanlışın var kardeş 16 megabit 129 değil 98 ytl diye okudum ben.Sonunda geldi Allah cızırtını versin TT
  • quote:

Orjinalden alıntı: cimbomluevrim

Senin yanlışın var kardeş 16 megabit 129 değil 98 ytl diye okudum ben.Sonunda geldi Allah cızırtını versin TT

129 olması lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

Hemen yaygınlaşacağını zannetmiyorum, bir çok pahalı ikincisi ise belli bir mesafeyi geçince hızlarda bariz düşüşler yaşanıyor. Yani santrala nekadar yakınsanız okadar sağlıklı kullanabiliyorsunuz bir mesafeyi aştı mı normal ADSL ye göre çok fazla hızda düşüş oluyor. Belki araya güçlendirici falan konulur böyle şeyler vardır bilemicem ama pahalı bir teknoloji yani alt yapısı gereği pahalı ve fiyatıda pahalı. Bunun yerine keşke fiberoptik alt yapısı yapsaydı her yere.

istanbulda baya bi yere fiber optik döşediler

• D LINK DSL 2640T en çok kaç mbit destekler acaba??
  • En düşük hıza sahip kotasız bağlantı 20 Lira olana kadar internet abonesi olmamakta kararlıyım. Keşke böyle geniş çaplı bir organizasyon olsa da dar gelirli tüketiciler olarak sesimizi duyurabilsek. O zamana kadar ineternet kafeye devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuksek -- 12 Haziran 2008; 21:27:29 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.