Şimdi Ara

VDSL2 GELDİ => ANA KONU (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
830
Cevap
0
Favori
50.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 20 saniyeyi kim ne tarafından uydurmuş bilemedim. 100mbit bile 20sn'de 250mb indirir. Bugün en düşük film boyutu 700mb dır.
  • Bunlar reklam filmlerini kastediyor olmasın.

Yeni internetimiz o kadar hızlıki 30saniyelik reklamımızı sitemizden bedavaya(Bu kıyağımızı unutmayın) 20 saniyede indirebilirsiniz.

TTNET

• meraba arkadaşlar...

açık konuşmak gerekirse bence bu 10 gün meselesine veya 8mbit ve üstü hızlara pek ümit bağlamayın şimdilik ...neden diyeceksiniz?

çoğu arkadaş bilir bu vdsl2 teknolojisi cebit 2007 fuarında tanıtıldı ve 2008 ocak ayında başlanacaktı ama ne oldu ... ocak 1 ocak 2 ocak 3 şubt, mart, nisan çıt yok telekomdan hangi aydayız haziran 2008 nerde ocak nerde haziran ...be kardeşim sunamayacaksan neden halka haber ediyon milleti heveslendiriyon.....

hız meselesine gelincede arkadaşlar türkiye vdsl2 altyapısı çok geri....fiber optik kablo çoğu yerde yok...yok derken bunu evlerine almak isteyen ev kullanıcıları için söylüyorum...sokaklarda fiber optik kablo yok...mesela bizim mahhalede :D

eee nasıl gelecek bu vdsl2 peki...

cevap: zamanla....
    ne yapıcaz peki yine telekomun vaad ettiği bu "10 gün içerisinde" dediği umutlarla 2009 a girecez ve daha sonra yavaş yavaş bizlerede gelecek bu sistem....

• ya bırakın ne vdsl i ya daha modem satan yok.
  • ya zaten vdsl2 modem diye arat gogle de hiç bişey yok....bırak modemi vdsl2 nin kendisini arat oda kendi sitelerinde bile yazmamışlar...bekleyin arkadaşlar zamanla herşey olur ....
  • Takam kafana TTnet

• quote:

Orjinalden alıntı: yasircetinkaya

ya zaten vdsl2 modem diye arat gogle de hiç bişey yok....bırak modemi vdsl2 nin kendisini arat oda kendi sitelerinde bile yazmamışlar...bekleyin arkadaşlar zamanla herşey olur ....

Normal home kullanıcılardan fazla talep görmez kesinlikle.
  • quote:

Orjinalden alıntı: boldshark

quote:

Orjinalden alıntı: DHArcadia

Oncelikle 600 megaBYTE'i 32 megaBIT'e bolup 20 saniyede film inicek diyen zihniyeti kiniyorum.

1 Mbps kotasız olanı 29 YTL yapsalar, bana yeter

Evet aynen bana da yeter

• Bazı arkadaşların bir konuda bilgi vermek isterim,şu anda türktelekom'un altyapısında kullanılan yeni ADSL2+ destekli DSLM santralleri VDSL teknolojisinide desteklemektedir.Kullanıcılar Modem olarak Zyxel modem secebilirler,ürün satışı mevcuttur.(Ortalama fiyatı router vdsl modem 150$ ve üstü olarak satışa sunulacaktır.)Bütün bunlara ek olarak haber malesef detayları vermemektedir.VDSL 16 Mbit hız vermiyor sadece daha düşük bağlantı hızlarıda mevcuttur ki eğer ücretlendirmesi ADSL ile aynı yapılacak olur ise coğu kullanıcı(Telefon Hat Kalitesi İyi olan)Online oyun için bu teknolojiye gecebilir.Çünki bildiğiniz üzere VDSL teknoloji Veri paketlerini herhangi bir dönüşüme tabi tutmadan iletir,buda kullanıcıların online oyunlarda ping düşüşleri yaşatacağı gibi loss ve choke sorunlarını minumuma indirecektir.
    NOT:
    Yeni Türktelekom Santral DSLM Listesi.(DSLM gigabit port desteğinden makisimum yararlanılması için ADSL kullanıcıları PPPOA_LLC ve PPPOA_VCMUX kapsüllemeleri iptal edilip.PPPOE LLC ve PPPOE VCMUX olarak yapılandırılmaktadır.
    NEC
    FSAP
    ALCATEL

• Hele bir başlasın önce nedir görelim...
  • 32Mbit saniyede yaklaşık 3,2mb indirse 3,2 x 60 x 60 x 24 = 276480mb~276gb günlük download. 276 x 30 = 8280gb~8tb aylık download. 7/24 saat download yaparsan her ay 8 tane 1tb hdd eder. 400ytl x 8 = 3200ytl 3200 + 169 = 3369ytl aylık masraf
  • quote:

Orjinalden alıntı: gordon01

32Mbit saniyede yaklaşık 3,2mb indirse 3,2 x 60 x 60 x 24 = 276480mb~276gb günlük download. 276 x 30 = 8280gb~8tb aylık download. 7/24 saat download yaparsan her ay 8 tane 1tb hdd eder. 400ytl x 8 = 3200ytl 3200 + 169 = 3369ytl aylık masraf

bayaa fazlaymış.
  • bunda upload hızı ne kadar oluyodu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ArchEnemy

Tahminim o ki 1 mbit'i kaldırıp 2mbit'e geçirirseler 2mbit yine 1mbit gibi çalışır... buna yüzde bir milyon eminim.. bide vdsl2 e o kadar para vereceğime gider tellcoma veririm. bu ttnet avelleri bizi dünya zengini sanıyor galiba.. halkın ekonomik durumu yok bide oldukça pahalıya interneti satarlar... karşıyım ben bu işlere.. gerçi durumu olmayan almaya bile yeltenemezde.

Tellcom iyi guzelde heryerde yok suanda sadece sosyeteye hizmet ediyor ve uzun yillar bu boyle kalacak.Umarim tt 1mbit sinirsiz internetin fiyatini indirir.
  • İyide şimdi kafama takıldı 10 gün içinde yeni tarife geleceği nerden belli kaynak ttnetmi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: gordon01

32Mbit saniyede yaklaşık 3,2mb indirse 3,2 x 60 x 60 x 24 = 276480mb~276gb günlük download. 276 x 30 = 8280gb~8tb aylık download. 7/24 saat download yaparsan her ay 8 tane 1tb hdd eder. 400ytl x 8 = 3200ytl 3200 + 169 = 3369ytl aylık masraf

8TB ne indiriceksin ki
  • ya ne kadar komik bu TT,benim hat 1mbps zor oluyor,çünkü zayıflama 50dB. 32mbps nasıl olacak anlamıyorum.Bunu ancak santrale yakın olanlar kullanabilir.
  • Peki Zeki Müren de bizi görecek mi?
  • Upload değerleri önemli benim için onlar ne olacak acaba?
  • ben internetcafemde 4096 kulanıom şimdi bu gelince hemen geçecem bu bağlantıya bide modemim zxyel 662 serisi son çıkardığı modem kaldırırmı acaba modem ??
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.