Şimdi Ara

VDSL2 GELDİ => ANA KONU (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
830
Cevap
0
Favori
50.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün bizim burda 4 tane adam geldi telekom'dan sokaktaki internet ve telefon bağlantılarının olduğu kutuda 3 saat çalıştılar ne internet ne telefon vardı da demek çalışma bunun içinmiş
  • gelmeseydi ayıp ederlerdi yaa videofon olayı ateşledi telekomu heralde
  • quote:

Orjinalden alıntı: Assassins

ben internetcafemde 4096 kulanıom şimdi bu gelince hemen geçecem bu bağlantıya bide modemim zxyel 662 serisi son çıkardığı modem kaldırırmı acaba modem ??

Sorun hızı desteklemesinden ziyade, teknoloji farklılığu olduğundan muhtemelen yeni bir modem almanız gerekecektir..
  • walla amcamı zor kafaya alıpta kotalıdan sınırsıza geçirdim sayılır. birde 2 mb internet 49 lira olursa 10 numara olur ozaman valla rapidshareden de 1 aylık premium üyelik alırsın süper olur :)
  • Bizim 4mbit'leri de 8mbit veya 10mbit adsl2+ yapsalar iyi olurdu. 16mbit 129 ytl iken 4mbit 89ytl pek mantıklı olmuyor.
    Vdsl2 bizim işimize yaramayacak gibi, 100 ytl'yi geçen ücretler geçmişte kaldı derken yine şaka gibi bir tarife ile geri döndüler.
    Türkiye için yenilik yapmak istiyorlarsa 32mbit 89ytl 16mbit 69ytl 8mbit 49ytl gibi tarifeler uygulamaları gerekiyor.
    Altyapı yetmeyeceği için göze alamadılar sanırım.
  • Hemen yaygınlaşacağını zannetmiyorum, bir çok pahalı ikincisi ise belli bir mesafeyi geçince hızlarda bariz düşüşler yaşanıyor. Yani santrala nekadar yakınsanız okadar sağlıklı kullanabiliyorsunuz bir mesafeyi aştı mı normal ADSL ye göre çok fazla hızda düşüş oluyor. Belki araya güçlendirici falan konulur böyle şeyler vardır bilemicem ama pahalı bir teknoloji yani alt yapısı gereği pahalı ve fiyatıda pahalı. Bunun yerine keşke fiberoptik alt yapısı yapsaydı her yere.
  • Telekom 2 Mbiti 29 Ytl yapsa daha iyi olur 49 YTL çok fazla. Telekom daha önce yaptığı gibi fiyatı aynı tutup hızı dört kat arttırsa Mesela 256 dan 1024 yaptığı gibi şimdide 1024 den 4096 ya çıkarıp fiyatı aynı yapsa belki ama hala yüksek bence.

Yada Bence 1 Mbit 15 Ytl olsa yurdum insanının hepsi şu nimetten faydalansa olmazmı yani. Bizimkide züğürt tesellisi Türkiyede Telekom tekeli oldukça bu fiyatlar pek inmez. Tellcomunda ülke geneline kısa sürede yayılacağını düşünmüyorum. Mecburen Telekom ne verirse onu alacağız pek bir seçim şansı olmayacak.

SDN de Bulgaristandan birisi 13 Mbit 30 YTL 16 Mbit 35 YTL diye yazmıştı biz de bunlar hayal.
  • İstemem VDSL falan. 2 ya da 4 mbit'in fiyatını az daha düşürsünler ya da biz 1 mbit sınırsıları 2 ya da 4 yapsınlar fiyat değişikliği olmadan. VDSL onların olsun
  • Vdsl2 modemi varmıdır şuan piyasada? nerden bulabiliriz acep özelliklerini bi incesek.
    marka model bilen varmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: oguzhan85

bugün bizim burda 4 tane adam geldi telekom'dan sokaktaki internet ve telefon bağlantılarının olduğu kutuda 3 saat çalıştılar ne internet ne telefon vardı da demek çalışma bunun içinmiş

Bugun de bizim telefonlar calisma nedeniyle kesilecek diye apartmana duyuru konulmus. Herhalde bununla baglantili.
  • Hepimize hayırlı olsun..

Güzel gelişme...

Bir kaç sene içinde bizlkerde 8 yada 16 mbit hızları kullanmaya başlarız sanırım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: PHI

İstemem VDSL falan. 2 ya da 4 mbit'in fiyatını az daha düşürsünler ya da biz 1 mbit sınırsıları 2 ya da 4 yapsınlar fiyat değişikliği olmadan. VDSL onların olsun

4 yapsalar ne güzel olur ama
  • Kota lı olucak mı

• + 1 de benden
    Yeni tarife çok pahalı ve külfetli

Kotasız 1 mB 30 YTL ye ben de razıyım
    Bir de şu 9 lu reklam kokan fiyatlara gıcığım var mı ötesi yaa.
    19 - 29 - 999 - 1149 yazarlar
    quote:

Orjinalden alıntı: boldshark

1 Mbps kotasız olanı 29 YTL yapsalar, bana yeter
  • Kesin bu VDSL kotalı olur.Bu ttnet'in altyapısını bunu kaldırmaz.
  • VDSL kotalı olursa kotayı geçmemek imkansız olur. Yanlışlıkla indirilen büyük bir dosya ne kadar çabuk durdursakta kotayı şişirir.
  • VDSL2 değil VDSL10 gelse ne olur ?

Server bağlantıları halen 2-5 mbps. Artması da bu metro ethernet fiyatlaır ile pek mümkün değil.

Ya serverlar tamamen yurt dışına çıkacak. Ya da bir bir iftlas edecekler.

Metro ethernet - adsl - vdsl 'de inanılmaz bir dengesizlik var. Ve bu artık patlama noktasında. metro ethernet fiyatları 2005 'ten bu yana hiç değişmedi.
  • saka mı bu? o kadar ay bu fiyatlar içinmi bekledik? allah belanı versin telekom
  • Yurtdışı çıkışlarında büyük bir artış yapılsın , 1Mbit 4Mbit olsun başkada birşey istemem
  • İstedikleri hızları versinler.Eğer yurtdışı çıkışlarını 500GB yapamazlarsa ellerinde patlar tüm sistem.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.