Şimdi Ara

Vdsl e geçiş sorunlarım/yaşadığım süreç ve gelişmeler (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
1
Favori
2.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Bekleyin bakalım, VDSL2 aktif olunca nasıl olacak hattınız.
  • KenanK89 kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam. 5650 konusundaki düşüncelerinizi merak ediyorum. Halen kullanıyorum ben bu modemi.
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Portları cortlayana kadar iyiydi. Patlamasaydı değiştirmezdim bende. Annemler de hala aktif olarak devam ediyor hayatına wifi den.

Evde yedek olarak airties in adsl modemi duruyor. Keşke kapatmasaydılar markayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KenanK89 -- 23 Nisan 2020; 17:36:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Aynen hocam, aynı şeyi düşünüyorum. Keşke kapanmasaydı. Peki size şunu sorayım, Airties 5650 bozulursa eğer (nazar değmesin) hangi modemi tavsiye edersiniz ona denk olarak?
    Valla bu konu hakkında yorumum yok. Ac68u kullandım bir ara yazılım çok iyiydi ama bir güncelleme ile herşey bitti. İade ettim. Asus almam dedim. Ocakta işte alırken tenda ya bakıyordum Boardcom chipset diye oda sıcaklık sorunu çıktı.

Vodafone h300s i arkadaş önerdi. Bende alıp denedim. Başarılı geldi. Valla airties i aratmadı bana daha. Aynı stabil de.

• vee millenicom dan haber geldi... boş port yokmuş adsl olarak tekrar başvurun...
    Anladım hocam çok sağolun. Tp link nasıl sizce?
    Denemediğim ürünler hakkında yorum yapamam.

Tamamdır hocam. Çok sağolun.
    Kaç para acaba ve hangi firma ve hız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bigcrysis93 B kullanıcısına yanıt
    Firma adı yazıyor da. Herkesin alabileceği bağlantı değil.

• Sen bir anlatsana birde firma kim? Fiyat filan yazarsan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigcrysis93 -- 23 Nisan 2020; 19:48:41 >
  • bigcrysis93 B kullanıcısına yanıt
    Hocam de yaşıyorsanız iletişime geçelim. Yoksa bir manası yok çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KenanK89 -- 23 Nisan 2020; 20:18:2 >
    Neyse sadece fiyat ve hız söyleseydiniz kaşke.

• Hocam 2 gün önce evin içine kablo çektik kutudan, CAT6 kablo Ankara'da metresi 1.5TL'den çektiler, bilginize.

Ben netspeed kullaniyorum 1.5 senedir, 75mbps kadar hiz olan paketteyim. Kablo degistirmeden once 40-44 arasi aliyordum, alabilecegim max 50ye yakin bir seyler oluyordu modem arayuzunde. Degistirince hizim 64e alabilecegim max da 72ye yukseldi, anlamadim bi kablodan benim hizim nasil yukseldi.

Vdsl e geçiş sorunlarım/yaşadığım süreç ve gelişmeler

SNR degerim de dustu ister istemez. Normalde basvururken 56mbps kadar alabilirsiniz deniyordu.

• Ben vdsl kullaniyrdum turknet cok memnundum modem bozuldu adal e gecis yaptim modemi kaca aldiniz acaba

• dublex06 kullanıcısına yanıt
    200 tl ye kutusuz faturasız, sadece modem adaptör olarak aldım.

Modemin arayüzü biraz tutarsız çalışıyordu ama root erişimi sağlayınca gayet güzel oldu. 200 tl ye 5Ghz Ac destekli böyle bir modem bulmanız imkansız. Alabilirseniz kaçırmayın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mylm.56

Hocam bugün @KenanK89 ile birlikte modeme root erişimi sağladık. Bu sayede değişmeyen Wan seçeneklerini değişebilir hale getirdim. Sizin tarif ettiğiniz gibi adsl i devre dışı bıraktım ve sadece vdsl i açık bıraktım. Bu durumda modem hiç dsl sinyali almadı bu yüzden dsl hat durumum da gözükmedi.
    Merhaba, PM üzerinden isim soy isim ve iletişim bilgilerinizi iletebilir misiniz? Konu hakkında sizlere yardımcı olmak isteriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: millenicom

Merhaba, PM üzerinden isim soy isim ve iletişim bilgilerinizi iletebilir misiniz? Konu hakkında sizlere yardımcı olmak isteriz.

Alıntıları Göster
    Hali hazırda sizlere Pm üzerinden ulaştım. Yaklaşık 1 haftadır çözüm bekliyorum.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.