Şimdi Ara

VDSL artık çok eskidi - 100mbit üstü download ve 8mbit üstü upload istiyoruz (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
287
Cevap
5
Favori
14.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

RGB ledli kablo döşesinler abi VDSL artık çok eskidi - 100mbit üstü download ve 8mbit üstü upload istiyoruz 

• Paetzold kullanıcısına yanıt

hangı fırmadan aldınız modem ucretıde varmı?

• treyturop T kullanıcısına yanıt

Kendim aldım modemi hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • miskindvd kullanıcısına yanıt

Bodrumun en lüks yerinde milyon dolarlık evler iç içe 35-50 mb internet alıyor .Sorsan 100 mb destekliyor oda vdsl ile ama tabi ki telefon kablosu ile gelen internetten ne beklersin.Benim hızdan ziyade sıkıntım ping çok uzun süredir 80 altında bir oyuna girdiğimi hatırlamıyorum .

• Türk telekom batık borçlu bir firma, milyar dolarlık borçları karşılığı hisseleri bankalara devredildi.

Bu firmadan teknoloji yatırımı beklemeyin uzun seneler.

• Dark_Soul kullanıcısına yanıt

Turk Telekom bir firma olarak düşünülemez. Turk Telekom, Turkiye Cumhuriyeti'nin iletişim ve altyapısından sorumlu devlet kurumudur.

Zamanında satılmış olması gibi garip şeyler oldu, ama tekrar devletin kontrolüne alınmalı. Özel firmalar her zaman cebini düşünür ve yatırım yapmaz.

Ama Turk Telekom devletin elindeyken her zaman halkın refahı için, karşılık beklemeden çalışacaktır.

borc bitene kadar bankalar devretmez devretse bile ozel sirketler alir

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Biz hala büyüksehirde 8mb nete devam.Küfür yetmez sövmeye.

Sayamazlar kabul etmem ne farkı var ki ha sokaktaki kabin ha koca santral, ikisinede bir yere kadar fiber geliyor zaten madem öyle santrallerde fiber sayılsın o zaman orayada geliyor bu meret.

Bende şuan zorla 75 alabiliyorum o da zorla biraz daha geçsin onu da alamıycam kabul etmem ve vdslin ismi var adı hipernet, fibernet diye sayamazlar.

• dr20mouse kullanıcısına yanıt

Evet TurkTelekom devletin elindeyken öyleydi, 2015 yılında 24mbit aldığımda adı hipernet olarak geçiyordu.

Ama şu an ADSL VDSL hatlarda satılan internetler de FİBERNET olarak geçiyor. Eğer hizmet aldığınız kabinde VDSL desteği varsa size fiber verilmiş olarak kabul ediliyor.

Bakın 16mbiti fiber internet diye satıyorlar şu an

VDSL artık çok eskidi - 100mbit üstü download ve 8mbit üstü upload istiyoruz

• Tırt Telekom anca daha 16 mbit ADSL satsın. O değil de CGNAT ile çıkıyoruz internete, bir dönem ipv6 diye kükreyip durdular ortada bir çalışma yok. Bir tek Türknet'in sesi çıkıyor. Upload'lar desen facia. Tırt Telekom gitsin kumda oynasın.

Ben geçen sene kullandım hipernet diye geçiyordu sözleşmede.

• 8 mbit ADSL kullanıyorum. Başka alternatif yok. Telekom devletleştirilmeden de bu sorun çözülmez.

Hem fiber sayiliyor paketler hemde fiber modem kirasi aliniyor

• denn.zent D kullanıcısına yanıt
    devletinde olsa birsey olacagini sanmam neden dersen kablonet sozle devletin ama her yerde alt yapi yok cok yavas calisan kurum

• Fiber internet de VDSL kadar eski. Kendini yanlış ifade etmişsin.

• Tabi ki dünyadaki ülkelerden geri kalmayalım ama ben 100mbit bağlantının neden yavaş geldiğini anlamadım? Hangi site size 100+ gönderim yapıyor ki sizin 100mbps bağlantınız yetmiyor? 56K'dan, 256kbit adsl'den, 1-8mbit'lerden 100mbit'e kadar çok kazanım var. 100mbps VDSL her yerde sağlayabilseler güncel durumda yeterli.

• hazarcep H kullanıcısına yanıt

Hacı sanırsın akp dsl'i buldu. bak akp öncesi iphone da yoktu. :) çok komik bir durum.

o zaman reise teşekkür mü edelim iphone var şimdi diye. yazık diyor ve cümlemi bitiyorum. birde 146 niye arıyorsunuz. 10-19 tl arası çok güzel paketler vardı. 146 ile 2-3 saat zaten paket parası yapıyordu.

o zaman da düzgün kullanmamışınız interneti :)

• SiNaPSiS kullanıcısına yanıt

Şu an yeterli gelebilir, ama 3-4 sene sonra yeterli gelmeyecek.

Asıl sıkıntı şu an altyapı tamamen VDSL üzerine kuruldu. Yani 100ün üzerine çıkamayacağız. 5 sene sonra anlayacaksın, 100 mbit sınırında yıllarca kalacağız.

ADSL altyapının yapıldığı güzel evre : 2000-2004 yılları arasında ADSL gediğinde çok güzeldi, 8-16 mbit hız alabiliyorduk ama bilin bakalım ne oldu.

ADSL'in yavaş kaldığı sıkıntılı zamanlar: 2009-2010 gibi ADSL yavaş kalmaya başladı çünkü VDSLin gelmesi çok uzun sürdü, 2010-2018 arasında bu yavaş hıza mahkum kaldık.

VDSL'in geldiği güzel evde : 2017-2022 arasında VDSL ülkeye yayıldı, hızlarımız güzel hissettiriyordu.

VDSL'in yavaş kaldığı döneme geldikkk : 2022-2028 yılları yani önümüzdeki 6 yıl boyunca aynen ADSLde olduğu gibi yavaş dönem yaşacağız ve en fazla 100mbit alabileceğiz.

Bu hız bize giderek yavaş gelmeye başlayacak.

Bugün bana 100mbit için hızlı diyenler 2008 yılında da 16 mbit için hızlı diyordu. 5 sene sonra bakalım 100mbit için ne söyleyeceksiniz ?

• fox166 F kullanıcısına yanıt

Fiber ile 10 gigabit bağlantı bile kurabilirsin.

ama VDSL ile 100 mbit'i geçemezsin.

Fiber kablo çekildiği zaman sadece kablonun iki ucundaki dönüştürücüler değiştirilerek hızları yükseltilebilir. 1990larda çekilmiş denizaltı kablolar ile günümüzde Terabit seviyesinde aktarım yapılıyor.

Ama VDSL'in gelişimi durdu, bütün ülkeye VDSL 17a DSLAM taktık, bundan sonra 100mbit üzerine çıkamayacak bu hatlar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.