Şimdi Ara

VDSL artık çok eskidi - 100mbit üstü download ve 8mbit üstü upload istiyoruz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
287
Cevap
5
Favori
14.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    turkiyede 100 zor geceriz yakin zamanda adamlar dogru duzgun turkiye geneli vdsl alt yapi kuramadi fiber nasil kursun

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • SPAWN-TheUndead kullanıcısına yanıt
    bu turkiyede cok hizli internet istemeyin hayal olur

• phasan P kullanıcısına yanıt

Bulgaristan köylerinde bile ne hızlar var biz hala düşük hızlarda sürünüyoruz.

• Paetzold kullanıcısına yanıt
    bu hizlar gecmemiz ivin rekabet olmasi gerekli suan icin oda bizim ulkede yok denecek kadar az

• hazarcep H kullanıcısına yanıt

33 kbitle anca bağlanıyorduk sözde 56kbitdi  

site adresi yazıp wcye gidip geliyordum hala açılmamış oluyordu  

• Text ve html bazlı sitelerde sorun o kadar büyük değildi de o kayıp söyle düşün şimdi 1mbit hızda 1mb değil ya onun gibi ama yine de o günler güzeldi şimdi evde gpon var ama o zaman ki gençliğimi arıyorum geceleri ucuz idi geceleri sevdirmişti bize

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Aynen yaşamayan anlayamaz zaten o deviri

• hazarcep H kullanıcısına yanıt
    bu ulkede en son teknoloji bizde olur

• miskindvd kullanıcısına yanıt

bana 100 mbit yetiyor şimdilik 100 gb oyun 2.5 saat iniyor insan doğası gereği tatmin olmaz hep daha fazlasını ister bende 1000 mbit isterim ama saç baş yolduracak kadar düşük bir hız değil 5-10 yıl sonra saç baş yoldurur o zamana kadar fiber çekerler zaten  

Trajikomik birşey yazayım benim eve gelen direkteki kablolar arızalıydı bunu telekomun teknik ekibi söyledi mesafe kısa olmasına rağmen kabloların çoğundan 25 mbit 1-2 tanesinde 50-75 mbit hız alınabiliyordu.

Ardiyeye bildirim yaptılar 1 hafta şikayet kaydı oluşturma dediler 1-2 ay geçti kablo değişmedi 3 ay sonunda hergün şikayet etmeye başlayınca saha dolabından evime kadar yeni 200 mt bakır kablo çektiler.

Bari fiber çekseydiniz dedim  

75-80 mbitden maximun 150-160 mbite çıktı hat 100 mbitde 18-19 SNR var şuan

hafız tabi bende isterim yüksek hızlarda sörf yapmak filan ama benim diğer asıl istediğim madem yüksek hız yok o zaman yüksek fahiş fiyatlar olmasın önceliklimiz fiyatlar olsun yoksa tt de bize veriyor 100 hız ama ben sırf ekonomik diye fiber adı altında 35 lik paket kullanıyorum

• Benim bilgisayar ı bırakalı çok oluyor

evde tv router a bağlı ama kısıtlı 1kb ile benim ve kardeşimin telefonu giriyoruz 35mbit fiber kullanıyoruz ben sörf yapmayı çok severim akkli paket idi 100gb a kadar sonra kaldırıldı zaten bu arada ev telefonuda var oda voip üzerinden oda net e hep çıkış yapıyor ama onun mblar boyutunda aylık bize yansıması 2 telefon aylık 200-300gb içerik tüketiyoruz YouTube kardeşim ağırlıklı dersler vs bende bazen netflix normal internet kullanımı vs hiç indirme yapmadığım halde aylık 200+ üzeri kota yiyorum sadece 2 telefonla düşün

• Altyapı yok firmalar kurnaz fiber masraflı diye 30 yıl öncesinin telefon kabloları ile İnternet hizmeti veriyor ama nedense her yıl düzenli olarak da zam geliyor o çok saçma işte

• Ben her zaman söylüyorum bu ülkeye çocuk yapmayın, yazık günah o çocuğa zülümdür. 3 dünya ülkesi Türkiye. Millet marsda koloni kurma derdindeyken bizim geldiğimiz durum bu. Çocuğa vereceğiniz bir gelecek yok artık bu ülkede...

Maalesef hocam.

• 8 mbit kullanıyordum 35 mbit geçtim çocuk gibi sevindim. Yazık bize.

• Benim sağımdaki ve solumdaki apartmanlar kentsel dönüşüm sebebi ile yenilendi, bizim sokakta birçok bina yıkılıyor ve yenisi yapılıyor.

Bu binalarda daire fiyatları 3-4 milyon TL veya daha fazla.

Yeni yapılan bu binalara TurkTelekom eski bakır kabloları bağlıyor. Yeni binalara bile fiber çekmiyorlar. Bu rezilliktir.

• Telekomun satılması ülke tarihindeki en büyük yanlışlardan biri. Araplar yıllarca altyapı maliyetine girmeden kârını yediler insanlar düşük hızlardan şikayetçi olduklarında ise aa biz krediyi ödeyemiyoruz diyip telekomu bankalara kitlediler ve işletme sürelerindeki kârları ile beraber defolup gittiler bütün bu süreçte BTK denen kurum en ufak bir müdahalede bulunmadı, halbuki alternatif şirketler ortak altyapı yapılsın dendiğinde bunun için maddi olarak devlet desteği ile beraber ülkedeki bütün altyapı fiber ile değiştirilip bakır kablolardan kurtulmuş olmamız gerekirdi. 2022 yılında halen adsl ve vdsl kullanılıyor olmasının en büyük suçlusu BTK ikinci suçlu ise tekel Telekom'dur. Bu iki kurum el ele vererek halkı sömürmekte ve bu durum bir süre daha devam edecek gibi duruyor. Şuan yapılabilecek en mantıklı hareket devletin maliyeti ödeyip bütün internet altyapısını şirketlerden kendi üzerine alması ve her eve kablo çekmesi, bü altyapıyı özel şirketlere kiralaması olarak duruyor. İnternet ve iletişim altyapısı kesinlikle özel şirketlere bırakılmamalı, özel şirketler doğaları gereği maksimum kâr için altyapı maliyetlerinden kaçacaklar.

• miskindvd kullanıcısına yanıt
    Devlet eve kadar fiber icin birsey demedi sadece her yerde fober olacak dedi turk telekomda kabin dolabina kadar fiber eve kadar bakir kablo kullaniyor

• o zamana kadar fiber çekebileceklerini hiç sanmıyorum. Ülkeyi ADSLden VDSL kabinlere çevirmeleri 2010-2022 arasında 12 sene sürdü.

Ben İstanbulun zengin semtlerinde gördüm VDSL'i ilk defa 2010 yılı falandı Beşiktaş Yeşilköy gibi yerlere gelmişti.

12 sene sürdü %90 üzerinde VDSL tamamlanabildi.

Şimdi bundan daha zorlu bir süreç var, tüm ülkedeki binalara fiberi ulaştırmaları gerekiyor.

Bu muhtemelen 10 yıl daha sürecek. 100mbit interneti 10 yıl daha kullanacağız, o yüzden saç baş yolmaya hazır olun.

• belediyeler bile altyapı çekilmesine karşı. Türknet Kağıthane'de altyapı yapmaya kalkmış, belediye ''kablolar kötü gözüküyor'' deyip çalışmaları durdurmuş.

Kazı izni vermezler, bina üzerinden çekelim dediklerinde ''kötü gözüküyor yapmayın'' derler. Bu kurumların birbirine bu kadar karşı hamlelerde bulunması gerçekten saçma

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.