Şimdi Ara

VATAN MAĞDURLARI 132 TL Seagate 2,5 2TB Game Drive For Xbox (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.029
Cevap
31
Favori
62.090
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyiki geri ödeme yapılmasını istemediğimi belirtmiştim ve bunuda dosyaya koyup bugün şikayetimi yaptım.

Sonuçlanınca paylaşırım.

edit: bana parayı havale göndermemişler zaten kaç yere mesaj göndermiştim yollasalar yuh derdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alemburda34 -- 18 Ekim 2016; 21:8:55 >
  • havale ile odeme yapmistim, saat 16.30 civari geri gondermisler parayi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haklı mücadelenizde başarılar arkadaşlar...
  • arkadaşlar THH mi veriyorsunuz dilekçeyi yoksa Ticaret il müdürlüğüne mi?
  • iyi olmuş ölücülere müstehak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sitede sipariş iptal yazıyor, siparişin detaylarını bile temizlemiş uyuzlar. Neyse ki ekran görüntüleri var, e-posta da sözleşme var.
  • Adam akıllı herkes 1 tane alsaydı, bu iptaller yaşanmazdı
  • TrettiofemHalf kullanıcısına yanıt
    Mesafeli satış sözleşmesi yönetmeliği uyarınca, iptal tarihinden 14 gün içinde ücretinizi iade etmekle yükümlüler. Burada satıcıya tanınmış 14 günlük bir imkan söz konusu.

Ayrıca para iade almayan varsa, vatanın size para iadesini talep ettiği andan itibaren eğer ifayı reddederseniz, alacaklı olarak siz temerrüde düşmüş olursunuz. , böyle bir durumda siz parayı almasanız bile, vatan mahkemeye başvurup, size ödenmek üzere paranızı bir bankaya yatırabilir, bu durumda o bankada hesap açma ve işlem masrafları da size ödenecek paradan karşılanır. Ha vatan bununla uğraşmaz tabi ki, ben genel bilgi olması açısından belirtiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktay1910
    Sayın Oktay Günay,
    3591025 numaralı siparişiniz de fiyat hatası olduğu için gönderim sağlanamamaktadır. Ücret iadesi olarak işlem sağlanacaktır.
    Saygılarımızla...
    Vatan Bilgisayar San. Tic. AŞ
    www.vatanbilgisayar.com

Eğer cevap böyle ise tahminimce ürünü alamazsınız. Çünkü açıkça fiyat hatası diyor.

Daha önceki firmalar(ör. zizigo) ürün yok, stok yok gibi yalanlarla ürünü göndermiyor, satıştan imtina ediyordu. Bunlar fiyat hatasını kabul etmişler.

• Ama fiyat hatasını kampanyalı indirimli fiyat ile yalanlayanlar kendileri. Bu durumda stok yetersiz olunca misli ürün vermekten kaçınmak için gerçek dışı beyan durumu ortaya çıkar ki bu da baş ağrıtır. 14 adet stok varmış yine bir iddiaya göre. 14 adet stok doğrulanırsa ve 14ün üzerinde stok girişi yapmışarsa satış sistemine bu da onlara dert... Bu ürünün daha önceleri de böyle bir fiyatla satıldığına yönelik iddialar var. Bir tane bile eski tarihli satış sözleşmesi çıkarsa ortaya, vatanın başına bu da dert olur. Satışı iptal olsa bile dert olur... Artık iletişim imkanları çok gelişti, torununa temiz bir soyadı bırakmak isteyenler düşünsün biraz da çünkü herşey bir şekilde internette kayıt altına giriyor...

Herkes niyeti bir kenara bıraksın, haklı olan kazansın, eğer vatan haksızsa, para cezası yemeli, haklıysa zaten sorun yok... Dediğim gibi haklı ılan kazansın. Ama unutmayın artık bu "hata" muhabeti hata olmaktan çıktı, resmen marka bilinirliğini reklamı muhtelif yollarla pompalamaya dönüştü...

Her iptal edilen satış başına devlete bir ceza ödeseler aslında sistemi öyle harika işler hale getirirler ki hata olsa dahi hata gibi olur, anında müdahale olur, telafisi de firma için ekonomik olur. Bu durum ayrıca en ucuz fiyat rekabetindeki haksız rekabeti de sonlandırır...

Mesela ürünü gören gördü ama sipariş veremedi. Buradan da habersiz. Demez mi vatan bir kamppanya yapmış ki sorma kaçırdık diye... Alın size reklam... Para işletme kısmına hiç girmiyorum çünkü bankalarla anlaşmaları hakkında bilgim yok. Ama eft havaleyi dün hesaba heçtiği gibi dün değil de bugün iade ettilerse gecelik faizde işledi mi bir sormak gerek...

• Thh gidecek ne kadar boş vaktiniz var bravo doğrusu:) adamlar dersinki hdd değilde araba aldılar onun peşine düştü sanır :D
  • Ben iki defa sordum birisine stok yok dediler diğerine fiyat hatalı dediler. Göndermemek için bahane arıyorlar başka birşey değil. Banka kartından çekim yapmıştım geri ödeme de yapılmamış. Boş zamanımda belgeleri hazırlayıp tüketici haklarına götüreceğim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün ücreti iade etmişler karta bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 18 Ekim 2016; 22:28:38 >
  • karta iadeyi gerçekleştirdiler.
  • satış sözleşmesi gelmeyip başvuran var mı hiç, sipariş sonrası gelen mail ve iptal maili yeterli olur mu?
  • Havale ile almıştım ödemeyi yapmadım thhye başvurabilir miyim yine de?

• iade gelmiş beyler be yarın başvuruyodum thhye
  • Ne uyanıklar, sadece sipariş iptal yazısı gözüküyor. Detaylar artık gözükmüyor. Umarım herkes önceden detay resmini almıştır.
  • Kimileri akbaba ölücü falanda deseler, öğrenciyim. Mühendislik öğrencisi. Dökümanlar kullanılan programlar falan derken ihtiyacım var. Sırf bu yüzden yarın kargo ile gönderiyorum thh ye evrakları. olumlu yada olumsuz ne olur bilemem ama üstü çizilen fiyatlara rağmen hala hata olduğunu düşünenler arkadaşlar olması garip geliyor.
  • Vatan ne yazmıştı o saçma sapan emailde?

"2TL gibi rakamlar hatalı fiyattır"

Arkadaşlar, paranız iade edilmiş dahi olsa yasal işlemleri başlatınız.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/12eEfcLmhjJQHu4cKyZU05aBEIBpjPsdTwQkdhopz_9U/pub?gid=0&single=true&output=pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blindness -- 19 Ekim 2016; 2:48:29 >
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.