Şimdi Ara

Vantilatör Fırsatları (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.175
Cevap
170
Favori
439.860
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • rowenta 2530 masa üstü modeli var. diğer masaüstü vantilatörlere gore pahalı. 40 cm cap ve 50 watt üzeri istiyorum. Birde mumkunse vantilatörun basına asagı yukarı hafifce oynatabileyim. cünkü masa yukarıda koltuklar asagıda kalıyor. Kafamın 30 cm yukarısını üflemesinin bir anlamı yok. Rowenta da bu özellik var mı? nette bir bilgi bulamadım. yurtdısı sitede rowentaya 30 cm cap diyor. burada yanı modele 40 cm cap diyor.kime inanmalı, açıp metreyle dukkanda ölçmek gerekecek.
    blyss, rubenis diger markalar. önerilerinizi bekliyorum
  • Birçok model ve ürün var kataloğu incelemenizi önerirrim.

katalog
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuvars10

quote:

Orijinalden alıntı: mc_karizma

http://www.hepsiburada.com/liste/ufo-ionezerli-uzun-kule-vantilator-attfi-01/productDetails.aspx?productId=evufoattfi01&categoryId=17412
    http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=evalfukivkule&categoryId=17412

kule tipi almayı dusunuyorum, bu cihazların kucuk odaları serinletecegini dusunuyorum. ufo ve alf arasında kararsız kaldım, ilk dusuncem tabiki ufoydu ama yorumlardan kararsız kaldım sanki alf daha iyi? kullanan arkadaslar sizin yorumunuz nedir?

İlk linkinizdeki Ufo kule vantilatörü kullanıyorum gayet memnunum 25 metrekare civarı odada kullanıyorum serinlemek açısından yeterli geliyor.Termometresi ve küçük bir ekranı var üstünde.Gayet şık bir görüntüsü var.Uzaktan kumandası küçük ve kibar. Bunlar tabiki asıl amacının yanındaki diğer artıları bana göre.Sessiz çalışıyor gece uyurkende çalıştırabilirsiniz şahsen beni, rahatsız etmedi.
    Ben şahsım adıma tavsiye ederim.

Rowenta 5540 , King 1608 ve sizin memnun olduğunuzu söylediğiniz Alf Kule vantilatör arasında kaldım ama Rowenta'nın güçlü olmasına ve sessiz çalışmasına rağmen
    kumandası yok,Alf için ise sizin yorumunuz dışında 2.ve 3. kademede gürültülü çalışıyor diye yorumlar okudum.King ise ucuz olduğu için listeye girdi.
    Son bir tavsiye yada karşılaştırma alabilir miyim? Şimdiden teşekkürler...

• quote:

quote:

http://www.hepsiburada.com/liste/ufo-ionezerli-uzun-kule-vantilator-attfi-01/productDetails.aspx?productId=evufoattfi01&categoryId=17412
    http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=evalfukivkule&categoryId=17412

kule tipi almayı dusunuyorum, bu cihazların kucuk odaları serinletecegini dusunuyorum. ufo ve alf arasında kararsız kaldım, ilk dusuncem tabiki ufoydu ama yorumlardan kararsız kaldım sanki alf daha iyi? kullanan arkadaslar sizin yorumunuz nedir?

İlk linkinizdeki Ufo kule vantilatörü kullanıyorum gayet memnunum 25 metrekare civarı odada kullanıyorum serinlemek açısından yeterli geliyor.Termometresi ve küçük bir ekranı var üstünde.Gayet şık bir görüntüsü var.Uzaktan kumandası küçük ve kibar. Bunlar tabiki asıl amacının yanındaki diğer artıları bana göre.Sessiz çalışıyor gece uyurkende çalıştırabilirsiniz şahsen beni, rahatsız etmedi.

Peki tavan vantilatörü mü yoksa bu kule tipini mi tavsiye edersiniz? Tavan daha mantıklı geldi bana ama kule de iş görür gibi duruyor.

• iki hafta önce koçtaştan şu modeli aldım:http://www.koctas.com.tr/U/Blyss-E-TF-35-R-Kumandali-Kule-Tipi-Fan/-/60235?R=131

ama ben aldığımda indirimdeydi, yanlış hatırlamıyorsam 10 tl daha ucuz aldım, optimum avmdeki mağazadan.

ev tam kavşakta olduğu için gece gündüz sesten rahatsız oluyorum, gece camları açamıyorum. cihazı 1. ayarda dönme ayarı açıkken çalıştırıyorum. bir de üfleyip durma, sonra tekrar üflemeye devam etme gibi bir ayarı var. bir kez çalışırken sert oynattım yerinden o yüzden hafif çıtırtı yapmaya başladı. ama genel olarak çok sesli değil. uzaktan kumandası var. yatağımdan 1.5 metre kadar uzağa koyuyorum ve bazen üşüyüp kapattığım oluyor.

sonuç olarak fena bir alet değil, alınabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: cradleofden

quote:

quote:

Rowenta 5540 , King 1608 ve sizin memnun olduğunuzu söylediğiniz Alf Kule vantilatör arasında kaldım ama Rowenta'nın güçlü olmasına ve sessiz çalışmasına rağmen
    kumandası yok,Alf için ise sizin yorumunuz dışında 2.ve 3. kademede gürültülü çalışıyor diye yorumlar okudum.King ise ucuz olduğu için listeye girdi.
    Son bir tavsiye yada karşılaştırma alabilir miyim? Şimdiden teşekkürler...

Ben Ufo kule vantilatörden memnun kaldığımı söylemiştim. Ufo gayet sessiz çalışıyor.1 kademede kullanıyorum ben sürekli bu bile yeterli geliyor serinlemek adına,odanın içerisini 35 derece gösteriyor termometresi şuanda ve dediğim gibi serinletici ve konforlu bir kullanım sağlıyor.

Diğer ürünleri bilmediğim için karşılaştırma yapamam ama işyerimde beko normal vantilatör var,bu ufo uzun kule ile onu karşılaştırırsam beko vantilatörün çok vasat olduğunu söyleyebilirim sadece.

Yine aynı şekilde tavan vantilatör ilede karşılaştırmam istenmiş ama tavan vantilatör hiç kullanmadım. Bilmiyorum tercih sizin.

Tek eksi tarafı var bence üzerindeki ekranın ışığı gece uyurken rahatsız edebilir,çünkü gece lambası gibi ışık yayıyor odaya. Onun dışında kötü bir yanı bence yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: erkanist

Arkadaşlar otomobilinde serinlemek için vantilatör veya başka birşey (benim aklıma gelmedi ) kullanan varsa öneride bulunabilir mi?
    Gülmeyin ama uzun yolculuğa çıkacağımız otomobilde maalesef klima yok. Vantilatör bakıyorum ama şu minibüsçülerin kullandığı 15-20 cm çapında çakmaktan çalışan modeller var.
    Bir işe yarar mı bilemiyorum.
    Ne yapmalı ne etmeli bir akıl verin...

Bu konuda fikri olan yok galiba
  • 2 gün önce gaziemirde rastgele bir mağazadan 150 kağıda Rowenta aldım, daha önce hepsi buradadan incelemiştim, aynı fiyat olunca kargo beklemek yerine kendim aliim dedim. Bugün ben yokken bırakmışlar eve, gelince kurdum. Alet güzel, pervanenin hızı da çok yüksek olmamasına rağmen insanın hararetini almaya yetiyor. Sonuçta pervane dediğin olay klimanın yerini hiçbir zaman tutmaz ama her odaya da 1-2 milyara klima alıp takamayacağına göre alternatif olarak iyi bir çözüm. Klima gibi çakılı olmaması odadan odaya taşınabilir olması en önemli özelliği.

Geçen Saturn'de 5-6 modeli inceledim marka ismi vermek gereksiz ama hepsinin ortak özelliği oyuncak gibi olmalarıydı, sanki emanet tuttuğun yeri elinde kalacak hissini verdi bana. Bana göre piyasadaki en iyi mal Rowenta, daha iyisi olaydı onu da rowentaya tercih ederdim.

Rowentaya gelince dediğim gibi alet gayet şık, gücü yeterli, parçaları da gayet kaliteli. Üçe beşe bakmayın, ufakçılık yapmayın cebinizde para varsa araştırın, gidin piyasadaki en kaliteli mal neyse onu alın. Bir kere alacaksın en az 10 sene kullanacaksın.

Bizim Türk milleti gider arabasına tüp takar güya benzinden tasarruf ettiğini zannederek kendini kandırır ondan sonra senede 2 kere telefon değiştirir, olmadık abidik gubidik şeylere para harcar, benzinden tasarruf ettiğini sandığı üç kuruşun kaç katını oraya buraya gereksizce savurur. Bu da ona benziyor.40-50 liralık dandik modelleri alıp sesiyle, uğultusuyla bilmemnesiyle uğraşacağına bir kere al tam al.

Ben böyle düşünüyorum, aldığım vantilatörü de bu tip model almayı düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim. Tavana asılan modelleri değerlendirme dışı tutarak bunu söylüyorum, kimi klima sever kimi tavana asılandan hoşlanır kimi benim aldığım modelden alır tercih meselesi bu.

Araba alın,buzdolabı alın,pervane alın,telefon alın, ne alırsanız alın gücünüzün yettiği düzeyde en iyisini alın, ufakçılık, pintilik sözüm ona tasarruf yapmayın.

İyi akşamlar.

• quote:

quote:

Arkadaşlar otomobilinde serinlemek için vantilatör veya başka birşey (benim aklıma gelmedi ) kullanan varsa öneride bulunabilir mi?
    Gülmeyin ama uzun yolculuğa çıkacağımız otomobilde maalesef klima yok. Vantilatör bakıyorum ama şu minibüsçülerin kullandığı 15-20 cm çapında çakmaktan çalışan modeller var.
    Bir işe yarar mı bilemiyorum.
    Ne yapmalı ne etmeli bir akıl verin...

Bu konuda fikri olan yok galiba

hiçbi işe yarayacağını sanmıyorum

arabanın havalandırmasını aç daha iyi

yada camı açıcan artık

• vayy arkadaş niye bu kadar pahalanmışbunlar yaw :S ... 2 sene falan önce annem almıştı bi tane ayaklı 3 kademeli vantilatör (schaublorenz mi ne) 25 tl ye almıştı ... ...vantilatörü en düşük seviyede kullanıyo olsamda çok ses çıkartıyo bana göre :S ... ama 25 tl ucuzmuş o zaman (gerçi internette bakmıştım zaman ayarlamalı olanlar 25-30 tl idi yinede)... .en düşük ayarda bu vantilatörler kaç W elektirik kullanıyo ben onu merak ediyorum bzen tüm gece açık bırakıyorum Samsun nemli sonuçta :D
  • Bim'e gelecek vantilatör hakkında bilgisi olan var mı?
  • Bugun bimeksten fakir 40s aldim almaz olaydim berbat bir ses ilk kademede bile havalanacak gibi cok gereksiz hizli sesli ve üfleme kapasitesi fiss yarin hemen iade.roventa 5540 tefal magazalarinda 99tl uzerinden %10 indirimle 90 a geliyor ama cok hantal.ufo uzun kulede malzeme cok kalitesiz üfleme tiss ionizer yalan.en iyisi karsilikli acip ceyran yaptircaz eski sistem:))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: respawn05

Bim'e gelecek vantilatör hakkında bilgisi olan var mı?

Ben almayı düşünüyorum ondan. Ne ucuz ne pahalı orta sınıf iş görür bi cihaza benziyo. Markası tam anlaşılmıyo ama bimin kendi markalarından lifemaxx olabilir.Alttaki linkte resmi var.
    http://bim-aktuel.blogspot.com/2012/06/bim-6-temmuz-2012-aktuel-urunler.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: secom

Bugun bimeksten fakir 40s aldim almaz olaydim berbat bir ses ilk kademede bile havalanacak gibi cok gereksiz hizli sesli ve üfleme kapasitesi fiss yarin hemen iade.roventa 5540 tefal magazalarinda 99tl uzerinden %10 indirimle 90 a geliyor ama cok hantal.ufo uzun kulede malzeme cok kalitesiz üfleme tiss ionizer yalan.en iyisi karsilikli acip ceyran yaptircaz eski sistem:))

Sizde tavan vantilatörüne yönelin o zaman (nasıldır bilmiyorum ama) O cereyan yaptırma olayı olsa süper olurdu, esmiyor burada.

Bende normal vantlatör var (5 kanatlı, yukarı aşağı da sallanan sarhoş tip); arkamdaki gardropa doğru döndürüyorum oraya çarpan havanın birazı geliyor ve yetiyor. Direkt üzerime çevirirsem çok rahatsız ediyor.

• Kule tipi vantılatör varken diğer vantilatörleri kullanmak saçmalık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: last_uk

Yorumlarınızı bekliyorum.

tavan tipi vantilatörler en sağlıklısı ve kullanışlısı bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkAkgn

simbo niyetiyle gitmiştim sabit olarak üflemesi kafamı bozdu. king'in şokda 45 tlye satılanı vatandan 65tlye aldım geçen hafta.

şimdi 45e düşürmüşler iade mi etsem bi hafta olmadan neyse güzel ürün bi kere adından belli vantilatör king beyler tam f/p ürünü budur.

bende simbo ya bakmaya gittim sabit üflemesinden ziyade inanilmaz fazla bir sessi var

• quote:

Orijinalden alıntı: whitedamn

Kule tipi vantılatör varken diğer vantilatörleri kullanmak saçmalık..

sebep ? 20 liraya vantilatör varken 150 lirayada bi kuleye vermek de bana göre saçmalık . herkesin kesesine göre saçma olan bişey yok yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkAkgn

quote:

Orijinalden alıntı: whitedamn

Kule tipi vantılatör varken diğer vantilatörleri kullanmak saçmalık..

sebep ? 20 liraya vantilatör varken 150 lirayada bi kuleye vermek de bana göre saçmalık . herkesin kesesine göre saçma olan bişey yok yani

60 tl koçtaşta kule tipi vantilatör. araştırmak lazım.
  • http://www.pinigo.com/products/709-pervanesiz-usb-ve-pilli-mini-vantilator.aspx

buda hoş birşey :D

buyukler 700tl felandı satürn de :D
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.